Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl

Ried 2, 8931 HA Leeuwarden

BAG ID: 80010000481140 · Adresinformatie uit het Basisregistratie Adressen en Gebouwen
woonfunctieBouwjaar 1990168 m²
168 m²
Woonoppervlakte
1990
Bouwjaar
8931 HA
Postcode

Ried 2 is een pand uit de jaren 70-90 in Leeuwarden, gebouwd in 1990. Het pand komt uit de bouwgolf van 1975–2000. Qua omvang gaat het om 168 m² woonoppervlakte. De woning staat in de buurt Nijlân, binnen gemeente Leeuwarden in Friesland. Voor energiezuinigheid heeft het pand label B. Met dit label behoort de woning tot de energiezuinigere panden. Met 168 m² is deze woning kleiner dan 93% van de 15 woningen met dezelfde postcode (gemiddeld 202 m²) en het bouwjaar 1990 ligt rond het postcodegemiddelde (1991).

Adresoverzicht

📌 Belangrijkste gegevens

Hier staan de belangrijkste adresgegevens voor een snelle eerste beoordeling: bouwjaar, oppervlakte, energielabel en buurtcontext. De herkomst van elk cijfer blijft zichtbaar; kaarten en aanvullende datasets volgen verderop.

Bouwjaar
1990
Woonoppervlakte
168 m2
Energielabel
B
Gem. WOZ-waarde buurt
EUR 190.000
Leefscore
50/100
Gemiddeld

Buurt en straat

Dit adres ligt in Nijlân. De buurt telt ongeveer 3.975 inwoners. In dezelfde postcode staan 15 andere adressen in onze vergelijking.

Mediaan oppervlakte in deze postcode: 200 m².Mediaan bouwjaar: 1990.

Voorzieningen dichtbij

  • Supermarkt600 m
  • Treinstation1,6 km
  • Basisschool500 m
  • Huisarts600 m

Samenvatting van dit adres

Ried 2 in Leeuwarden is geregistreerd als woonfunctie. De beschikbare BAG-gegevens vermelden 168 m2 woonoppervlakte, bouwjaar 1990, mediaan in hetzelfde postcodegebied 200 m2. Dit valt onder moderne bouw; die context helpt bij het beoordelen van onderhoud, energieprestatie en vergelijkbare panden.

Dit adres ligt in buurt Nijlân, stedelijke buurt, voorzieningen: supermarkt 600 m, treinstation 1,6 km, basisschool 500 m. Via de straat-, buurt- en stadspagina's kunt u de ligging en kenmerken vergelijken met andere adressen.

De beschikbare marktcontext bestaat uit buurt-WOZ rond EUR 190.000, leefscore 50/100 (gemiddeld), energielabel B. Dit is een indicatie en geen taxatie; vergelijk voor een koop- of verkoopbeslissing ook recente transacties, onderhoud en juridische beperkingen.

Energie Label B (bekend)
WOZ-buurt Gemiddeld EUR 190.000
Leefscore 50/100 - gemiddeld
Voorzieningen Supermarkt op 600 m
Woningmix 30% koopwoningen in de buurt
Fundering RVO: Zeekleigebied

Waarde & Kosten

📈 Kerncijfers

🏠
168 m²
Woonoppervlakte
📅
1990
Bouwjaar
📑
woonfunctie
Functie
✉
8931 HA
Postcode
🏛
Leeuwarden
Woonplaats
📍
53.1876, 5.7745
Locatie
💰
Laden...
Geschatte verkoopwaarde
🏠
Laden...
Huurrendement
🏠
Bereken...
Hypotheek
🏫
Laden...
Gemeentelijke belastingen
📜
Laden...
Erfpacht
🏡
Laden...
Voorzieningen
🌫
Laden...
Luchtkwaliteit
🌊
negligible
Seismisch risico
Seismic activity in the Netherlands is concentrated in the Groningen gas field area. This location is outside the affected region.
📈
Laden...
Huurmarktdruk
💰
Laden...
Laatste verkoop
🔊
45 dB
Geluidsniveau
💡
3,724 kWh
Geschat verbruik
Elektriciteitsverbruik
🔥
1,512 m³
Geschat verbruik
Gasverbruik
💰
€241/mnd
€2897/jaar
Geschatte energiekosten
⚡
B
Energielabel

