Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl

Dickensstraat 1, 3076 SB Rotterdam

BAG ID: 599010000027210 · Adresinformatie uit het Basisregistratie Adressen en Gebouwen
woonfunctieBouwjaar 196287 m²
87 m²
Woonoppervlakte
14 m²
Aanbodoppervlakte
1962
Bouwjaar
3076 SB
Postcode
Te huur
€ 800/mnd
Mogelijk te duur: €331/mnd
Actueel aanbod Gekoppeld aan dit adres

Dickensstraat 1 is een naoorlogs pand in Rotterdam, gebouwd in 1962. Deze woning is gebouwd in de naoorlogse wederopbouwperiode (1945–1975). Met 87 m² woonoppervlak biedt het pand de bijbehorende ruimte. Het adres ligt in de wijk Lombardijen, gemeente Rotterdam, provincie Zuid-Holland. Op de energieschaal scoort deze woning label D. Dit label is gemiddeld; gerichte maatregelen kunnen het verder verbeteren. Met 87 m² is deze woning groter dan 80% van de 15 woningen met dezelfde postcode (gemiddeld 69 m²) en het bouwjaar 1962 ligt rond het postcodegemiddelde (1962).

Adresoverzicht

📌 Belangrijkste gegevens

Hier staan de belangrijkste adresgegevens voor een snelle eerste beoordeling: bouwjaar, oppervlakte, energielabel en buurtcontext. De herkomst van elk cijfer blijft zichtbaar; kaarten en aanvullende datasets volgen verderop.

Bouwjaar
1962
Woonoppervlakte
87 m2
Energielabel
D
Geschat
Gem. WOZ-waarde buurt
EUR 248.000
Leefscore
52/100
Gemiddeld

Buurt en straat

Dit adres ligt in Lombardijen. De buurt telt ongeveer 15.035 inwoners. In dezelfde postcode staan 15 andere adressen in onze vergelijking.

Mediaan oppervlakte in deze postcode: 69 m².Mediaan bouwjaar: 1962.

Voorzieningen dichtbij

  • Supermarkt600 m
  • Treinstation1,1 km
  • Basisschool500 m
  • Huisarts400 m

Samenvatting van dit adres

Dickensstraat 1 in Rotterdam is geregistreerd als woonfunctie. De beschikbare BAG-gegevens vermelden 87 m2 woonoppervlakte, bouwjaar 1962, mediaan in hetzelfde postcodegebied 69 m2. Dit valt onder naoorlogse bouw; die context helpt bij het beoordelen van onderhoud, energieprestatie en vergelijkbare panden.

Dit adres ligt in buurt Lombardijen, zeer stedelijke buurt, voorzieningen: supermarkt 600 m, treinstation 1,1 km, basisschool 500 m. Via de straat-, buurt- en stadspagina's kunt u de ligging en kenmerken vergelijken met andere adressen.

De beschikbare marktcontext bestaat uit buurt-WOZ rond EUR 248.000, leefscore 52/100 (gemiddeld), energielabel D. Dit is een indicatie en geen taxatie; vergelijk voor een koop- of verkoopbeslissing ook recente transacties, onderhoud en juridische beperkingen.

Energie Label D (geschat)
WOZ-buurt Gemiddeld EUR 248.000
Leefscore 52/100 - gemiddeld
Voorzieningen Supermarkt op 600 m
Woningmix 29% koopwoningen in de buurt
Fundering RVO: Zeekleigebied

Waarde & Kosten

📈 Kerncijfers

🏠
87 m²
Woonoppervlakte
📏
14 m²
Aanbodoppervlakte
📅
1962
Bouwjaar
📑
woonfunctie
Functie
✉
3076 SB
Postcode
🏛
Rotterdam
Woonplaats
📍
51.8744, 4.5168
Locatie
💰
Laden...
Geschatte verkoopwaarde
🏠
Laden...
Huurrendement
🏠
Bereken...
Hypotheek
🏫
Laden...
Gemeentelijke belastingen
📜
Laden...
Erfpacht
🏡
Laden...
Voorzieningen
🌫
Laden...
Luchtkwaliteit
🌊
negligible
Seismisch risico
Seismic activity in the Netherlands is concentrated in the Groningen gas field area. This location is outside the affected region.
📈
Laden...
Huurmarktdruk
💰
Laden...
Laatste verkoop
🔊
54 dB
Geluidsniveau
💡
2,266 kWh
Geschat verbruik
Elektriciteitsverbruik
🔥
1,131 m³
Geschat verbruik
Gasverbruik
💰
€170/mnd
€2037/jaar
Geschatte energiekosten
⚡
D
Geschat label
Energielabel

