Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl

Van Imhoffstraat 31, 9721 CN Groningen

BAG ID: 14010011056221 · Adresinformatie uit het Basisregistratie Adressen en Gebouwen
woonfunctieBouwjaar 195378 m²
78 m²
Woonoppervlakte
1953
Bouwjaar
9721 CN
Postcode

Dit naoorlogs pand aan de Van Imhoffstraat in Groningen stamt uit 1953. Deze woning is gebouwd in de naoorlogse wederopbouwperiode (1945–1975). Het gebruiksoppervlak is volgens de BAG 78 m². Gelegen in Helpman, gemeente Groningen (Groningen). Het energielabel is D. Dit label is gemiddeld; gerichte maatregelen kunnen het verder verbeteren. Met 78 m² is deze woning groter dan 67% van de 15 woningen met dezelfde postcode (gemiddeld 75 m²) en het bouwjaar 1953 ligt rond het postcodegemiddelde (1953).

Adresoverzicht

📌 Belangrijkste gegevens

Hier staan de belangrijkste adresgegevens voor een snelle eerste beoordeling: bouwjaar, oppervlakte, energielabel en buurtcontext. De herkomst van elk cijfer blijft zichtbaar; kaarten en aanvullende datasets volgen verderop.

Bouwjaar
1953
Woonoppervlakte
78 m2
Energielabel
D
Gem. WOZ-waarde buurt
EUR 296.000
Leefscore
50/100
Gemiddeld

Buurt en straat

Dit adres ligt in Helpman. De buurt telt ongeveer 6.165 inwoners. In dezelfde postcode staan 15 andere adressen in onze vergelijking.

Mediaan oppervlakte in deze postcode: 73 m².Mediaan bouwjaar: 1953.

Voorzieningen dichtbij

  • Supermarkt700 m
  • Treinstation2,3 km
  • Basisschool900 m
  • Huisarts900 m

Samenvatting van dit adres

Van Imhoffstraat 31 in Groningen is geregistreerd als woonfunctie. De beschikbare BAG-gegevens vermelden 78 m2 woonoppervlakte, bouwjaar 1953, mediaan in hetzelfde postcodegebied 73 m2. Dit valt onder naoorlogse bouw; die context helpt bij het beoordelen van onderhoud, energieprestatie en vergelijkbare panden.

Dit adres ligt in buurt Helpman, zeer stedelijke buurt, voorzieningen: supermarkt 700 m, treinstation 2,3 km, basisschool 900 m. Via de straat-, buurt- en stadspagina's kunt u de ligging en kenmerken vergelijken met andere adressen.

De beschikbare marktcontext bestaat uit buurt-WOZ rond EUR 296.000, leefscore 50/100 (gemiddeld), energielabel D. Dit is een indicatie en geen taxatie; vergelijk voor een koop- of verkoopbeslissing ook recente transacties, onderhoud en juridische beperkingen.

Energie Label D (bekend)
WOZ-buurt Gemiddeld EUR 296.000
Leefscore 50/100 - gemiddeld
Voorzieningen Supermarkt op 700 m
Woningmix 50% koopwoningen in de buurt
Fundering RVO: Niet indeelbaar

Waarde & Kosten

📈 Kerncijfers

🏠
78 m²
Woonoppervlakte
📅
1953
Bouwjaar
📑
woonfunctie
Functie
✉
9721 CN
Postcode
🏛
Groningen
Woonplaats
📍
53.1978, 6.5778
Locatie
💰
Laden...
Geschatte verkoopwaarde
🏠
Laden...
Huurrendement
🏠
Bereken...
Hypotheek
🏫
Laden...
Gemeentelijke belastingen
📜
Laden...
Erfpacht
🏡
Laden...
Voorzieningen
🌫
Laden...
Luchtkwaliteit
🌊
moderate
Seismisch risico
This location is within the Groningen gas field area, which has experienced induced seismicity from natural gas extraction. For detailed hazard maps, visit dataplatform.knmi.nl.
📈
Laden...
Huurmarktdruk
💰
Laden...
Laatste verkoop
🔊
47 dB
Geluidsniveau
💡
2,104 kWh
Geschat verbruik
Elektriciteitsverbruik
🔥
1,014 m³
Geschat verbruik
Gasverbruik
💰
€154/mnd
€1844/jaar
Geschatte energiekosten
⚡
D
Energielabel

🌟 Life Score

50% Redelijk

Score Onderdelen

👥 Sociaal Leven
67
🎓 Onderwijs
45
🚌 Transport
78
🌳 Groen
0
🪺 Gezondheid
57
📈 Investering
40

🏠 Locatiescores

🚲
50
Matig
Fiets
🚶
45
Matig
Loopbaarheid
🚌
78
Goed
OV & Bereikbaarheid
🛡
51
Gemiddeld
Veiligheid
📈
40
Gemiddeld
Investering
ⓘ Hoe berekenen we deze scores?

