Skip to content
Logo WoningSearch.nl

Ossendrecht ontdekken

2,818 adressen, 4 buurten, 117 straten

1966.3m²
Gem. opp.
1967
Gem. bouwjaar
2,818
Adressen
2,404
Woningen
4
Buurten
117
Straten

Over Ossendrecht

Er zijn 2,818 adressen in Ossendrecht. Hiervan zijn 2,404 woningen. De gemiddelde woonoppervlakte is 1966.3 m².

Het gemiddelde bouwjaar is 1967. Er zijn 4 buurten en 117 straten in Ossendrecht.

🏡

Buurten in Ossendrecht

Bouwperioden
Voor 1945
515
1945-1959
310
1960-1969
390
1970-1979
529
1980-1989
406
1990-1999
280
2000-2009
229
2010+
143
Energielabels
A++
29
A+
36
A
265
B
222
C
394
D
147
E
126
F
92
G
107

De meeste gebouwen (529) zijn gebouwd in de periode 1970-1979.

Het meest voorkomende energielabel is C (394 woningen).

👥

Inwoners & Demografie

22,191
Inwoners
9,913
Huishoudens
242
Inwoners/km²
📈

Ossendrecht naast wonen

Stadsstructuur

Zo is Ossendrecht opgebouwd buiten de woningvoorraad

Hier zie je de niet-woonfuncties van de stad: hoeveel postcodegebieden er zijn en hoeveel winkels, kantoren en bedrijfsruimte Ossendrecht telt.

196
Postcodes
5
Kantoren
22
Winkels
77
Bedrijfsruimte
🏠

Woningen & Prijzen

Eigendomsvorm

Zo is de woningvoorraad van Ossendrecht verdeeld

Van de 2,404 woningen in Ossendrecht is 72% koop en 27% huur. Dat geeft snel inzicht in de balans tussen particuliere koop en huurvoorraad.

Koopwoningen 72%
1,731 woningen
Huurwoningen 27%
649 woningen

Woninggrootte verdeling

2,404 woningen
18.5%
77.3%
Studio's < 50 m² 102 4.2%
Appartementen 50 – 100 m² 444 18.5%
Woningen > 100 m² 1,858 77.3%

Er zijn 2,404 woningen in Ossendrecht. Hiervan is 72% koopwoning en 27% huurwoning.

📍

Populaire straten

📜

Historische feiten

Stadsontwikkeling in cijfers

Geen losse trivia, maar meetbare sporen van hoe Ossendrecht zich in de tijd heeft opgebouwd.

Voor 1945

Oudste zichtbare woonlaag

Ongeveer 515 adressen in Ossendrecht vallen in Voor 1945. Dat is circa 21% van de huidige woningvoorraad.

1970-1979

Grootste bouwgolf

De grootste groeifase ligt in 1970-1979. Uit die periode komen 529 adressen, ongeveer 22% van het totaal.

1967

Gemiddelde bouwgeneratie

Het gemiddelde bouwjaar in Ossendrecht ligt rond 1967. Dat laat zien uit welke periode het grootste deel van de stad vandaag nog stamt.

Samen laten deze cijfers zien hoe Ossendrecht is opgebouwd: met een oudere laag uit Voor 1945 en een duidelijke groeifase in 1970-1979.

?

Veelgestelde vragen over Ossendrecht

Hoeveel adressen heeft Ossendrecht?

Ossendrecht heeft 2818 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase beheerd door het Kadaster. Deze adressen zijn verdeeld over 4 buurten en 20 straten. De gemiddelde woonoppervlakte in Ossendrecht is 1966 m2 en het gemiddelde bouwjaar is 1967. Op Woningsearch vindt u voor elk adres gedetailleerde informatie over oppervlakte, bouwjaar, energielabel, WOZ-waarde en buurtstatistieken. Alle data wordt wekelijks bijgewerkt uit officiële overheidsbronnen.

Hoe vind ik een makelaar in Ossendrecht?

Op Woningsearch kunt u makelaars zoeken in Ossendrecht via onze makelaars directory. U kunt filteren op vereniging (NVM, VBO, VastgoedPro), specialisatie en locatie. Elke makelaar heeft een profiel met contactgegevens, werkgebied en specialisaties. Ga naar woningsearch.nl/makelaars/ om alle makelaars in Ossendrecht te bekijken. We werken samen met betrouwbare, gecertificeerde makelaars die actief zijn in de regio.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Ossendrecht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Ossendrecht is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gemeentegegevens. De woningprijzen in Ossendrecht variëren sterk per buurt en type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Welke buurten heeft Ossendrecht?

Ossendrecht is onderverdeeld in 4 buurten volgens de CBS Wijken en Buurten classificatie. Elke buurt heeft een eigen pagina op Woningsearch met statistieken over bevolkingssamenstelling, woningwaarde, energielabels, veiligheid en voorzieningen. De buurtindeling wordt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek en vormt de basis voor lokale beleidsvorming. Bekijk de buurtpagina's om de leefbaarheid en woningkenmerken per buurt te vergelijken voordat u een koop- of huurbeslissing neemt.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Ossendrecht?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen voor Ossendrecht. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.