Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl

Jacobusstraat 60, 3012 JP Rotterdam

BAG ID: 599010000327763 · Adresinformatie uit het Basisregistratie Adressen en Gebouwen
woonfunctieBouwjaar 198586 m²
86 m²
Woonoppervlakte
1985
Bouwjaar
3012 JP
Postcode

Gelegen aan de Jacobusstraat in Rotterdam staat dit pand uit de jaren 70-90 uit 1985. Het pand komt uit de bouwgolf van 1975–2000. De woonoppervlakte bedraagt 86 m². Je vindt dit adres in Cool (Rotterdam, Zuid-Holland). Het geregistreerde energielabel betreft B. Met dit label behoort de woning tot de energiezuinigere panden. Met 86 m² is deze woning groter dan 67% van de 15 woningen met dezelfde postcode (gemiddeld 78 m²) en het bouwjaar 1985 ligt rond het postcodegemiddelde (1985).

Adresoverzicht

📌 Belangrijkste gegevens

Hier staan de belangrijkste adresgegevens voor een snelle eerste beoordeling: bouwjaar, oppervlakte, energielabel en buurtcontext. De herkomst van elk cijfer blijft zichtbaar; kaarten en aanvullende datasets volgen verderop.

Bouwjaar
1985
Woonoppervlakte
86 m2
Energielabel
B
Geschat
Gem. WOZ-waarde buurt
EUR 372.000
Leefscore
54/100
Gemiddeld

Buurt en straat

Dit adres ligt in Cool. De buurt telt ongeveer 6.985 inwoners. In dezelfde postcode staan 15 andere adressen in onze vergelijking.

Mediaan oppervlakte in deze postcode: 75 m².Mediaan bouwjaar: 1985.

Voorzieningen dichtbij

  • Supermarkt400 m
  • Treinstation1,0 km
  • Basisschool600 m
  • Huisarts900 m

Samenvatting van dit adres

Jacobusstraat 60 in Rotterdam is geregistreerd als woonfunctie. De beschikbare BAG-gegevens vermelden 86 m2 woonoppervlakte, bouwjaar 1985, mediaan in hetzelfde postcodegebied 75 m2. Dit valt onder jaren 70/80 bouw; die context helpt bij het beoordelen van onderhoud, energieprestatie en vergelijkbare panden.

Dit adres ligt in buurt Cool, zeer stedelijke buurt, voorzieningen: supermarkt 400 m, treinstation 1,0 km, basisschool 600 m. Via de straat-, buurt- en stadspagina's kunt u de ligging en kenmerken vergelijken met andere adressen.

De beschikbare marktcontext bestaat uit buurt-WOZ rond EUR 372.000, leefscore 54/100 (gemiddeld), energielabel B. Dit is een indicatie en geen taxatie; vergelijk voor een koop- of verkoopbeslissing ook recente transacties, onderhoud en juridische beperkingen.

Energie Label B (geschat)
WOZ-buurt Gemiddeld EUR 372.000
Leefscore 54/100 - gemiddeld
Voorzieningen Supermarkt op 400 m
Woningmix 16% koopwoningen in de buurt
Fundering RVO: Niet indeelbaar

Waarde & Kosten

📈 Kerncijfers

🏠
86 m²
Woonoppervlakte
📅
1985
Bouwjaar
📑
woonfunctie
Functie
✉
3012 JP
Postcode
🏛
Rotterdam
Woonplaats
📍
51.9183, 4.4738
Locatie
💰
Laden...
Geschatte verkoopwaarde
🏠
Laden...
Huurrendement
🏠
Bereken...
Hypotheek
🏫
Laden...
Gemeentelijke belastingen
📜
Laden...
Erfpacht
🏡
Laden...
Voorzieningen
🌫
Laden...
Luchtkwaliteit
🌊
negligible
Seismisch risico
Seismic activity in the Netherlands is concentrated in the Groningen gas field area. This location is outside the affected region.
📈
Laden...
Huurmarktdruk
💰
Laden...
Laatste verkoop
🔊
49 dB
Geluidsniveau
💡
2,248 kWh
Geschat verbruik
Elektriciteitsverbruik
🔥
774 m³
Geschat verbruik
Gasverbruik
💰
€131/mnd
€1568/jaar
Geschatte energiekosten
⚡
B
Geschat label
Energielabel