🌟 Life Score

52% Redelijk

Score Onderdelen

👥 Sociaal Leven
62
🎓 Onderwijs
42
🚌 Transport
70
🌳 Groen
0
🪺 Gezondheid
61
📈 Investering
67

🏠 Locatiescores

🚲
49
Matig
Fiets
🚶
55
Matig
Loopbaarheid
🚌
70
Goed
OV & Bereikbaarheid
🛡
37
Onveilig
Veiligheid
📈
67
Aantrekkelijk
Investering
ⓘ Hoe berekenen we deze scores?

Elke score loopt van 0 tot 100. Hoe hoger, hoe beter. De beoordeling is:

80-100 Uitstekend 65-79 Goed 45-64 Matig 0-44 Beperkt
🚲 Fiets: Fietsinfrastructuur (fietspaden, woonerven), bevolkingsdichtheid, bereikbaarheid van supermarkt/station/school, en geluidsniveau.
🚶 Loopbaarheid: Loopafstand tot supermarkt, restaurant, school, huisarts, park en sportveld. Bonus voor stedelijke dichtheid.
🚌 OV & Bereikbaarheid: Afstand tot treinstation, overstapstation en snelwegoprit. Bonus voor stedelijke dichtheid (meer bus/tram).
🛡 Veiligheid: Gebaseerd op CBS-misdaadcijfers per 1.000 inwoners in de buurt. Lagere criminaliteit = hogere score.
📈 Investering: 5-jarige waardeontwikkeling in de buurt, jaarlijkse prijstrend gemeente, en 10-jarige waardegroei.

Bronnen: CBS, BGT, PDOK, BAG. Scores worden automatisch berekend en zijn indicatief.


📈 WOZ-waardegeschiedenis (10 jaar)

Bekijk de WOZ-waarde ontwikkeling per jaar, inclusief jaar-op-jaar stijging of daling voor dit adres.

WOZ-waardehistorie laden...

Gemeentelijke WOZ-trend laden...


📈 Verkoopgeschiedenis

Woningwaarde en prijscontext

De gemiddelde WOZ-waarde in deze buurt is EUR 248.000.

Actieve vraagprijs: EUR 800

De interactieve prijshistorie wordt hier verder aangevuld zodra de detaildata beschikbaar is.


💸 Huurgeschiedenis

Bekijk gedeelde huurprijzen voor dit adres. De bedragen zijn door gebruikers ingestuurd en na controle gepubliceerd, zodat huurders de actuele huur beter kunnen vergelijken.

Nog geen huurprijzen gedeeld voor dit adres.

Huur toevoegen

Deel alleen het bedrag en de maand. Voeg geen namen, contractdetails of andere persoonsgegevens toe.


💵 Vergelijkbare verkopen in de buurt

Bekijk recent verkochte woningen met vergelijkbare kenmerken rondom dit adres voor extra marktcontext.

Vergelijkbare verkopen laden...


🎯 Bod Adviseur

Staat woning
Opknapper Normaal Instapklaar
Laden...

Het Gebouw


🏦 Hypotheekrentes vergelijken

€
Annuïtair Lineair Aflossvrij
5j 10j 20j 30j
NHG 80% 90% 100%
Alle A+ A B C–G

📍 Adresgegevens

StraatDickensstraat
Huisnummer1
Postcode3076 SB
WoonplaatsRotterdam
GemeenteRotterdam
ProvincieZuid-Holland
BuurtLombardijen
WijkIJsselmonde
Functiewoonfunctie
Bouwjaar1962
Oppervlakte87 m²
BAG ID599010000027210

🏗 Gebouw & Kenmerken

Bouwjaar1962
Woonoppervlakte87 m²
Aanbodoppervlakte14 m²
Typewoonfunctie
BouwstijlJaren-60/70 bouwstijl
StatusIn gebruik

🏢 3D Gebouwprofiel

Gebouwpaspoort opbouwen...
Gebouwdata laden...