Elke score loopt van 0 tot 100. Hoe hoger, hoe beter. De beoordeling is:

80-100 Uitstekend 65-79 Goed 45-64 Matig 0-44 Beperkt
🚲 Fiets: Fietsinfrastructuur (fietspaden, woonerven), bevolkingsdichtheid, bereikbaarheid van supermarkt/station/school, en geluidsniveau.
🚶 Loopbaarheid: Loopafstand tot supermarkt, restaurant, school, huisarts, park en sportveld. Bonus voor stedelijke dichtheid.
🚌 OV & Bereikbaarheid: Afstand tot treinstation, overstapstation en snelwegoprit. Bonus voor stedelijke dichtheid (meer bus/tram).
🛡 Veiligheid: Gebaseerd op CBS-misdaadcijfers per 1.000 inwoners in de buurt. Lagere criminaliteit = hogere score.
📈 Investering: 5-jarige waardeontwikkeling in de buurt, jaarlijkse prijstrend gemeente, en 10-jarige waardegroei.

Bronnen: CBS, BGT, PDOK, BAG. Scores worden automatisch berekend en zijn indicatief.


📈 WOZ-waardegeschiedenis (10 jaar)

Bekijk de WOZ-waarde ontwikkeling per jaar, inclusief jaar-op-jaar stijging of daling voor dit adres.

WOZ-waardehistorie laden...

Gemeentelijke WOZ-trend laden...


📈 Verkoopgeschiedenis

Woningwaarde en prijscontext

De gemiddelde WOZ-waarde in deze buurt is EUR 296.000.

De interactieve prijshistorie wordt hier verder aangevuld zodra de detaildata beschikbaar is.


💸 Huurgeschiedenis

Bekijk gedeelde huurprijzen voor dit adres. De bedragen zijn door gebruikers ingestuurd en na controle gepubliceerd, zodat huurders de actuele huur beter kunnen vergelijken.

Nog geen huurprijzen gedeeld voor dit adres.

Huur toevoegen

Deel alleen het bedrag en de maand. Voeg geen namen, contractdetails of andere persoonsgegevens toe.


💵 Vergelijkbare verkopen in de buurt

Bekijk recent verkochte woningen met vergelijkbare kenmerken rondom dit adres voor extra marktcontext.

Vergelijkbare verkopen laden...


🎯 Bod Adviseur

Staat woning
Opknapper Normaal Instapklaar
Laden...

Het Gebouw


🏦 Hypotheekrentes vergelijken

€
Annuïtair Lineair Aflossvrij
5j 10j 20j 30j
NHG 80% 90% 100%
Alle A+ A B C–G

📍 Adresgegevens

StraatVan Imhoffstraat
Huisnummer31
Postcode9721 CN
WoonplaatsGroningen
GemeenteGroningen
ProvincieGroningen
BuurtHelpman
WijkHelpman e.o.
Functiewoonfunctie
Bouwjaar1953
Oppervlakte78 m²
BAG ID14010011056221

🏗 Gebouw & Kenmerken

Bouwjaar1953
Woonoppervlakte78 m²
Typewoonfunctie
BouwstijlNaoorlogse wederopbouw
StatusIn gebruik

🏢 3D Gebouwprofiel

Gebouwpaspoort opbouwen...
Gebouwdata laden...

🛠 Onderhoudsplan

Op basis van het bouwjaar (1953) en de leeftijd (73 jaar) is een indicatief onderhoudsplan opgesteld.

⚠ Hoge Prioriteit

Deze woning is 73 jaar oud. Een bouwkundige keuring is raadzaam. Let op: fundering, dakconstructie, voegwerk en leidingwerk.

€225
Reserve/mnd
€2697
Reserve/jaar
9€
Per m²/jaar
🏠 Dak 🧱 Gevel 🟧 Kozijnen 🔥 CV-ketel ⚡ Elektra 💧 Leidingwerk
▶ Volledig onderhoudsplan bekijken
🛒 Standaard Zorgprotocol

Routinematige controles en onderhoud die voor elke woning gelden.

