Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl

Stephensonstraat 13, 3553 GR Utrecht

BAG ID: 344010000152759 · Adresinformatie uit het Basisregistratie Adressen en Gebouwen
woonfunctieBouwjaar 191970 m²
70 m²
Woonoppervlakte
1919
Bouwjaar
3553 GR
Postcode

Foto's (40)

Stephensonstraat 13, Utrecht

Gegevens uit het woningaanbod

Vraagprijs uit aanbod
€ 475.000 k.k.
Benedenwoning · Bouwjaar 1919 · Elinkwijk en omgeving
Te koopEnergielabel D
Woonoppervlakte aanbod
67 m²
Inhoud
291 m³
Berging
17 m²
Kamers
3 (1 slaapk.)
Aangeboden sinds
Type
Appartement
Servicekosten
€ 50 /mnd
Aanvaarding
In overleg
Prijs vanaf
€ 450.000

Kenmerken uit het aanbod

🌳Tuin🏢VvE actief
Makelaar
Atria Makelaardij
Utrecht · NVM
030-2340434

In de omgeving van Utrecht is Stephensonstraat 13 een opvallend vooroorlogs pand uit 1919. Het pand stamt uit de periode 1900–1945, herkenbaar aan de bouwstijl van die jaren. De woonoppervlakte bedraagt 70 m². Je vindt dit adres in Elinkwijk en omgeving (Utrecht, Utrecht). Het geregistreerde energielabel betreft G. Dit label biedt duidelijke ruimte voor verduurzaming en lagere energiekosten. Met 70 m² is deze woning kleiner dan 73% van de 15 woningen met dezelfde postcode (gemiddeld 77 m²) en het bouwjaar 1919 ligt rond het postcodegemiddelde (1917).

Adresoverzicht

📌 Belangrijkste gegevens

Hier staan de belangrijkste adresgegevens voor een snelle eerste beoordeling: bouwjaar, oppervlakte, energielabel en buurtcontext. De herkomst van elk cijfer blijft zichtbaar; kaarten en aanvullende datasets volgen verderop.

Bouwjaar
1919
Woonoppervlakte
70 m2
Energielabel
G
Gem. WOZ-waarde buurt
EUR 383.000
Leefscore
53/100
Gemiddeld

Buurt en straat

Dit adres ligt in Elinkwijk en omgeving. De buurt telt ongeveer 4.365 inwoners. In dezelfde postcode staan 15 andere adressen in onze vergelijking.

Mediaan oppervlakte in deze postcode: 80 m².Mediaan bouwjaar: 1919.

Voorzieningen dichtbij

  • Supermarkt400 m
  • Treinstation1,8 km
  • Basisschool400 m
  • Huisarts400 m

Samenvatting van dit adres

Stephensonstraat 13 in Utrecht is geregistreerd als woonfunctie. De beschikbare BAG-gegevens vermelden 70 m2 woonoppervlakte, bouwjaar 1919, mediaan in hetzelfde postcodegebied 80 m2. Dit valt onder vooroorlogse bouw; die context helpt bij het beoordelen van onderhoud, energieprestatie en vergelijkbare panden.

Dit adres ligt in buurt Elinkwijk en omgeving, zeer stedelijke buurt, voorzieningen: supermarkt 400 m, treinstation 1,8 km, basisschool 400 m. Via de straat-, buurt- en stadspagina's kunt u de ligging en kenmerken vergelijken met andere adressen.

De beschikbare marktcontext bestaat uit buurt-WOZ rond EUR 383.000, leefscore 53/100 (gemiddeld), energielabel G. Dit is een indicatie en geen taxatie; vergelijk voor een koop- of verkoopbeslissing ook recente transacties, onderhoud en juridische beperkingen.

