Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl
Home / Dronten / De Manege / De Ruiter

De Ruiter, Dronten

Dronten · 8252EA, 8252EB

Adressen: 37 Bouwjaren: 1988–1992 Gem. opp.: 152.4m² Gem. WOZ: €575.000 Buurt: De Manege
37
Adressen
~55
Inwoners
152.4m²
Gem. opp.
€575.000
Gem. WOZ (2025)
1988–1992
Bouwjaren
~24
Huishoudens

Over De Ruiter in Dronten

De Ruiter is een straat in Dronten, Nederland. Er zijn 37 adressen in deze straat. De gemiddelde woonoppervlakte is 152.4 m². De gemiddelde woningwaarde is €575.000.

De gebouwen zijn opgeleverd tussen 1988 en 1992. Postcodes in deze straat: 8252EA, 8252EB. Er wonen naar schatting 55 mensen in deze straat. De straat behoort tot de buurt De Manege.

🌟

Life Score

Leefbaarheidsindicator samengesteld uit 6 buurtfactoren

45 /100
45 Redelijk
👥 33
Sociaal Leven
Levendigheid & veiligheid
🎓 60
Onderwijs
Scholen in de buurt
🚌 18
Transport
OV & bereikbaarheid
🌳 50
Groen
Groen & ruimte
🩺 55
Gezondheid
Zorg in de buurt
📈 70
Investering
Woningwaarde-trend

De Life Score voor de De Ruiter in Dronten is 45/100 (Redelijk). Deze indicatieve leefbaarheidsindex combineert zes buurtfactoren — sociaal leven, onderwijs, transport, groen, gezondheid en investering — op basis van openbare CBS-buurtdata. Investering scoort hier het sterkst met 70/100, terwijl Transport het laagst scoort met 18/100.

Indicatieve schatting op basis van openbare CBS- en buurtdata. Geen exacte meting of advies.

Bouwperioden
1980-1989
26
1990-1999
11
Energielabels
A
4
B
6
C
11
D
1

De meeste gebouwen (26) zijn gebouwd in de periode 1980-1989.

Het meest voorkomende energielabel is C (11 woningen).

👥

Demografie

Leeftijdsverdeling
CBS buurtprofiel
verdeling
0–15
15%
15–25
9%
25–45
18%
45–65
31%
65+
26%
45–65 jaar is de grootste leeftijdsgroep (31%), gevolgd door 65+ (26%). Gevestigde woonbuurt. Geslacht: 51% man · 49% vrouw. Bron: CBS buurtprofiel — niet straat-specifiek.
Man
51%
aandeel inwoners
Vrouw
49%
aandeel inwoners
📑

Functies & Woningtypes

Functies
Woonfunctie
37
100.0%
Woningtypes
Eengezinswoning
37
100.0%
🏡

Buurtinformatie — De Manege

1,970
Inwoners
in deze CBS-buurt
830
Huishoudens
totaal geregistreerd
2.4
Gem. grootte
personen per huishouden
2,793
Inwoners/km²
stedelijke dichtheid
€406.000
Gem. woningwaarde
CBS buurtgemiddelde
91%
Koopwoningen
aandeel woningvoorraad

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024).

📈

Buurt in cijfers

🏠
Gem. WOZ-waarde
€406.000
CBS buurtgemiddelde (2024)
🛡
Misdrijven
5.0 per 1.000 inwoners
Veilig
CBS geregistreerde misdrijven
🏡
Koopwoningen
91%
van woningvoorraad
🌎

Herkomst inwoners

91%
Nederlands (91%)
Westers (4%)
Niet-westers (5%)

Herkomst wordt bepaald door het geboorteland van de ouders. Bron: CBS (2024).

🏘

Woningtypen (CBS)

Eigendom
91%
Koop (91%)
Huur (9%)
Woningtype
93%
Eengezins (93%)
Meergezins (7%)

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024).

