Skip to content
Logo WoningSearch.nl

Schipluiden ontdekken

2,081 adressen, 7 buurten, 91 straten

311.3m²
Gem. opp.
1969
Gem. bouwjaar
2,081
Adressen
1,844
Woningen
7
Buurten
91
Straten

Over Schipluiden

Er zijn 2,081 adressen in Schipluiden. Hiervan zijn 1,844 woningen. De gemiddelde woonoppervlakte is 311.3 m².

Het gemiddelde bouwjaar is 1969. Er zijn 7 buurten en 91 straten in Schipluiden.

🏡

Buurten in Schipluiden

Bouwperioden
Voor 1945
320
1945-1959
105
1960-1969
236
1970-1979
285
1980-1989
511
1990-1999
141
2000-2009
257
2010+
224
Energielabels
A++
13
A+
36
A
265
B
194
C
258
D
105
E
52
F
35
G
27

De meeste gebouwen (511) zijn gebouwd in de periode 1980-1989.

Het meest voorkomende energielabel is A (265 woningen).

👥

Inwoners & Demografie

19,472
Inwoners
8,009
Huishoudens
413
Inwoners/km²
📈

Schipluiden naast wonen

Stadsstructuur

Zo is Schipluiden opgebouwd buiten de woningvoorraad

Hier zie je de niet-woonfuncties van de stad: hoeveel postcodegebieden er zijn en hoeveel winkels, kantoren en bedrijfsruimte Schipluiden telt.

138
Postcodes
9
Kantoren
7
Winkels
79
Bedrijfsruimte
🏠

Woningen & Prijzen

Eigendomsvorm

Zo is de woningvoorraad van Schipluiden verdeeld

Van de 1,844 woningen in Schipluiden is 73% koop en 27% huur. Dat geeft snel inzicht in de balans tussen particuliere koop en huurvoorraad.

Koopwoningen 73%
1,346 woningen
Huurwoningen 27%
498 woningen

Woninggrootte verdeling

1,844 woningen
23.7%
70.5%
Studio's < 50 m² 107 5.8%
Appartementen 50 – 100 m² 437 23.7%
Woningen > 100 m² 1,300 70.5%

Er zijn 1,844 woningen in Schipluiden. Hiervan is 73% koopwoning en 27% huurwoning.

📍

Populaire straten

📜

Historische feiten

Stadsontwikkeling in cijfers

Geen losse trivia, maar meetbare sporen van hoe Schipluiden zich in de tijd heeft opgebouwd.

Voor 1945

Oudste zichtbare woonlaag

Ongeveer 320 adressen in Schipluiden vallen in Voor 1945. Dat is circa 17% van de huidige woningvoorraad.

1980-1989

Grootste bouwgolf

De grootste groeifase ligt in 1980-1989. Uit die periode komen 511 adressen, ongeveer 28% van het totaal.

1969

Gemiddelde bouwgeneratie

Het gemiddelde bouwjaar in Schipluiden ligt rond 1969. Dat laat zien uit welke periode het grootste deel van de stad vandaag nog stamt.

Samen laten deze cijfers zien hoe Schipluiden is opgebouwd: met een oudere laag uit Voor 1945 en een duidelijke groeifase in 1980-1989.

?

Veelgestelde vragen over Schipluiden

Hoeveel adressen heeft Schipluiden?

Schipluiden heeft 2081 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase beheerd door het Kadaster. Deze adressen zijn verdeeld over 7 buurten en 20 straten. De gemiddelde woonoppervlakte in Schipluiden is 311 m2 en het gemiddelde bouwjaar is 1969. Op Woningsearch vindt u voor elk adres gedetailleerde informatie over oppervlakte, bouwjaar, energielabel, WOZ-waarde en buurtstatistieken. Alle data wordt wekelijks bijgewerkt uit officiële overheidsbronnen.

Hoe vind ik een makelaar in Schipluiden?

Op Woningsearch kunt u makelaars zoeken in Schipluiden via onze makelaars directory. U kunt filteren op vereniging (NVM, VBO, VastgoedPro), specialisatie en locatie. Elke makelaar heeft een profiel met contactgegevens, werkgebied en specialisaties. Ga naar woningsearch.nl/makelaars/ om alle makelaars in Schipluiden te bekijken. We werken samen met betrouwbare, gecertificeerde makelaars die actief zijn in de regio.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Schipluiden?

De gemiddelde WOZ-waarde in Schipluiden is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gemeentegegevens. De woningprijzen in Schipluiden variëren sterk per buurt en type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Welke buurten heeft Schipluiden?

Schipluiden is onderverdeeld in 7 buurten volgens de CBS Wijken en Buurten classificatie. Elke buurt heeft een eigen pagina op Woningsearch met statistieken over bevolkingssamenstelling, woningwaarde, energielabels, veiligheid en voorzieningen. De buurtindeling wordt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek en vormt de basis voor lokale beleidsvorming. Bekijk de buurtpagina's om de leefbaarheid en woningkenmerken per buurt te vergelijken voordat u een koop- of huurbeslissing neemt.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Schipluiden?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen voor Schipluiden. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.