Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl

Opaalweg 59, 3523 RL Utrecht

BAG ID: 344010000017403 · Adresinformatie uit het Basisregistratie Adressen en Gebouwen
woonfunctieBouwjaar 1957131 m²
131 m²
Woonoppervlakte
1957
Bouwjaar
3523 RL
Postcode

Gelegen aan de Opaalweg in Utrecht staat dit naoorlogs pand uit 1957. Deze woning is gebouwd in de naoorlogse wederopbouwperiode (1945–1975). De woonoppervlakte bedraagt 131 m². Je vindt dit adres in Tolsteeg en Rotsoord (Utrecht, Utrecht). Het geregistreerde energielabel betreft E. Dit label biedt duidelijke ruimte voor verduurzaming en lagere energiekosten. Met 131 m² is deze woning groter dan 100% van de 15 woningen met dezelfde postcode (gemiddeld 79 m²) en het bouwjaar 1957 ligt rond het postcodegemiddelde (1958).

Adresoverzicht

📌 Belangrijkste gegevens

Hier staan de belangrijkste adresgegevens voor een snelle eerste beoordeling: bouwjaar, oppervlakte, energielabel en buurtcontext. De herkomst van elk cijfer blijft zichtbaar; kaarten en aanvullende datasets volgen verderop.

Bouwjaar
1957
Woonoppervlakte
131 m2
Energielabel
E
Geschat
Gem. WOZ-waarde buurt
EUR 318.000
Leefscore
52/100
Gemiddeld

Buurt en straat

Dit adres ligt in Tolsteeg en Rotsoord. De buurt telt ongeveer 4.235 inwoners. In dezelfde postcode staan 15 andere adressen in onze vergelijking.

Mediaan oppervlakte in deze postcode: 83 m².Mediaan bouwjaar: 1957.

Voorzieningen dichtbij

  • Supermarkt400 m
  • Treinstation900 m
  • Basisschool700 m
  • Huisarts900 m

Samenvatting van dit adres

Opaalweg 59 in Utrecht is geregistreerd als woonfunctie. De beschikbare BAG-gegevens vermelden 131 m2 woonoppervlakte, bouwjaar 1957, mediaan in hetzelfde postcodegebied 83 m2. Dit valt onder naoorlogse bouw; die context helpt bij het beoordelen van onderhoud, energieprestatie en vergelijkbare panden.

Dit adres ligt in buurt Tolsteeg en Rotsoord, zeer stedelijke buurt, voorzieningen: supermarkt 400 m, treinstation 900 m, basisschool 700 m. Via de straat-, buurt- en stadspagina's kunt u de ligging en kenmerken vergelijken met andere adressen.

De beschikbare marktcontext bestaat uit buurt-WOZ rond EUR 318.000, leefscore 52/100 (gemiddeld), energielabel E. Dit is een indicatie en geen taxatie; vergelijk voor een koop- of verkoopbeslissing ook recente transacties, onderhoud en juridische beperkingen.

Energie Label E (geschat)
WOZ-buurt Gemiddeld EUR 318.000
Leefscore 52/100 - gemiddeld
Voorzieningen Supermarkt op 400 m
Woningmix 30% koopwoningen in de buurt
Fundering RVO: Niet indeelbaar

Waarde & Kosten

📈 Kerncijfers

🏠
131 m²
Woonoppervlakte
📅
1957
Bouwjaar
📑
woonfunctie
Functie
✉
3523 RL
Postcode
🏛
Utrecht
Woonplaats
📍
52.0716, 5.1286
Locatie
💰
Laden...
Geschatte verkoopwaarde
🏠
Laden...
Huurrendement
🏠
Bereken...
Hypotheek
🏫
Laden...
Gemeentelijke belastingen
📜
Laden...
Erfpacht
🏡
Laden...
Voorzieningen
🌫
Laden...
Luchtkwaliteit
🌊
negligible
Seismisch risico
Seismic activity in the Netherlands is concentrated in the Groningen gas field area. This location is outside the affected region.
📈
Laden...
Huurmarktdruk
💰
Laden...
Laatste verkoop
🔊
48 dB
Geluidsniveau
💡
3,058 kWh
Geschat verbruik
Elektriciteitsverbruik
🔥
1,703 m³
Geschat verbruik
Gasverbruik
💰
€248/mnd
€2978/jaar
Geschatte energiekosten
⚡
E
Geschat label
Energielabel

