Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl

Sagiusstraat 74, 3195 BM Pernis Rotterdam

BAG ID: 599010000139435 · Adresinformatie uit het Basisregistratie Adressen en Gebouwen
woonfunctieBouwjaar 196066 m²
66 m²
Woonoppervlakte
1960
Bouwjaar
3195 BM
Postcode

Op Sagiusstraat 74 in Pernis Rotterdam bevindt zich dit naoorlogs pand, gebouwd in 1960. Deze woning is gebouwd in de naoorlogse wederopbouwperiode (1945–1975). De woonoppervlakte bedraagt 66 m². Je vindt dit adres in Pernis (Rotterdam, Zuid-Holland). Het geregistreerde energielabel betreft C. Dit label is gemiddeld; gerichte maatregelen kunnen het verder verbeteren. Met 66 m² is deze woning kleiner dan 100% van de 15 woningen met dezelfde postcode (gemiddeld 80 m²) en het bouwjaar 1960 ligt rond het postcodegemiddelde (1960).

Adresoverzicht

📌 Belangrijkste gegevens

Hier staan de belangrijkste adresgegevens voor een snelle eerste beoordeling: bouwjaar, oppervlakte, energielabel en buurtcontext. De herkomst van elk cijfer blijft zichtbaar; kaarten en aanvullende datasets volgen verderop.

Bouwjaar
1960
Woonoppervlakte
66 m2
Energielabel
C
Gem. WOZ-waarde buurt
EUR 289.000
Leefscore
41/100
Beperkt

Buurt en straat

Dit adres ligt in Pernis. De buurt telt ongeveer 4.970 inwoners. In dezelfde postcode staan 15 andere adressen in onze vergelijking.

Mediaan oppervlakte in deze postcode: 66 m².Mediaan bouwjaar: 1960.

Voorzieningen dichtbij

  • Supermarkt500 m
  • Treinstation11,6 km
  • Basisschool600 m
  • Huisarts600 m

Samenvatting van dit adres

Sagiusstraat 74 in Pernis Rotterdam is geregistreerd als woonfunctie. De beschikbare BAG-gegevens vermelden 66 m2 woonoppervlakte, bouwjaar 1960, mediaan in hetzelfde postcodegebied 66 m2. Dit valt onder naoorlogse bouw; die context helpt bij het beoordelen van onderhoud, energieprestatie en vergelijkbare panden.

Dit adres ligt in buurt Pernis, stedelijke buurt, voorzieningen: supermarkt 500 m, treinstation 11,6 km, basisschool 600 m. Via de straat-, buurt- en stadspagina's kunt u de ligging en kenmerken vergelijken met andere adressen.

De beschikbare marktcontext bestaat uit buurt-WOZ rond EUR 289.000, leefscore 41/100 (beperkt), energielabel C. Dit is een indicatie en geen taxatie; vergelijk voor een koop- of verkoopbeslissing ook recente transacties, onderhoud en juridische beperkingen.

Energie Label C (bekend)
WOZ-buurt Gemiddeld EUR 289.000
Leefscore 41/100 - beperkt
Voorzieningen Supermarkt op 500 m
Woningmix 73% koopwoningen in de buurt
Fundering RVO: Zeekleigebied

Waarde & Kosten

📈 Kerncijfers

🏠
66 m²
Woonoppervlakte
📅
1960
Bouwjaar
📑
woonfunctie
Functie
✉
3195 BM
Postcode
🏛
Pernis Rotterdam
Woonplaats
📍
51.8861, 4.3855
Locatie
💰
Laden...
Geschatte verkoopwaarde
🏠
Laden...
Huurrendement
🏠
Bereken...
Hypotheek
🏫
Laden...
Gemeentelijke belastingen
📜
Laden...
Erfpacht
🏡
Laden...
Voorzieningen
🌫
Laden...
Luchtkwaliteit
🌊
negligible
Seismisch risico
Seismic activity in the Netherlands is concentrated in the Groningen gas field area. This location is outside the affected region.
📈
Laden...
Huurmarktdruk
💰
Laden...
Laatste verkoop
🔊
49 dB
Geluidsniveau
💡
1,888 kWh
Geschat verbruik
Elektriciteitsverbruik
🔥
858 m³
Geschat verbruik
Gasverbruik
💰
€132/mnd
€1587/jaar
Geschatte energiekosten
⚡
C
Energielabel