🛠 Onderhoudsplan

Op basis van het bouwjaar (1962) en de leeftijd (64 jaar) is een indicatief onderhoudsplan opgesteld.

⚠ Hoge Prioriteit

Deze woning is 64 jaar oud. Een bouwkundige keuring is raadzaam. Let op: fundering, dakconstructie, voegwerk en leidingwerk.

€234
Reserve/mnd
€2809
Reserve/jaar
9€
Per m²/jaar
🏠 Dak ■ Plat dak 🧱 Gevel 🟧 Kozijnen 🔥 CV-ketel ⚡ Elektra 💧 Leidingwerk
▶ Volledig onderhoudsplan bekijken
🛒 Standaard Zorgprotocol

Routinematige controles en onderhoud die voor elke woning gelden.

🚨 Rook- & CO-melders
Elke 6 maanden
  • Test alle melders met testknop
  • Batterij vervangen: jaarlijks
  • Volledig vervangen na 10 jaar
⚡ Aardlekschakelaar (RCD)
Elke 6 maanden
  • Druk op de testknop
  • Schakelaar moet uitslaan
  • Bij geen reactie: elektricien bellen
🌀 Ventilatie
Elke 6 maanden
  • Reinig ventilatieroosters
  • Controleer filters
  • Voldoende luchtcirculatie
🔥 CV-ketel & Verwarming
Jaarlijks (sept)
  • Jaarlijks onderhoud door installateur
  • Ontlucht radiatoren
  • Waterdruk 1-1,5 bar
🌧️ Dakgoten & Afvoeren
Jaarlijks (nov)
  • Reinig goten, verwijder blad
  • Controleer afvoeren
  • Inspecteer op roest/lekkage
💧 Kit & Voegwerk
Jaarlijks
  • Controleer kitwerk badkamer/keuken
  • Vervang loslatend kitwerk
  • Voegwerk buitenmuur controleren
🏗 Gebouw-specifieke Elementen

Geraamde kosten en intervallen gebaseerd op bouwjaar 1962 en woonoppervlak.

Kozijnen vervanging
€15000
elke 30 jaar • €500/jr
Controleer
Badkamer renovatie
€8000
elke 25 jaar • €320/jr
Controleer
Keuken renovatie
€6000
elke 20 jaar • €300/jr
Controleer
CV-ketel vervanging
€2500
elke 15 jaar • €167/jr
Controleer
Elektra vernieuwing
€3000
elke 30 jaar • €100/jr
Controleer
Buitenschilderwerk
€348
elke 7 jaar • €50/jr
Controleer
Leidingwerk
€2000
elke 40 jaar • €50/jr
Controleer
Binnenschilderwerk
€435
elke 10 jaar • €44/jr
Controleer
Dakbedekking
€696
elke 25 jaar • €28/jr
Controleer
Bronnen: NEN 2767, VACpunt Wonen, SHR Onderhoudswijzer. Indicatief — laat een bouwkundige keuring uitvoeren.

⚡ Energie & Duurzaamheid

Energielabel
D

Geschat op basis van bouwjaar en oppervlakte.

Indicatieve energiekosten
EUR 170/mnd

Controleer isolatie, glas en verwarming voor verbeterkansen.

Verduurzamingskansen

Controleer isolatie, glas en verwarming voor verbeterkansen.

  • Start met maatregelen die passen bij bouwjaar 1962.
  • Gebruik de oppervlakte van 87 m² voor een realistische terugverdientijd.
  • Stroomverbruik: 2266 kWh.
  • Gasverbruik: 1131 m³.

Zon en besparing

Voor dit adres zijn coordinaten en oppervlakte beschikbaar. De zonnekaart kan daardoor na het laden een dak- en besparingsinschatting tonen.