🌟 Life Score

50% Redelijk

Score Onderdelen

👥 Sociaal Leven
61
🎓 Onderwijs
52
🚌 Transport
67
🌳 Groen
0
🪺 Gezondheid
68
📈 Investering
40

🏠 Locatiescores

🚲
58
Matig
Fiets
🚶
53
Matig
Loopbaarheid
🚌
67
Goed
OV & Bereikbaarheid
🛡
52
Gemiddeld
Veiligheid
📈
40
Gemiddeld
Investering
ⓘ Hoe berekenen we deze scores?

Elke score loopt van 0 tot 100. Hoe hoger, hoe beter. De beoordeling is:

80-100 Uitstekend 65-79 Goed 45-64 Matig 0-44 Beperkt
🚲 Fiets: Fietsinfrastructuur (fietspaden, woonerven), bevolkingsdichtheid, bereikbaarheid van supermarkt/station/school, en geluidsniveau.
🚶 Loopbaarheid: Loopafstand tot supermarkt, restaurant, school, huisarts, park en sportveld. Bonus voor stedelijke dichtheid.
🚌 OV & Bereikbaarheid: Afstand tot treinstation, overstapstation en snelwegoprit. Bonus voor stedelijke dichtheid (meer bus/tram).
🛡 Veiligheid: Gebaseerd op CBS-misdaadcijfers per 1.000 inwoners in de buurt. Lagere criminaliteit = hogere score.
📈 Investering: 5-jarige waardeontwikkeling in de buurt, jaarlijkse prijstrend gemeente, en 10-jarige waardegroei.

Bronnen: CBS, BGT, PDOK, BAG. Scores worden automatisch berekend en zijn indicatief.


📈 WOZ-waardegeschiedenis (10 jaar)

Bekijk de WOZ-waarde ontwikkeling per jaar, inclusief jaar-op-jaar stijging of daling voor dit adres.

WOZ-waardehistorie laden...

Gemeentelijke WOZ-trend laden...


📈 Verkoopgeschiedenis

Woningwaarde en prijscontext

De gemiddelde WOZ-waarde in deze buurt is EUR 190.000.

De interactieve prijshistorie wordt hier verder aangevuld zodra de detaildata beschikbaar is.


💸 Huurgeschiedenis

Bekijk gedeelde huurprijzen voor dit adres. De bedragen zijn door gebruikers ingestuurd en na controle gepubliceerd, zodat huurders de actuele huur beter kunnen vergelijken.

Nog geen huurprijzen gedeeld voor dit adres.

Huur toevoegen

Deel alleen het bedrag en de maand. Voeg geen namen, contractdetails of andere persoonsgegevens toe.


💵 Vergelijkbare verkopen in de buurt

Bekijk recent verkochte woningen met vergelijkbare kenmerken rondom dit adres voor extra marktcontext.

Vergelijkbare verkopen laden...


🎯 Bod Adviseur

Staat woning
Opknapper Normaal Instapklaar
Laden...

Het Gebouw


🏦 Hypotheekrentes vergelijken

€
Annuïtair Lineair Aflossvrij
5j 10j 20j 30j
NHG 80% 90% 100%
Alle A+ A B C–G

📍 Adresgegevens

StraatRied
Huisnummer2
Postcode8931 HA
WoonplaatsLeeuwarden
GemeenteLeeuwarden
ProvincieFriesland
BuurtNijlân
WijkNijlân & De Zwette
Functiewoonfunctie
Bouwjaar1990
Oppervlakte168 m²
BAG ID80010000481140

🏗 Gebouw & Kenmerken

Bouwjaar1990
Woonoppervlakte168 m²
Typewoonfunctie
BouwstijlJaren-80/90 bouwstijl
StatusIn gebruik

🏢 3D Gebouwprofiel

Gebouwpaspoort opbouwen...
Gebouwdata laden...

