Skip to content
Logo WoningSearch.nl

Warmenhuizen ontdekken

3,539 adressen, 10 buurten, 132 straten

195.0m²
Gem. opp.
1980
Gem. bouwjaar
3,539
Adressen
2,755
Woningen
10
Buurten
132
Straten
2
Makelaars

Over Warmenhuizen

Er zijn 3,539 adressen in Warmenhuizen. Hiervan zijn 2,755 woningen. De gemiddelde woonoppervlakte is 195.0 m².

Het gemiddelde bouwjaar is 1980. Er zijn 10 buurten en 132 straten in Warmenhuizen.

🏡

Buurten in Warmenhuizen

Bouwperioden
Voor 1945
422
1945-1959
113
1960-1969
203
1970-1979
657
1980-1989
553
1990-1999
651
2000-2009
422
2010+
503
Energielabels
A++
40
A+
39
A
519
B
310
C
256
D
105
E
57
F
36
G
33

De meeste gebouwen (657) zijn gebouwd in de periode 1970-1979.

Het meest voorkomende energielabel is A (519 woningen).

👥

Inwoners & Demografie

47,450
Inwoners
21,245
Huishoudens
282
Inwoners/km²
📈

Warmenhuizen naast wonen

Stadsstructuur

Zo is Warmenhuizen opgebouwd buiten de woningvoorraad

Hier zie je de niet-woonfuncties van de stad: hoeveel postcodegebieden er zijn en hoeveel winkels, kantoren en bedrijfsruimte Warmenhuizen telt.

187
Postcodes
22
Kantoren
29
Winkels
164
Bedrijfsruimte
🏠

Woningen & Prijzen

Eigendomsvorm

Zo is de woningvoorraad van Warmenhuizen verdeeld

Van de 2,755 woningen in Warmenhuizen is 69% koop en 30% huur. Dat geeft snel inzicht in de balans tussen particuliere koop en huurvoorraad.

Koopwoningen 69%
1,901 woningen
Huurwoningen 30%
826 woningen

Woninggrootte verdeling

2,755 woningen
23.4%
72.0%
Studio's < 50 m² 126 4.6%
Appartementen 50 – 100 m² 646 23.4%
Woningen > 100 m² 1,983 72.0%

Er zijn 2,755 woningen in Warmenhuizen. Hiervan is 69% koopwoning en 30% huurwoning.

📍

Populaire straten

💼

Makelaars in Warmenhuizen

Alle makelaars in Warmenhuizen bekijken →
📜

Historische feiten

Stadsontwikkeling in cijfers

Geen losse trivia, maar meetbare sporen van hoe Warmenhuizen zich in de tijd heeft opgebouwd.

Voor 1945

Oudste zichtbare woonlaag

Ongeveer 422 adressen in Warmenhuizen vallen in Voor 1945. Dat is circa 15% van de huidige woningvoorraad.

1970-1979

Grootste bouwgolf

De grootste groeifase ligt in 1970-1979. Uit die periode komen 657 adressen, ongeveer 24% van het totaal.

1980

Gemiddelde bouwgeneratie

Het gemiddelde bouwjaar in Warmenhuizen ligt rond 1980. Dat laat zien uit welke periode het grootste deel van de stad vandaag nog stamt.

Samen laten deze cijfers zien hoe Warmenhuizen is opgebouwd: met een oudere laag uit Voor 1945 en een duidelijke groeifase in 1970-1979.

?

Veelgestelde vragen over Warmenhuizen

Hoeveel adressen heeft Warmenhuizen?

Warmenhuizen heeft 3539 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase beheerd door het Kadaster. Deze adressen zijn verdeeld over 10 buurten en 20 straten. De gemiddelde woonoppervlakte in Warmenhuizen is 195 m2 en het gemiddelde bouwjaar is 1980. Op Woningsearch vindt u voor elk adres gedetailleerde informatie over oppervlakte, bouwjaar, energielabel, WOZ-waarde en buurtstatistieken. Alle data wordt wekelijks bijgewerkt uit officiële overheidsbronnen.

Hoe vind ik een makelaar in Warmenhuizen?

Op Woningsearch kunt u makelaars zoeken in Warmenhuizen via onze makelaars directory. U kunt filteren op vereniging (NVM, VBO, VastgoedPro), specialisatie en locatie. Elke makelaar heeft een profiel met contactgegevens, werkgebied en specialisaties. Ga naar woningsearch.nl/makelaars/ om alle makelaars in Warmenhuizen te bekijken. We werken samen met betrouwbare, gecertificeerde makelaars die actief zijn in de regio.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Warmenhuizen?

De gemiddelde WOZ-waarde in Warmenhuizen is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gemeentegegevens. De woningprijzen in Warmenhuizen variëren sterk per buurt en type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Welke buurten heeft Warmenhuizen?

Warmenhuizen is onderverdeeld in 10 buurten volgens de CBS Wijken en Buurten classificatie. Elke buurt heeft een eigen pagina op Woningsearch met statistieken over bevolkingssamenstelling, woningwaarde, energielabels, veiligheid en voorzieningen. De buurtindeling wordt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek en vormt de basis voor lokale beleidsvorming. Bekijk de buurtpagina's om de leefbaarheid en woningkenmerken per buurt te vergelijken voordat u een koop- of huurbeslissing neemt.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Warmenhuizen?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen voor Warmenhuizen. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.