🛠 Funderingsrisico (RVO)

FunderingsrisicoZeekleigebied
CategorieOverig
Voor 1970100%

📄 Eigendom & Kadaster

Kadastrale percelen
Perceelnummer Kadastrale gemeente Sectie Oppervlakte
2502 IJsselmonde C 296.0 m²
2764 IJsselmonde C 159.0 m²
2765 IJsselmonde C 159.0 m²
2766 IJsselmonde C 159.0 m²
2767 IJsselmonde C 159.0 m²
Grenskwaliteit: D (18)
Publiekrechtelijke beperkingen (2)
Toon beperkingen
Type Datum
Woningwet: Oplegging last onder bestuursdwang en/of dwangsom dat ook geldt voor rechtsopvolgers 2019-01-16
Woningwet: Oplegging last onder bestuursdwang en/of dwangsom dat ook geldt voor rechtsopvolgers 2018-11-07

Bron: PDOK / Kadaster BRK & BRK-PB


⚠️ Asbest Risico

Asbestrisico controleren...

🏛 Rijksmonumenten

Monumentenregister laden...

🏛 Planning & Vergunningen

Bekendmakingen laden...

Plancontext laden...


🏠 Buurtprofiel (CBS)

BuurtLombardijen
WijkIJsselmonde
GemeenteRotterdam
BuurtcodeBU05991284
Inwoners15,035
Huishoudens7,350
Gem. WOZ-waarde€248,000
Koopwoningen29.0%
Bevolkingsdichtheid5,760 /km²
Buurtoverzicht

Buurtstatistieken voor Dickensstraat 1

Deze dialoog bundelt de belangrijkste buurt- en voorzieningengegevens rond dit adres. Voor diepere trendgrafieken en alle adressen in dezelfde buurt kun je doorklikken naar de volledige buurtpagina.

Buurt
Lombardijen
IJsselmonde
Inwoners & huishoudens
15,035
7,350 huishoudens
Gem. woningwaarde
€248.000
Buurttrend, geen taxatie van dit specifieke huis.
Gemeenschapsprofiel
  • Bevolkingsdichtheid: 5,760 /km²
  • Koopwoningen: 29.0%
  • CBS buurtcode: BU05991284
Voorzieningen dichtbij
  • Supermarkt: 0.6 km
  • Basisschool: 0.5 km
  • Huisarts: 0.4 km
  • Treinstation: 1.1 km

Gemiddeld inkomen staat hier bewust niet tussen: dat cijfer tonen we pas zodra we een betrouwbare gratis buurtbron hebben die past bij de rest van deze CBS-laag.


🏢 Wijk Score

Officiële Leefbaarometer laden...
Supermarkt0.6 km
Basisschool0.5 km
Huisarts0.4 km
Treinstation1.1 km

🛡 Veiligheid & Criminaliteit

Veiligheidsdata laden...

🩹 Gezondheidsprofiel

Gezondheidsdata laden...

🎓 Scholen in de Buurt

Afstand basisschool0.5 km
Basisscholen binnen 1 km2
Basisscholen binnen 3 km17
Middelbare school1.6 km
Kinderdagverblijf0.5 km

🏫 Kinderopvang in de buurt

Kinderopvang zoeken...

📍 Voorzieningen

Voorzieningen zoeken...

Afstanden zijn hemelsbreed. Bron: OpenStreetMap + Google Maps


🚗 Parkeervergunning

Bewonersparkeren
Rotterdam
1e auto / jaar
€110
2e auto / jaar
€298
Bezoekers €0.13/10 min, max 500 uur/jaar
Uniform tarief voor hele stad.

🏭 Omgeving Highlights

Bijzondere locaties zoeken...

🏠 3D Buurtaanzicht

Klik om 3D buurtaanzicht te laden
Interactief · Draaien & zoomen
Slepen om te draaien

🌍 Klimaatcheck

Klimaatrisico's combineren...

🌊 Overstromingsrisico

Risico analyseren...

⬇️ Bodemdaling

Bodemdaling analyseren...

🔊 Geluidsniveau

Geluidsniveau meten...

🍃 Luchtkwaliteit

Luchtkwaliteit meten...

