Skip to content
Logo WoningSearch.nl

Sas van Gent ontdekken

2,399 adressen, 2 buurten, 139 straten

€112.500
Gem. prijs
253.0m²
Gem. opp.
1960
Gem. bouwjaar
2,399
Adressen
2,107
Woningen
2
Buurten
139
Straten
2
Makelaars

Over Sas van Gent

Er zijn 2,399 adressen in Sas van Gent. Hiervan zijn 2,107 woningen. De gemiddelde woonoppervlakte is 253.0 m². De gemiddelde verkoopprijs is €112.500.

Het gemiddelde bouwjaar is 1960. Er zijn 2 buurten en 139 straten in Sas van Gent.

🏡

Buurten in Sas van Gent

Bouwperioden
Voor 1945
654
1945-1959
265
1960-1969
629
1970-1979
246
1980-1989
237
1990-1999
85
2000-2009
69
2010+
213
Energielabels
A++
58
A+
41
A
215
B
165
C
288
D
225
E
121
F
93
G
119

De meeste gebouwen (654) zijn gebouwd in de periode Voor 1945.

Het meest voorkomende energielabel is C (288 woningen).

👥

Inwoners & Demografie

54,993
Inwoners
26,330
Huishoudens
220
Inwoners/km²
📈

Sas van Gent naast wonen

Stadsstructuur

Zo is Sas van Gent opgebouwd buiten de woningvoorraad

Hier zie je de niet-woonfuncties van de stad: hoeveel postcodegebieden er zijn en hoeveel winkels, kantoren en bedrijfsruimte Sas van Gent telt.

186
Postcodes
22
Kantoren
17
Winkels
88
Bedrijfsruimte
🏠

Woningen & Prijzen

Eigendomsvorm

Zo is de woningvoorraad van Sas van Gent verdeeld

Van de 2,107 woningen in Sas van Gent is 68% koop en 31% huur. Dat geeft snel inzicht in de balans tussen particuliere koop en huurvoorraad.

Koopwoningen 68%
1,433 woningen
Huurwoningen 31%
653 woningen

Woninggrootte verdeling

2,107 woningen
40.8%
55.5%
Studio's < 50 m² 78 3.7%
Appartementen 50 – 100 m² 860 40.8%
Woningen > 100 m² 1,169 55.5%
€112.500
Gem. verkoopprijs
€112.500
Gem. prijs appartement

Er zijn 2,107 woningen in Sas van Gent. Hiervan is 68% koopwoning en 31% huurwoning.

📍

Populaire straten

💼

Makelaars in Sas van Gent

Alle makelaars in Sas van Gent bekijken →
📜

Historische feiten

Stadsontwikkeling in cijfers

Geen losse trivia, maar meetbare sporen van hoe Sas van Gent zich in de tijd heeft opgebouwd.

Voor 1945

Oudste zichtbare woonlaag

Ongeveer 654 adressen in Sas van Gent vallen in Voor 1945. Dat is circa 31% van de huidige woningvoorraad.

Voor 1945

Grootste bouwgolf

De grootste groeifase ligt in Voor 1945. Uit die periode komen 654 adressen, ongeveer 31% van het totaal.

1960

Gemiddelde bouwgeneratie

Het gemiddelde bouwjaar in Sas van Gent ligt rond 1960. Dat laat zien uit welke periode het grootste deel van de stad vandaag nog stamt.

Samen laten deze cijfers zien hoe Sas van Gent is opgebouwd: met een oudere laag uit Voor 1945 en een duidelijke groeifase in Voor 1945.

?

Veelgestelde vragen over Sas van Gent

Hoeveel adressen heeft Sas van Gent?

Sas van Gent heeft 2399 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase beheerd door het Kadaster. Deze adressen zijn verdeeld over 2 buurten en 20 straten. De gemiddelde woonoppervlakte in Sas van Gent is 253 m2 en het gemiddelde bouwjaar is 1960. Op Woningsearch vindt u voor elk adres gedetailleerde informatie over oppervlakte, bouwjaar, energielabel, WOZ-waarde en buurtstatistieken. Alle data wordt wekelijks bijgewerkt uit officiële overheidsbronnen.

Hoe vind ik een makelaar in Sas van Gent?

Op Woningsearch kunt u makelaars zoeken in Sas van Gent via onze makelaars directory. U kunt filteren op vereniging (NVM, VBO, VastgoedPro), specialisatie en locatie. Elke makelaar heeft een profiel met contactgegevens, werkgebied en specialisaties. Ga naar woningsearch.nl/makelaars/ om alle makelaars in Sas van Gent te bekijken. We werken samen met betrouwbare, gecertificeerde makelaars die actief zijn in de regio.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Sas van Gent?

De gemiddelde WOZ-waarde in Sas van Gent is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gemeentegegevens. De woningprijzen in Sas van Gent variëren sterk per buurt en type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Welke buurten heeft Sas van Gent?

Sas van Gent is onderverdeeld in 2 buurten volgens de CBS Wijken en Buurten classificatie. Elke buurt heeft een eigen pagina op Woningsearch met statistieken over bevolkingssamenstelling, woningwaarde, energielabels, veiligheid en voorzieningen. De buurtindeling wordt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek en vormt de basis voor lokale beleidsvorming. Bekijk de buurtpagina's om de leefbaarheid en woningkenmerken per buurt te vergelijken voordat u een koop- of huurbeslissing neemt.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Sas van Gent?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen voor Sas van Gent. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.