Energie Label G (bekend)
WOZ-buurt Gemiddeld EUR 383.000
Leefscore 53/100 - gemiddeld
Voorzieningen Supermarkt op 400 m
Woningmix 60% koopwoningen in de buurt
Fundering RVO: Niet indeelbaar

Waarde & Kosten

📈 Kerncijfers

🏠
70 m²
Woonoppervlakte
📅
1919
Bouwjaar
📑
woonfunctie
Functie
✉
3553 GR
Postcode
🏛
Utrecht
Woonplaats
📍
52.1092, 5.0817
Locatie
💰
Laden...
Geschatte verkoopwaarde
🏠
Laden...
Huurrendement
🏠
Bereken...
Hypotheek
🏫
Laden...
Gemeentelijke belastingen
📜
Laden...
Erfpacht
🏡
Laden...
Voorzieningen
🌫
Laden...
Luchtkwaliteit
🌊
negligible
Seismisch risico
Seismic activity in the Netherlands is concentrated in the Groningen gas field area. This location is outside the affected region.
📈
Laden...
Huurmarktdruk
💰
Laden...
Laatste verkoop
🔊
52 dB
Geluidsniveau
💡
1,960 kWh
Geschat verbruik
Elektriciteitsverbruik
🔥
910 m³
Geschat verbruik
Gasverbruik
💰
€139/mnd
€1673/jaar
Geschatte energiekosten
⚡
G
Energielabel

🌟 Life Score

53% Redelijk

Score Onderdelen

👥 Sociaal Leven
70
🎓 Onderwijs
42
🚌 Transport
71
🌳 Groen
0
🪺 Gezondheid
63
📈 Investering
62

🏠 Locatiescores

🚲
48
Matig
Fiets
🚶
63
Matig
Loopbaarheid
🚌
71
Goed
OV & Bereikbaarheid
🛡
49
Gemiddeld
Veiligheid
📈
62
Aantrekkelijk
Investering
ⓘ Hoe berekenen we deze scores?

Elke score loopt van 0 tot 100. Hoe hoger, hoe beter. De beoordeling is:

80-100 Uitstekend 65-79 Goed 45-64 Matig 0-44 Beperkt
🚲 Fiets: Fietsinfrastructuur (fietspaden, woonerven), bevolkingsdichtheid, bereikbaarheid van supermarkt/station/school, en geluidsniveau.
🚶 Loopbaarheid: Loopafstand tot supermarkt, restaurant, school, huisarts, park en sportveld. Bonus voor stedelijke dichtheid.
🚌 OV & Bereikbaarheid: Afstand tot treinstation, overstapstation en snelwegoprit. Bonus voor stedelijke dichtheid (meer bus/tram).
🛡 Veiligheid: Gebaseerd op CBS-misdaadcijfers per 1.000 inwoners in de buurt. Lagere criminaliteit = hogere score.
📈 Investering: 5-jarige waardeontwikkeling in de buurt, jaarlijkse prijstrend gemeente, en 10-jarige waardegroei.

Bronnen: CBS, BGT, PDOK, BAG. Scores worden automatisch berekend en zijn indicatief.


📈 WOZ-waardegeschiedenis (10 jaar)

Bekijk de WOZ-waarde ontwikkeling per jaar, inclusief jaar-op-jaar stijging of daling voor dit adres.

WOZ-waardehistorie laden...

Gemeentelijke WOZ-trend laden...


📈 Verkoopgeschiedenis

Woningwaarde en prijscontext

De gemiddelde WOZ-waarde in deze buurt is EUR 383.000.

Actieve vraagprijs: EUR 475.000

Te koop
funda
€ 475.000

De interactieve prijshistorie wordt hier verder aangevuld zodra de detaildata beschikbaar is.


💸 Huurgeschiedenis

Bekijk gedeelde huurprijzen voor dit adres. De bedragen zijn door gebruikers ingestuurd en na controle gepubliceerd, zodat huurders de actuele huur beter kunnen vergelijken.

Nog geen huurprijzen gedeeld voor dit adres.

Huur toevoegen

Deel alleen het bedrag en de maand. Voeg geen namen, contractdetails of andere persoonsgegevens toe.


💵 Vergelijkbare verkopen in de buurt

Bekijk recent verkochte woningen met vergelijkbare kenmerken rondom dit adres voor extra marktcontext.

Vergelijkbare verkopen laden...


🎯 Bod Adviseur

Staat woning
Opknapper Normaal Instapklaar
Laden...

