Skip to content
Logo WoningSearch.nl

Montfoort ontdekken

6,724 adressen, 12 buurten, 216 straten

187.5m²
Gem. opp.
1973
Gem. bouwjaar
6,724
Adressen
5,896
Woningen
12
Buurten
216
Straten
1
Makelaars

Over Montfoort

Er zijn 6,724 adressen in Montfoort. Hiervan zijn 5,896 woningen. De gemiddelde woonoppervlakte is 187.5 m².

Het gemiddelde bouwjaar is 1973. Er zijn 12 buurten en 216 straten in Montfoort.

🏡

Buurten in Montfoort

Bouwperioden
Voor 1945
783
1945-1959
272
1960-1969
708
1970-1979
1,617
1980-1989
991
1990-1999
1,037
2000-2009
478
2010+
827
Energielabels
A++
68
A+
79
A
1,079
B
711
C
895
D
246
E
124
F
74
G
73

De meeste gebouwen (1,617) zijn gebouwd in de periode 1970-1979.

Het meest voorkomende energielabel is A (1,079 woningen).

👥

Inwoners & Demografie

13,929
Inwoners
5,776
Huishoudens
371
Inwoners/km²
📈

Montfoort naast wonen

Stadsstructuur

Zo is Montfoort opgebouwd buiten de woningvoorraad

Hier zie je de niet-woonfuncties van de stad: hoeveel postcodegebieden er zijn en hoeveel winkels, kantoren en bedrijfsruimte Montfoort telt.

339
Postcodes
43
Kantoren
78
Winkels
263
Bedrijfsruimte
🏠

Woningen & Prijzen

Eigendomsvorm

Zo is de woningvoorraad van Montfoort verdeeld

Van de 5,896 woningen in Montfoort is 74% koop en 26% huur. Dat geeft snel inzicht in de balans tussen particuliere koop en huurvoorraad.

Koopwoningen 74%
4,363 woningen
Huurwoningen 26%
1,533 woningen

Woninggrootte verdeling

5,896 woningen
24.5%
71.9%
Studio's < 50 m² 208 3.5%
Appartementen 50 – 100 m² 1,447 24.5%
Woningen > 100 m² 4,241 71.9%

Er zijn 5,896 woningen in Montfoort. Hiervan is 74% koopwoning en 26% huurwoning.

📍

Populaire straten

💼

Makelaars in Montfoort

Alle makelaars in Montfoort bekijken →
📜

Historische feiten

Stadsontwikkeling in cijfers

Geen losse trivia, maar meetbare sporen van hoe Montfoort zich in de tijd heeft opgebouwd.

Voor 1945

Oudste zichtbare woonlaag

Ongeveer 783 adressen in Montfoort vallen in Voor 1945. Dat is circa 13% van de huidige woningvoorraad.

1970-1979

Grootste bouwgolf

De grootste groeifase ligt in 1970-1979. Uit die periode komen 1,617 adressen, ongeveer 27% van het totaal.

1973

Gemiddelde bouwgeneratie

Het gemiddelde bouwjaar in Montfoort ligt rond 1973. Dat laat zien uit welke periode het grootste deel van de stad vandaag nog stamt.

Samen laten deze cijfers zien hoe Montfoort is opgebouwd: met een oudere laag uit Voor 1945 en een duidelijke groeifase in 1970-1979.

?

Veelgestelde vragen over Montfoort

Hoeveel adressen heeft Montfoort?

Montfoort heeft 6724 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase beheerd door het Kadaster. Deze adressen zijn verdeeld over 12 buurten en 20 straten. De gemiddelde woonoppervlakte in Montfoort is 187 m2 en het gemiddelde bouwjaar is 1973. Op Woningsearch vindt u voor elk adres gedetailleerde informatie over oppervlakte, bouwjaar, energielabel, WOZ-waarde en buurtstatistieken. Alle data wordt wekelijks bijgewerkt uit officiële overheidsbronnen.

Hoe vind ik een makelaar in Montfoort?

Op Woningsearch kunt u makelaars zoeken in Montfoort via onze makelaars directory. U kunt filteren op vereniging (NVM, VBO, VastgoedPro), specialisatie en locatie. Elke makelaar heeft een profiel met contactgegevens, werkgebied en specialisaties. Ga naar woningsearch.nl/makelaars/ om alle makelaars in Montfoort te bekijken. We werken samen met betrouwbare, gecertificeerde makelaars die actief zijn in de regio.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Montfoort?

De gemiddelde WOZ-waarde in Montfoort is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gemeentegegevens. De woningprijzen in Montfoort variëren sterk per buurt en type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Welke buurten heeft Montfoort?

Montfoort is onderverdeeld in 12 buurten volgens de CBS Wijken en Buurten classificatie. Elke buurt heeft een eigen pagina op Woningsearch met statistieken over bevolkingssamenstelling, woningwaarde, energielabels, veiligheid en voorzieningen. De buurtindeling wordt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek en vormt de basis voor lokale beleidsvorming. Bekijk de buurtpagina's om de leefbaarheid en woningkenmerken per buurt te vergelijken voordat u een koop- of huurbeslissing neemt.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Montfoort?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen voor Montfoort. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.