🌟 Life Score

52% Redelijk

Score Onderdelen

👥 Sociaal Leven
64
🎓 Onderwijs
41
🚌 Transport
78
🌳 Groen
0
🪺 Gezondheid
54
📈 Investering
62

🏠 Locatiescores

🚲
54
Matig
Fiets
🚶
54
Matig
Loopbaarheid
🚌
78
Goed
OV & Bereikbaarheid
🛡
26
Onveilig
Veiligheid
📈
62
Aantrekkelijk
Investering
ⓘ Hoe berekenen we deze scores?

Elke score loopt van 0 tot 100. Hoe hoger, hoe beter. De beoordeling is:

80-100 Uitstekend 65-79 Goed 45-64 Matig 0-44 Beperkt
🚲 Fiets: Fietsinfrastructuur (fietspaden, woonerven), bevolkingsdichtheid, bereikbaarheid van supermarkt/station/school, en geluidsniveau.
🚶 Loopbaarheid: Loopafstand tot supermarkt, restaurant, school, huisarts, park en sportveld. Bonus voor stedelijke dichtheid.
🚌 OV & Bereikbaarheid: Afstand tot treinstation, overstapstation en snelwegoprit. Bonus voor stedelijke dichtheid (meer bus/tram).
🛡 Veiligheid: Gebaseerd op CBS-misdaadcijfers per 1.000 inwoners in de buurt. Lagere criminaliteit = hogere score.
📈 Investering: 5-jarige waardeontwikkeling in de buurt, jaarlijkse prijstrend gemeente, en 10-jarige waardegroei.

Bronnen: CBS, BGT, PDOK, BAG. Scores worden automatisch berekend en zijn indicatief.


📈 WOZ-waardegeschiedenis (10 jaar)

Bekijk de WOZ-waarde ontwikkeling per jaar, inclusief jaar-op-jaar stijging of daling voor dit adres.

WOZ-waardehistorie laden...

Gemeentelijke WOZ-trend laden...


📈 Verkoopgeschiedenis

Woningwaarde en prijscontext

De gemiddelde WOZ-waarde in deze buurt is EUR 318.000.

De interactieve prijshistorie wordt hier verder aangevuld zodra de detaildata beschikbaar is.


💸 Huurgeschiedenis

Bekijk gedeelde huurprijzen voor dit adres. De bedragen zijn door gebruikers ingestuurd en na controle gepubliceerd, zodat huurders de actuele huur beter kunnen vergelijken.

Nog geen huurprijzen gedeeld voor dit adres.

Huur toevoegen

Deel alleen het bedrag en de maand. Voeg geen namen, contractdetails of andere persoonsgegevens toe.


💵 Vergelijkbare verkopen in de buurt

Bekijk recent verkochte woningen met vergelijkbare kenmerken rondom dit adres voor extra marktcontext.

Vergelijkbare verkopen laden...


🎯 Bod Adviseur

Staat woning
Opknapper Normaal Instapklaar
Laden...

Het Gebouw


🏦 Hypotheekrentes vergelijken

€
Annuïtair Lineair Aflossvrij
5j 10j 20j 30j
NHG 80% 90% 100%
Alle A+ A B C–G

📍 Adresgegevens

StraatOpaalweg
Huisnummer59
Postcode3523 RL
WoonplaatsUtrecht
GemeenteUtrecht
ProvincieUtrecht
BuurtTolsteeg en Rotsoord
WijkWijk 07 Zuid
Functiewoonfunctie
Bouwjaar1957
Oppervlakte131 m²
BAG ID344010000017403

🏗 Gebouw & Kenmerken

Bouwjaar1957
Woonoppervlakte131 m²
Typewoonfunctie
BouwstijlNaoorlogse wederopbouw
StatusIn gebruik

🏢 3D Gebouwprofiel

Gebouwpaspoort opbouwen...
Gebouwdata laden...

