Skip to content
Logo WoningSearch.nl
HomeMade › Middelmade

Middelmade, Made

Buurt in Made

Adressen: 615 Gem. bouwjaar: 2000
615
Adressen
1,105
Inwoners
425
Huishoudens
155m²
Gem. opp.
2000
Gem. bouwjaar

Over de Middelmade

De Middelmade ligt in de gemeente Made. De meest voorkomende postcode is 4921.

Er zijn 615 adressen in de Middelmade. Er wonen 1,105 inwoners in de Middelmade verdeeld over 425 huishoudens met gemiddeld 2.6 personen. De gemiddelde woonoppervlakte is 155 m². Er zijn 620 personenauto's geregistreerd.

De Middelmade heeft een totale oppervlakte van 80 hectare , waarvan 80 hectare land . De bevolkingsdichtheid is 1,389 inwoners per km².

🗺

Kaart

Middelmade is een buurt in Made met 615 adressen. De gemiddelde woonoppervlakte is 155m². Het gemiddelde bouwjaar is 2000.

Bouwperioden
Voor 1945
45
1945-1959
19
1960-1969
45
1970-1979
24
1980-1989
21
1990-1999
19
2000-2009
45
2010+
397
Energielabels
A++
7
A+
11
A
93
B
17
C
18
D
12
E
8
F
5
G
14

De meeste gebouwen (397) zijn gebouwd in de periode 2010+.

Het meest voorkomende energielabel is A (93 woningen).

🌟

Life Score

Samengesteld uit 6 buurtindicatoren

33 /100
33 Matig
👥 5
Sociaal Leven
🎓 45
Onderwijs
🚌 10
Transport
🌳 65
Groen
🩺 40
Gezondheid
📈 50
Investering

👥

Bevolking & Demografie

Bevolking
Inwoners 1,105
Man / Vrouw 560 / 550
Huishoudens 425
Gem. huishoudgrootte 2.6
1,389
inwoners per km²
Herkomst
Nederlands
93%
Europees
5%
Buiten Europa
2%
Ongehuwd50%
Gehuwd43%
Gescheiden4%
Verweduwd2%
Leeftijdsverdeling
0–15
22%
15–25
9%
25–45
31%
45–65
24%
65+
13%
Huishoudens & Vervoer
Alleenstaand 21%
Met kinderen 46%
Auto's 620
Auto's per huishouden 1.4

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Met 1,389 inwoners per km² is dit een zeer stedelijk gebied. Gebruik deze cijfers om te beoordelen of Middelmade vooral uit kleine huishoudens, gezinnen of een mix bestaat. De leeftijdsgrafiek laat zien welke levensfase het sterkst vertegenwoordigd is in de buurt en helpt bij het inschatten van woonritme, voorzieningen en doorstroming.

📈

Ontwikkeling per jaar

Inwoners per jaar
1,110
Middelmade telt volgens CBS 1,110 inwoners in 2025. Deze reeks laat zien of de buurt groeit, krimpt of vooral stabiel blijft.
90
Verschil
8.8%
Totale trend
2.14%
Gem. per jaar
1,020
2021
1,090
2022
1,095
2023
1,105
2024
1,110
2025
Jaar Inwoners
2021 1,020
2022 1,090
2023 1,095
2024 1,105
2025 1,110

De officiële CBS-reeks voor de vergelijkbare buurtindeling loopt hier van 2021 tot 2025. In die periode veranderde het inwonertal met 90 personen (8.8%), wat neerkomt op gemiddeld 22 inwoners per jaar en een geannualiseerde trend van 2.14%.

Woningwaarde per jaar
€574,000
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Middelmade staat in 2025 op €574,000. Gebruik dit als buurttrend, niet als taxatie van een individueel huis.
€201,000
Verschil
53.9%
Totale trend
11.38%
Gem. per jaar
€373,000
2021
€444,000
2022
€501,000
2023
€571,000
2024
€574,000
2025
Jaar Gemiddelde WOZ-waarde
2021 €373,000
2022 €444,000
2023 €501,000
2024 €571,000
2025 €574,000

Deze CBS-reeks laat zien hoe de gemiddelde WOZ-waarde zich ontwikkelde tussen 2021 en 2025. Over de getoonde jaren steeg de buurtwaarde met €201,000 (53.9%), met een geannualiseerde stijging van 11.38% per jaar. WOZ-waarden zijn handig om buurten te vergelijken en belastingdruk te begrijpen, maar combineer ze altijd met woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en recente verkoopprijzen.