📍

Voorzieningen in de buurt

Voorzieningen zoeken...
🛣

Straten in de buurt

📍

Alle adressen (37)

37 resultaten
Adres Postcode Opp. Bouwjaar Label Buurt
De Ruiter 1 8252EB 146 m² 1991 C De Manege
De Ruiter 2 8252EA 137 m² 1989 D De Manege
De Ruiter 3 8252EB 146 m² 1991 De Manege
De Ruiter 4 8252EA 137 m² 1992 De Manege
De Ruiter 5 8252EB 163 m² 1991 C De Manege
De Ruiter 6 8252EA 137 m² 1991 B De Manege
De Ruiter 7 8252EB 161 m² 1990 C De Manege
De Ruiter 8 8252EA 137 m² 1992 B De Manege
De Ruiter 9 8252EB 154 m² 1989 C De Manege
De Ruiter 11 8252EB 163 m² 1990 B De Manege
De Ruiter 13 8252EB 163 m² 1991 C De Manege
De Ruiter 14 8252EA 148 m² 1989 A De Manege
De Ruiter 15 8252EB 146 m² 1989 De Manege
De Ruiter 16 8252EA 142 m² 1989 C De Manege
De Ruiter 17 8252EB 163 m² 1990 De Manege
De Ruiter 18 8252EA 151 m² 1989 B De Manege
De Ruiter 19 8252EB 165 m² 1991 De Manege
De Ruiter 20 8252EA 145 m² 1989 De Manege
De Ruiter 21 8252EB 159 m² 1989 C De Manege
De Ruiter 22 8252EA 142 m² 1989 A De Manege
De Ruiter 23 8252EB 146 m² 1989 De Manege
De Ruiter 24 8252EA 148 m² 1988 De Manege
De Ruiter 25 8252EB 187 m² 1989 De Manege
De Ruiter 26 8252EA 172 m² 1989 C De Manege
De Ruiter 27 8252EB 146 m² 1989 B De Manege
De Ruiter 28 8252EA 137 m² 1989 A De Manege
De Ruiter 29 8252EB 193 m² 1989 De Manege
De Ruiter 30 8252EA 152 m² 1989 De Manege
De Ruiter 31 8252EB 148 m² 1989 C De Manege
De Ruiter 32 8252EA 153 m² 1989 B De Manege
De Ruiter 33 8252EB 148 m² 1989 De Manege
De Ruiter 34 8252EA 131 m² 1989 De Manege
De Ruiter 35 8252EB 148 m² 1989 A De Manege
De Ruiter 36 8252EA 135 m² 1989 C De Manege
De Ruiter 37 8252EB 153 m² 1989 C De Manege
De Ruiter 39 8252EB 148 m² 1989 De Manege
De Ruiter 41 8252EB 190 m² 1989 De Manege

Ervaringen & herinneringen

Deel jouw ervaring

0/2000
?

Veelgestelde vragen over de De Ruiter

Hoeveel adressen heeft de De Ruiter?

De De Ruiter in Dronten heeft 37 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen). De adressen liggen tussen huisnummer 1 en 41. De gemiddelde woonoppervlakte is 152.4 m². De woningen zijn gebouwd tussen 1988 en 1992. Op WoningSearch vindt u voor elk adres gedetailleerde informatie over oppervlakte, bouwjaar, energielabel, WOZ-waarde en buurtstatistieken. Alle data komt uit officiële overheidsbronnen zoals BAG, CBS en het Kadaster.

Wat zijn de energielabels in de De Ruiter?

De energielabels in de De Ruiter in Dronten variëren van A tot G. Energielabels geven de energieprestatie van een woning aan, waarbij A het meest energiezuinig is en G het minst. Het energielabel wordt bepaald door factoren zoals isolatie, verwarmingssysteem, dubbelglas en zonnepanelen. In Nederland is een energielabel verplicht bij verkoop of verhuur van een woning. De labels worden geregistreerd door RVO (Rijksdienst voor Ondernemend Nederland). Op WoningSearch kunt u de energielabels van alle adressen in de De Ruiter bekijken en vergelijken met het gemiddelde van de buurt en de stad.

In welke buurt ligt de De Ruiter?

De De Ruiter ligt in Dronten. De buurtindeling is gebaseerd op de CBS Wijken en Buurten classificatie die door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt bijgehouden. Op WoningSearch kunt u de buurtpagina bekijken voor statistieken over bevolkingssamenstelling, woningwaarde, energielabels, veiligheid en voorzieningen. Gebruik de buurt- en stadspagina’s om de leefbaarheid en woningkenmerken te vergelijken voordat u een koop- of huurbeslissing neemt.

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in de De Ruiter?

De WOZ-waarde (Waardering Onroerende Zaken) wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente en bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op WoningSearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres in de De Ruiter bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gegevens. De woningprijzen in Dronten variëren sterk per straat en type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Welke databronnen gebruikt WoningSearch voor de De Ruiter?

WoningSearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. WoningSearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.