🛠 Onderhoudsplan

Op basis van het bouwjaar (1990) en de leeftijd (36 jaar) is een indicatief onderhoudsplan opgesteld.

🔶 Aandachtspunten

Bij 36 jaar komen de eerste grote onderhoudscycli eraan. Plan budget voor dakwerk, schilderwerk en CV-ketel.

€261
Reserve/mnd
€3131
Reserve/jaar
7€
Per m²/jaar
■ Plat dak 🧱 Gevel 🟧 Kozijnen 🔥 CV-ketel ⚡ Elektra 💧 Leidingwerk
▶ Volledig onderhoudsplan bekijken
🛒 Standaard Zorgprotocol

Routinematige controles en onderhoud die voor elke woning gelden.

🚨 Rook- & CO-melders
Elke 6 maanden
  • Test alle melders met testknop
  • Batterij vervangen: jaarlijks
  • Volledig vervangen na 10 jaar
⚡ Aardlekschakelaar (RCD)
Elke 6 maanden
  • Druk op de testknop
  • Schakelaar moet uitslaan
  • Bij geen reactie: elektricien bellen
🌀 Ventilatie
Elke 6 maanden
  • Reinig ventilatieroosters
  • Controleer filters
  • Voldoende luchtcirculatie
🔥 CV-ketel & Verwarming
Jaarlijks (sept)
  • Jaarlijks onderhoud door installateur
  • Ontlucht radiatoren
  • Waterdruk 1-1,5 bar
🌧️ Dakgoten & Afvoeren
Jaarlijks (nov)
  • Reinig goten, verwijder blad
  • Controleer afvoeren
  • Inspecteer op roest/lekkage
💧 Kit & Voegwerk
Jaarlijks
  • Controleer kitwerk badkamer/keuken
  • Vervang loslatend kitwerk
  • Voegwerk buitenmuur controleren
🏗 Gebouw-specifieke Elementen

Geraamde kosten en intervallen gebaseerd op bouwjaar 1990 en woonoppervlak.

Kozijnen vervanging
€15000
elke 30 jaar • €500/jr
Controleer
Badkamer renovatie
€8000
elke 25 jaar • €320/jr
Controleer
Keuken renovatie
€6000
elke 20 jaar • €300/jr
Controleer
CV-ketel vervanging
€2500
elke 15 jaar • €167/jr
Controleer
Elektra vernieuwing
€3000
elke 30 jaar • €100/jr
Controleer
Buitenschilderwerk
€672
elke 7 jaar • €96/jr
Controleer
Binnenschilderwerk
€840
elke 10 jaar • €84/jr
Controleer
Dakbedekking
€1344
elke 25 jaar • €54/jr
Controleer
Leidingwerk
€2000
elke 40 jaar • €50/jr
Aandacht
Bronnen: NEN 2767, VACpunt Wonen, SHR Onderhoudswijzer. Indicatief — laat een bouwkundige keuring uitvoeren.

⚡ Energie & Duurzaamheid

Energielabel
B
Indicatieve energiekosten
EUR 241/mnd

Dit label wijst op een relatief zuinige woning.

Verduurzamingskansen

Dit label wijst op een relatief zuinige woning.

  • Start met maatregelen die passen bij bouwjaar 1990.
  • Gebruik de oppervlakte van 168 m² voor een realistische terugverdientijd.
  • Stroomverbruik: 3724 kWh.
  • Gasverbruik: 1512 m³.

Zon en besparing

Voor dit adres zijn coordinaten en oppervlakte beschikbaar. De zonnekaart kan daardoor na het laden een dak- en besparingsinschatting tonen.