🌟 Life Score

41% Matig

Score Onderdelen

👥 Sociaal Leven
64
🎓 Onderwijs
30
🚌 Transport
28
🌳 Groen
0
🪺 Gezondheid
55
📈 Investering
67

🏠 Locatiescores

🚲
41
Beperkt
Fiets
🚶
54
Matig
Loopbaarheid
🚌
28
Beperkt
OV & Bereikbaarheid
🛡
60
Gemiddeld
Veiligheid
📈
67
Aantrekkelijk
Investering
ⓘ Hoe berekenen we deze scores?

Elke score loopt van 0 tot 100. Hoe hoger, hoe beter. De beoordeling is:

80-100 Uitstekend 65-79 Goed 45-64 Matig 0-44 Beperkt
🚲 Fiets: Fietsinfrastructuur (fietspaden, woonerven), bevolkingsdichtheid, bereikbaarheid van supermarkt/station/school, en geluidsniveau.
🚶 Loopbaarheid: Loopafstand tot supermarkt, restaurant, school, huisarts, park en sportveld. Bonus voor stedelijke dichtheid.
🚌 OV & Bereikbaarheid: Afstand tot treinstation, overstapstation en snelwegoprit. Bonus voor stedelijke dichtheid (meer bus/tram).
🛡 Veiligheid: Gebaseerd op CBS-misdaadcijfers per 1.000 inwoners in de buurt. Lagere criminaliteit = hogere score.
📈 Investering: 5-jarige waardeontwikkeling in de buurt, jaarlijkse prijstrend gemeente, en 10-jarige waardegroei.

Bronnen: CBS, BGT, PDOK, BAG. Scores worden automatisch berekend en zijn indicatief.


📈 WOZ-waardegeschiedenis (10 jaar)

Bekijk de WOZ-waarde ontwikkeling per jaar, inclusief jaar-op-jaar stijging of daling voor dit adres.

WOZ-waardehistorie laden...

Gemeentelijke WOZ-trend laden...


📈 Verkoopgeschiedenis

Woningwaarde en prijscontext

De gemiddelde WOZ-waarde in deze buurt is EUR 289.000.

De interactieve prijshistorie wordt hier verder aangevuld zodra de detaildata beschikbaar is.


💸 Huurgeschiedenis

Bekijk gedeelde huurprijzen voor dit adres. De bedragen zijn door gebruikers ingestuurd en na controle gepubliceerd, zodat huurders de actuele huur beter kunnen vergelijken.

Nog geen huurprijzen gedeeld voor dit adres.

Huur toevoegen

Deel alleen het bedrag en de maand. Voeg geen namen, contractdetails of andere persoonsgegevens toe.


💵 Vergelijkbare verkopen in de buurt

Bekijk recent verkochte woningen met vergelijkbare kenmerken rondom dit adres voor extra marktcontext.

Vergelijkbare verkopen laden...


🎯 Bod Adviseur

Staat woning
Opknapper Normaal Instapklaar
Laden...

Het Gebouw


🏦 Hypotheekrentes vergelijken

€
Annuïtair Lineair Aflossvrij
5j 10j 20j 30j
NHG 80% 90% 100%
Alle A+ A B C–G

📍 Adresgegevens

StraatSagiusstraat
Huisnummer74
Postcode3195 BM
WoonplaatsPernis Rotterdam
GemeenteRotterdam
ProvincieZuid-Holland
BuurtPernis
WijkPernis
Functiewoonfunctie
Bouwjaar1960
Oppervlakte66 m²
BAG ID599010000139435

🏗 Gebouw & Kenmerken

Bouwjaar1960
Woonoppervlakte66 m²
Typewoonfunctie
BouwstijlJaren-60/70 bouwstijl
StatusIn gebruik

🏢 3D Gebouwprofiel

Gebouwpaspoort opbouwen...
Gebouwdata laden...