🛠 Onderhoudsplan

Op basis van het bouwjaar (1957) en de leeftijd (69 jaar) is een indicatief onderhoudsplan opgesteld.

⚠ Hoge Prioriteit

Deze woning is 69 jaar oud. Een bouwkundige keuring is raadzaam. Let op: fundering, dakconstructie, voegwerk en leidingwerk.

€280
Reserve/mnd
€3358
Reserve/jaar
9€
Per m²/jaar
🏠 Dak 🧱 Gevel 🟧 Kozijnen 🔥 CV-ketel ⚡ Elektra 💧 Leidingwerk
▶ Volledig onderhoudsplan bekijken
🛒 Standaard Zorgprotocol

Routinematige controles en onderhoud die voor elke woning gelden.

🚨 Rook- & CO-melders
Elke 6 maanden
  • Test alle melders met testknop
  • Batterij vervangen: jaarlijks
  • Volledig vervangen na 10 jaar
⚡ Aardlekschakelaar (RCD)
Elke 6 maanden
  • Druk op de testknop
  • Schakelaar moet uitslaan
  • Bij geen reactie: elektricien bellen
🌀 Ventilatie
Elke 6 maanden
  • Reinig ventilatieroosters
  • Controleer filters
  • Voldoende luchtcirculatie
🔥 CV-ketel & Verwarming
Jaarlijks (sept)
  • Jaarlijks onderhoud door installateur
  • Ontlucht radiatoren
  • Waterdruk 1-1,5 bar
🌧️ Dakgoten & Afvoeren
Jaarlijks (nov)
  • Reinig goten, verwijder blad
  • Controleer afvoeren
  • Inspecteer op roest/lekkage
💧 Kit & Voegwerk
Jaarlijks
  • Controleer kitwerk badkamer/keuken
  • Vervang loslatend kitwerk
  • Voegwerk buitenmuur controleren
🏗 Gebouw-specifieke Elementen

Geraamde kosten en intervallen gebaseerd op bouwjaar 1957 en woonoppervlak.

Kozijnen vervanging
€15000
elke 30 jaar • €500/jr
Controleer
Badkamer renovatie
€8000
elke 25 jaar • €320/jr
Controleer
Keuken renovatie
€6000
elke 20 jaar • €300/jr
Controleer
CV-ketel vervanging
€2500
elke 15 jaar • €167/jr
Controleer
Elektra vernieuwing
€3000
elke 30 jaar • €100/jr
Controleer
Buitenschilderwerk
€524
elke 7 jaar • €75/jr
Controleer
Binnenschilderwerk
€655
elke 10 jaar • €66/jr
Controleer
Leidingwerk
€2000
elke 40 jaar • €50/jr
Controleer
Dakbedekking
€1048
elke 25 jaar • €42/jr
Controleer
Bronnen: NEN 2767, VACpunt Wonen, SHR Onderhoudswijzer. Indicatief — laat een bouwkundige keuring uitvoeren.

⚡ Energie & Duurzaamheid

Energielabel
E

Geschat op basis van bouwjaar en oppervlakte.

Indicatieve energiekosten
EUR 248/mnd

Isolatie en installaties kunnen hier extra waarde opleveren.

Verduurzamingskansen

Isolatie en installaties kunnen hier extra waarde opleveren.

  • Start met maatregelen die passen bij bouwjaar 1957.
  • Gebruik de oppervlakte van 131 m² voor een realistische terugverdientijd.
  • Stroomverbruik: 3058 kWh.
  • Gasverbruik: 1703 m³.

Zon en besparing

Voor dit adres zijn coordinaten en oppervlakte beschikbaar. De zonnekaart kan daardoor na het laden een dak- en besparingsinschatting tonen.