🌟 Life Score

54% Redelijk

Score Onderdelen

👥 Sociaal Leven
61
🎓 Onderwijs
49
🚌 Transport
81
🌳 Groen
0
🪺 Gezondheid
56
📈 Investering
67

🏠 Locatiescores

🚲
54
Matig
Fiets
🚶
55
Matig
Loopbaarheid
🚌
81
Uitstekend
OV & Bereikbaarheid
🛡
13
Zeer onveilig
Veiligheid
📈
67
Aantrekkelijk
Investering
ⓘ Hoe berekenen we deze scores?

Elke score loopt van 0 tot 100. Hoe hoger, hoe beter. De beoordeling is:

80-100 Uitstekend 65-79 Goed 45-64 Matig 0-44 Beperkt
🚲 Fiets: Fietsinfrastructuur (fietspaden, woonerven), bevolkingsdichtheid, bereikbaarheid van supermarkt/station/school, en geluidsniveau.
🚶 Loopbaarheid: Loopafstand tot supermarkt, restaurant, school, huisarts, park en sportveld. Bonus voor stedelijke dichtheid.
🚌 OV & Bereikbaarheid: Afstand tot treinstation, overstapstation en snelwegoprit. Bonus voor stedelijke dichtheid (meer bus/tram).
🛡 Veiligheid: Gebaseerd op CBS-misdaadcijfers per 1.000 inwoners in de buurt. Lagere criminaliteit = hogere score.
📈 Investering: 5-jarige waardeontwikkeling in de buurt, jaarlijkse prijstrend gemeente, en 10-jarige waardegroei.

Bronnen: CBS, BGT, PDOK, BAG. Scores worden automatisch berekend en zijn indicatief.


📈 WOZ-waardegeschiedenis (10 jaar)

Bekijk de WOZ-waarde ontwikkeling per jaar, inclusief jaar-op-jaar stijging of daling voor dit adres.

WOZ-waardehistorie laden...

Gemeentelijke WOZ-trend laden...


📈 Verkoopgeschiedenis

Woningwaarde en prijscontext

De gemiddelde WOZ-waarde in deze buurt is EUR 372.000.

De interactieve prijshistorie wordt hier verder aangevuld zodra de detaildata beschikbaar is.


💸 Huurgeschiedenis

Bekijk gedeelde huurprijzen voor dit adres. De bedragen zijn door gebruikers ingestuurd en na controle gepubliceerd, zodat huurders de actuele huur beter kunnen vergelijken.

Nog geen huurprijzen gedeeld voor dit adres.

Huur toevoegen

Deel alleen het bedrag en de maand. Voeg geen namen, contractdetails of andere persoonsgegevens toe.


💵 Vergelijkbare verkopen in de buurt

Bekijk recent verkochte woningen met vergelijkbare kenmerken rondom dit adres voor extra marktcontext.

Vergelijkbare verkopen laden...


🎯 Bod Adviseur

Staat woning
Opknapper Normaal Instapklaar
Laden...

Het Gebouw


🏦 Hypotheekrentes vergelijken

€
Annuïtair Lineair Aflossvrij
5j 10j 20j 30j
NHG 80% 90% 100%
Alle A+ A B C–G

📍 Adresgegevens

StraatJacobusstraat
Huisnummer60
Postcode3012 JP
WoonplaatsRotterdam
GemeenteRotterdam
ProvincieZuid-Holland
BuurtCool
WijkRotterdam Centrum
Functiewoonfunctie
Bouwjaar1985
Oppervlakte86 m²
BAG ID599010000327763

🏗 Gebouw & Kenmerken

Bouwjaar1985
Woonoppervlakte86 m²
Typewoonfunctie
BouwstijlJaren-80/90 bouwstijl
StatusIn gebruik

🏢 3D Gebouwprofiel

Gebouwpaspoort opbouwen...
Gebouwdata laden...

