Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl
Home / Katwijk / Molenwijk / Irisstraat

Irisstraat, Katwijk

Katwijk · 2223XB, 2223XC

Adressen: 36 Bouwjaren: 1972–1972 Gem. opp.: 119.5m² Gem. WOZ: €585.000 Buurt: Molenwijk
36
Adressen
~54
Inwoners
119.5m²
Gem. opp.
€585.000
Gem. WOZ (2025)
1972–1972
Bouwjaren
~23
Huishoudens

Over Irisstraat in Katwijk

Irisstraat is een straat in Katwijk, Nederland. Er zijn 36 adressen in deze straat. De gemiddelde woonoppervlakte is 119.5 m². De gemiddelde woningwaarde is €585.000.

De gebouwen zijn opgeleverd tussen 1972 en 1972. Postcodes in deze straat: 2223XB, 2223XC. Er wonen naar schatting 54 mensen in deze straat. De straat behoort tot de buurt Molenwijk.

🌟

Life Score

Leefbaarheidsindicator samengesteld uit 6 buurtfactoren

50 /100
50 Redelijk
👥 40
Sociaal Leven
Levendigheid & veiligheid
🎓 75
Onderwijs
Scholen in de buurt
🚌 25
Transport
OV & bereikbaarheid
🌳 35
Groen
Groen & ruimte
🩺 70
Gezondheid
Zorg in de buurt
📈 70
Investering
Woningwaarde-trend

De Life Score voor de Irisstraat in Katwijk is 50/100 (Redelijk). Deze indicatieve leefbaarheidsindex combineert zes buurtfactoren — sociaal leven, onderwijs, transport, groen, gezondheid en investering — op basis van openbare CBS-buurtdata. Onderwijs scoort hier het sterkst met 75/100, terwijl Transport het laagst scoort met 25/100.

Indicatieve schatting op basis van openbare CBS- en buurtdata. Geen exacte meting of advies.

Bouwperioden
1970-1979
36
Energielabels
A
5
B
3
C
3
D
4
E
4

De meeste gebouwen (36) zijn gebouwd in de periode 1970-1979.

Het meest voorkomende energielabel is A (5 woningen).

👥

Demografie

Leeftijdsverdeling
CBS buurtprofiel
verdeling
0–15
13%
15–25
12%
25–45
24%
45–65
29%
65+
21%
45–65 jaar is de grootste leeftijdsgroep (29%), gevolgd door 25–45 (24%). Gevestigde woonbuurt. Geslacht: 50% man · 50% vrouw. Bron: CBS buurtprofiel — niet straat-specifiek.
Man
50%
aandeel inwoners
Vrouw
50%
aandeel inwoners
📑

Functies & Woningtypes

Functies
Woonfunctie
36
100.0%
Woningtypes
Eengezinswoning
35
97.2%
Appartement
1
2.8%
🏡

Buurtinformatie — Molenwijk

2,270
Inwoners
in deze CBS-buurt
1,115
Huishoudens
totaal geregistreerd
2.0
Gem. grootte
personen per huishouden
5,098
Inwoners/km²
stedelijke dichtheid
€357.000
Gem. woningwaarde
CBS buurtgemiddelde
35%
Koopwoningen
aandeel woningvoorraad

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024).

📈

Buurt in cijfers

🏠
Gem. WOZ-waarde
€357.000
CBS buurtgemiddelde (2024)
🛡
Misdrijven
19.0 per 1.000 inwoners
Veilig
CBS geregistreerde misdrijven
🏡
Koopwoningen
35%
van woningvoorraad
🌎

Herkomst inwoners

76%
16%
Nederlands (76%)
Westers (7%)
Niet-westers (16%)

Herkomst wordt bepaald door het geboorteland van de ouders. Bron: CBS (2024).

🏘

Woningtypen (CBS)

Eigendom
35%
65%
Koop (35%)
Huur (65%)
Woningtype
45%
55%
Eengezins (45%)
Meergezins (55%)

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024).

