Merelstraat, Breda
Over Merelstraat in Breda
Merelstraat is een straat in Breda, Nederland. Er zijn 41 adressen in deze straat. De gemiddelde woonoppervlakte is 126.0 m². De gemiddelde woningwaarde is €577.500.
De gebouwen zijn opgeleverd tussen 1929 en 1935. Postcodes in deze straat: 4815EE, 4815EG. Er wonen naar schatting 61 mensen in deze straat. De straat behoort tot de buurt Belcrum.
Life Score
Leefbaarheidsindicator samengesteld uit 6 buurtfactoren
De Life Score voor de Merelstraat in Breda is 48/100 (Redelijk). Deze indicatieve leefbaarheidsindex combineert zes buurtfactoren — sociaal leven, onderwijs, transport, groen, gezondheid en investering — op basis van openbare CBS-buurtdata. Onderwijs scoort hier het sterkst met 75/100, terwijl Transport het laagst scoort met 25/100.
Indicatieve schatting op basis van openbare CBS- en buurtdata. Geen exacte meting of advies.
De meeste gebouwen (41) zijn gebouwd in de periode Voor 1945.
Het meest voorkomende energielabel is E (7 woningen).
Demografie
Functies & Woningtypes
Buurtinformatie — Belcrum
Bron: CBS Wijken en Buurten (2024).
Buurt in cijfers
Herkomst inwoners
Herkomst wordt bepaald door het geboorteland van de ouders. Bron: CBS (2024).
Woningtypen (CBS)
Bron: CBS Wijken en Buurten (2024).
Voorzieningen in de buurt
Straten in de buurt
Alle adressen (41)
| Adres | Postcode | Opp. | Bouwjaar | Label | Buurt |
|---|---|---|---|---|---|
| Merelstraat 1B | 4815EE | 144 m² | 1935 | — | Belcrum |
| Merelstraat 1 | 4815EE | 130 m² | 1935 | — | Belcrum |
| Merelstraat 3 | 4815EE | 128 m² | 1930 | G | Belcrum |
| Merelstraat 4 | 4815EG | 125 m² | 1930 | — | Belcrum |
| Merelstraat 5 | 4815EE | 118 m² | 1930 | C | Belcrum |
| Merelstraat 6 | 4815EG | 108 m² | 1930 | E | Belcrum |
| Merelstraat 7 | 4815EE | 127 m² | 1930 | E | Belcrum |
| Merelstraat 8 | 4815EG | 119 m² | 1930 | — | Belcrum |
| Merelstraat 9 | 4815EE | 127 m² | 1930 | — | Belcrum |
| Merelstraat 10 | 4815EG | 120 m² | 1930 | F | Belcrum |
| Merelstraat 11 | 4815EE | 114 m² | 1930 | — | Belcrum |
| Merelstraat 12 | 4815EG | 123 m² | 1930 | F | Belcrum |
| Merelstraat 13 | 4815EE | 125 m² | 1930 | — | Belcrum |
| Merelstraat 14 | 4815EG | 136 m² | 1930 | E | Belcrum |
| Merelstraat 15 | 4815EE | 138 m² | 1930 | — | Belcrum |
| Merelstraat 16 | 4815EG | 137 m² | 1930 | — | Belcrum |
| Merelstraat 17 | 4815EE | 121 m² | 1930 | D | Belcrum |
| Merelstraat 18 | 4815EG | 119 m² | 1930 | F | Belcrum |
| Merelstraat 19 | 4815EE | 119 m² | 1930 | D | Belcrum |
| Merelstraat 20 | 4815EG | 129 m² | 1930 | — | Belcrum |
| Merelstraat 21 | 4815EE | 122 m² | 1930 | — | Belcrum |
| Merelstraat 22 | 4815EG | 134 m² | 1930 | E | Belcrum |
| Merelstraat 23 | 4815EE | 111 m² | 1930 | C | Belcrum |
| Merelstraat 24 | 4815EG | 122 m² | 1930 | E | Belcrum |
| Merelstraat 25 | 4815EE | 113 m² | 1930 | — | Belcrum |
| Merelstraat 26A | 4815EG | 78 m² | 1932 | — | Belcrum |
| Merelstraat 26 | 4815EG | 113 m² | 1930 | — | Belcrum |
| Merelstraat 27 | 4815EE | 116 m² | 1935 | D | Belcrum |
| Merelstraat 28 | 4815EG | 154 m² | 1932 | — | Belcrum |