🚹 Verkeersveiligheid

Bevolkingsdichtheid5,760 /km²
Geschatte verkeersdrukZeer hoog
Huishoudens in buurt7,350
BronCBS + BGT

Deze verkeersinschatting is gebaseerd op buurtdichtheid en lokale objectdichtheid, niet op ongevallencijfers.


🌀 Windturbines in de buurt

Windturbines zoeken...

🌳 Beschermde Natuur

74
Dichtbij natuur
Beschermd natuurgebied op fietsafstand. Fijn voor weekend uitjes.
4.1 km
Dichtstbijzijnde
3
Gebieden binnen 10 km
Wat betekent dit voor jou?
  • Natuur op loop- of fietsafstand — fijn voor dagelijks buitenleven
  • Beschermde gebieden blijven groen — dit verandert niet door bouwplannen
  • Natura 2000-gebieden beschermen zeldzame planten en dieren in Nederland
Beschermde gebieden in de buurt
🌳
Oude Maas
Habitatrichtlijn — beschermd leefgebied
4.1 km
afstand
🌳
Boezems Kinderdijk
Vogelrichtlijn — beschermd vogelgebied
7.73 km
afstand
🌳
Oudeland van Strijen
Vogelrichtlijn — beschermd vogelgebied
9.72 km
afstand
Bron: RVO / PDOK — Natura 2000 netwerk. Straal: 10 km.

🌞 Zonstand

Zonstand berekenen...
Zon- en schaduwadvies laden...

De Buurt


♨ Warmtenet

Warmtenet controleren...

📡 Connectiviteit

Connectiviteit controleren...

🌿 Groen in de Buurt

Groengebieden zoeken...

Omgeving & Risico's


🌎 Fysieke Omgeving (BGT)

Omgevingsgegevens laden...


📍 Bekijk dit adres

📷
Street View wordt geladen…

🏛 Adressen in de buurt


📈 Vergelijkbare adressen (3076 SB)

Adres Oppervlakte Bouwjaar
Dickensstraat 3 57 m² 1962
Dickensstraat 5 57 m² 1962
Dickensstraat 7 57 m² 1962
Dickensstraat 9 99 m² 1962
Dickensstraat 11 69 m² 1962
Dickensstraat 13 69 m² 1962
Dickensstraat 15 69 m² 1962
Dickensstraat 17 87 m² 1962
Dickensstraat 19 57 m² 1962
Dickensstraat 21 57 m² 1962
Dickensstraat 23 57 m² 1962
Dickensstraat 25 99 m² 1962
Dickensstraat 27 69 m² 1962
Dickensstraat 29 69 m² 1962
Dickensstraat 31 69 m² 1962

📚 Kadaster & Registratie

BAG Nummeraanduiding ID599010000027210
GemeenteRotterdam
Coördinaten (WGS84)51.87442° N, 4.51683° E

Due diligence checklist

Document Doel Verkrijgbaar bij
KadasteruittrekselEigendomsgeschiedeniskadaster.nl
ErfpachtcontractErfpachtvoorwaardenVerkoper/notaris
VvE-documentenJaarrekening, MJOP, notulenVerkoper/VvE beheerder
EnergiecertificaatOfficiële labelvalidatieVerkoper/taxateur
BestemmingsplanGemeentelijk bestemmingsplanrotterdam.nl

💸 Huur je deze woning? Doe direct de gratis huurcheck

Bereken in 2 minuten of je mogelijk te veel huur betaalt op basis van WWS-inschatting en actuele regels. Alle functies zijn nu gratis.


✨ Lokale feiten over dit adres

Lokale feiten over dit adres laden...

✅ Bezichtigingschecklist

Checklist genereren...
Gratis waardebepaling

Vraag een gratis waardebepaling voor dit adres

Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact op — geheel vrijblijvend.

Geen spam. Je gegevens worden alleen gebruikt voor deze aanvraag.

⚖️ Vergelijk dit adres

Bewaar dit adres in de vergelijker en open daarna lokale makelaars zodra je klaar bent om te bieden.

Makelaars in Rotterdam

📞 Gratis taxatie aanvragen

Vraag een gratis taxatie aan voor Dickensstraat 1. Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact met je op — geheel vrijblijvend.

Vergelijker
Kies adressen om te vergelijken