🛠 Funderingsrisico (RVO)

FunderingsrisicoNiet indeelbaar
CategorieStedelijk gebied - 0-20 %
Voor 19700%

📄 Eigendom & Kadaster

Kadastrale percelen
Perceelnummer Kadastrale gemeente Sectie Oppervlakte
1723 Tolsteeg B 148.0 m²
1731 Tolsteeg B 148.0 m²
1809 Tolsteeg B 555.0 m²
1892 Tolsteeg B 237.0 m²
1893 Tolsteeg B 141.0 m²
Grenskwaliteit: D (20)
Publiekrechtelijke beperkingen (9)
Toon beperkingen
Type Datum
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2016-07-15
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2016-07-15
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2016-07-15
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2016-07-15
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2016-07-15
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2016-07-15
Wet bodembescherming: Uitoefening bevoegdheden vier grote steden of andere aan te wijzen gemeenten of plusregio 2017-01-05
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 2017-03-02
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 2017-03-02

Bron: PDOK / Kadaster BRK & BRK-PB


⚠️ Asbest Risico

Asbestrisico controleren...

🏛 Gemeentelijk Erfgoed

Erfgoeddata laden...

🏛 Planning & Vergunningen

Bekendmakingen laden...

Plancontext laden...


🏠 Buurtprofiel (CBS)

BuurtTolsteeg en Rotsoord
WijkWijk 07 Zuid
GemeenteUtrecht
BuurtcodeBU03440721
Inwoners4,235
Huishoudens2,905
Gem. WOZ-waarde€318,000
Koopwoningen30.0%
Bevolkingsdichtheid10,908 /km²
Buurtoverzicht

Buurtstatistieken voor Opaalweg 59

Deze dialoog bundelt de belangrijkste buurt- en voorzieningengegevens rond dit adres. Voor diepere trendgrafieken en alle adressen in dezelfde buurt kun je doorklikken naar de volledige buurtpagina.

Buurt
Tolsteeg en Rotsoord
Wijk 07 Zuid
Inwoners & huishoudens
4,235
2,905 huishoudens
Gem. woningwaarde
€318.000
Buurttrend, geen taxatie van dit specifieke huis.
Gemeenschapsprofiel
  • Bevolkingsdichtheid: 10,908 /km²
  • Koopwoningen: 30.0%
  • CBS buurtcode: BU03440721
Voorzieningen dichtbij
  • Supermarkt: 0.4 km
  • Basisschool: 0.7 km
  • Huisarts: 0.9 km
  • Treinstation: 0.9 km

Gemiddeld inkomen staat hier bewust niet tussen: dat cijfer tonen we pas zodra we een betrouwbare gratis buurtbron hebben die past bij de rest van deze CBS-laag.


🏢 Wijk Score

Officiële Leefbaarometer laden...
Supermarkt0.4 km
Basisschool0.7 km
Huisarts0.9 km
Treinstation0.9 km

🛡 Veiligheid & Criminaliteit

Veiligheidsdata laden...

🩹 Gezondheidsprofiel

Gezondheidsdata laden...

🎓 Scholen in de Buurt

Afstand basisschool0.7 km
Basisscholen binnen 1 km1
Basisscholen binnen 3 km23
Middelbare school1.3 km
Kinderdagverblijf0.6 km

🏫 Kinderopvang in de buurt

Kinderopvang zoeken...

📍 Voorzieningen

Voorzieningen zoeken...

Afstanden zijn hemelsbreed. Bron: OpenStreetMap + Google Maps


🚗 Parkeervergunning

Bewonersparkeren
Zone BC
1e auto / jaar
€169
2e auto / jaar
€423
Bezoekers €2.67/uur bezoekerstarief

🏭 Omgeving Highlights

Bijzondere locaties zoeken...

🏠 3D Buurtaanzicht

Klik om 3D buurtaanzicht te laden
Interactief · Draaien & zoomen
Slepen om te draaien

🌍 Klimaatcheck

Klimaatrisico's combineren...

🌊 Overstromingsrisico

Risico analyseren...

⬇️ Bodemdaling

Bodemdaling analyseren...

🔊 Geluidsniveau

Geluidsniveau meten...

🍃 Luchtkwaliteit

Luchtkwaliteit meten...

🚹 Verkeersveiligheid

Bevolkingsdichtheid10,908 /km²
Geschatte verkeersdrukZeer hoog
Huishoudens in buurt2,905
BronCBS + BGT

Deze verkeersinschatting is gebaseerd op buurtdichtheid en lokale objectdichtheid, niet op ongevallencijfers.


