Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl
HomeIe › Ee

Ee, Ie

Buurt in Ie

Adressen: 309 Gem. bouwjaar: 1925
309
Adressen
600
Inwoners
275
Huishoudens
135m²
Gem. opp.
€169.500
Gem. prijs
1925
Gem. bouwjaar

Over de Ee

De Ee ligt in de gemeente Ie. De meest voorkomende postcode is 9131.

Er zijn 309 adressen in de Ee. Er wonen 600 inwoners in de Ee verdeeld over 275 huishoudens met gemiddeld 2.2 personen. De gemiddelde woonoppervlakte is 135 m². De gemiddelde WOZ-waarde in deze buurt is €169.500. Woningen zijn gemiddeld gebouwd rond 1925. Er zijn 350 personenauto's geregistreerd.

Qua karakter is de Ee te typeren als een licht stedelijke buurt, waar mensen van middelbare leeftijd het sterkst vertegenwoordigd zijn. De buurt heeft overwegend een Nederlandse herkomst met een mix van huishoudtypen. De woningvoorraad stamt overwegend uit de naoorlogse wederopbouwperiode (gemiddeld bouwjaar 1925).

De Ee heeft een totale oppervlakte van 32 hectare , waarvan 32 hectare land . De bevolkingsdichtheid is 1,896 inwoners per km².

🗺

Kaart

Ee is een buurt in Ie met 309 adressen. De gemiddelde woonoppervlakte is 135m². Het gemiddelde bouwjaar is 1925.

Bouwperioden
Voor 1945
124
1945-1959
35
1960-1969
22
1970-1979
60
1980-1989
35
1990-1999
13
2000-2009
12
2010+
8
Energielabels
A++
2
A
12
B
16
C
44
D
25
E
10
F
6
G
21

De meeste gebouwen (124) zijn gebouwd in de periode Voor 1945.

Het meest voorkomende energielabel is C (44 woningen).

🌟

Life Score

Samengesteld uit 6 buurtindicatoren

36 /100
36 Matig
👥 10
Sociaal Leven
🎓 60
Onderwijs
🚌 10
Transport
🌳 50
Groen
🩺 55
Gezondheid
📈 50
Investering

👥

Bevolking & Demografie

Bevolking
Inwoners 600
Man / Vrouw 320 / 280
Huishoudens 275
Gem. huishoudgrootte 2.2
1,896
inwoners per km²
Leeftijdsverdeling
0–15
16%
15–25
11%
25–45
22%
45–65
26%
65+
25%
Huishoudens & Vervoer
Alleenstaand 38%
Met kinderen 32%
Auto's 350
Auto's per huishouden 1.3

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Met 1,896 inwoners per km² is dit een zeer stedelijk gebied. Gebruik deze cijfers om te beoordelen of Ee vooral uit kleine huishoudens, gezinnen of een mix bestaat. De leeftijdsgrafiek laat zien welke levensfase het sterkst vertegenwoordigd is in de buurt en helpt bij het inschatten van woonritme, voorzieningen en doorstroming.

📈

Ontwikkeling per jaar

Inwoners per jaar
590
▼ -4.1% 2019–2025
Ee telt volgens CBS 590 inwoners in 2025. Deze reeks laat zien of de buurt groeit, krimpt of vooral stabiel blijft.
-25
Verschil
-4.1%
Totale trend
-0.69%
Gem. per jaar
615
2019
615
2020
600
2021
595
2022
610
2023
600
2024
590
2025
Cijfers per jaar tonen
Jaar Inwoners
2019 615
2020 615
2021 600
2022 595
2023 610
2024 600
2025 590

De officiële CBS-reeks voor de vergelijkbare buurtindeling loopt hier van 2019 tot 2025. In die periode veranderde het inwonertal met -25 personen (-4.1%), wat neerkomt op gemiddeld -4 inwoners per jaar en een geannualiseerde trend van -0.69%.

Woningwaarde per jaar
€249,000
▲ 83.1% 2019–2025
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Ee staat in 2025 op €249,000. Gebruik dit als buurttrend, niet als taxatie van een individueel huis.
€113,000
Verschil
83.1%
Totale trend
10.61%
Gem. per jaar
€136,000
2019
€141,000
2020
€154,000
2021
€201,000
2022
€229,000
2023
€240,000
2024
€249,000
2025
Cijfers per jaar tonen
Jaar Gemiddelde WOZ-waarde
2019 €136,000
2020 €141,000
2021 €154,000
2022 €201,000
2023 €229,000
2024 €240,000
2025 €249,000

Deze CBS-reeks laat zien hoe de gemiddelde WOZ-waarde zich ontwikkelde tussen 2019 en 2025. Over de getoonde jaren steeg de buurtwaarde met €113,000 (83.1%), met een geannualiseerde stijging van 10.61% per jaar. WOZ-waarden zijn handig om buurten te vergelijken en belastingdruk te begrijpen, maar combineer ze altijd met woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en recente verkoopprijzen.

