Skip to content
Logo WoningSearch.nl

Westkapelle ontdekken

2,466 adressen, 3 buurten, 75 straten

118.4m²
Gem. opp.
1976
Gem. bouwjaar
2,466
Adressen
1,272
Woningen
3
Buurten
75
Straten

Over Westkapelle

Er zijn 2,466 adressen in Westkapelle. Hiervan zijn 1,272 woningen. De gemiddelde woonoppervlakte is 118.4 m².

Het gemiddelde bouwjaar is 1976. Er zijn 3 buurten en 75 straten in Westkapelle.

🏡

Buurten in Westkapelle

Bouwperioden
Voor 1945
134
1945-1959
677
1960-1969
165
1970-1979
548
1980-1989
169
1990-1999
169
2000-2009
256
2010+
348
Energielabels
A++
7
A+
24
A
162
B
135
C
240
D
101
E
93
F
58
G
78

De meeste gebouwen (677) zijn gebouwd in de periode 1945-1959.

Het meest voorkomende energielabel is C (240 woningen).

👥

Inwoners & Demografie

22,045
Inwoners
9,665
Huishoudens
166
Inwoners/km²
📈

Westkapelle naast wonen

Stadsstructuur

Zo is Westkapelle opgebouwd buiten de woningvoorraad

Hier zie je de niet-woonfuncties van de stad: hoeveel postcodegebieden er zijn en hoeveel winkels, kantoren en bedrijfsruimte Westkapelle telt.

124
Postcodes
5
Kantoren
23
Winkels
214
Bedrijfsruimte
🏠

Woningen & Prijzen

Eigendomsvorm

Zo is de woningvoorraad van Westkapelle verdeeld

Van de 1,272 woningen in Westkapelle is 79% koop en 20% huur. Dat geeft snel inzicht in de balans tussen particuliere koop en huurvoorraad.

Koopwoningen 79%
1,005 woningen
Huurwoningen 20%
254 woningen

Woninggrootte verdeling

1,272 woningen
25.3%
73.2%
Studio's < 50 m² 19 1.5%
Appartementen 50 – 100 m² 322 25.3%
Woningen > 100 m² 931 73.2%

Er zijn 1,272 woningen in Westkapelle. Hiervan is 79% koopwoning en 20% huurwoning.

📍

Populaire straten

📜

Historische feiten

Stadsontwikkeling in cijfers

Geen losse trivia, maar meetbare sporen van hoe Westkapelle zich in de tijd heeft opgebouwd.

Voor 1945

Oudste zichtbare woonlaag

Ongeveer 134 adressen in Westkapelle vallen in Voor 1945. Dat is circa 11% van de huidige woningvoorraad.

1945-1959

Grootste bouwgolf

De grootste groeifase ligt in 1945-1959. Uit die periode komen 677 adressen, ongeveer 53% van het totaal.

1976

Gemiddelde bouwgeneratie

Het gemiddelde bouwjaar in Westkapelle ligt rond 1976. Dat laat zien uit welke periode het grootste deel van de stad vandaag nog stamt.

Samen laten deze cijfers zien hoe Westkapelle is opgebouwd: met een oudere laag uit Voor 1945 en een duidelijke groeifase in 1945-1959.

?

Veelgestelde vragen over Westkapelle

Hoeveel adressen heeft Westkapelle?

Westkapelle heeft 2466 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase beheerd door het Kadaster. Deze adressen zijn verdeeld over 3 buurten en 20 straten. De gemiddelde woonoppervlakte in Westkapelle is 118 m2 en het gemiddelde bouwjaar is 1976. Op Woningsearch vindt u voor elk adres gedetailleerde informatie over oppervlakte, bouwjaar, energielabel, WOZ-waarde en buurtstatistieken. Alle data wordt wekelijks bijgewerkt uit officiële overheidsbronnen.

Hoe vind ik een makelaar in Westkapelle?

Op Woningsearch kunt u makelaars zoeken in Westkapelle via onze makelaars directory. U kunt filteren op vereniging (NVM, VBO, VastgoedPro), specialisatie en locatie. Elke makelaar heeft een profiel met contactgegevens, werkgebied en specialisaties. Ga naar woningsearch.nl/makelaars/ om alle makelaars in Westkapelle te bekijken. We werken samen met betrouwbare, gecertificeerde makelaars die actief zijn in de regio.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Westkapelle?

De gemiddelde WOZ-waarde in Westkapelle is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gemeentegegevens. De woningprijzen in Westkapelle variëren sterk per buurt en type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Welke buurten heeft Westkapelle?

Westkapelle is onderverdeeld in 3 buurten volgens de CBS Wijken en Buurten classificatie. Elke buurt heeft een eigen pagina op Woningsearch met statistieken over bevolkingssamenstelling, woningwaarde, energielabels, veiligheid en voorzieningen. De buurtindeling wordt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek en vormt de basis voor lokale beleidsvorming. Bekijk de buurtpagina's om de leefbaarheid en woningkenmerken per buurt te vergelijken voordat u een koop- of huurbeslissing neemt.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Westkapelle?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen voor Westkapelle. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.