🛠 Onderhoudsplan

Op basis van het bouwjaar (1960) en de leeftijd (66 jaar) is een indicatief onderhoudsplan opgesteld.

⚠ Hoge Prioriteit

Deze woning is 66 jaar oud. Een bouwkundige keuring is raadzaam. Let op: fundering, dakconstructie, voegwerk en leidingwerk.

€212
Reserve/mnd
€2547
Reserve/jaar
9€
Per m²/jaar
🏠 Dak ■ Plat dak 🧱 Gevel 🟧 Kozijnen 🔥 CV-ketel ⚡ Elektra 💧 Leidingwerk
▶ Volledig onderhoudsplan bekijken
🛒 Standaard Zorgprotocol

Routinematige controles en onderhoud die voor elke woning gelden.

🚨 Rook- & CO-melders
Elke 6 maanden
  • Test alle melders met testknop
  • Batterij vervangen: jaarlijks
  • Volledig vervangen na 10 jaar
⚡ Aardlekschakelaar (RCD)
Elke 6 maanden
  • Druk op de testknop
  • Schakelaar moet uitslaan
  • Bij geen reactie: elektricien bellen
🌀 Ventilatie
Elke 6 maanden
  • Reinig ventilatieroosters
  • Controleer filters
  • Voldoende luchtcirculatie
🔥 CV-ketel & Verwarming
Jaarlijks (sept)
  • Jaarlijks onderhoud door installateur
  • Ontlucht radiatoren
  • Waterdruk 1-1,5 bar
🌧️ Dakgoten & Afvoeren
Jaarlijks (nov)
  • Reinig goten, verwijder blad
  • Controleer afvoeren
  • Inspecteer op roest/lekkage
💧 Kit & Voegwerk
Jaarlijks
  • Controleer kitwerk badkamer/keuken
  • Vervang loslatend kitwerk
  • Voegwerk buitenmuur controleren
🏗 Gebouw-specifieke Elementen

Geraamde kosten en intervallen gebaseerd op bouwjaar 1960 en woonoppervlak.

Kozijnen vervanging
€15000
elke 30 jaar • €500/jr
Controleer
Badkamer renovatie
€8000
elke 25 jaar • €320/jr
Controleer
Keuken renovatie
€6000
elke 20 jaar • €300/jr
Controleer
CV-ketel vervanging
€2500
elke 15 jaar • €167/jr
Controleer
Elektra vernieuwing
€3000
elke 30 jaar • €100/jr
Controleer
Leidingwerk
€2000
elke 40 jaar • €50/jr
Controleer
Buitenschilderwerk
€264
elke 7 jaar • €38/jr
Controleer
Binnenschilderwerk
€330
elke 10 jaar • €33/jr
Controleer
Dakbedekking
€528
elke 25 jaar • €21/jr
Controleer
Bronnen: NEN 2767, VACpunt Wonen, SHR Onderhoudswijzer. Indicatief — laat een bouwkundige keuring uitvoeren.

⚡ Energie & Duurzaamheid

Energielabel
C
Indicatieve energiekosten
EUR 132/mnd

Controleer isolatie, glas en verwarming voor verbeterkansen.

Verduurzamingskansen

Controleer isolatie, glas en verwarming voor verbeterkansen.

  • Start met maatregelen die passen bij bouwjaar 1960.
  • Gebruik de oppervlakte van 66 m² voor een realistische terugverdientijd.
  • Stroomverbruik: 1888 kWh.
  • Gasverbruik: 858 m³.

Zon en besparing

Voor dit adres zijn coordinaten en oppervlakte beschikbaar. De zonnekaart kan daardoor na het laden een dak- en besparingsinschatting tonen.


🛠 Funderingsrisico (RVO)

FunderingsrisicoZeekleigebied
CategorieOverig
Voor 197085.71428571428571%

📄 Eigendom & Kadaster

Kadastrale percelen
Perceelnummer Kadastrale gemeente Sectie Oppervlakte
3850 Pernis B 246.0 m²
3851 Pernis B 171.0 m²
3873 Pernis B 174.0 m²
3874 Pernis B 129.0 m²
3875 Pernis B 132.0 m²
Grenskwaliteit: D (20)
Publiekrechtelijke beperkingen (1)
Toon beperkingen
Type Datum
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1973-09-11

Bron: PDOK / Kadaster BRK & BRK-PB


⚠️ Asbest Risico

Asbestrisico controleren...