🌀 Windturbines in de buurt

Windturbines zoeken...

🌳 Beschermde Natuur

38
Weinig natuur nabij
Beschermde natuur bereikbaar per fiets of auto. Goed voor recreatie.
9.6 km
Dichtstbijzijnde
1
Gebieden binnen 10 km
Wat betekent dit voor jou?
  • Natuur verder weg, maar beschermde gebieden garanderen blijvend groen in de regio
  • Natura 2000-gebieden beschermen zeldzame planten en dieren in Nederland
Beschermde gebieden in de buurt
🌳
Oostelijke Vechtplassen
Vogelrichtlijn — beschermd vogelgebied
9.64 km
afstand
Bron: RVO / PDOK — Natura 2000 netwerk. Straal: 10 km.

🌞 Zonstand

Zonstand berekenen...
Zon- en schaduwadvies laden...

De Buurt


♨ Warmtenet

Warmtenet controleren...

📡 Connectiviteit

Connectiviteit controleren...

🌿 Groen in de Buurt

Groengebieden zoeken...

Omgeving & Risico's


🌎 Fysieke Omgeving (BGT)

voetpad (9) rijbaan lokale weg (6) parkeervlak (5)

Fysieke objecten binnen 100m van dit adres (BGT)


📍 Bekijk dit adres

📷
Street View wordt geladen…

🏛 Adressen in de buurt


📈 Vergelijkbare adressen (3523 RL)

Adres Oppervlakte Bouwjaar
Opaalweg 43 110 m² 1958
Opaalweg 43A 72 m² 1958
Opaalweg 45 78 m² 1957
Opaalweg 47 78 m² 1957
Opaalweg 49 78 m² 1957
Opaalweg 51 78 m² 1957
Opaalweg 53 88 m² 1957
Opaalweg 57 95 m² 1957
Opaalweg 61 95 m² 1957
Opaalweg 63 95 m² 1957
Opaalweg 65 95 m² 1957
Opaalweg 67 100 m² 1957
Opaalweg 71A 18 m² 1959
Opaalweg 73A 18 m² 1959
Opaalweg 75 83 m² 1959

📚 Kadaster & Registratie

BAG Nummeraanduiding ID344010000017403
GemeenteUtrecht
Coördinaten (WGS84)52.07160° N, 5.12861° E

Due diligence checklist

Document Doel Verkrijgbaar bij
KadasteruittrekselEigendomsgeschiedeniskadaster.nl
ErfpachtcontractErfpachtvoorwaardenVerkoper/notaris
VvE-documentenJaarrekening, MJOP, notulenVerkoper/VvE beheerder
EnergiecertificaatOfficiële labelvalidatieVerkoper/taxateur
BestemmingsplanGemeentelijk bestemmingsplanutrecht.nl

🏡 Buurtinformatie in Utrecht

4,235
Inwoners
2,905
Huishoudens
1.5
Gem. huishoudgrootte
2,580
Woningvoorraad
€318.000
Gem. woningwaarde Tolsteeg en Rotsoord
30%
Koopwoningen
10,908
Inwoners per km²

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Bekijk buurtpagina →


💸 Huur je deze woning? Doe direct de gratis huurcheck

Bereken in 2 minuten of je mogelijk te veel huur betaalt op basis van WWS-inschatting en actuele regels. Alle functies zijn nu gratis.


✨ Lokale feiten over dit adres

Lokale feiten over dit adres laden...

✅ Bezichtigingschecklist

Checklist genereren...
Gratis waardebepaling

Vraag een gratis waardebepaling voor dit adres

Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact op — geheel vrijblijvend.

Geen spam. Je gegevens worden alleen gebruikt voor deze aanvraag.

⚖️ Vergelijk dit adres

Bewaar dit adres in de vergelijker en open daarna lokale makelaars zodra je klaar bent om te bieden.

Makelaars in Utrecht

📞 Gratis taxatie aanvragen

Vraag een gratis taxatie aan voor Opaalweg 59. Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact met je op — geheel vrijblijvend.

Vergelijker
Kies adressen om te vergelijken