🛠 Funderingsrisico (RVO)

FunderingsrisicoZeekleigebied
CategorieKwetsbaar gebied - 0-20 %
Voor 19700%

📄 Eigendom & Kadaster

Kadastrale percelen
Perceelnummer Kadastrale gemeente Sectie Oppervlakte
1918 Huizum E 658.0 m²
1919 Huizum E 656.0 m²
1920 Huizum E 629.0 m²
1921 Huizum E 624.0 m²
1922 Huizum E 523.0 m²
Grenskwaliteit: D (13) C (7)

Geen publiekrechtelijke beperkingen gevonden

Bron: PDOK / Kadaster BRK & BRK-PB


⚠️ Asbest Risico

Asbestrisico controleren...

🏛 Rijksmonumenten

Monumentenregister laden...

🏛 Planning & Vergunningen

Bekendmakingen laden...

Plancontext laden...


🏠 Buurtprofiel (CBS)

BuurtNijlân
WijkNijlân & De Zwette
GemeenteLeeuwarden
BuurtcodeBU00804101
Inwoners3,975
Huishoudens2,560
Gem. WOZ-waarde€190,000
Koopwoningen30.0%
Bevolkingsdichtheid3,891 /km²
Buurtoverzicht

Buurtstatistieken voor Ried 2

Deze dialoog bundelt de belangrijkste buurt- en voorzieningengegevens rond dit adres. Voor diepere trendgrafieken en alle adressen in dezelfde buurt kun je doorklikken naar de volledige buurtpagina.

Buurt
Nijlân
Nijlân & De Zwette
Inwoners & huishoudens
3,975
2,560 huishoudens
Gem. woningwaarde
€190.000
Buurttrend, geen taxatie van dit specifieke huis.
Gemeenschapsprofiel
  • Bevolkingsdichtheid: 3,891 /km²
  • Koopwoningen: 30.0%
  • CBS buurtcode: BU00804101
Voorzieningen dichtbij
  • Supermarkt: 0.6 km
  • Basisschool: 0.5 km
  • Huisarts: 0.6 km
  • Treinstation: 1.6 km

Gemiddeld inkomen staat hier bewust niet tussen: dat cijfer tonen we pas zodra we een betrouwbare gratis buurtbron hebben die past bij de rest van deze CBS-laag.


🏢 Wijk Score

Officiële Leefbaarometer laden...
Supermarkt0.6 km
Basisschool0.5 km
Huisarts0.6 km
Treinstation1.6 km

🛡 Veiligheid & Criminaliteit

Veiligheidsdata laden...

🩹 Gezondheidsprofiel

Gezondheidsdata laden...

🎓 Scholen in de Buurt

Afstand basisschool0.5 km
Basisscholen binnen 1 km2
Basisscholen binnen 3 km11
Middelbare school0.6 km
Kinderdagverblijf0.4 km

🏫 Kinderopvang in de buurt

Kinderopvang zoeken...

📍 Voorzieningen

Voorzieningen zoeken...

Afstanden zijn hemelsbreed. Bron: OpenStreetMap + Google Maps


🚗 Parkeervergunning

Bewonersparkeren
Zone 6-10
1e auto / jaar
€248
Bezoekers Bezoekersvergunning beschikbaar
Parkeergarages dichtbij
Revius 1282 m Parkeertarief op locatie
Zaailand 1916 m €12/dag
Posthoornsteeg 1925 m Parkeertarief op locatie
Parkeergarages

Garages in de buurt

Gesorteerd op loopafstand vanaf dit adres. Handig voor bezoek, een extra auto of parkeren richting centrum.

