Skip to content
Logo WoningSearch.nl

Haaren ontdekken

3,027 adressen, 2 buurten, 130 straten

€1.435.000
Gem. prijs
180.3m²
Gem. opp.
1978
Gem. bouwjaar
3,027
Adressen
2,377
Woningen
2
Buurten
130
Straten
1
Makelaars

Over Haaren

Er zijn 3,027 adressen in Haaren. Hiervan zijn 2,377 woningen. De gemiddelde woonoppervlakte is 180.3 m². De gemiddelde verkoopprijs is €1.435.000.

Het gemiddelde bouwjaar is 1978. Er zijn 2 buurten en 130 straten in Haaren.

🏡

Buurten in Haaren

Bouwperioden
Voor 1945
316
1945-1959
156
1960-1969
338
1970-1979
543
1980-1989
448
1990-1999
414
2000-2009
170
2010+
629
Energielabels
A++
27
A+
32
A
426
B
244
C
354
D
155
E
67
F
48
G
156

De meeste gebouwen (629) zijn gebouwd in de periode 2010+.

Het meest voorkomende energielabel is A (426 woningen).

👥

Inwoners & Demografie

32,941
Inwoners
14,338
Huishoudens
411
Inwoners/km²
📈

Haaren naast wonen

Stadsstructuur

Zo is Haaren opgebouwd buiten de woningvoorraad

Hier zie je de niet-woonfuncties van de stad: hoeveel postcodegebieden er zijn en hoeveel winkels, kantoren en bedrijfsruimte Haaren telt.

172
Postcodes
14
Kantoren
38
Winkels
99
Bedrijfsruimte
🏠

Woningen & Prijzen

Eigendomsvorm

Zo is de woningvoorraad van Haaren verdeeld

Van de 2,377 woningen in Haaren is 68% koop en 31% huur. Dat geeft snel inzicht in de balans tussen particuliere koop en huurvoorraad.

Koopwoningen 68%
1,616 woningen
Huurwoningen 31%
737 woningen

Woninggrootte verdeling

2,377 woningen
15.2%
79.9%
Studio's < 50 m² 117 4.9%
Appartementen 50 – 100 m² 361 15.2%
Woningen > 100 m² 1,899 79.9%
€1.435.000
Gem. verkoopprijs
€1.435.000
Gem. prijs woning

Er zijn 2,377 woningen in Haaren. Hiervan is 68% koopwoning en 31% huurwoning.

📍

Populaire straten

💼

Makelaars in Haaren

Alle makelaars in Haaren bekijken →
📜

Historische feiten

Stadsontwikkeling in cijfers

Geen losse trivia, maar meetbare sporen van hoe Haaren zich in de tijd heeft opgebouwd.

Voor 1945

Oudste zichtbare woonlaag

Ongeveer 316 adressen in Haaren vallen in Voor 1945. Dat is circa 13% van de huidige woningvoorraad.

2010+

Grootste bouwgolf

De grootste groeifase ligt in 2010+. Uit die periode komen 629 adressen, ongeveer 26% van het totaal.

1978

Gemiddelde bouwgeneratie

Het gemiddelde bouwjaar in Haaren ligt rond 1978. Dat laat zien uit welke periode het grootste deel van de stad vandaag nog stamt.

Samen laten deze cijfers zien hoe Haaren is opgebouwd: met een oudere laag uit Voor 1945 en een duidelijke groeifase in 2010+.

?

Veelgestelde vragen over Haaren

Hoeveel adressen heeft Haaren?

Haaren heeft 3027 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase beheerd door het Kadaster. Deze adressen zijn verdeeld over 2 buurten en 20 straten. De gemiddelde woonoppervlakte in Haaren is 180 m2 en het gemiddelde bouwjaar is 1978. Op Woningsearch vindt u voor elk adres gedetailleerde informatie over oppervlakte, bouwjaar, energielabel, WOZ-waarde en buurtstatistieken. Alle data wordt wekelijks bijgewerkt uit officiële overheidsbronnen.

Hoe vind ik een makelaar in Haaren?

Op Woningsearch kunt u makelaars zoeken in Haaren via onze makelaars directory. U kunt filteren op vereniging (NVM, VBO, VastgoedPro), specialisatie en locatie. Elke makelaar heeft een profiel met contactgegevens, werkgebied en specialisaties. Ga naar woningsearch.nl/makelaars/ om alle makelaars in Haaren te bekijken. We werken samen met betrouwbare, gecertificeerde makelaars die actief zijn in de regio.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Haaren?

De gemiddelde WOZ-waarde in Haaren is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gemeentegegevens. De woningprijzen in Haaren variëren sterk per buurt en type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Welke buurten heeft Haaren?

Haaren is onderverdeeld in 2 buurten volgens de CBS Wijken en Buurten classificatie. Elke buurt heeft een eigen pagina op Woningsearch met statistieken over bevolkingssamenstelling, woningwaarde, energielabels, veiligheid en voorzieningen. De buurtindeling wordt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek en vormt de basis voor lokale beleidsvorming. Bekijk de buurtpagina's om de leefbaarheid en woningkenmerken per buurt te vergelijken voordat u een koop- of huurbeslissing neemt.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Haaren?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen voor Haaren. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.