Het Gebouw


🏦 Hypotheekrentes vergelijken

€
Annuïtair Lineair Aflossvrij
5j 10j 20j 30j
NHG 80% 90% 100%
Alle A+ A B C–G

📍 Adresgegevens

StraatStephensonstraat
Huisnummer13
Postcode3553 GR
WoonplaatsUtrecht
GemeenteUtrecht
ProvincieUtrecht
BuurtElinkwijk en omgeving
WijkWijk 02 Noordwest
Functiewoonfunctie
Bouwjaar1919
Oppervlakte70 m²
BAG ID344010000152759

🏗 Gebouw & Kenmerken

Bouwjaar1919
Woonoppervlakte70 m²
Typewoonfunctie
BouwstijlVooroorlogse bouw
StatusIn gebruik

🏢 3D Gebouwprofiel

Gebouwpaspoort opbouwen...
Gebouwdata laden...

🛠 Onderhoudsplan

Op basis van het bouwjaar (1919) en de leeftijd (107 jaar) is een indicatief onderhoudsplan opgesteld.

⚠ Hoge Prioriteit

Deze woning is 107 jaar oud. Een bouwkundige keuring is raadzaam. Let op: fundering, dakconstructie, voegwerk en leidingwerk.

€223
Reserve/mnd
€2681
Reserve/jaar
10€
Per m²/jaar
🏠 Dak 🧱 Gevel 🟧 Kozijnen 🔥 CV-ketel ⚡ Elektra 💧 Leidingwerk
▶ Volledig onderhoudsplan bekijken
🛒 Standaard Zorgprotocol

Routinematige controles en onderhoud die voor elke woning gelden.

🚨 Rook- & CO-melders
Elke 6 maanden
  • Test alle melders met testknop
  • Batterij vervangen: jaarlijks
  • Volledig vervangen na 10 jaar
⚡ Aardlekschakelaar (RCD)
Elke 6 maanden
  • Druk op de testknop
  • Schakelaar moet uitslaan
  • Bij geen reactie: elektricien bellen
🌀 Ventilatie
Elke 6 maanden
  • Reinig ventilatieroosters
  • Controleer filters
  • Voldoende luchtcirculatie
🔥 CV-ketel & Verwarming
Jaarlijks (sept)
  • Jaarlijks onderhoud door installateur
  • Ontlucht radiatoren
  • Waterdruk 1-1,5 bar
🌧️ Dakgoten & Afvoeren
Jaarlijks (nov)
  • Reinig goten, verwijder blad
  • Controleer afvoeren
  • Inspecteer op roest/lekkage
💧 Kit & Voegwerk
Jaarlijks
  • Controleer kitwerk badkamer/keuken
  • Vervang loslatend kitwerk
  • Voegwerk buitenmuur controleren
🏗 Gebouw-specifieke Elementen

Geraamde kosten en intervallen gebaseerd op bouwjaar 1919 en woonoppervlak.

Kozijnen vervanging
€15000
elke 30 jaar • €500/jr
Controleer
Badkamer renovatie
€8000
elke 25 jaar • €320/jr
Controleer
Keuken renovatie
€6000
elke 20 jaar • €300/jr
Controleer
CV-ketel vervanging
€2500
elke 15 jaar • €167/jr
Controleer
Elektra vernieuwing
€3000
elke 30 jaar • €100/jr
Controleer
Leidingwerk
€2000
elke 40 jaar • €50/jr
Controleer
Buitenschilderwerk
€280
elke 7 jaar • €40/jr
Controleer
Binnenschilderwerk
€350
elke 10 jaar • €35/jr
Controleer
Dakbedekking
€560
elke 25 jaar • €22/jr
Controleer
Bronnen: NEN 2767, VACpunt Wonen, SHR Onderhoudswijzer. Indicatief — laat een bouwkundige keuring uitvoeren.

⚡ Energie & Duurzaamheid

Energielabel
G
Indicatieve energiekosten
EUR 139/mnd

Isolatie en installaties kunnen hier extra waarde opleveren.

Verduurzamingskansen

Isolatie en installaties kunnen hier extra waarde opleveren.

