Skip to content
Logo WoningSearch.nl

Hilvarenbeek ontdekken

8,995 adressen, 11 buurten, 370 straten

186.2m²
Gem. opp.
1983
Gem. bouwjaar
8,995
Adressen
7,300
Woningen
11
Buurten
370
Straten
5
Makelaars

Over Hilvarenbeek

Er zijn 8,995 adressen in Hilvarenbeek. Hiervan zijn 7,300 woningen. De gemiddelde woonoppervlakte is 186.2 m².

Het gemiddelde bouwjaar is 1983. Er zijn 11 buurten en 370 straten in Hilvarenbeek.

🏡

Buurten in Hilvarenbeek

Bouwperioden
Voor 1945
824
1945-1959
482
1960-1969
1,051
1970-1979
1,357
1980-1989
1,360
1990-1999
1,079
2000-2009
830
2010+
2,008
Energielabels
A++
80
A+
148
A
1,392
B
682
C
1,385
D
319
E
208
F
134
G
153

De meeste gebouwen (2,008) zijn gebouwd in de periode 2010+.

Het meest voorkomende energielabel is A (1,392 woningen).

👥

Inwoners & Demografie

15,949
Inwoners
6,838
Huishoudens
168
Inwoners/km²
📈

Hilvarenbeek naast wonen

Stadsstructuur

Zo is Hilvarenbeek opgebouwd buiten de woningvoorraad

Hier zie je de niet-woonfuncties van de stad: hoeveel postcodegebieden er zijn en hoeveel winkels, kantoren en bedrijfsruimte Hilvarenbeek telt.

486
Postcodes
59
Kantoren
81
Winkels
286
Bedrijfsruimte
🏠

Woningen & Prijzen

Eigendomsvorm

Zo is de woningvoorraad van Hilvarenbeek verdeeld

Van de 7,300 woningen in Hilvarenbeek is 75% koop en 25% huur. Dat geeft snel inzicht in de balans tussen particuliere koop en huurvoorraad.

Koopwoningen 75%
5,475 woningen
Huurwoningen 25%
1,825 woningen

Woninggrootte verdeling

7,300 woningen
19.7%
77.2%
Studio's < 50 m² 231 3.2%
Appartementen 50 – 100 m² 1,436 19.7%
Woningen > 100 m² 5,633 77.2%

Er zijn 7,300 woningen in Hilvarenbeek. Hiervan is 75% koopwoning en 25% huurwoning.

📍

Populaire straten

💼

Makelaars in Hilvarenbeek

Hilverstraat 89
Diessenseweg 105
Doctor P.C. de Brouwerlaan 12
Alle makelaars in Hilvarenbeek bekijken →
📜

Historische feiten

Stadsontwikkeling in cijfers

Geen losse trivia, maar meetbare sporen van hoe Hilvarenbeek zich in de tijd heeft opgebouwd.

Voor 1945

Oudste zichtbare woonlaag

Ongeveer 824 adressen in Hilvarenbeek vallen in Voor 1945. Dat is circa 11% van de huidige woningvoorraad.

2010+

Grootste bouwgolf

De grootste groeifase ligt in 2010+. Uit die periode komen 2,008 adressen, ongeveer 28% van het totaal.

1983

Gemiddelde bouwgeneratie

Het gemiddelde bouwjaar in Hilvarenbeek ligt rond 1983. Dat laat zien uit welke periode het grootste deel van de stad vandaag nog stamt.

Samen laten deze cijfers zien hoe Hilvarenbeek is opgebouwd: met een oudere laag uit Voor 1945 en een duidelijke groeifase in 2010+.

?

Veelgestelde vragen over Hilvarenbeek

Hoeveel adressen heeft Hilvarenbeek?

Hilvarenbeek heeft 8995 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase beheerd door het Kadaster. Deze adressen zijn verdeeld over 11 buurten en 20 straten. De gemiddelde woonoppervlakte in Hilvarenbeek is 186 m2 en het gemiddelde bouwjaar is 1983. Op Woningsearch vindt u voor elk adres gedetailleerde informatie over oppervlakte, bouwjaar, energielabel, WOZ-waarde en buurtstatistieken. Alle data wordt wekelijks bijgewerkt uit officiële overheidsbronnen.

Hoe vind ik een makelaar in Hilvarenbeek?

Op Woningsearch kunt u makelaars zoeken in Hilvarenbeek via onze makelaars directory. U kunt filteren op vereniging (NVM, VBO, VastgoedPro), specialisatie en locatie. Elke makelaar heeft een profiel met contactgegevens, werkgebied en specialisaties. Ga naar woningsearch.nl/makelaars/ om alle makelaars in Hilvarenbeek te bekijken. We werken samen met betrouwbare, gecertificeerde makelaars die actief zijn in de regio.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Hilvarenbeek?

De gemiddelde WOZ-waarde in Hilvarenbeek is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gemeentegegevens. De woningprijzen in Hilvarenbeek variëren sterk per buurt en type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Welke buurten heeft Hilvarenbeek?

Hilvarenbeek is onderverdeeld in 11 buurten volgens de CBS Wijken en Buurten classificatie. Elke buurt heeft een eigen pagina op Woningsearch met statistieken over bevolkingssamenstelling, woningwaarde, energielabels, veiligheid en voorzieningen. De buurtindeling wordt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek en vormt de basis voor lokale beleidsvorming. Bekijk de buurtpagina's om de leefbaarheid en woningkenmerken per buurt te vergelijken voordat u een koop- of huurbeslissing neemt.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Hilvarenbeek?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen voor Hilvarenbeek. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.