🛠 Onderhoudsplan

Op basis van het bouwjaar (1985) en de leeftijd (41 jaar) is een indicatief onderhoudsplan opgesteld.

⚠ Hoge Prioriteit

Deze woning is 41 jaar oud. Een bouwkundige keuring is raadzaam. Let op: fundering, dakconstructie, voegwerk en leidingwerk.

€206
Reserve/mnd
€2469
Reserve/jaar
8€
Per m²/jaar
■ Plat dak 🧱 Gevel 🟧 Kozijnen 🔥 CV-ketel ⚡ Elektra 💧 Leidingwerk
▶ Volledig onderhoudsplan bekijken
🛒 Standaard Zorgprotocol

Routinematige controles en onderhoud die voor elke woning gelden.

🚨 Rook- & CO-melders
Elke 6 maanden
  • Test alle melders met testknop
  • Batterij vervangen: jaarlijks
  • Volledig vervangen na 10 jaar
⚡ Aardlekschakelaar (RCD)
Elke 6 maanden
  • Druk op de testknop
  • Schakelaar moet uitslaan
  • Bij geen reactie: elektricien bellen
🌀 Ventilatie
Elke 6 maanden
  • Reinig ventilatieroosters
  • Controleer filters
  • Voldoende luchtcirculatie
🔥 CV-ketel & Verwarming
Jaarlijks (sept)
  • Jaarlijks onderhoud door installateur
  • Ontlucht radiatoren
  • Waterdruk 1-1,5 bar
🌧️ Dakgoten & Afvoeren
Jaarlijks (nov)
  • Reinig goten, verwijder blad
  • Controleer afvoeren
  • Inspecteer op roest/lekkage
💧 Kit & Voegwerk
Jaarlijks
  • Controleer kitwerk badkamer/keuken
  • Vervang loslatend kitwerk
  • Voegwerk buitenmuur controleren
🏗 Gebouw-specifieke Elementen

Geraamde kosten en intervallen gebaseerd op bouwjaar 1985 en woonoppervlak.

Kozijnen vervanging
€15000
elke 30 jaar • €500/jr
Controleer
Badkamer renovatie
€8000
elke 25 jaar • €320/jr
Controleer
Keuken renovatie
€6000
elke 20 jaar • €300/jr
Controleer
CV-ketel vervanging
€2500
elke 15 jaar • €167/jr
Controleer
Elektra vernieuwing
€3000
elke 30 jaar • €100/jr
Controleer
Leidingwerk
€2000
elke 40 jaar • €50/jr
Controleer
Buitenschilderwerk
€344
elke 7 jaar • €49/jr
Controleer
Binnenschilderwerk
€430
elke 10 jaar • €43/jr
Controleer
Dakbedekking
€688
elke 25 jaar • €28/jr
Controleer
Bronnen: NEN 2767, VACpunt Wonen, SHR Onderhoudswijzer. Indicatief — laat een bouwkundige keuring uitvoeren.

⚡ Energie & Duurzaamheid

Energielabel
B

Geschat op basis van bouwjaar en oppervlakte.

Indicatieve energiekosten
EUR 131/mnd

Dit label wijst op een relatief zuinige woning.

Verduurzamingskansen

Dit label wijst op een relatief zuinige woning.

  • Start met maatregelen die passen bij bouwjaar 1985.
  • Gebruik de oppervlakte van 86 m² voor een realistische terugverdientijd.
  • Stroomverbruik: 2248 kWh.
  • Gasverbruik: 774 m³.

