Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl
Home › Appelscha › Appelscha-Noord

Appelscha-Noord, Appelscha

Buurt in Appelscha

Adressen: 193 Gem. bouwjaar: 1998
193
Adressen
430
Inwoners
190
Huishoudens
128m²
Gem. opp.
1998
Gem. bouwjaar

Over de Appelscha-Noord

De Appelscha-Noord ligt in de gemeente Appelscha. De meest voorkomende postcode is 8426.

Er zijn 193 adressen in de Appelscha-Noord. Er wonen 430 inwoners in de Appelscha-Noord verdeeld over 190 huishoudens met gemiddeld 2.3 personen. De gemiddelde woonoppervlakte is 128 m². Woningen zijn gemiddeld gebouwd rond 1998. Er zijn 280 personenauto's geregistreerd.

Qua karakter is de Appelscha-Noord te typeren als een licht stedelijke buurt, waar mensen van middelbare leeftijd het sterkst vertegenwoordigd zijn. De buurt heeft overwegend een Nederlandse herkomst met een mix van huishoudtypen. De woningvoorraad stamt overwegend uit de jaren tachtig en negentig (gemiddeld bouwjaar 1998).

De Appelscha-Noord heeft een totale oppervlakte van 15 hectare , waarvan 15 hectare land . De bevolkingsdichtheid is 2,933 inwoners per km².

🗺

Kaart

Appelscha-Noord is een buurt in Appelscha met 193 adressen. De gemiddelde woonoppervlakte is 128m². Het gemiddelde bouwjaar is 1998.

Bouwperioden
1945-1959
2
1980-1989
1
1990-1999
135
2000-2009
41
2010+
14
Energielabels
A++
1
A+
3
A
61
B
48
C
4
F
2

De meeste gebouwen (135) zijn gebouwd in de periode 1990-1999.

Het meest voorkomende energielabel is A (61 woningen).

🌟

Life Score

Samengesteld uit 6 buurtindicatoren

37 /100
37 Matig
👥 10
Sociaal Leven
🎓 60
Onderwijs
🚌 18
Transport
🌳 50
Groen
🩺 55
Gezondheid
📈 50
Investering

👥

Bevolking & Demografie

Bevolking
Inwoners 430
Man / Vrouw 210 / 220
Huishoudens 190
Gem. huishoudgrootte 2.3
2,933
inwoners per km²
Leeftijdsverdeling
0–15
13%
15–25
10%
25–45
17%
45–65
32%
65+
28%
Huishoudens & Vervoer
Alleenstaand 27%
Met kinderen 33%
Auto's 280
Auto's per huishouden 1.5

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Met 2,933 inwoners per km² is dit een zeer stedelijk gebied. Gebruik deze cijfers om te beoordelen of Appelscha-Noord vooral uit kleine huishoudens, gezinnen of een mix bestaat. De leeftijdsgrafiek laat zien welke levensfase het sterkst vertegenwoordigd is in de buurt en helpt bij het inschatten van woonritme, voorzieningen en doorstroming.

📈

Ontwikkeling per jaar

Inwoners per jaar
425
▼ -8.6% 2019–2025
Appelscha-Noord telt volgens CBS 425 inwoners in 2025. Deze reeks laat zien of de buurt groeit, krimpt of vooral stabiel blijft.
-40
Verschil
-8.6%
Totale trend
-1.49%
Gem. per jaar
465
2019
450
2020
430
2021
440
2022
435
2023
430
2024
425
2025
Cijfers per jaar tonen
Jaar Inwoners
2019 465
2020 450
2021 430
2022 440
2023 435
2024 430
2025 425

De officiële CBS-reeks voor de vergelijkbare buurtindeling loopt hier van 2019 tot 2025. In die periode veranderde het inwonertal met -40 personen (-8.6%), wat neerkomt op gemiddeld -7 inwoners per jaar en een geannualiseerde trend van -1.49%.

Woningwaarde per jaar
€358,000
▲ 53.0% 2019–2025
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Appelscha-Noord staat in 2025 op €358,000. Gebruik dit als buurttrend, niet als taxatie van een individueel huis.
€124,000
Verschil
53.0%
Totale trend
7.34%
Gem. per jaar
€234,000
2019
€253,000
2020
€267,000
2021
€305,000
2022
€350,000
2023
€359,000
2024
€358,000
2025
Cijfers per jaar tonen
Jaar Gemiddelde WOZ-waarde
2019 €234,000
2020 €253,000
2021 €267,000
2022 €305,000
2023 €350,000
2024 €359,000
2025 €358,000

Deze CBS-reeks laat zien hoe de gemiddelde WOZ-waarde zich ontwikkelde tussen 2019 en 2025. Over de getoonde jaren steeg de buurtwaarde met €124,000 (53.0%), met een geannualiseerde stijging van 7.34% per jaar. WOZ-waarden zijn handig om buurten te vergelijken en belastingdruk te begrijpen, maar combineer ze altijd met woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en recente verkoopprijzen.

