Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl

Genemuiden ontdekken

4,764 adressen, 13 buurten, 169 straten

€358.400
Gem. prijs
298.4m²
Gem. opp.
1981
Gem. bouwjaar
4,764
Adressen
3,910
Woningen
13
Buurten
169
Straten
1
Makelaars

Over Genemuiden

Er zijn 4,764 adressen in Genemuiden. Hiervan zijn 3,910 woningen. De gemiddelde woonoppervlakte is 298.4 m². De gemiddelde verkoopprijs is €358.400.

Het gemiddelde bouwjaar is 1981. Er zijn 13 buurten en 169 straten in Genemuiden.

🏡

Buurten in Genemuiden

Bouwperioden
Voor 1945
498
1945-1959
315
1960-1969
431
1970-1979
738
1980-1989
598
1990-1999
856
2000-2009
610
2010+
710
Energielabels
A++
86
A+
87
A
479
B
411
C
475
D
163
E
109
F
108
G
68

De meeste gebouwen (856) zijn gebouwd in de periode 1990-1999.

Het meest voorkomende energielabel is A (479 woningen).

👥

Inwoners & Demografie

23,368
Inwoners
8,929
Huishoudens
284
Inwoners/km²
📈

Genemuiden naast wonen

Stadsstructuur

Zo is Genemuiden opgebouwd buiten de woningvoorraad

Hier zie je de niet-woonfuncties van de stad: hoeveel postcodegebieden er zijn en hoeveel winkels, kantoren en bedrijfsruimte Genemuiden telt.

273
Postcodes
48
Kantoren
58
Winkels
370
Bedrijfsruimte
🏠

Woningen & Prijzen

Eigendomsvorm

Zo is de woningvoorraad van Genemuiden verdeeld

Van de 3,910 woningen in Genemuiden is 72% koop en 28% huur. Dat geeft snel inzicht in de balans tussen particuliere koop en huurvoorraad.

Koopwoningen 72%
2,815 woningen
Huurwoningen 28%
1,095 woningen

Woninggrootte verdeling

3,910 woningen
20.9%
76.3%
Studio's < 50 m² 109 2.8%
Appartementen 50 – 100 m² 816 20.9%
Woningen > 100 m² 2,985 76.3%
€358.400
Gem. verkoopprijs
€169.750
Gem. prijs appartement
€405.562
Gem. prijs woning

Er zijn 3,910 woningen in Genemuiden. Hiervan is 72% koopwoning en 28% huurwoning. Appartementen worden gemiddeld verkocht voor €169.750. De gemiddelde woningprijs is €405.562.

📍

Populaire straten

💼

Makelaars in Genemuiden

Alle makelaars in Genemuiden bekijken →
📜

Historische feiten

Stadsontwikkeling in cijfers

Geen losse trivia, maar meetbare sporen van hoe Genemuiden zich in de tijd heeft opgebouwd.

Voor 1945

Oudste zichtbare woonlaag

Ongeveer 498 adressen in Genemuiden vallen in Voor 1945. Dat is circa 13% van de huidige woningvoorraad.

1990-1999

Grootste bouwgolf

De grootste groeifase ligt in 1990-1999. Uit die periode komen 856 adressen, ongeveer 22% van het totaal.

1981

Gemiddelde bouwgeneratie

Het gemiddelde bouwjaar in Genemuiden ligt rond 1981. Dat laat zien uit welke periode het grootste deel van de stad vandaag nog stamt.

Samen laten deze cijfers zien hoe Genemuiden is opgebouwd: met een oudere laag uit Voor 1945 en een duidelijke groeifase in 1990-1999.

?

Veelgestelde vragen over Genemuiden

Hoeveel adressen heeft Genemuiden?

Genemuiden heeft 4764 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase beheerd door het Kadaster. Deze adressen zijn verdeeld over 13 buurten en 20 straten. De gemiddelde woonoppervlakte in Genemuiden is 298 m2 en het gemiddelde bouwjaar is 1981. Op Woningsearch vindt u voor elk adres gedetailleerde informatie over oppervlakte, bouwjaar, energielabel, WOZ-waarde en buurtstatistieken. Alle data wordt wekelijks bijgewerkt uit officiële overheidsbronnen.

Hoe vind ik een makelaar in Genemuiden?

Op Woningsearch kunt u makelaars zoeken in Genemuiden via onze makelaars directory. U kunt filteren op vereniging (NVM, VBO, VastgoedPro), specialisatie en locatie. Elke makelaar heeft een profiel met contactgegevens, werkgebied en specialisaties. Ga naar woningsearch.nl/makelaars/ om alle makelaars in Genemuiden te bekijken. We werken samen met betrouwbare, gecertificeerde makelaars die actief zijn in de regio.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Genemuiden?

De gemiddelde WOZ-waarde in Genemuiden is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gemeentegegevens. De woningprijzen in Genemuiden variëren sterk per buurt en type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Welke buurten heeft Genemuiden?

Genemuiden is onderverdeeld in 13 buurten volgens de CBS Wijken en Buurten classificatie. Elke buurt heeft een eigen pagina op Woningsearch met statistieken over bevolkingssamenstelling, woningwaarde, energielabels, veiligheid en voorzieningen. De buurtindeling wordt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek en vormt de basis voor lokale beleidsvorming. Bekijk de buurtpagina's om de leefbaarheid en woningkenmerken per buurt te vergelijken voordat u een koop- of huurbeslissing neemt.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Genemuiden?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen voor Genemuiden. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.