Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl
Home / Heerlen / Passart / Plataanplein

Plataanplein, Heerlen

Heerlen · 6413PR

Adressen: 25 Bouwjaren: 1818–1918 Gem. opp.: 131.2m² Buurt: Passart
25
Adressen
~37
Inwoners
131.2m²
Gem. opp.
1818–1918
Bouwjaren
~16
Huishoudens

Over Plataanplein in Heerlen

Plataanplein is een straat in Heerlen, Nederland. Er zijn 25 adressen in deze straat. De gemiddelde woonoppervlakte is 131.2 m².

De gebouwen zijn opgeleverd tussen 1818 en 1918. Postcodes in deze straat: 6413PR. Er wonen naar schatting 37 mensen in deze straat. De straat behoort tot de buurt Passart.

🌟

Life Score

Leefbaarheidsindicator samengesteld uit 6 buurtfactoren

43 /100
43 Matig
👥 28
Sociaal Leven
Levendigheid & veiligheid
🎓 75
Onderwijs
Scholen in de buurt
🚌 18
Transport
OV & bereikbaarheid
🌳 35
Groen
Groen & ruimte
🩺 70
Gezondheid
Zorg in de buurt
📈 50
Investering
Woningwaarde-trend

De Life Score voor de Plataanplein in Heerlen is 43/100 (Matig). Deze indicatieve leefbaarheidsindex combineert zes buurtfactoren — sociaal leven, onderwijs, transport, groen, gezondheid en investering — op basis van openbare CBS-buurtdata. Onderwijs scoort hier het sterkst met 75/100, terwijl Transport het laagst scoort met 18/100.

Indicatieve schatting op basis van openbare CBS- en buurtdata. Geen exacte meting of advies.

Bouwperioden
Voor 1945
25
Energielabels
F
8
G
12

De meeste gebouwen (25) zijn gebouwd in de periode Voor 1945.

Het meest voorkomende energielabel is G (12 woningen).

📑

Functies & Woningtypes

Functies
Woonfunctie
24
96.0%
Bijeenkomstfunctie
1
4.0%
Woningtypes
Eengezinswoning
24
96.0%
Overig
1
4.0%
🏡

Buurtinformatie — Passart

2,035
Inwoners
in deze CBS-buurt
1,045
Huishoudens
totaal geregistreerd
1.9
Gem. grootte
personen per huishouden
3,630
Inwoners/km²
stedelijke dichtheid
€149.000
Gem. woningwaarde
CBS buurtgemiddelde
31%
Koopwoningen
aandeel woningvoorraad

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024).

📈

Buurt in cijfers

🏠
Gem. WOZ-waarde
€149.000
CBS buurtgemiddelde (2024)
🛡
Misdrijven
46.0 per 1.000 inwoners
Gemiddeld
CBS geregistreerde misdrijven
🏡
Koopwoningen
31%
van woningvoorraad
🌎

Herkomst inwoners

63%
17%
20%
Nederlands (63%)
Westers (17%)
Niet-westers (20%)

Herkomst wordt bepaald door het geboorteland van de ouders. Bron: CBS (2024).

🏘

Woningtypen (CBS)

Eigendom
31%
69%
Koop (31%)
Huur (69%)
Woningtype
65%
35%
Eengezins (65%)
Meergezins (35%)

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024).

📍

Voorzieningen in de buurt

Voorzieningen zoeken...
🛣

Straten in de buurt

📍

Alle adressen (25)

25 resultaten
Adres Postcode Opp. Bouwjaar Label Buurt
Plataanplein 1 6413PR 140 m² 1918 G Passart
Plataanplein 2 6413PR 138 m² 1918 G Passart
Plataanplein 3 6413PR 139 m² 1918 G Passart
Plataanplein 4 6413PR 138 m² 1918 F Passart
Plataanplein 5 6413PR 114 m² 1918 G Passart
Plataanplein 6 6413PR 113 m² 1918 F Passart
Plataanplein 7 6413PR 114 m² 1918 G Passart
Plataanplein 8 6413PR 119 m² 1918 F Passart
Plataanplein 9 6413PR 124 m² 1918 G Passart
Plataanplein 10 6413PR 138 m² 1818 F Passart
Plataanplein 11 6413PR 106 m² 1918 G Passart
Plataanplein 12 6413PR 148 m² 1918 G Passart
Plataanplein 13 6413PR 139 m² 1918 F Passart
Plataanplein 14 6413PR 126 m² 1918 G Passart
Plataanplein 15 6413PR 139 m² 1918 G Passart
Plataanplein 16 6413PR 112 m² 1918 F Passart
Plataanplein 17 6413PR 139 m² 1918 G Passart
Plataanplein 18 6413PR 138 m² 1918 F Passart
Plataanplein 19 6413PR 138 m² 1918 G Passart
Plataanplein 20 6413PR 168 m² 1918 F Passart
Plataanplein 22 6413PR 137 m² 1918 — Passart
Plataanplein 24 6413PR 113 m² 1918 — Passart
Plataanplein 26 6413PR 144 m² 1918 — Passart
Plataanplein 28 6413PR 143 m² 1918 — Passart
Plataanplein 30 6413PR 112 m² 1918 — Passart
⭐

Ervaringen & herinneringen

Deel jouw ervaring

0/2000
?

Veelgestelde vragen over de Plataanplein

Hoeveel adressen heeft de Plataanplein?

De Plataanplein in Heerlen heeft 25 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen). De adressen liggen tussen huisnummer 1 en 30. De gemiddelde woonoppervlakte is 131.2 m². De woningen zijn gebouwd tussen 1818 en 1918. Op WoningSearch vindt u voor elk adres gedetailleerde informatie over oppervlakte, bouwjaar, energielabel, WOZ-waarde en buurtstatistieken. Alle data komt uit officiële overheidsbronnen zoals BAG, CBS en het Kadaster.

Wat zijn de energielabels in de Plataanplein?

De energielabels in de Plataanplein in Heerlen variëren van A tot G. Energielabels geven de energieprestatie van een woning aan, waarbij A het meest energiezuinig is en G het minst. Het energielabel wordt bepaald door factoren zoals isolatie, verwarmingssysteem, dubbelglas en zonnepanelen. In Nederland is een energielabel verplicht bij verkoop of verhuur van een woning. De labels worden geregistreerd door RVO (Rijksdienst voor Ondernemend Nederland). Op WoningSearch kunt u de energielabels van alle adressen in de Plataanplein bekijken en vergelijken met het gemiddelde van de buurt en de stad.

In welke buurt ligt de Plataanplein?

De Plataanplein ligt in Heerlen. De buurtindeling is gebaseerd op de CBS Wijken en Buurten classificatie die door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt bijgehouden. Op WoningSearch kunt u de buurtpagina bekijken voor statistieken over bevolkingssamenstelling, woningwaarde, energielabels, veiligheid en voorzieningen. Gebruik de buurt- en stadspagina’s om de leefbaarheid en woningkenmerken te vergelijken voordat u een koop- of huurbeslissing neemt.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in de Plataanplein?

De WOZ-waarde (Waardering Onroerende Zaken) wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente en bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op WoningSearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres in de Plataanplein bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gegevens. De woningprijzen in Heerlen variëren sterk per straat en type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Welke databronnen gebruikt WoningSearch voor de Plataanplein?

WoningSearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. WoningSearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.