🌍

Herkomst & migratieachtergrond

Huidige verdeling · 2024
Nederlands
95%
Europees
2%
Buiten Europa
3%
Ongehuwd46%
Gehuwd42%
Gescheiden6%
Verweduwd5%
Ontwikkeling 2023–2025
Nederland
Europa
Buiten Europa
2023
2024
2025
Cijfers per jaar tonen
Jaar Nederland Europa Buiten Europa
2023 575 15 20
2024 565 15 20
2025 560 10 20

De bevolking van Ee is overwegend Nederlands van herkomst: ongeveer 95% heeft een Nederlandse herkomst, 2% een overige Europese en 3% een herkomst buiten Europa. De meerjarenreeks loopt van 2023 tot 2025 en gebruikt uitsluitend CBS-jaren met exact dezelfde buurtindeling en herkomstcategorieën, zodat de ontwikkeling zuiver vergelijkbaar blijft. Herkomst zegt niets over nationaliteit of taal; het is een CBS-classificatie op basis van geboorteland van de inwoner en de ouders.

🏠

Wonen & sociaal-economisch

Koopwoningen 82%
Sociale huur 11%
Particuliere huur 7%
82%
Koopwoningen
11%
Sociale huur
17
Bijstand per 1.000

Op het gebied van wonen is Ee overwegend een koopbuurt met 82% koopwoningen en 18% huurwoningen, waarvan 11% sociale huur via woningcorporaties — weinig sociale huur. Naar schatting ontvangen ongeveer 17 op de 1.000 inwoners een algemene bijstandsuitkering, een indicator voor de sociaal-economische druk in de buurt. Deze cijfers komen uit CBS Kerncijfers wijken en buurten en zijn bedoeld als buurtcontext, niet als beoordeling van individuele woningen of bewoners.

📑

Functies

309
totaal
Woonfunctie
279
90.3%
Bijeenkomstfunctie
8
2.6%
Industriefunctie, Woonfunctie
5
1.6%
Winkelfunctie
3
1.0%
Industriefunctie
2
0.6%
Industriefunctie, Winkelfunctie
2
0.6%
Logies
2
0.6%
Logies, Woonfunctie
2
0.6%
Bijeenkomstfunctie, Woonfunctie
1
0.3%
Onderwijsfunctie
1
0.3%
Sportfunctie
1
0.3%
Industriefunctie, Kantoorfunctie
1
0.3%
Kantoorfunctie
1
0.3%
Winkelfunctie, Woonfunctie
1
0.3%

90.3% van de adressen is Woonfunctie. Deze verdeling laat zien of Ee vooral een woonbuurt is of juist een mix van wonen, winkels, kantoren en andere functies heeft.

🏆

Grootste woningen

De grootste woningen geven een indruk van het bovensegment in Ee. Let op oppervlakte, bouwjaar en energielabel om te zien of grote woningen hier vooral oud, recent of energiezuinig zijn.

Buurtreviews

Woon of woonde jij in Ee?
Deel je herinneringen, ervaringen of aandachtspunten over deze buurt.
📍

Straten

Via deze stratenpagina's kunt u per straat in Ee verder kijken naar adressen, woningtypes, energielabels en demografische context. Dat maakt het makkelijker om verschillen binnen dezelfde buurt te vergelijken.

?

Veelgestelde vragen over Ee

Hoeveel adressen heeft Ee?

De buurt Ee in Ie heeft 309 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase die door het Kadaster wordt beheerd. Deze adressen omvatten woningen, winkels, kantoren en andere gebouwen. De gemiddelde woonoppervlakte in Ee is 135 m² en het gemiddelde bouwjaar is 1925. Op WoningSearch kunt u alle 309 adressen bekijken met details over oppervlakte, bouwjaar, energielabel en WOZ-waarde. De buurt valt onder de gemeente Ie.

Welke straten liggen in Ee?

In de buurt Ee in Ie liggen 20 straten. De straten in deze buurt zijn onder andere Achterwei, Bernhardstrjitte, De Koarte Bún, De Skeperij, Dokter Ruinenstrjitte en meer. Elke straat heeft een eigen pagina op WoningSearch met gedetailleerde informatie over alle adressen, gemiddelde woningwaarde, bouwjaarverspreiding en energielabels. De buurtindeling is gebaseerd op de CBS Wijken en Buurten classificatie die door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt bijgehouden.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Ee?

De gemiddelde WOZ-waarde in Ee is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op WoningSearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gegevens. De woningprijzen in Ee variëren per type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Hoe veilig is de buurt Ee?

Op WoningSearch vindt u veiligheidsstatistieken voor Ee gebaseerd op officiële CBS-gegevens. Deze omvatten geregistreerde misdrijven, vernielingen, inbraken en andere veiligheidsmetrieken. De cijfers worden per buurt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Vergelijk de veiligheidscijfers van Ee met andere buurten in Ie om een weloverwogen keuze te maken.

Welke databronnen gebruikt WoningSearch voor Ee?

WoningSearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. WoningSearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.