Skip to content
Logo WoningSearch.nl

Margraten ontdekken

2,121 adressen, 7 buurten, 71 straten

€235.000
Gem. prijs
225.8m²
Gem. opp.
1967
Gem. bouwjaar
2,121
Adressen
1,790
Woningen
7
Buurten
71
Straten

Over Margraten

Er zijn 2,121 adressen in Margraten. Hiervan zijn 1,790 woningen. De gemiddelde woonoppervlakte is 225.8 m². De gemiddelde verkoopprijs is €235.000.

Het gemiddelde bouwjaar is 1967. Er zijn 7 buurten en 71 straten in Margraten.

🏡

Buurten in Margraten

Bouwperioden
Voor 1945
330
1945-1959
159
1960-1969
303
1970-1979
355
1980-1989
242
1990-1999
222
2000-2009
197
2010+
305
Energielabels
A++
31
A+
25
A
330
B
111
C
185
D
111
E
61
F
72
G
50

De meeste gebouwen (355) zijn gebouwd in de periode 1970-1979.

Het meest voorkomende energielabel is A (330 woningen).

👥

Inwoners & Demografie

25,991
Inwoners
11,348
Huishoudens
335
Inwoners/km²
📈

Margraten naast wonen

Stadsstructuur

Zo is Margraten opgebouwd buiten de woningvoorraad

Hier zie je de niet-woonfuncties van de stad: hoeveel postcodegebieden er zijn en hoeveel winkels, kantoren en bedrijfsruimte Margraten telt.

113
Postcodes
18
Kantoren
37
Winkels
80
Bedrijfsruimte
🏠

Woningen & Prijzen

Eigendomsvorm

Zo is de woningvoorraad van Margraten verdeeld

Van de 1,790 woningen in Margraten is 77% koop en 23% huur. Dat geeft snel inzicht in de balans tussen particuliere koop en huurvoorraad.

Koopwoningen 77%
1,378 woningen
Huurwoningen 23%
412 woningen

Woninggrootte verdeling

1,790 woningen
18.2%
81.4%
Studio's < 50 m² 8 0.4%
Appartementen 50 – 100 m² 325 18.2%
Woningen > 100 m² 1,457 81.4%
€235.000
Gem. verkoopprijs
€235.000
Gem. prijs woning

Er zijn 1,790 woningen in Margraten. Hiervan is 77% koopwoning en 23% huurwoning.

📍

Populaire straten

📜

Historische feiten

Stadsontwikkeling in cijfers

Geen losse trivia, maar meetbare sporen van hoe Margraten zich in de tijd heeft opgebouwd.

Voor 1945

Oudste zichtbare woonlaag

Ongeveer 330 adressen in Margraten vallen in Voor 1945. Dat is circa 18% van de huidige woningvoorraad.

1970-1979

Grootste bouwgolf

De grootste groeifase ligt in 1970-1979. Uit die periode komen 355 adressen, ongeveer 20% van het totaal.

1967

Gemiddelde bouwgeneratie

Het gemiddelde bouwjaar in Margraten ligt rond 1967. Dat laat zien uit welke periode het grootste deel van de stad vandaag nog stamt.

Samen laten deze cijfers zien hoe Margraten is opgebouwd: met een oudere laag uit Voor 1945 en een duidelijke groeifase in 1970-1979.

?

Veelgestelde vragen over Margraten

Hoeveel adressen heeft Margraten?

Margraten heeft 2121 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase beheerd door het Kadaster. Deze adressen zijn verdeeld over 7 buurten en 20 straten. De gemiddelde woonoppervlakte in Margraten is 225 m2 en het gemiddelde bouwjaar is 1967. Op Woningsearch vindt u voor elk adres gedetailleerde informatie over oppervlakte, bouwjaar, energielabel, WOZ-waarde en buurtstatistieken. Alle data wordt wekelijks bijgewerkt uit officiële overheidsbronnen.

Hoe vind ik een makelaar in Margraten?

Op Woningsearch kunt u makelaars zoeken in Margraten via onze makelaars directory. U kunt filteren op vereniging (NVM, VBO, VastgoedPro), specialisatie en locatie. Elke makelaar heeft een profiel met contactgegevens, werkgebied en specialisaties. Ga naar woningsearch.nl/makelaars/ om alle makelaars in Margraten te bekijken. We werken samen met betrouwbare, gecertificeerde makelaars die actief zijn in de regio.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Margraten?

De gemiddelde WOZ-waarde in Margraten is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gemeentegegevens. De woningprijzen in Margraten variëren sterk per buurt en type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Welke buurten heeft Margraten?

Margraten is onderverdeeld in 7 buurten volgens de CBS Wijken en Buurten classificatie. Elke buurt heeft een eigen pagina op Woningsearch met statistieken over bevolkingssamenstelling, woningwaarde, energielabels, veiligheid en voorzieningen. De buurtindeling wordt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek en vormt de basis voor lokale beleidsvorming. Bekijk de buurtpagina's om de leefbaarheid en woningkenmerken per buurt te vergelijken voordat u een koop- of huurbeslissing neemt.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Margraten?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen voor Margraten. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.