Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl
HomeSteendam › Steendam

Steendam, Steendam

Buurt in Steendam

Adressen: 473 Veiligheid: 59/100 Gem. bouwjaar: 2010
473
Adressen
210
Inwoners
95
Huishoudens
182m²
Gem. opp.
€429.000
Gem. prijs
2010
Gem. bouwjaar

Over de Steendam

De Steendam ligt in de gemeente Steendam. De meest voorkomende postcode is 9629.

Er zijn 473 adressen in de Steendam. Er wonen 210 inwoners in de Steendam verdeeld over 95 huishoudens met gemiddeld 2.1 personen. De gemiddelde woonoppervlakte is 182 m². De gemiddelde woningwaarde in deze buurt is €429.000. Er zijn 155 personenauto's geregistreerd. De gemiddelde verkoopprijs is €429.000.

De Steendam heeft een totale oppervlakte van 800 hectare , waarvan 636 hectare land en 165 hectare water. De bevolkingsdichtheid is 32 inwoners per km².

🗺

Kaart

Steendam is een buurt in Steendam met 473 adressen. De gemiddelde woonoppervlakte is 182m². Het gemiddelde bouwjaar is 2010.

🚶

Veiligheid

59
/ 100
Gemiddeld veilig
41.0 misdrijven per 1.000 inwoners
Diefstal 36.0
Inbraak 0.0
Geweld 0.0
Vandalisme 5.0
Bouwperioden
Voor 1945
23
1945-1959
1
1960-1969
4
1970-1979
12
1980-1989
15
1990-1999
69
2000-2009
19
2010+
321
Energielabels
A+
6
A
157
B
25
C
215
E
1
F
4
G
3

De meeste gebouwen (321) zijn gebouwd in de periode 2010+.

Het meest voorkomende energielabel is C (215 woningen).

🌟

Life Score

Samengesteld uit 6 buurtindicatoren

32 /100
32 Matig
👥 19
Sociaal Leven
🎓 30
Onderwijs
🚌 4
Transport
🌳 80
Groen
🩺 25
Gezondheid
📈 50
Investering

👥

Bevolking & Demografie

Bevolking
Inwoners 210
Man / Vrouw 100 / 100
Huishoudens 95
Gem. huishoudgrootte 2.1
32
inwoners per km²
Herkomst
Nederlands
90%
Europees
6%
Buiten Europa
4%
Ongehuwd30%
Gehuwd56%
Gescheiden10%
Verweduwd4%
Leeftijdsverdeling
0–15
12%
15–25
6%
25–45
15%
45–65
37%
65+
31%
Huishoudens & Vervoer
Alleenstaand 26%
Met kinderen 27%
Auto's 155
Auto's per huishouden 1.6

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Met 32 inwoners per km² is dit een zeer stedelijk gebied. Gebruik deze cijfers om te beoordelen of Steendam vooral uit kleine huishoudens, gezinnen of een mix bestaat. De leeftijdsgrafiek laat zien welke levensfase het sterkst vertegenwoordigd is in de buurt en helpt bij het inschatten van woonritme, voorzieningen en doorstroming.

📈

Ontwikkeling per jaar

Inwoners per jaar
215
Steendam telt volgens CBS 215 inwoners in 2025. Deze reeks laat zien of de buurt groeit, krimpt of vooral stabiel blijft.
20
Verschil
10.3%
Totale trend
1.4%
Gem. per jaar
195
2018
190
2019
180
2020
190
2021
180
2022
185
2023
210
2024
215
2025
Jaar Inwoners
2018 195
2019 190
2020 180
2021 190
2022 180
2023 185
2024 210
2025 215

De officiële CBS-reeks voor de vergelijkbare buurtindeling loopt hier van 2018 tot 2025. In die periode veranderde het inwonertal met 20 personen (10.3%), wat neerkomt op gemiddeld 3 inwoners per jaar en een geannualiseerde trend van 1.4%.