🏛 Rijksmonumenten

Monumentenregister laden...

🏛 Planning & Vergunningen

Bekendmakingen laden...

Plancontext laden...


🏠 Buurtprofiel (CBS)

BuurtPernis
WijkPernis
GemeenteRotterdam
BuurtcodeBU05991391
Inwoners4,970
Huishoudens2,275
Gem. WOZ-waarde€289,000
Koopwoningen73.0%
Bevolkingsdichtheid3,146 /km²
Buurtoverzicht

Buurtstatistieken voor Sagiusstraat 74

Deze dialoog bundelt de belangrijkste buurt- en voorzieningengegevens rond dit adres. Voor diepere trendgrafieken en alle adressen in dezelfde buurt kun je doorklikken naar de volledige buurtpagina.

Buurt
Pernis
Pernis
Inwoners & huishoudens
4,970
2,275 huishoudens
Gem. woningwaarde
€289.000
Buurttrend, geen taxatie van dit specifieke huis.
Gemeenschapsprofiel
  • Bevolkingsdichtheid: 3,146 /km²
  • Koopwoningen: 73.0%
  • CBS buurtcode: BU05991391
Voorzieningen dichtbij
  • Supermarkt: 0.5 km
  • Basisschool: 0.6 km
  • Huisarts: 0.6 km
  • Treinstation: 11.6 km

Gemiddeld inkomen staat hier bewust niet tussen: dat cijfer tonen we pas zodra we een betrouwbare gratis buurtbron hebben die past bij de rest van deze CBS-laag.


🏢 Wijk Score

Officiële Leefbaarometer laden...
Supermarkt0.5 km
Basisschool0.6 km
Huisarts0.6 km
Treinstation11.6 km

🛡 Veiligheid & Criminaliteit

Veiligheidsdata laden...

🩹 Gezondheidsprofiel

Gezondheidsdata laden...

🎓 Scholen in de Buurt

Afstand basisschool0.6 km
Basisscholen binnen 1 km1
Basisscholen binnen 3 km2
Middelbare school6.0 km
Kinderdagverblijf0.6 km

🏫 Kinderopvang in de buurt

Kinderopvang zoeken...

📍 Voorzieningen

Voorzieningen zoeken...

Afstanden zijn hemelsbreed. Bron: OpenStreetMap + Google Maps


🚗 Parkeervergunning

Bewonersparkeren
Rotterdam
1e auto / jaar
€110
2e auto / jaar
€298
Bezoekers €0.13/10 min, max 500 uur/jaar
Uniform tarief voor hele stad.

🏭 Omgeving Highlights

Bijzondere locaties zoeken...

🏠 3D Buurtaanzicht

Klik om 3D buurtaanzicht te laden
Interactief · Draaien & zoomen
Slepen om te draaien

🌍 Klimaatcheck

Klimaatrisico's combineren...

🌊 Overstromingsrisico

Risico analyseren...

⬇️ Bodemdaling

Bodemdaling analyseren...

🔊 Geluidsniveau

Geluidsniveau meten...

🍃 Luchtkwaliteit

Luchtkwaliteit meten...

🚹 Verkeersveiligheid

Bevolkingsdichtheid3,146 /km²
Geschatte verkeersdrukHoog
Huishoudens in buurt2,275
BronCBS + BGT

Deze verkeersinschatting is gebaseerd op buurtdichtheid en lokale objectdichtheid, niet op ongevallencijfers.


🌀 Windturbines in de buurt

Windturbines zoeken...