🚨 Rook- & CO-melders
Elke 6 maanden
  • Test alle melders met testknop
  • Batterij vervangen: jaarlijks
  • Volledig vervangen na 10 jaar
⚡ Aardlekschakelaar (RCD)
Elke 6 maanden
  • Druk op de testknop
  • Schakelaar moet uitslaan
  • Bij geen reactie: elektricien bellen
🌀 Ventilatie
Elke 6 maanden
  • Reinig ventilatieroosters
  • Controleer filters
  • Voldoende luchtcirculatie
🔥 CV-ketel & Verwarming
Jaarlijks (sept)
  • Jaarlijks onderhoud door installateur
  • Ontlucht radiatoren
  • Waterdruk 1-1,5 bar
🌧️ Dakgoten & Afvoeren
Jaarlijks (nov)
  • Reinig goten, verwijder blad
  • Controleer afvoeren
  • Inspecteer op roest/lekkage
💧 Kit & Voegwerk
Jaarlijks
  • Controleer kitwerk badkamer/keuken
  • Vervang loslatend kitwerk
  • Voegwerk buitenmuur controleren
🏗 Gebouw-specifieke Elementen

Geraamde kosten en intervallen gebaseerd op bouwjaar 1953 en woonoppervlak.

Kozijnen vervanging
€15000
elke 30 jaar • €500/jr
Controleer
Badkamer renovatie
€8000
elke 25 jaar • €320/jr
Controleer
Keuken renovatie
€6000
elke 20 jaar • €300/jr
Controleer
CV-ketel vervanging
€2500
elke 15 jaar • €167/jr
Controleer
Elektra vernieuwing
€3000
elke 30 jaar • €100/jr
Controleer
Leidingwerk
€2000
elke 40 jaar • €50/jr
Controleer
Buitenschilderwerk
€312
elke 7 jaar • €45/jr
Controleer
Binnenschilderwerk
€390
elke 10 jaar • €39/jr
Controleer
Dakbedekking
€624
elke 25 jaar • €25/jr
Controleer
Bronnen: NEN 2767, VACpunt Wonen, SHR Onderhoudswijzer. Indicatief — laat een bouwkundige keuring uitvoeren.

⚡ Energie & Duurzaamheid

Energielabel
D
Indicatieve energiekosten
EUR 154/mnd

Controleer isolatie, glas en verwarming voor verbeterkansen.

Verduurzamingskansen

Controleer isolatie, glas en verwarming voor verbeterkansen.

  • Start met maatregelen die passen bij bouwjaar 1953.
  • Gebruik de oppervlakte van 78 m² voor een realistische terugverdientijd.
  • Stroomverbruik: 2104 kWh.
  • Gasverbruik: 1014 m³.

Zon en besparing

Voor dit adres zijn coordinaten en oppervlakte beschikbaar. De zonnekaart kan daardoor na het laden een dak- en besparingsinschatting tonen.


🛠 Funderingsrisico (RVO)

FunderingsrisicoNiet indeelbaar
CategorieStedelijk gebied - 0-20 %
Voor 1970100%
Panden23

📄 Eigendom & Kadaster

Kadastrale percelen
Perceelnummer Kadastrale gemeente Sectie Oppervlakte
4530 Helpman M 454.0 m²
4542 Helpman M 2764.0 m²
4578 Helpman M 1422.0 m²
4579 Helpman M 2234.0 m²
4580 Helpman M 985.0 m²
Grenskwaliteit: D (12)
Publiekrechtelijke beperkingen (11)
Toon beperkingen
Type Datum
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1995-04-13
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1995-04-13
Huisvestingswet 2014: Vaststelling huisvestingsverordening inzake vergunningenstelsel splitsing 2022-02-01
Gedoogplicht archeologisch onderzoek, Erfgoedwet 2010-10-20
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 2004-11-29
Gedoogplicht archeologisch onderzoek, Erfgoedwet 2010-01-27
Gedoogplicht archeologisch onderzoek, Erfgoedwet 2010-10-20
Wet bodembescherming: Uitoefening bevoegdheden vier grote steden of andere aan te wijzen gemeenten of plusregio 2011-08-04
Wet bodembescherming: Uitoefening bevoegdheden vier grote steden of andere aan te wijzen gemeenten of plusregio 2011-08-04
Wet bodembescherming: Uitoefening bevoegdheden vier grote steden of andere aan te wijzen gemeenten of plusregio 2011-08-04
Wet bodembescherming: Uitoefening bevoegdheden vier grote steden of andere aan te wijzen gemeenten of plusregio 2011-08-04

Bron: PDOK / Kadaster BRK & BRK-PB


⚠️ Asbest Risico

Asbestrisico controleren...

🏛 Gemeentelijk Erfgoed

Erfgoeddata laden...