Zon en besparing

Voor dit adres zijn coordinaten en oppervlakte beschikbaar. De zonnekaart kan daardoor na het laden een dak- en besparingsinschatting tonen.


🛠 Funderingsrisico (RVO)

FunderingsrisicoNiet indeelbaar
CategorieOverig
Voor 197093.75%

📄 Eigendom & Kadaster

Kadastrale percelen
Perceelnummer Kadastrale gemeente Sectie Oppervlakte
132 Rotterdam AF 273.0 m²
133 Rotterdam AF 344.0 m²
134 Rotterdam AF 338.0 m²
135 Rotterdam AF 288.0 m²
136 Rotterdam AF 292.0 m²
Grenskwaliteit: D (20)

Beperkingen laden...

Bron: PDOK / Kadaster BRK & BRK-PB


⚠️ Asbest Risico

Asbestrisico controleren...

🏛 Rijksmonumenten

Monumentenregister laden...

🏛 Planning & Vergunningen

Bekendmakingen laden...

Plancontext laden...


🏠 Buurtprofiel (CBS)

BuurtCool
WijkRotterdam Centrum
GemeenteRotterdam
BuurtcodeBU05990112
Inwoners6,985
Huishoudens4,040
Gem. WOZ-waarde€372,000
Koopwoningen16.0%
Bevolkingsdichtheid11,448 /km²
Buurtoverzicht

Buurtstatistieken voor Jacobusstraat 60

Deze dialoog bundelt de belangrijkste buurt- en voorzieningengegevens rond dit adres. Voor diepere trendgrafieken en alle adressen in dezelfde buurt kun je doorklikken naar de volledige buurtpagina.

Buurt
Cool
Rotterdam Centrum
Inwoners & huishoudens
6,985
4,040 huishoudens
Gem. woningwaarde
€372.000
Buurttrend, geen taxatie van dit specifieke huis.
Gemeenschapsprofiel
  • Bevolkingsdichtheid: 11,448 /km²
  • Koopwoningen: 16.0%
  • CBS buurtcode: BU05990112
Voorzieningen dichtbij
  • Supermarkt: 0.4 km
  • Basisschool: 0.6 km
  • Huisarts: 0.9 km
  • Treinstation: 1.0 km

Gemiddeld inkomen staat hier bewust niet tussen: dat cijfer tonen we pas zodra we een betrouwbare gratis buurtbron hebben die past bij de rest van deze CBS-laag.


🏢 Wijk Score

Officiële Leefbaarometer laden...
Supermarkt0.4 km
Basisschool0.6 km
Huisarts0.9 km
Treinstation1.0 km

🛡 Veiligheid & Criminaliteit

Veiligheidsdata laden...

🩹 Gezondheidsprofiel

Gezondheidsdata laden...

🎓 Scholen in de Buurt

Afstand basisschool0.6 km
Basisscholen binnen 1 km2
Basisscholen binnen 3 km31
Middelbare school0.7 km
Kinderdagverblijf0.3 km

🏫 Kinderopvang in de buurt

Kinderopvang zoeken...

📍 Voorzieningen

Voorzieningen zoeken...

Afstanden zijn hemelsbreed. Bron: OpenStreetMap + Google Maps


🚗 Parkeervergunning

Bewonersparkeren
Rotterdam
1e auto / jaar
€110
2e auto / jaar
€298
Bezoekers €0.13/10 min, max 500 uur/jaar
Uniform tarief voor hele stad.

🏭 Omgeving Highlights

Bijzondere locaties zoeken...

🏠 3D Buurtaanzicht

Klik om 3D buurtaanzicht te laden
Interactief · Draaien & zoomen
Slepen om te draaien

🌍 Klimaatcheck

Klimaatrisico's combineren...

🌊 Overstromingsrisico

Risico analyseren...

