Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl
Home › Duiven › Centrum

Centrum, Duiven

Buurt in Duiven

Adressen: 544 Veiligheid: 16/100 Gem. bouwjaar: 1975
544
Adressen
830
Inwoners
380
Huishoudens
113m²
Gem. opp.
€451.400
Gem. prijs
1975
Gem. bouwjaar

Over de Centrum

De Centrum ligt in de gemeente Duiven. De meest voorkomende postcode is 6921.

Er zijn 544 adressen in de Centrum. Er wonen 830 inwoners in de Centrum verdeeld over 380 huishoudens met gemiddeld 2.1 personen. De gemiddelde woonoppervlakte is 113 m². De gemiddelde WOZ-waarde in deze buurt is €451.400. Woningen zijn gemiddeld gebouwd rond 1975. Er zijn 455 personenauto's geregistreerd.

Qua karakter is de Centrum te typeren als een stedelijke buurt, waar 65-plussers het sterkst vertegenwoordigd zijn. De buurt heeft overwegend een Nederlandse herkomst met een mix van huishoudtypen. De woningvoorraad stamt overwegend uit de naoorlogse wederopbouwperiode (gemiddeld bouwjaar 1975).

De Centrum heeft een totale oppervlakte van 24 hectare , waarvan 24 hectare land . De bevolkingsdichtheid is 3,408 inwoners per km².

🗺

Kaart

Centrum is een buurt in Duiven met 544 adressen. De gemiddelde woonoppervlakte is 113m². Het gemiddelde bouwjaar is 1975.

🚶

Veiligheid

16
/ 100
Aandachtspunten
84.0 misdrijven per 1.000 inwoners
Diefstal 66.0
Inbraak 1.0
Geweld 9.0
Vandalisme 8.0
Bouwperioden
Voor 1945
27
1945-1959
78
1960-1969
152
1970-1979
41
1980-1989
17
1990-1999
129
2000-2009
66
2010+
33
Energielabels
A++
13
A+
24
A
112
B
80
C
51
D
26
E
19
F
15
G
5

De meeste gebouwen (152) zijn gebouwd in de periode 1960-1969.

Het meest voorkomende energielabel is A (112 woningen).

🏥

Gezondheid

78.2%
Goede gezondheid
53.6%
Overgewicht
🌟

Life Score

Samengesteld uit 6 buurtindicatoren

41 /100
41 Matig
👥 19
Sociaal Leven
🎓 75
Onderwijs
🚌 18
Transport
🌳 35
Groen
🩺 70
Gezondheid
📈 50
Investering

👥

Bevolking & Demografie

Bevolking
Inwoners 830
Man / Vrouw 405 / 420
Huishoudens 380
Gem. huishoudgrootte 2.1
3,408
inwoners per km²
Leeftijdsverdeling
0–15
14%
15–25
11%
25–45
22%
45–65
27%
65+
27%
Huishoudens & Vervoer
Alleenstaand 34%
Met kinderen 31%
Auto's 455
Auto's per huishouden 1.2

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Met 3,408 inwoners per km² is dit een zeer stedelijk gebied. Gebruik deze cijfers om te beoordelen of Centrum vooral uit kleine huishoudens, gezinnen of een mix bestaat. De leeftijdsgrafiek laat zien welke levensfase het sterkst vertegenwoordigd is in de buurt en helpt bij het inschatten van woonritme, voorzieningen en doorstroming.

📈

Ontwikkeling per jaar

Inwoners per jaar
835
▲ 12.8% 2016–2025
Centrum telt volgens CBS 835 inwoners in 2025. Deze reeks laat zien of de buurt groeit, krimpt of vooral stabiel blijft.
95
Verschil
12.8%
Totale trend
1.35%
Gem. per jaar
740
2016
740
2017
770
2018
795
2019
785
2020
805
2021
800
2022
810
2023
830
2024
835
2025
Cijfers per jaar tonen
Jaar Inwoners
2016 740
2017 740
2018 770
2019 795
2020 785
2021 805
2022 800
2023 810
2024 830
2025 835

De officiële CBS-reeks voor de vergelijkbare buurtindeling loopt hier van 2016 tot 2025. In die periode veranderde het inwonertal met 95 personen (12.8%), wat neerkomt op gemiddeld 11 inwoners per jaar en een geannualiseerde trend van 1.35%.

Woningwaarde per jaar
€330,000
▲ 80.3% 2016–2025
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Centrum staat in 2025 op €330,000. Gebruik dit als buurttrend, niet als taxatie van een individueel huis.
€147,000
Verschil
80.3%
Totale trend
6.77%
Gem. per jaar
€183,000
2016
€181,000
2017
€188,000
2018
€202,000
2019
€218,000
2020
€231,000
2021
€251,000
2022
€315,000
2023
€324,000
2024
€330,000
2025
Cijfers per jaar tonen
Jaar Gemiddelde WOZ-waarde
2016 €183,000
2017 €181,000
2018 €188,000
2019 €202,000
2020 €218,000
2021 €231,000
2022 €251,000
2023 €315,000
2024 €324,000
2025 €330,000

Deze CBS-reeks laat zien hoe de gemiddelde WOZ-waarde zich ontwikkelde tussen 2016 en 2025. Over de getoonde jaren steeg de buurtwaarde met €147,000 (80.3%), met een geannualiseerde stijging van 6.77% per jaar. WOZ-waarden zijn handig om buurten te vergelijken en belastingdruk te begrijpen, maar combineer ze altijd met woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en recente verkoopprijzen.