🌍

Herkomst & migratieachtergrond

Huidige verdeling · 2024
Nederlands
94%
Europees
3%
Buiten Europa
4%
Ongehuwd39%
Gehuwd49%
Gescheiden7%
Verweduwd5%
Ontwikkeling 2023–2025
Nederland
Europa
Buiten Europa
2023
2024
2025
Cijfers per jaar tonen
Jaar Nederland Europa Buiten Europa
2023 410 10 15
2024 400 10 15
2025 400 10 15

De bevolking van Appelscha-Noord is overwegend Nederlands van herkomst: ongeveer 94% heeft een Nederlandse herkomst, 3% een overige Europese en 4% een herkomst buiten Europa. De meerjarenreeks loopt van 2023 tot 2025 en gebruikt uitsluitend CBS-jaren met exact dezelfde buurtindeling en herkomstcategorieën, zodat de ontwikkeling zuiver vergelijkbaar blijft. Herkomst zegt niets over nationaliteit of taal; het is een CBS-classificatie op basis van geboorteland van de inwoner en de ouders.

🏠

Wonen & sociaal-economisch

Koopwoningen 96%
Sociale huur 3%
Particuliere huur 1%
96%
Koopwoningen
3%
Sociale huur

Op het gebied van wonen is Appelscha-Noord overwegend een koopbuurt met 96% koopwoningen en 4% huurwoningen, waarvan 3% sociale huur via woningcorporaties — weinig sociale huur. Deze cijfers komen uit CBS Kerncijfers wijken en buurten en zijn bedoeld als buurtcontext, niet als beoordeling van individuele woningen of bewoners.

📑

Functies

193
totaal
Woonfunctie
191
99.0%
Kantoorfunctie, Woonfunctie
1
0.5%
Overige
1
0.5%

99.0% van de adressen is Woonfunctie. Deze verdeling laat zien of Appelscha-Noord vooral een woonbuurt is of juist een mix van wonen, winkels, kantoren en andere functies heeft.

🏆

Grootste woningen

De grootste woningen geven een indruk van het bovensegment in Appelscha-Noord. Let op oppervlakte, bouwjaar en energielabel om te zien of grote woningen hier vooral oud, recent of energiezuinig zijn.

⭐

Buurtreviews

⭐
Woon of woonde jij in Appelscha-Noord?
Deel je herinneringen, ervaringen of aandachtspunten over deze buurt.
📍

Straten

Via deze stratenpagina's kunt u per straat in Appelscha-Noord verder kijken naar adressen, woningtypes, energielabels en demografische context. Dat maakt het makkelijker om verschillen binnen dezelfde buurt te vergelijken.

?

Veelgestelde vragen over Appelscha-Noord

Hoeveel adressen heeft Appelscha-Noord?

De buurt Appelscha-Noord in Appelscha heeft 193 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase die door het Kadaster wordt beheerd. Deze adressen omvatten woningen, winkels, kantoren en andere gebouwen. De gemiddelde woonoppervlakte in Appelscha-Noord is 128 m² en het gemiddelde bouwjaar is 1998. Op WoningSearch kunt u alle 193 adressen bekijken met details over oppervlakte, bouwjaar, energielabel en WOZ-waarde. De buurt valt onder de gemeente Appelscha.

Welke straten liggen in Appelscha-Noord?

In de buurt Appelscha-Noord in Appelscha liggen 5 straten. De straten in deze buurt zijn onder andere Anne Vondelingstraat, Domela Nieuwenhuisstraat, Eerste Wijk, Kornelis Joustrastraat, P.J. Troelstrastraat en meer. Elke straat heeft een eigen pagina op WoningSearch met gedetailleerde informatie over alle adressen, gemiddelde woningwaarde, bouwjaarverspreiding en energielabels. De buurtindeling is gebaseerd op de CBS Wijken en Buurten classificatie die door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt bijgehouden.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Appelscha-Noord?

De gemiddelde WOZ-waarde in Appelscha-Noord is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op WoningSearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gegevens. De woningprijzen in Appelscha-Noord variëren per type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Hoe veilig is de buurt Appelscha-Noord?

Op WoningSearch vindt u veiligheidsstatistieken voor Appelscha-Noord gebaseerd op officiële CBS-gegevens. Deze omvatten geregistreerde misdrijven, vernielingen, inbraken en andere veiligheidsmetrieken. De cijfers worden per buurt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Vergelijk de veiligheidscijfers van Appelscha-Noord met andere buurten in Appelscha om een weloverwogen keuze te maken.

Welke databronnen gebruikt WoningSearch voor Appelscha-Noord?

WoningSearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. WoningSearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.