🏛 Planning & Vergunningen

Bekendmakingen laden...

Plancontext laden...


🏠 Buurtprofiel (CBS)

BuurtHelpman
WijkMidden-Zuid
GemeenteGroningen
BuurtcodeBU00140604
Inwoners6,165
Huishoudens4,055
Gem. WOZ-waarde€296,000
Koopwoningen50.0%
Bevolkingsdichtheid10,507 /km²
Buurtoverzicht

Buurtstatistieken voor Van Imhoffstraat 31

Deze dialoog bundelt de belangrijkste buurt- en voorzieningengegevens rond dit adres. Voor diepere trendgrafieken en alle adressen in dezelfde buurt kun je doorklikken naar de volledige buurtpagina.

Buurt
Helpman
Midden-Zuid
Inwoners & huishoudens
6,165
4,055 huishoudens
Gem. woningwaarde
€296.000
Buurttrend, geen taxatie van dit specifieke huis.
Gemeenschapsprofiel
  • Bevolkingsdichtheid: 10,507 /km²
  • Koopwoningen: 50.0%
  • CBS buurtcode: BU00140604
Voorzieningen dichtbij
  • Supermarkt: 0.7 km
  • Basisschool: 0.9 km
  • Huisarts: 0.9 km
  • Treinstation: 2.3 km

Gemiddeld inkomen staat hier bewust niet tussen: dat cijfer tonen we pas zodra we een betrouwbare gratis buurtbron hebben die past bij de rest van deze CBS-laag.


🏢 Wijk Score

Officiële Leefbaarometer laden...
Supermarkt0.7 km
Basisschool0.9 km
Huisarts0.9 km
Treinstation2.3 km

🛡 Veiligheid & Criminaliteit

Veiligheidsdata laden...

🩹 Gezondheidsprofiel

Gezondheidsdata laden...

🎓 Scholen in de Buurt

Afstand basisschool0.9 km
Basisscholen binnen 1 km1
Basisscholen binnen 3 km9
Middelbare school0.5 km
Kinderdagverblijf0.4 km

🏫 Kinderopvang in de buurt

Kinderopvang zoeken...

📍 Voorzieningen

Voorzieningen zoeken...

Afstanden zijn hemelsbreed. Bron: OpenStreetMap + Google Maps


🚗 Parkeervergunning

Bewonersparkeren
Zone 3-4
1e auto / jaar
€90
2e auto / jaar
€180
Bezoekers €37.50/150 uur per jaar
Parkeergarages dichtbij
Station Europapark 1020 m €20/dag
Euroborg 1409 m €20/dag
Damsterdiep 2252 m €22/dag
Parkeergarages

Garages in de buurt

Gesorteerd op loopafstand vanaf dit adres. Handig voor bezoek, een extra auto of parkeren richting centrum.

Station Europapark

Verlengde Lodewijkstraat 300, 9723 AK Groningen

1020 m ca. 13 min lopen
Verlengde Lodewijkstraat 300, 9723 AK Groningen
Open · 24/7 Tarief · €1.00 per 28 min Dagmax. €20Hoogte 2.05 m
lift disabled parking EV charging

Euroborg

Boumaboulevard 115, 9723 ZS Groningen

1409 m ca. 18 min lopen
Boumaboulevard 115, 9723 ZS Groningen
Open · 24/7 Tarief · €1.00 per 28 min Dagmax. €20Hoogte 1.9 m
lift disabled parking AED EV charging mobile coverage

Damsterdiep

Damsterplein 5, 9711 SX Groningen

2252 m ca. 28 min lopen
Damsterplein 5, 9711 SX Groningen
Open · 24/7 Tarief · €1.00 per 18 min Dagmax. €22Hoogte 2.05 m
lift disabled parking EV charging

Forum

Schoolstraat 16, 9712 JS Groningen

2423 m ca. 30 min lopen
Schoolstraat 16, 9712 JS Groningen
Open · 24/7 Tarief · €1.00 per 15 min Dagmax. €24Hoogte 2.05 m
lift disabled parking EV charging

Boterdiep

Bloemsingel 160a / Boterdiep 45, 9712 KZ Groningen

3208 m ca. 40 min lopen
Bloemsingel 160a / Boterdiep 45, 9712 KZ Groningen
Open · 24/7 Tarief · €1.00 per 20 min Dagmax. €16Hoogte 2.0 m
lift disabled parking EV charging

Circus

Korreweg 9, 9714 AA Groningen

3416 m ca. 43 min lopen
Korreweg 9, 9714 AA Groningen
Open · 24/7 Tarief · €1.00 per 23 min Dagmax. €12Hoogte 1.9 m
lift disabled parking EV charging

🏭 Omgeving Highlights

Bijzondere locaties zoeken...