Herkomstgebieden inwoners
2025
CBS publiceert voor Middelmade een buurtverdeling naar herkomstgebied. In 2025 bestaat de buurt uit 92.8% herkomst Nederland, 5.4% herkomst Europa en 1.8% herkomst buiten Europa.
1025
Nederland
60
Europa
20
Buiten Europa
Nederland
Europa
Buiten Europa
2023
2024
2025
Jaar Nederland Europa Buiten Europa
2023 1,025 55 15
2024 1,035 55 15
2025 1,025 60 20

Voor deze herkomstgrafiek gebruiken we alleen officiële CBS-jaren waarin exact dezelfde categorieën beschikbaar zijn op buurtniveau. Daardoor start deze reeks in 2023 en vermijden we het mengen van oudere CBS-definities met andere begrippen of buurtgrenzen.

📑

Functies

615
totaal
Woonfunctie
538
87.5%
Industriefunctie
63
10.2%
Industriefunctie, Woonfunctie
8
1.3%
Overige
2
0.3%
Kantoorfunctie
1
0.2%
Winkelfunctie
1
0.2%
Industriefunctie, Kantoorfunctie
1
0.2%
Woonfunctie, Industriefunctie
1
0.2%

87.5% van de adressen is Woonfunctie. Deze verdeling laat zien of Middelmade vooral een woonbuurt is of juist een mix van wonen, winkels, kantoren en andere functies heeft.

🏆

Grootste woningen

De grootste woningen geven een indruk van het bovensegment in Middelmade. Let op oppervlakte, bouwjaar en energielabel om te zien of grote woningen hier vooral oud, recent of energiezuinig zijn.

Buurtreviews

Woon of woonde jij in Middelmade?
Deel je herinneringen, ervaringen of aandachtspunten over deze buurt.
📍

Straten

Via deze stratenpagina's kunt u per straat in Middelmade verder kijken naar adressen, woningtypes, energielabels en demografische context. Dat maakt het makkelijker om verschillen binnen dezelfde buurt te vergelijken.

?

Veelgestelde vragen over Middelmade

Hoeveel adressen heeft Middelmade?

De buurt Middelmade in Made heeft 615 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase die door het Kadaster wordt beheerd. Deze adressen omvatten woningen, winkels, kantoren en andere gebouwen. De gemiddelde woonoppervlakte in Middelmade is 155 m² en het gemiddelde bouwjaar is 2000. Op Woningsearch kunt u alle 615 adressen bekijken met details over oppervlakte, bouwjaar, energielabel en WOZ-waarde. De buurt valt onder de gemeente Made.

Welke straten liggen in Middelmade?

In de buurt Middelmade in Made liggen 18 straten. De straten in deze buurt zijn onder andere Adelstraat, Blockmekerstraat, De Dorsvlegel, De Hooimijt, Dorskarstraat en meer. Elke straat heeft een eigen pagina op Woningsearch met gedetailleerde informatie over alle adressen, gemiddelde woningwaarde, bouwjaarverspreiding en energielabels. De buurtindeling is gebaseerd op de CBS Wijken en Buurten classificatie die door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt bijgehouden.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Middelmade?

De gemiddelde WOZ-waarde in Middelmade is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gegevens. De woningprijzen in Middelmade variëren per type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Hoe veilig is de buurt Middelmade?

Op Woningsearch vindt u veiligheidsstatistieken voor Middelmade gebaseerd op officiële CBS-gegevens. Deze omvatten geregistreerde misdrijven, vernielingen, inbraken en andere veiligheidsmetrieken. De cijfers worden per buurt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Vergelijk de veiligheidscijfers van Middelmade met andere buurten in Made om een weloverwogen keuze te maken.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Middelmade?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.