Skip to content
Logo WoningSearch.nl

Moordrecht ontdekken

5,302 adressen, 12 buurten, 135 straten

169.9m²
Gem. opp.
1986
Gem. bouwjaar
5,302
Adressen
3,873
Woningen
12
Buurten
135
Straten
2
Makelaars

Over Moordrecht

Er zijn 5,302 adressen in Moordrecht. Hiervan zijn 3,873 woningen. De gemiddelde woonoppervlakte is 169.9 m².

Het gemiddelde bouwjaar is 1986. Er zijn 12 buurten en 135 straten in Moordrecht.

🏡

Buurten in Moordrecht

Bouwperioden
Voor 1945
301
1945-1959
202
1960-1969
852
1970-1979
576
1980-1989
679
1990-1999
556
2000-2009
653
2010+
1,354
Energielabels
A++
212
A+
96
A
923
B
455
C
704
D
309
E
171
F
70
G
40

De meeste gebouwen (1,354) zijn gebouwd in de periode 2010+.

Het meest voorkomende energielabel is A (923 woningen).

👥

Inwoners & Demografie

46,981
Inwoners
19,029
Huishoudens
811
Inwoners/km²
📈

Moordrecht naast wonen

Stadsstructuur

Zo is Moordrecht opgebouwd buiten de woningvoorraad

Hier zie je de niet-woonfuncties van de stad: hoeveel postcodegebieden er zijn en hoeveel winkels, kantoren en bedrijfsruimte Moordrecht telt.

220
Postcodes
66
Kantoren
35
Winkels
547
Bedrijfsruimte
🏠

Woningen & Prijzen

Eigendomsvorm

Zo is de woningvoorraad van Moordrecht verdeeld

Van de 3,873 woningen in Moordrecht is 68% koop en 32% huur. Dat geeft snel inzicht in de balans tussen particuliere koop en huurvoorraad.

Koopwoningen 68%
2,634 woningen
Huurwoningen 32%
1,239 woningen

Woninggrootte verdeling

3,873 woningen
35.0%
61.1%
Studio's < 50 m² 149 3.8%
Appartementen 50 – 100 m² 1,357 35.0%
Woningen > 100 m² 2,367 61.1%

Er zijn 3,873 woningen in Moordrecht. Hiervan is 68% koopwoning en 32% huurwoning.

📍

Populaire straten

💼

Makelaars in Moordrecht

Alle makelaars in Moordrecht bekijken →
📜

Historische feiten

Stadsontwikkeling in cijfers

Geen losse trivia, maar meetbare sporen van hoe Moordrecht zich in de tijd heeft opgebouwd.

Voor 1945

Oudste zichtbare woonlaag

Ongeveer 301 adressen in Moordrecht vallen in Voor 1945. Dat is circa 8% van de huidige woningvoorraad.

2010+

Grootste bouwgolf

De grootste groeifase ligt in 2010+. Uit die periode komen 1,354 adressen, ongeveer 35% van het totaal.

1986

Gemiddelde bouwgeneratie

Het gemiddelde bouwjaar in Moordrecht ligt rond 1986. Dat laat zien uit welke periode het grootste deel van de stad vandaag nog stamt.

Samen laten deze cijfers zien hoe Moordrecht is opgebouwd: met een oudere laag uit Voor 1945 en een duidelijke groeifase in 2010+.

?

Veelgestelde vragen over Moordrecht

Hoeveel adressen heeft Moordrecht?

Moordrecht heeft 5302 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase beheerd door het Kadaster. Deze adressen zijn verdeeld over 12 buurten en 20 straten. De gemiddelde woonoppervlakte in Moordrecht is 169 m2 en het gemiddelde bouwjaar is 1986. Op Woningsearch vindt u voor elk adres gedetailleerde informatie over oppervlakte, bouwjaar, energielabel, WOZ-waarde en buurtstatistieken. Alle data wordt wekelijks bijgewerkt uit officiële overheidsbronnen.

Hoe vind ik een makelaar in Moordrecht?

Op Woningsearch kunt u makelaars zoeken in Moordrecht via onze makelaars directory. U kunt filteren op vereniging (NVM, VBO, VastgoedPro), specialisatie en locatie. Elke makelaar heeft een profiel met contactgegevens, werkgebied en specialisaties. Ga naar woningsearch.nl/makelaars/ om alle makelaars in Moordrecht te bekijken. We werken samen met betrouwbare, gecertificeerde makelaars die actief zijn in de regio.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Moordrecht?

De gemiddelde WOZ-waarde in Moordrecht is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gemeentegegevens. De woningprijzen in Moordrecht variëren sterk per buurt en type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Welke buurten heeft Moordrecht?

Moordrecht is onderverdeeld in 12 buurten volgens de CBS Wijken en Buurten classificatie. Elke buurt heeft een eigen pagina op Woningsearch met statistieken over bevolkingssamenstelling, woningwaarde, energielabels, veiligheid en voorzieningen. De buurtindeling wordt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek en vormt de basis voor lokale beleidsvorming. Bekijk de buurtpagina's om de leefbaarheid en woningkenmerken per buurt te vergelijken voordat u een koop- of huurbeslissing neemt.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Moordrecht?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen voor Moordrecht. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.