📍

Voorzieningen in de buurt

Voorzieningen zoeken...
🛣

Straten in de buurt

📍

Alle adressen (36)

36 resultaten
Adres Postcode Opp. Bouwjaar Label Buurt
Irisstraat 1 2223XB 113 m² 1972 — Molenwijk
Irisstraat 2 2223XC 112 m² 1972 E Molenwijk
Irisstraat 3 2223XB 109 m² 1972 — Molenwijk
Irisstraat 4 2223XC 127 m² 1972 — Molenwijk
Irisstraat 5 2223XB 128 m² 1972 B Molenwijk
Irisstraat 6 2223XC 127 m² 1972 — Molenwijk
Irisstraat 7 2223XB 114 m² 1972 — Molenwijk
Irisstraat 8 2223XC 129 m² 1972 C Molenwijk
Irisstraat 9 2223XB 131 m² 1972 E Molenwijk
Irisstraat 10 2223XC 128 m² 1972 — Molenwijk
Irisstraat 11 2223XB 117 m² 1972 D Molenwijk
Irisstraat 12 2223XC 114 m² 1972 D Molenwijk
Irisstraat 13 2223XB 138 m² 1972 A Molenwijk
Irisstraat 14 2223XC 113 m² 1972 C Molenwijk
Irisstraat 15 2223XB 117 m² 1972 A Molenwijk
Irisstraat 16 2223XC 118 m² 1972 — Molenwijk
Irisstraat 17 2223XB 117 m² 1972 E Molenwijk
Irisstraat 18 2223XC 128 m² 1972 A Molenwijk
Irisstraat 19 2223XB 117 m² 1972 D Molenwijk
Irisstraat 20 2223XC 109 m² 1972 — Molenwijk
Irisstraat 21 2223XB 117 m² 1972 — Molenwijk
Irisstraat 22 2223XC 113 m² 1972 B Molenwijk
Irisstraat 23 2223XB 117 m² 1972 D Molenwijk
Irisstraat 24 2223XC 126 m² 1972 — Molenwijk
Irisstraat 25 2223XB 117 m² 1972 C Molenwijk
Irisstraat 26 2223XC 128 m² 1972 — Molenwijk
Irisstraat 27 2223XB 117 m² 1972 E Molenwijk
Irisstraat 28 2223XC 129 m² 1972 — Molenwijk
Irisstraat 29 2223XB 115 m² 1972 — Molenwijk
Irisstraat 30 2223XC 126 m² 1972 — Molenwijk
Irisstraat 31 2223XB 115 m² 1972 — Molenwijk
Irisstraat 32 2223XC 125 m² 1972 A Molenwijk
Irisstraat 33 2223XB 115 m² 1972 — Molenwijk
Irisstraat 34 2223XC 129 m² 1972 B Molenwijk
Irisstraat 35 2223XB 119 m² 1972 — Molenwijk
Irisstraat 37 2223XB 87 m² 1972 A Molenwijk
⭐

Ervaringen & herinneringen

Deel jouw ervaring

0/2000
?

Veelgestelde vragen over de Irisstraat

Hoeveel adressen heeft de Irisstraat?

De Irisstraat in Katwijk heeft 36 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen). De adressen liggen tussen huisnummer 1 en 37. De gemiddelde woonoppervlakte is 119.5 m². De woningen zijn gebouwd tussen 1972 en 1972. Op WoningSearch vindt u voor elk adres gedetailleerde informatie over oppervlakte, bouwjaar, energielabel, WOZ-waarde en buurtstatistieken. Alle data komt uit officiële overheidsbronnen zoals BAG, CBS en het Kadaster.

Wat zijn de energielabels in de Irisstraat?

De energielabels in de Irisstraat in Katwijk variëren van A tot G. Energielabels geven de energieprestatie van een woning aan, waarbij A het meest energiezuinig is en G het minst. Het energielabel wordt bepaald door factoren zoals isolatie, verwarmingssysteem, dubbelglas en zonnepanelen. In Nederland is een energielabel verplicht bij verkoop of verhuur van een woning. De labels worden geregistreerd door RVO (Rijksdienst voor Ondernemend Nederland). Op WoningSearch kunt u de energielabels van alle adressen in de Irisstraat bekijken en vergelijken met het gemiddelde van de buurt en de stad.

In welke buurt ligt de Irisstraat?

De Irisstraat ligt in Katwijk. De buurtindeling is gebaseerd op de CBS Wijken en Buurten classificatie die door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt bijgehouden. Op WoningSearch kunt u de buurtpagina bekijken voor statistieken over bevolkingssamenstelling, woningwaarde, energielabels, veiligheid en voorzieningen. Gebruik de buurt- en stadspagina’s om de leefbaarheid en woningkenmerken te vergelijken voordat u een koop- of huurbeslissing neemt.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in de Irisstraat?

De WOZ-waarde (Waardering Onroerende Zaken) wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente en bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op WoningSearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres in de Irisstraat bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gegevens. De woningprijzen in Katwijk variëren sterk per straat en type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Welke databronnen gebruikt WoningSearch voor de Irisstraat?

WoningSearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. WoningSearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.