⬇️ Bodemdaling

Bodemdaling analyseren...

🔊 Geluidsniveau

Geluidsniveau meten...

🍃 Luchtkwaliteit

Luchtkwaliteit meten...

🚹 Verkeersveiligheid

Bevolkingsdichtheid11,448 /km²
Geschatte verkeersdrukZeer hoog
Huishoudens in buurt4,040
BronCBS + BGT

Deze verkeersinschatting is gebaseerd op buurtdichtheid en lokale objectdichtheid, niet op ongevallencijfers.


🌀 Windturbines in de buurt

Windturbines zoeken...

🌳 Beschermde Natuur

Beschermde natuur laden...


🌞 Zonstand

Zonstand berekenen...
Zon- en schaduwadvies laden...

De Buurt


♨ Warmtenet

Warmtenet controleren...

📡 Connectiviteit

Connectiviteit controleren...

🌿 Groen in de Buurt

Groengebieden zoeken...

Omgeving & Risico's


🌎 Fysieke Omgeving (BGT)

Omgevingsgegevens laden...


📍 Bekijk dit adres

📷
Street View wordt geladen…

🏛 Adressen in de buurt


📈 Vergelijkbare adressen (3012 JP)

Adres Oppervlakte Bouwjaar
Jacobusstraat 30 75 m² 1985
Jacobusstraat 32 86 m² 1985
Jacobusstraat 34 78 m² 1985
Jacobusstraat 36 65 m² 1985
Jacobusstraat 38 86 m² 1985
Jacobusstraat 40 75 m² 1985
Jacobusstraat 42 86 m² 1985
Jacobusstraat 44 75 m² 1985
Jacobusstraat 46 86 m² 1985
Jacobusstraat 48 75 m² 1985
Jacobusstraat 50 65 m² 1985
Jacobusstraat 52 78 m² 1985
Jacobusstraat 54 75 m² 1985
Jacobusstraat 56 86 m² 1985
Jacobusstraat 58 75 m² 1985

📚 Kadaster & Registratie

BAG Nummeraanduiding ID599010000327763
GemeenteRotterdam
Coördinaten (WGS84)51.91826° N, 4.47385° E

Due diligence checklist

Document Doel Verkrijgbaar bij
KadasteruittrekselEigendomsgeschiedeniskadaster.nl
ErfpachtcontractErfpachtvoorwaardenVerkoper/notaris
VvE-documentenJaarrekening, MJOP, notulenVerkoper/VvE beheerder
EnergiecertificaatOfficiële labelvalidatieVerkoper/taxateur
BestemmingsplanGemeentelijk bestemmingsplanrotterdam.nl

🏡 Buurtinformatie in Rotterdam

6,985
Inwoners
4,040
Huishoudens
1.5
Gem. huishoudgrootte
3,817
Woningvoorraad
€372.000
Gem. woningwaarde Cool
16%
Koopwoningen
11,448
Inwoners per km²

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Bekijk buurtpagina →


💸 Huur je deze woning? Doe direct de gratis huurcheck

Bereken in 2 minuten of je mogelijk te veel huur betaalt op basis van WWS-inschatting en actuele regels. Alle functies zijn nu gratis.


✨ Lokale feiten over dit adres

Lokale feiten over dit adres laden...

✅ Bezichtigingschecklist

Checklist genereren...
Gratis waardebepaling

Vraag een gratis waardebepaling voor dit adres

Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact op — geheel vrijblijvend.

Geen spam. Je gegevens worden alleen gebruikt voor deze aanvraag.

⚖️ Vergelijk dit adres

Bewaar dit adres in de vergelijker en open daarna lokale makelaars zodra je klaar bent om te bieden.

Makelaars in Rotterdam

📞 Gratis taxatie aanvragen

Vraag een gratis taxatie aan voor Jacobusstraat 60. Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact met je op — geheel vrijblijvend.

Vergelijker
Kies adressen om te vergelijken