Woningwaarde per jaar
€400,000
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Steendam staat in 2025 op €400,000. Gebruik dit als buurttrend, niet als taxatie van een individueel huis.
€166,000
Verschil
70.9%
Totale trend
7.96%
Gem. per jaar
€234,000
2018
€176,000
2019
€187,000
2020
€273,000
2021
€285,000
2022
€325,000
2023
€379,000
2024
€400,000
2025
Jaar Gemiddelde WOZ-waarde
2018 €234,000
2019 €176,000
2020 €187,000
2021 €273,000
2022 €285,000
2023 €325,000
2024 €379,000
2025 €400,000

Deze CBS-reeks laat zien hoe de gemiddelde WOZ-waarde zich ontwikkelde tussen 2018 en 2025. Over de getoonde jaren steeg de buurtwaarde met €166,000 (70.9%), met een geannualiseerde stijging van 7.96% per jaar. WOZ-waarden zijn handig om buurten te vergelijken en belastingdruk te begrijpen, maar combineer ze altijd met woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en recente verkoopprijzen.

Herkomstgebieden inwoners
2025
CBS publiceert voor Steendam een buurtverdeling naar herkomstgebied. In 2025 bestaat de buurt uit 88.4% herkomst Nederland, 7.0% herkomst Europa en 4.7% herkomst buiten Europa.
190
Nederland
15
Europa
10
Buiten Europa
Nederland
Europa
Buiten Europa
2023
2024
2025
Jaar Nederland Europa Buiten Europa
2023 165 15 10
2024 185 10 5
2025 190 15 10

Voor deze herkomstgrafiek gebruiken we alleen officiële CBS-jaren waarin exact dezelfde categorieën beschikbaar zijn op buurtniveau. Daardoor start deze reeks in 2023 en vermijden we het mengen van oudere CBS-definities met andere begrippen of buurtgrenzen.

📑

Functies

464
totaal
Logies
366
78.9%
Woonfunctie
76
16.4%
Overige
6
1.3%
Bijeenkomstfunctie
5
1.1%
Industriefunctie, Woonfunctie
3
0.6%
Logies, Woonfunctie
2
0.4%
Sportfunctie
2
0.4%
Industriefunctie
2
0.4%
Kantoorfunctie
1
0.2%
Winkelfunctie
1
0.2%

78.9% van de adressen is Logies. Deze verdeling laat zien of Steendam vooral een woonbuurt is of juist een mix van wonen, winkels, kantoren en andere functies heeft.

🏆

Grootste woningen

De grootste woningen geven een indruk van het bovensegment in Steendam. Let op oppervlakte, bouwjaar en energielabel om te zien of grote woningen hier vooral oud, recent of energiezuinig zijn.

Buurtreviews

Woon of woonde jij in Steendam?
Deel je herinneringen, ervaringen of aandachtspunten over deze buurt.
📍

Straten

Via deze stratenpagina's kunt u per straat in Steendam verder kijken naar adressen, woningtypes, energielabels en demografische context. Dat maakt het makkelijker om verschillen binnen dezelfde buurt te vergelijken.

?

Veelgestelde vragen over Steendam

Hoeveel adressen heeft Steendam?

De buurt Steendam in Steendam heeft 473 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase die door het Kadaster wordt beheerd. Deze adressen omvatten woningen, winkels, kantoren en andere gebouwen. De gemiddelde woonoppervlakte in Steendam is 182 m² en het gemiddelde bouwjaar is 2010. Op Woningsearch kunt u alle 473 adressen bekijken met details over oppervlakte, bouwjaar, energielabel en WOZ-waarde. De buurt valt onder de gemeente Steendam.

Welke straten liggen in Steendam?

In de buurt Steendam in Steendam liggen 3 straten. De straten in deze buurt zijn onder andere Damsterweg, Laskwerderweg, Roegeweg en meer. Elke straat heeft een eigen pagina op Woningsearch met gedetailleerde informatie over alle adressen, gemiddelde woningwaarde, bouwjaarverspreiding en energielabels. De buurtindeling is gebaseerd op de CBS Wijken en Buurten classificatie die door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt bijgehouden.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Steendam?

De gemiddelde WOZ-waarde in Steendam is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gegevens. De woningprijzen in Steendam variëren per type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Hoe veilig is de buurt Steendam?

Op Woningsearch vindt u veiligheidsstatistieken voor Steendam gebaseerd op officiële CBS-gegevens. Deze omvatten geregistreerde misdrijven, vernielingen, inbraken en andere veiligheidsmetrieken. De cijfers worden per buurt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Vergelijk de veiligheidscijfers van Steendam met andere buurten in Steendam om een weloverwogen keuze te maken.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Steendam?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.