🏠 3D Buurtaanzicht

Klik om 3D buurtaanzicht te laden
Interactief · Draaien & zoomen
Slepen om te draaien

🌍 Klimaatcheck

Klimaatrisico's combineren...

🌊 Overstromingsrisico

Risico analyseren...

⬇️ Bodemdaling

Bodemdaling analyseren...

🔊 Geluidsniveau

Geluidsniveau meten...

🍃 Luchtkwaliteit

Luchtkwaliteit meten...

🚹 Verkeersveiligheid

Bevolkingsdichtheid10,507 /km²
Geschatte verkeersdrukZeer hoog
Huishoudens in buurt4,055
BronCBS + BGT

Deze verkeersinschatting is gebaseerd op buurtdichtheid en lokale objectdichtheid, niet op ongevallencijfers.


🌀 Windturbines in de buurt

Windturbines zoeken...

🌳 Beschermde Natuur

Beschermde natuur laden...


🌞 Zonstand

Zonstand berekenen...
Zon- en schaduwadvies laden...

De Buurt


♨ Warmtenet

Warmtenet controleren...

📡 Connectiviteit

Connectiviteit controleren...

🌿 Groen in de Buurt

Groengebieden zoeken...

Omgeving & Risico's


🌎 Fysieke Omgeving (BGT)

voetpad (10) parkeervlak (4) rijbaan lokale weg (3) transitie (3)

Fysieke objecten binnen 100m van dit adres (BGT)


📍 Bekijk dit adres

📷
Street View wordt geladen…

🏛 Adressen in de buurt


📈 Vergelijkbare adressen (9721 CN)

Adres Oppervlakte Bouwjaar
Van Imhoffstraat 1 87 m² 1953
Van Imhoffstraat 3 65 m² 1953
Van Imhoffstraat 5 73 m² 1953
Van Imhoffstraat 7 65 m² 1953
Van Imhoffstraat 9 73 m² 1953
Van Imhoffstraat 11 65 m² 1953
Van Imhoffstraat 13 73 m² 1953
Van Imhoffstraat 15 87 m² 1953
Van Imhoffstraat 17 73 m² 1953
Van Imhoffstraat 19 87 m² 1953
Van Imhoffstraat 21 73 m² 1953
Van Imhoffstraat 23 87 m² 1953
Van Imhoffstraat 25 73 m² 1953
Van Imhoffstraat 27 78 m² 1953
Van Imhoffstraat 29 73 m² 1953

📚 Kadaster & Registratie

BAG Nummeraanduiding ID14010011056221
GemeenteGroningen
Coördinaten (WGS84)53.19778° N, 6.57776° E

Due diligence checklist

Document Doel Verkrijgbaar bij
KadasteruittrekselEigendomsgeschiedeniskadaster.nl
ErfpachtcontractErfpachtvoorwaardenVerkoper/notaris
VvE-documentenJaarrekening, MJOP, notulenVerkoper/VvE beheerder
EnergiecertificaatOfficiële labelvalidatieVerkoper/taxateur
BestemmingsplanGemeentelijk bestemmingsplangroningen.nl

🏡 Buurtinformatie in Groningen

6,165
Inwoners
4,055
Huishoudens
1.5
Gem. huishoudgrootte
3,446
Woningvoorraad
€296.000
Gem. woningwaarde Helpman
50%
Koopwoningen
10,507
Inwoners per km²

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Bekijk buurtpagina →


💸 Huur je deze woning? Doe direct de gratis huurcheck

Bereken in 2 minuten of je mogelijk te veel huur betaalt op basis van WWS-inschatting en actuele regels. Alle functies zijn nu gratis.


✨ Lokale feiten over dit adres

Lokale feiten over dit adres laden...

✅ Bezichtigingschecklist

Checklist genereren...
Gratis waardebepaling

Vraag een gratis waardebepaling voor dit adres

Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact op — geheel vrijblijvend.

Geen spam. Je gegevens worden alleen gebruikt voor deze aanvraag.

⚖️ Vergelijk dit adres

Bewaar dit adres in de vergelijker en open daarna lokale makelaars zodra je klaar bent om te bieden.

Makelaars in Groningen

📞 Gratis taxatie aanvragen

Vraag een gratis taxatie aan voor Van Imhoffstraat 31. Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact met je op — geheel vrijblijvend.

Vergelijker
Kies adressen om te vergelijken