  • Start met maatregelen die passen bij bouwjaar 1919.
  • Gebruik de oppervlakte van 70 m² voor een realistische terugverdientijd.
  • Stroomverbruik: 1960 kWh.
  • Gasverbruik: 910 m³.

Zon en besparing

Voor dit adres zijn coordinaten en oppervlakte beschikbaar. De zonnekaart kan daardoor na het laden een dak- en besparingsinschatting tonen.


🛠 Funderingsrisico (RVO)

FunderingsrisicoNiet indeelbaar
CategorieStedelijk gebied - 80-100 %
Voor 1970100%
Panden37

📄 Eigendom & Kadaster

Kadastrale percelen
Perceelnummer Kadastrale gemeente Sectie Oppervlakte
515 Zuilen C 163.0 m²
517 Zuilen C 42.0 m²
518 Zuilen C 185.0 m²
519 Zuilen C 136.0 m²
520 Zuilen C 142.0 m²
Grenskwaliteit: D (20)

Geen publiekrechtelijke beperkingen gevonden

Bron: PDOK / Kadaster BRK & BRK-PB


⚠️ Asbest Risico

Asbestrisico controleren...

🏛 Gemeentelijk Erfgoed

Erfgoeddata laden...

🏛 Planning & Vergunningen

Bekendmakingen laden...

Plancontext laden...


🏠 Buurtprofiel (CBS)

BuurtElinkwijk en omgeving
WijkWijk 02 Noordwest
GemeenteUtrecht
BuurtcodeBU03440232
Inwoners4,365
Huishoudens2,595
Gem. WOZ-waarde€383,000
Koopwoningen60.0%
Bevolkingsdichtheid13,168 /km²
Buurtoverzicht

Buurtstatistieken voor Stephensonstraat 13

Deze dialoog bundelt de belangrijkste buurt- en voorzieningengegevens rond dit adres. Voor diepere trendgrafieken en alle adressen in dezelfde buurt kun je doorklikken naar de volledige buurtpagina.

Buurt
Elinkwijk en omgeving
Wijk 02 Noordwest
Inwoners & huishoudens
4,365
2,595 huishoudens
Gem. woningwaarde
€383.000
Buurttrend, geen taxatie van dit specifieke huis.
Gemeenschapsprofiel
  • Bevolkingsdichtheid: 13,168 /km²
  • Koopwoningen: 60.0%
  • CBS buurtcode: BU03440232
Voorzieningen dichtbij
  • Supermarkt: 0.4 km
  • Basisschool: 0.4 km
  • Huisarts: 0.4 km
  • Treinstation: 1.8 km

Gemiddeld inkomen staat hier bewust niet tussen: dat cijfer tonen we pas zodra we een betrouwbare gratis buurtbron hebben die past bij de rest van deze CBS-laag.


🏢 Wijk Score

Officiële Leefbaarometer laden...
Supermarkt0.4 km
Basisschool0.4 km
Huisarts0.4 km
Treinstation1.8 km

🛡 Veiligheid & Criminaliteit

Veiligheidsdata laden...

🩹 Gezondheidsprofiel

Gezondheidsdata laden...

🎓 Scholen in de Buurt

Afstand basisschool0.4 km
Basisscholen binnen 1 km3
Basisscholen binnen 3 km18
Middelbare school1.9 km
Kinderdagverblijf0.3 km

🏫 Kinderopvang in de buurt

Kinderopvang zoeken...

📍 Voorzieningen

Voorzieningen zoeken...

Afstanden zijn hemelsbreed. Bron: OpenStreetMap + Google Maps


🚗 Parkeervergunning

Bewonersparkeren
Zone BC
1e auto / jaar
€169
2e auto / jaar
€423
Bezoekers €2.67/uur bezoekerstarief

🏭 Omgeving Highlights

Bijzondere locaties zoeken...

🏠 3D Buurtaanzicht

Klik om 3D buurtaanzicht te laden
Interactief · Draaien & zoomen
Slepen om te draaien

🌍 Klimaatcheck

Klimaatrisico's combineren...

🌊 Overstromingsrisico

Risico analyseren...