🌳 Beschermde Natuur

71
Dichtbij natuur
Beschermd natuurgebied op fietsafstand. Fijn voor weekend uitjes.
4.5 km
Dichtstbijzijnde
2
Gebieden binnen 10 km
Wat betekent dit voor jou?
  • Natuur op loop- of fietsafstand — fijn voor dagelijks buitenleven
  • Beschermde gebieden blijven groen — dit verandert niet door bouwplannen
  • Natura 2000-gebieden beschermen zeldzame planten en dieren in Nederland
Beschermde gebieden in de buurt
🌳
Oude Maas
Habitatrichtlijn — beschermd leefgebied
4.53 km
afstand
🌳
Haringvliet
Habitat- & Vogelrichtlijn
10.48 km
afstand
Bron: RVO / PDOK — Natura 2000 netwerk. Straal: 10 km.

🌞 Zonstand

Zonstand berekenen...
Zon- en schaduwadvies laden...

De Buurt


♨ Warmtenet

Warmtenet controleren...

📡 Connectiviteit

Connectiviteit controleren...

🌿 Groen in de Buurt

Groengebieden zoeken...

Omgeving & Risico's


🌎 Fysieke Omgeving (BGT)

voetpad (17) parkeervlak (2) rijbaan lokale weg (1)

Fysieke objecten binnen 100m van dit adres (BGT)


📍 Bekijk dit adres

📷
Street View wordt geladen…

🏛 Adressen in de buurt

  • 3195 XR Pernis Rotterdam
    3374 m²
  • 3195 XR Pernis Rotterdam
    154 m²
  • 3195 XS Pernis Rotterdam
    442 m²
  • 3195 XR Pernis Rotterdam
    103 m²
  • 3195 XR Pernis Rotterdam
    187 m²
  • 3195 XS Pernis Rotterdam
    103 m²
  • 3195 XS Pernis Rotterdam
    123 m²
  • 3195 XS Pernis Rotterdam
    103 m²

📈 Vergelijkbare adressen (3195 BM)

Adres Oppervlakte Bouwjaar
Sagiusstraat 60 66 m² 1960
Sagiusstraat 62 66 m² 1960
Sagiusstraat 64 98 m² 1960
Sagiusstraat 66 86 m² 1960
Sagiusstraat 68 66 m² 1960
Sagiusstraat 70 66 m² 1960
Sagiusstraat 72 83 m² 1960
Sagiusstraat 76 66 m² 1960
Sagiusstraat 78 66 m² 1960
Sagiusstraat 80 66 m² 1960
Sagiusstraat 82 66 m² 1960
Sagiusstraat 84 84 m² 1960
Sagiusstraat 86 66 m² 1960
Sagiusstraat 88 126 m² 1960
Sagiusstraat 90 125 m² 1960

📚 Kadaster & Registratie

BAG Nummeraanduiding ID599010000139435
GemeenteRotterdam
Coördinaten (WGS84)51.88609° N, 4.38548° E

Due diligence checklist

Document Doel Verkrijgbaar bij
KadasteruittrekselEigendomsgeschiedeniskadaster.nl
ErfpachtcontractErfpachtvoorwaardenVerkoper/notaris
VvE-documentenJaarrekening, MJOP, notulenVerkoper/VvE beheerder
EnergiecertificaatOfficiële labelvalidatieVerkoper/taxateur
BestemmingsplanGemeentelijk bestemmingsplanpernis rotterdam.nl

💸 Huur je deze woning? Doe direct de gratis huurcheck

Bereken in 2 minuten of je mogelijk te veel huur betaalt op basis van WWS-inschatting en actuele regels. Alle functies zijn nu gratis.


✨ Lokale feiten over dit adres

Lokale feiten over dit adres laden...

✅ Bezichtigingschecklist

Checklist genereren...
Gratis waardebepaling

Vraag een gratis waardebepaling voor dit adres

Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact op — geheel vrijblijvend.

Geen spam. Je gegevens worden alleen gebruikt voor deze aanvraag.

⚖️ Vergelijk dit adres

Bewaar dit adres in de vergelijker en open daarna lokale makelaars zodra je klaar bent om te bieden.

📞 Gratis taxatie aanvragen

Vraag een gratis taxatie aan voor Sagiusstraat 74. Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact met je op — geheel vrijblijvend.

Vergelijker
Kies adressen om te vergelijken