Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl
HomeVlaardingen › Centrum

Centrum, Vlaardingen

Buurt in Vlaardingen

Adressen: 4,149 Veiligheid: 18/100 Gem. bouwjaar: 1951
4,149
Adressen
6,460
Inwoners
3,560
Huishoudens
84m²
Gem. opp.
€282.750
Gem. prijs
1951
Gem. bouwjaar

Over de Centrum

De Centrum ligt in de gemeente Vlaardingen. De meest voorkomende postcode is 3131.

Er zijn 4,149 adressen in de Centrum. Er wonen 6,460 inwoners in de Centrum verdeeld over 3,560 huishoudens met gemiddeld 1.8 personen. De gemiddelde woonoppervlakte is 84 m². De gemiddelde woningwaarde in deze buurt is €282.750. Er zijn 2,675 personenauto's geregistreerd. De gemiddelde verkoopprijs is €282.750.

De Centrum heeft een totale oppervlakte van 53 hectare , waarvan 51 hectare land en 1 hectare water. De bevolkingsdichtheid is 12,616 inwoners per km².

🗺

Kaart

Centrum is een buurt in Vlaardingen met 4,149 adressen. De gemiddelde woonoppervlakte is 84m². Het gemiddelde bouwjaar is 1951.

🚶

Veiligheid

18
/ 100
Aandachtspunten
82.0 misdrijven per 1.000 inwoners
Diefstal 56.0
Inbraak 3.0
Geweld 14.0
Vandalisme 9.0
Bouwperioden
Voor 1945
1,971
1945-1959
430
1960-1969
345
1970-1979
172
1980-1989
483
1990-1999
323
2000-2009
227
2010+
193
Energielabels
A++
27
A+
98
A
726
B
571
C
477
D
457
E
245
F
163
G
189

De meeste gebouwen (1971) zijn gebouwd in de periode Voor 1945.

Het meest voorkomende energielabel is A (726 woningen).

🌟

Life Score

Samengesteld uit 6 buurtindicatoren

44 /100
44 Matig
👥 24
Sociaal Leven
🎓 75
Onderwijs
🚌 25
Transport
🌳 35
Groen
🩺 70
Gezondheid
📈 50
Investering

👥

Bevolking & Demografie

Bevolking
Inwoners 6,460
Man / Vrouw 3,165 / 3,295
Huishoudens 3,560
Gem. huishoudgrootte 1.8
12,616
inwoners per km²
Herkomst
Nederlands
64%
Europees
14%
Buiten Europa
23%
Ongehuwd54%
Gehuwd29%
Gescheiden12%
Verweduwd5%
Leeftijdsverdeling
0–15
12%
15–25
11%
25–45
30%
45–65
27%
65+
19%
Huishoudens & Vervoer
Alleenstaand 50%
Met kinderen 25%
Auto's 2,675
Auto's per huishouden 0.8

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Met 12,616 inwoners per km² is dit een zeer stedelijk gebied. Gebruik deze cijfers om te beoordelen of Centrum vooral uit kleine huishoudens, gezinnen of een mix bestaat. De leeftijdsgrafiek laat zien welke levensfase het sterkst vertegenwoordigd is in de buurt en helpt bij het inschatten van woonritme, voorzieningen en doorstroming.

📈

Ontwikkeling per jaar

Inwoners per jaar
6,505
Centrum telt volgens CBS 6,505 inwoners in 2025. Deze reeks laat zien of de buurt groeit, krimpt of vooral stabiel blijft.
315
Verschil
5.1%
Totale trend
0.55%
Gem. per jaar
6,190
2016
6,205
2017
6,075
2018
6,065
2019
6,350
2020
6,390
2021
6,400
2022
6,400
2023
6,460
2024
6,505
2025
Jaar Inwoners
2016 6,190
2017 6,205
2018 6,075
2019 6,065
2020 6,350
2021 6,390
2022 6,400
2023 6,400
2024 6,460
2025 6,505

De officiële CBS-reeks voor de vergelijkbare buurtindeling loopt hier van 2016 tot 2025. In die periode veranderde het inwonertal met 315 personen (5.1%), wat neerkomt op gemiddeld 35 inwoners per jaar en een geannualiseerde trend van 0.55%.

Woningwaarde per jaar
€265,000
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Centrum staat in 2025 op €265,000. Gebruik dit als buurttrend, niet als taxatie van een individueel huis.
€124,000
Verschil
87.9%
Totale trend
7.26%
Gem. per jaar
€141,000
2016
€143,000
2017
€149,000
2018
€158,000
2019
€176,000
2020
€192,000
2021
€212,000
2022
€245,000
2023
€254,000
2024
€265,000
2025
Jaar Gemiddelde WOZ-waarde
2016 €141,000
2017 €143,000
2018 €149,000
2019 €158,000
2020 €176,000
2021 €192,000
2022 €212,000
2023 €245,000
2024 €254,000
2025 €265,000

Deze CBS-reeks laat zien hoe de gemiddelde WOZ-waarde zich ontwikkelde tussen 2016 en 2025. Over de getoonde jaren steeg de buurtwaarde met €124,000 (87.9%), met een geannualiseerde stijging van 7.26% per jaar. WOZ-waarden zijn handig om buurten te vergelijken en belastingdruk te begrijpen, maar combineer ze altijd met woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en recente verkoopprijzen.