⬇️ Bodemdaling

Bodemdaling analyseren...

🔊 Geluidsniveau

Geluidsniveau meten...

🍃 Luchtkwaliteit

Luchtkwaliteit meten...

🚹 Verkeersveiligheid

Bevolkingsdichtheid13,168 /km²
Geschatte verkeersdrukZeer hoog
Huishoudens in buurt2,595
BronCBS + BGT

Deze verkeersinschatting is gebaseerd op buurtdichtheid en lokale objectdichtheid, niet op ongevallencijfers.


🌀 Windturbines in de buurt

Windturbines zoeken...

🌳 Beschermde Natuur

Beschermde natuur laden...


🌞 Zonstand

Zonstand berekenen...
Zon- en schaduwadvies laden...

De Buurt


♨ Warmtenet

Warmtenet controleren...

📡 Connectiviteit

Connectiviteit controleren...

🌿 Groen in de Buurt

Groengebieden zoeken...

Omgeving & Risico's


🌎 Fysieke Omgeving (BGT)

voetpad (9) parkeervlak (5) rijbaan lokale weg (4) transitie (2)

Fysieke objecten binnen 100m van dit adres (BGT)


📍 Bekijk dit adres

📷
Street View wordt geladen…

🏛 Adressen in de buurt

Vergelijkbare woningen


📈 Vergelijkbare adressen (3553 GR)

Adres Oppervlakte Bouwjaar
Stephensonstraat 1 100 m² 1920
Stephensonstraat 3-BS 80 m² 1915
Stephensonstraat 3A 36 m² 1915
Stephensonstraat 3 81 m² 1915
Stephensonstraat 3B 48 m² 1915
Stephensonstraat 7 60 m² 1919
Stephensonstraat 7-BS 80 m² 1919
Stephensonstraat 9-BSA 84 m² 1915
Stephensonstraat 9 60 m² 1915
Stephensonstraat 9-BS 85 m² 1915
Stephensonstraat 13-BS 120 m² 1919
Stephensonstraat 15 90 m² 1919
Stephensonstraat 17 75 m² 1919
Stephensonstraat 19 75 m² 1919
Stephensonstraat 21 84 m² 1919

📚 Kadaster & Registratie

BAG Nummeraanduiding ID344010000152759
GemeenteUtrecht
Coördinaten (WGS84)52.10923° N, 5.08168° E

Due diligence checklist

Document Doel Verkrijgbaar bij
KadasteruittrekselEigendomsgeschiedeniskadaster.nl
ErfpachtcontractErfpachtvoorwaardenVerkoper/notaris
VvE-documentenJaarrekening, MJOP, notulenVerkoper/VvE beheerder
EnergiecertificaatOfficiële labelvalidatieVerkoper/taxateur
BestemmingsplanGemeentelijk bestemmingsplanutrecht.nl

🏡 Buurtinformatie in Utrecht

4,365
Inwoners
2,595
Huishoudens
1.7
Gem. huishoudgrootte
2,125
Woningvoorraad
€383.000
Gem. woningwaarde Elinkwijk en omgeving
60%
Koopwoningen
13,168
Inwoners per km²

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Bekijk buurtpagina →


💸 Huur je deze woning? Doe direct de gratis huurcheck

Bereken in 2 minuten of je mogelijk te veel huur betaalt op basis van WWS-inschatting en actuele regels. Alle functies zijn nu gratis.


✨ Lokale feiten over dit adres

Lokale feiten over dit adres laden...

✅ Bezichtigingschecklist

Checklist genereren...
Gratis waardebepaling

Vraag een gratis waardebepaling voor dit adres

Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact op — geheel vrijblijvend.

Geen spam. Je gegevens worden alleen gebruikt voor deze aanvraag.

⚖️ Vergelijk dit adres

Bewaar dit adres in de vergelijker en open daarna lokale makelaars zodra je klaar bent om te bieden.

Makelaars in Utrecht

📞 Gratis taxatie aanvragen

Vraag een gratis taxatie aan voor Stephensonstraat 13. Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact met je op — geheel vrijblijvend.

Vergelijker
Kies adressen om te vergelijken