🌍

Herkomst & migratieachtergrond

Huidige verdeling · 2024
Nederlands
87%
Europees
6%
Buiten Europa
7%
Ongehuwd43%
Gehuwd42%
Gescheiden7%
Verweduwd8%
Ontwikkeling 2023–2025
Nederland
Europa
Buiten Europa
2023
2024
2025
Cijfers per jaar tonen
Jaar Nederland Europa Buiten Europa
2023 705 50 60
2024 720 45 60
2025 720 45 65

De bevolking van Centrum is overwegend Nederlands van herkomst: ongeveer 87% heeft een Nederlandse herkomst, 6% een overige Europese en 7% een herkomst buiten Europa. De meerjarenreeks loopt van 2023 tot 2025 en gebruikt uitsluitend CBS-jaren met exact dezelfde buurtindeling en herkomstcategorieën, zodat de ontwikkeling zuiver vergelijkbaar blijft. Herkomst zegt niets over nationaliteit of taal; het is een CBS-classificatie op basis van geboorteland van de inwoner en de ouders.

🏠

Wonen & sociaal-economisch

Koopwoningen 56%
Sociale huur 24%
Particuliere huur 20%
56%
Koopwoningen
24%
Sociale huur
12
Bijstand per 1.000
10
WW-uitkeringen

Op het gebied van wonen is Centrum een gemengde koop- en huurbuurt met 56% koopwoningen en 44% huurwoningen, waarvan 24% sociale huur via woningcorporaties — een gemiddeld aandeel sociale huur. Naar schatting ontvangen ongeveer 12 op de 1.000 inwoners een algemene bijstandsuitkering, een indicator voor de sociaal-economische druk in de buurt. Deze cijfers komen uit CBS Kerncijfers wijken en buurten en zijn bedoeld als buurtcontext, niet als beoordeling van individuele woningen of bewoners.

📑

Functies

543
totaal
Woonfunctie
405
74.6%
Winkelfunctie
76
14.0%
Overige
20
3.7%
Bijeenkomstfunctie
17
3.1%
Kantoorfunctie
9
1.7%
Gezondheidszorg
7
1.3%
Overige, Winkelfunctie
1
0.2%
Sportfunctie
1
0.2%
Winkelfunctie, Woonfunctie
1
0.2%
Woonfunctie, Industriefunctie
1
0.2%
Bijeenkomstfunctie, Kantoorfunctie
1
0.2%
Bijeenkomstfunctie, Sportfunctie
1
0.2%
Gezondheidszorg, Kantoorfunctie
1
0.2%
Gezondheidszorg, Sportfunctie
1
0.2%
Onderwijsfunctie
1
0.2%

74.6% van de adressen is Woonfunctie. Deze verdeling laat zien of Centrum vooral een woonbuurt is of juist een mix van wonen, winkels, kantoren en andere functies heeft.

🏆

Grootste woningen

De grootste woningen geven een indruk van het bovensegment in Centrum. Let op oppervlakte, bouwjaar en energielabel om te zien of grote woningen hier vooral oud, recent of energiezuinig zijn.

⭐

Buurtreviews

⭐
Woon of woonde jij in Centrum?
Deel je herinneringen, ervaringen of aandachtspunten over deze buurt.
📍

Straten

Via deze stratenpagina's kunt u per straat in Centrum verder kijken naar adressen, woningtypes, energielabels en demografische context. Dat maakt het makkelijker om verschillen binnen dezelfde buurt te vergelijken.

?

Veelgestelde vragen over Centrum

Hoeveel adressen heeft Centrum?

De buurt Centrum in Duiven heeft 544 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase die door het Kadaster wordt beheerd. Deze adressen omvatten woningen, winkels, kantoren en andere gebouwen. De gemiddelde woonoppervlakte in Centrum is 113 m² en het gemiddelde bouwjaar is 1975. Op WoningSearch kunt u alle 544 adressen bekijken met details over oppervlakte, bouwjaar, energielabel en WOZ-waarde. De buurt valt onder de gemeente Duiven.

Welke straten liggen in Centrum?

In de buurt Centrum in Duiven liggen 28 straten. De straten in deze buurt zijn onder andere Anemonenstraat, Beukenlaan, Brouwerijweg, Burgemeester van Dorth tot Medlerstraat, Cederhof en meer. Elke straat heeft een eigen pagina op WoningSearch met gedetailleerde informatie over alle adressen, gemiddelde woningwaarde, bouwjaarverspreiding en energielabels. De buurtindeling is gebaseerd op de CBS Wijken en Buurten classificatie die door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt bijgehouden.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Centrum?

De gemiddelde WOZ-waarde in Centrum is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op WoningSearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gegevens. De woningprijzen in Centrum variëren per type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Hoe veilig is de buurt Centrum?

Op WoningSearch vindt u veiligheidsstatistieken voor Centrum gebaseerd op officiële CBS-gegevens. Deze omvatten geregistreerde misdrijven, vernielingen, inbraken en andere veiligheidsmetrieken. De cijfers worden per buurt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Vergelijk de veiligheidscijfers van Centrum met andere buurten in Duiven om een weloverwogen keuze te maken.

Welke databronnen gebruikt WoningSearch voor Centrum?

WoningSearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. WoningSearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.