Herkomstgebieden inwoners
2025
CBS publiceert voor Centrum een buurtverdeling naar herkomstgebied. In 2025 bestaat de buurt uit 62.0% herkomst Nederland, 13.9% herkomst Europa en 24.1% herkomst buiten Europa.
4035
Nederland
905
Europa
1565
Buiten Europa
Nederland
Europa
Buiten Europa
2023
2024
2025
Jaar Nederland Europa Buiten Europa
2023 4,155 860 1,390
2024 4,105 880 1,475
2025 4,035 905 1,565

Voor deze herkomstgrafiek gebruiken we alleen officiële CBS-jaren waarin exact dezelfde categorieën beschikbaar zijn op buurtniveau. Daardoor start deze reeks in 2023 en vermijden we het mengen van oudere CBS-definities met andere begrippen of buurtgrenzen.

📑

Functies

4144
totaal
Woonfunctie
3602
86.9%
Winkelfunctie
271
6.5%
Overige
69
1.7%
Bijeenkomstfunctie
54
1.3%
Kantoorfunctie
32
0.8%
Industriefunctie
28
0.7%
Winkelfunctie, Woonfunctie
25
0.6%
Gezondheidszorg, Woonfunctie
18
0.4%
Gezondheidszorg
14
0.3%
Sportfunctie
9
0.2%
Bijeenkomstfunctie, Woonfunctie
7
0.2%
Onderwijsfunctie
6
0.1%
Kantoorfunctie, Woonfunctie
3
0.1%
Bijeenkomstfunctie, Winkelfunctie
2
0.0%
Industriefunctie, Woonfunctie
2
0.0%
Kantoorfunctie, Winkelfunctie, Woonfunctie
1
0.0%
Bijeenkomstfunctie, Kantoorfunctie
1
0.0%

86.9% van de adressen is Woonfunctie. Deze verdeling laat zien of Centrum vooral een woonbuurt is of juist een mix van wonen, winkels, kantoren en andere functies heeft.

🏆

Grootste woningen

De grootste woningen geven een indruk van het bovensegment in Centrum. Let op oppervlakte, bouwjaar en energielabel om te zien of grote woningen hier vooral oud, recent of energiezuinig zijn.

Buurtreviews

Woon of woonde jij in Centrum?
Deel je herinneringen, ervaringen of aandachtspunten over deze buurt.
📍

Straten

Via deze stratenpagina's kunt u per straat in Centrum verder kijken naar adressen, woningtypes, energielabels en demografische context. Dat maakt het makkelijker om verschillen binnen dezelfde buurt te vergelijken.

?

Veelgestelde vragen over Centrum

Hoeveel adressen heeft Centrum?

De buurt Centrum in Vlaardingen heeft 4149 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase die door het Kadaster wordt beheerd. Deze adressen omvatten woningen, winkels, kantoren en andere gebouwen. De gemiddelde woonoppervlakte in Centrum is 84 m² en het gemiddelde bouwjaar is 1951. Op Woningsearch kunt u alle 4149 adressen bekijken met details over oppervlakte, bouwjaar, energielabel en WOZ-waarde. De buurt valt onder de gemeente Vlaardingen.

Welke straten liggen in Centrum?

In de buurt Centrum in Vlaardingen liggen 90 straten. De straten in deze buurt zijn onder andere Achter het Veerplein, Achterom, Afrol, Arij Pleijsierplaats, Baljuwstraat en meer. Elke straat heeft een eigen pagina op Woningsearch met gedetailleerde informatie over alle adressen, gemiddelde woningwaarde, bouwjaarverspreiding en energielabels. De buurtindeling is gebaseerd op de CBS Wijken en Buurten classificatie die door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt bijgehouden.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Centrum?

De gemiddelde WOZ-waarde in Centrum is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gegevens. De woningprijzen in Centrum variëren per type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Hoe veilig is de buurt Centrum?

Op Woningsearch vindt u veiligheidsstatistieken voor Centrum gebaseerd op officiële CBS-gegevens. Deze omvatten geregistreerde misdrijven, vernielingen, inbraken en andere veiligheidsmetrieken. De cijfers worden per buurt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Vergelijk de veiligheidscijfers van Centrum met andere buurten in Vlaardingen om een weloverwogen keuze te maken.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Centrum?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.