| Merelstraat 29 | 4815EE | 138 m² | 1935 | — | Belcrum |
| Merelstraat 30 | 4815EG | 125 m² | 1929 | E | Belcrum |
| Merelstraat 31 | 4815EE | 130 m² | 1932 | F | Belcrum |
| Merelstraat 32 | 4815EG | 137 m² | 1930 | D | Belcrum |
| Merelstraat 33 | 4815EE | 125 m² | 1932 | A+ | Belcrum |
| Merelstraat 34 | 4815EG | 130 m² | 1930 | — | Belcrum |
| Merelstraat 35 | 4815EE | 138 m² | 1932 | E | Belcrum |
| Merelstraat 36 | 4815EG | 143 m² | 1930 | C | Belcrum |
| Merelstraat 37 | 4815EE | 132 m² | 1932 | — | Belcrum |
| Merelstraat 38 | 4815EG | 123 m² | 1930 | G | Belcrum |
| Merelstraat 39 | 4815EE | 124 m² | 1932 | F | Belcrum |
| Merelstraat 40 | 4815EG | 150 m² | 1932 | — | Belcrum |
Ervaringen & herinneringen
Deel jouw ervaring
Veelgestelde vragen over de Merelstraat
Hoeveel adressen heeft de Merelstraat?
De Merelstraat in Breda heeft 41 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen). De adressen liggen tussen huisnummer 1 en 40. De gemiddelde woonoppervlakte is 126.0 m². De woningen zijn gebouwd tussen 1929 en 1935. Op WoningSearch vindt u voor elk adres gedetailleerde informatie over oppervlakte, bouwjaar, energielabel, WOZ-waarde en buurtstatistieken. Alle data komt uit officiële overheidsbronnen zoals BAG, CBS en het Kadaster.
Wat zijn de energielabels in de Merelstraat?
De energielabels in de Merelstraat in Breda variëren van A tot G. Energielabels geven de energieprestatie van een woning aan, waarbij A het meest energiezuinig is en G het minst. Het energielabel wordt bepaald door factoren zoals isolatie, verwarmingssysteem, dubbelglas en zonnepanelen. In Nederland is een energielabel verplicht bij verkoop of verhuur van een woning. De labels worden geregistreerd door RVO (Rijksdienst voor Ondernemend Nederland). Op WoningSearch kunt u de energielabels van alle adressen in de Merelstraat bekijken en vergelijken met het gemiddelde van de buurt en de stad.
In welke buurt ligt de Merelstraat?
De Merelstraat ligt in Breda. De buurtindeling is gebaseerd op de CBS Wijken en Buurten classificatie die door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt bijgehouden. Op WoningSearch kunt u de buurtpagina bekijken voor statistieken over bevolkingssamenstelling, woningwaarde, energielabels, veiligheid en voorzieningen. Gebruik de buurt- en stadspagina’s om de leefbaarheid en woningkenmerken te vergelijken voordat u een koop- of huurbeslissing neemt.
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in de Merelstraat?
De WOZ-waarde (Waardering Onroerende Zaken) wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente en bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op WoningSearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres in de Merelstraat bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gegevens. De woningprijzen in Breda variëren sterk per straat en type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.
Welke databronnen gebruikt WoningSearch voor de Merelstraat?
WoningSearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. WoningSearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.
