Skip to content
Logo WoningSearch.nl

Veenendaal ontdekken

35,603 adressen, 38 buurten, 757 straten

€595.700
Gem. prijs
158.4m²
Gem. opp.
1984
Gem. bouwjaar
35,603
Adressen
31,808
Woningen
38
Buurten
757
Straten
16
Makelaars

Over Veenendaal

Er zijn 35,603 adressen in Veenendaal. Hiervan zijn 31,808 woningen. De gemiddelde woonoppervlakte is 158.4 m². De gemiddelde verkoopprijs is €595.700.

Het gemiddelde bouwjaar is 1984. Er zijn 38 buurten en 757 straten in Veenendaal.

🏡

Buurten in Veenendaal

Bouwperioden
Voor 1945
2,798
1945-1959
2,224
1960-1969
3,763
1970-1979
5,309
1980-1989
5,113
1990-1999
6,411
2000-2009
2,452
2010+
7,494
Energielabels
A++
857
A+
1,043
A
7,478
B
3,769
C
5,319
D
1,834
E
1,167
F
681
G
564

De meeste gebouwen (7,494) zijn gebouwd in de periode 2010+.

Het meest voorkomende energielabel is A (7,478 woningen).

👥

Inwoners & Demografie

68,525
Inwoners
29,071
Huishoudens
3,528
Inwoners/km²
📈

Veenendaal naast wonen

Stadsstructuur

Zo is Veenendaal opgebouwd buiten de woningvoorraad

Hier zie je de niet-woonfuncties van de stad: hoeveel postcodegebieden er zijn en hoeveel winkels, kantoren en bedrijfsruimte Veenendaal telt.

1,531
Postcodes
595
Kantoren
582
Winkels
1,040
Bedrijfsruimte
🏠

Woningen & Prijzen

Eigendomsvorm

Zo is de woningvoorraad van Veenendaal verdeeld

Van de 31,808 woningen in Veenendaal is 60% koop en 40% huur. Dat geeft snel inzicht in de balans tussen particuliere koop en huurvoorraad.

Koopwoningen 60%
19,085 woningen
Huurwoningen 40%
12,723 woningen

Woninggrootte verdeling

31,808 woningen
42.6%
51.9%
Studio's < 50 m² 1,739 5.5%
Appartementen 50 – 100 m² 13,552 42.6%
Woningen > 100 m² 16,517 51.9%
€595.700
Gem. verkoopprijs
€595.700
Gem. prijs woning

Er zijn 31,808 woningen in Veenendaal. Hiervan is 60% koopwoning en 40% huurwoning.

📍

Populaire straten

💼

Makelaars in Veenendaal

Alle makelaars in Veenendaal bekijken →
📜

Historische feiten

Stadsontwikkeling in cijfers

Geen losse trivia, maar meetbare sporen van hoe Veenendaal zich in de tijd heeft opgebouwd.

Voor 1945

Oudste zichtbare woonlaag

Ongeveer 2,798 adressen in Veenendaal vallen in Voor 1945. Dat is circa 9% van de huidige woningvoorraad.

2010+

Grootste bouwgolf

De grootste groeifase ligt in 2010+. Uit die periode komen 7,494 adressen, ongeveer 24% van het totaal.

1984

Gemiddelde bouwgeneratie

Het gemiddelde bouwjaar in Veenendaal ligt rond 1984. Dat laat zien uit welke periode het grootste deel van de stad vandaag nog stamt.

Samen laten deze cijfers zien hoe Veenendaal is opgebouwd: met een oudere laag uit Voor 1945 en een duidelijke groeifase in 2010+.

?

Veelgestelde vragen over Veenendaal

Hoeveel adressen heeft Veenendaal?

Veenendaal heeft 35603 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase beheerd door het Kadaster. Deze adressen zijn verdeeld over 30 buurten en 20 straten. De gemiddelde woonoppervlakte in Veenendaal is 158 m2 en het gemiddelde bouwjaar is 1984. Op Woningsearch vindt u voor elk adres gedetailleerde informatie over oppervlakte, bouwjaar, energielabel, WOZ-waarde en buurtstatistieken. Alle data wordt wekelijks bijgewerkt uit officiële overheidsbronnen.

Hoe vind ik een makelaar in Veenendaal?

Op Woningsearch kunt u makelaars zoeken in Veenendaal via onze makelaars directory. U kunt filteren op vereniging (NVM, VBO, VastgoedPro), specialisatie en locatie. Elke makelaar heeft een profiel met contactgegevens, werkgebied en specialisaties. Ga naar woningsearch.nl/makelaars/ om alle makelaars in Veenendaal te bekijken. We werken samen met betrouwbare, gecertificeerde makelaars die actief zijn in de regio.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Veenendaal?

De gemiddelde WOZ-waarde in Veenendaal is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gemeentegegevens. De woningprijzen in Veenendaal variëren sterk per buurt en type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Welke buurten heeft Veenendaal?

Veenendaal is onderverdeeld in 30 buurten volgens de CBS Wijken en Buurten classificatie. Elke buurt heeft een eigen pagina op Woningsearch met statistieken over bevolkingssamenstelling, woningwaarde, energielabels, veiligheid en voorzieningen. De buurtindeling wordt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek en vormt de basis voor lokale beleidsvorming. Bekijk de buurtpagina's om de leefbaarheid en woningkenmerken per buurt te vergelijken voordat u een koop- of huurbeslissing neemt.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Veenendaal?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen voor Veenendaal. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.