Skip to content
Logo WoningSearch.nl

Meijel ontdekken

3,342 adressen, 8 buurten, 123 straten

201.7m²
Gem. opp.
1982
Gem. bouwjaar
3,342
Adressen
2,631
Woningen
8
Buurten
123
Straten

Over Meijel

Er zijn 3,342 adressen in Meijel. Hiervan zijn 2,631 woningen. De gemiddelde woonoppervlakte is 201.7 m².

Het gemiddelde bouwjaar is 1982. Er zijn 8 buurten en 123 straten in Meijel.

🏡

Buurten in Meijel

Bouwperioden
Voor 1945
260
1945-1959
287
1960-1969
419
1970-1979
632
1980-1989
285
1990-1999
427
2000-2009
356
2010+
676
Energielabels
A++
23
A+
45
A
545
B
205
C
355
D
342
E
280
F
64
G
59

De meeste gebouwen (676) zijn gebouwd in de periode 2010+.

Het meest voorkomende energielabel is A (545 woningen).

👥

Inwoners & Demografie

45,276
Inwoners
19,647
Huishoudens
284
Inwoners/km²
📈

Meijel naast wonen

Stadsstructuur

Zo is Meijel opgebouwd buiten de woningvoorraad

Hier zie je de niet-woonfuncties van de stad: hoeveel postcodegebieden er zijn en hoeveel winkels, kantoren en bedrijfsruimte Meijel telt.

169
Postcodes
16
Kantoren
42
Winkels
78
Bedrijfsruimte
🏠

Woningen & Prijzen

Eigendomsvorm

Zo is de woningvoorraad van Meijel verdeeld

Van de 2,631 woningen in Meijel is 73% koop en 27% huur. Dat geeft snel inzicht in de balans tussen particuliere koop en huurvoorraad.

Koopwoningen 73%
1,921 woningen
Huurwoningen 27%
710 woningen

Woninggrootte verdeling

2,631 woningen
16.9%
81.4%
Studio's < 50 m² 45 1.7%
Appartementen 50 – 100 m² 444 16.9%
Woningen > 100 m² 2,142 81.4%

Er zijn 2,631 woningen in Meijel. Hiervan is 73% koopwoning en 27% huurwoning.

📍

Populaire straten

📜

Historische feiten

Stadsontwikkeling in cijfers

Geen losse trivia, maar meetbare sporen van hoe Meijel zich in de tijd heeft opgebouwd.

Voor 1945

Oudste zichtbare woonlaag

Ongeveer 260 adressen in Meijel vallen in Voor 1945. Dat is circa 10% van de huidige woningvoorraad.

2010+

Grootste bouwgolf

De grootste groeifase ligt in 2010+. Uit die periode komen 676 adressen, ongeveer 26% van het totaal.

1982

Gemiddelde bouwgeneratie

Het gemiddelde bouwjaar in Meijel ligt rond 1982. Dat laat zien uit welke periode het grootste deel van de stad vandaag nog stamt.

Samen laten deze cijfers zien hoe Meijel is opgebouwd: met een oudere laag uit Voor 1945 en een duidelijke groeifase in 2010+.

?

Veelgestelde vragen over Meijel

Hoeveel adressen heeft Meijel?

Meijel heeft 3342 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase beheerd door het Kadaster. Deze adressen zijn verdeeld over 8 buurten en 20 straten. De gemiddelde woonoppervlakte in Meijel is 201 m2 en het gemiddelde bouwjaar is 1982. Op Woningsearch vindt u voor elk adres gedetailleerde informatie over oppervlakte, bouwjaar, energielabel, WOZ-waarde en buurtstatistieken. Alle data wordt wekelijks bijgewerkt uit officiële overheidsbronnen.

Hoe vind ik een makelaar in Meijel?

Op Woningsearch kunt u makelaars zoeken in Meijel via onze makelaars directory. U kunt filteren op vereniging (NVM, VBO, VastgoedPro), specialisatie en locatie. Elke makelaar heeft een profiel met contactgegevens, werkgebied en specialisaties. Ga naar woningsearch.nl/makelaars/ om alle makelaars in Meijel te bekijken. We werken samen met betrouwbare, gecertificeerde makelaars die actief zijn in de regio.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Meijel?

De gemiddelde WOZ-waarde in Meijel is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gemeentegegevens. De woningprijzen in Meijel variëren sterk per buurt en type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Welke buurten heeft Meijel?

Meijel is onderverdeeld in 8 buurten volgens de CBS Wijken en Buurten classificatie. Elke buurt heeft een eigen pagina op Woningsearch met statistieken over bevolkingssamenstelling, woningwaarde, energielabels, veiligheid en voorzieningen. De buurtindeling wordt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek en vormt de basis voor lokale beleidsvorming. Bekijk de buurtpagina's om de leefbaarheid en woningkenmerken per buurt te vergelijken voordat u een koop- of huurbeslissing neemt.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Meijel?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen voor Meijel. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.