Revius

Reviusstraat 6, 8913 HT Leeuwarden

1282 m ca. 16 min lopen
Reviusstraat 6, 8913 HT Leeuwarden
Open · 24/7 Tarief · Parkeertarief op locatie

Zaailand

Zaailand 5, 8911 BL Leeuwarden

1916 m ca. 24 min lopen
Zaailand 5, 8911 BL Leeuwarden
Open · 24/7 Tarief · €2,30 per uur Dagmax. €12Hoogte 2.1 m
disabled parking EV charging toilet

Posthoornsteeg

Posthoornsteeg 40, 8911 AT Leeuwarden

1925 m ca. 24 min lopen
Posthoornsteeg 40, 8911 AT Leeuwarden
Open · 24/7 Tarief · Parkeertarief op locatie

Oldehove

Oldehoofsterkerkhof 3, 8911 DM Leeuwarden

1989 m ca. 25 min lopen
Oldehoofsterkerkhof 3, 8911 DM Leeuwarden
Open · Ma-Za 07:00-22:00, zo 10:00-18:00, uitrijden 24/7 Tarief · €2,30 per uur Dagmax. €12Hoogte 2.2 m
disabled parking EV charging toilet

De Klanderij

Ritsumastraat 2, 8911 KM Leeuwarden

2409 m ca. 30 min lopen
Ritsumastraat 2, 8911 KM Leeuwarden
Open · Do 16:00-22:00, vr-za 07:00-19:00, zo 10:00-19:00, uitrijden 24/7 Tarief · €2,00 per uur Dagmax. €8Hoogte 2.2 m
disabled parking EV charging

Hoeksterend

Hoeksterpad 3, 8911 JV Leeuwarden

2743 m ca. 34 min lopen
Hoeksterpad 3, 8911 JV Leeuwarden
Open · Ma-Za 07:00-22:00, zo 10:00-19:00, uitrijden 24/7 Tarief · €2,00 per uur Dagmax. €5Hoogte 2.1 m
disabled parking EV charging

🏭 Omgeving Highlights

Bijzondere locaties zoeken...

🏠 3D Buurtaanzicht

Klik om 3D buurtaanzicht te laden
Interactief · Draaien & zoomen
Slepen om te draaien

🌍 Klimaatcheck

Klimaatrisico's combineren...

🌊 Overstromingsrisico

Risico analyseren...

⬇️ Bodemdaling

Bodemdaling analyseren...

🔊 Geluidsniveau

Geluidsniveau meten...

🍃 Luchtkwaliteit

Luchtkwaliteit meten...

🚹 Verkeersveiligheid

Bevolkingsdichtheid3,891 /km²
Geschatte verkeersdrukHoog
Huishoudens in buurt2,560
BronCBS + BGT

Deze verkeersinschatting is gebaseerd op buurtdichtheid en lokale objectdichtheid, niet op ongevallencijfers.


🌀 Windturbines in de buurt

Windturbines zoeken...

🌳 Beschermde Natuur

56
Natuur op rijafstand
Beschermde natuur bereikbaar per fiets of auto. Goed voor recreatie.
6.3 km
Dichtstbijzijnde
2
Gebieden binnen 10 km
Wat betekent dit voor jou?
  • Natuur verder weg, maar beschermde gebieden garanderen blijvend groen in de regio
  • Natura 2000-gebieden beschermen zeldzame planten en dieren in Nederland
Beschermde gebieden in de buurt
🌳
Groote Wielen
Habitat- & Vogelrichtlijn
6.34 km
afstand
🌳
Alde Feanen
Habitat- & Vogelrichtlijn
11.62 km
afstand
Bron: RVO / PDOK — Natura 2000 netwerk. Straal: 10 km.

🌞 Zonstand

Zonstand berekenen...
Zon- en schaduwadvies laden...

De Buurt


♨ Warmtenet

Warmtenet controleren...

📡 Connectiviteit

Connectiviteit controleren...

🌿 Groen in de Buurt

Groengebieden zoeken...

Omgeving & Risico's


🌎 Fysieke Omgeving (BGT)

voetpad (11) inrit (4) spoorbaan (2) fietspad (1) parkeervlak (1) rijbaan lokale weg (1)

Fysieke objecten binnen 100m van dit adres (BGT)


📍 Bekijk dit adres

📷
Street View wordt geladen…

🏛 Adressen in de buurt


📈 Vergelijkbare adressen (8931 HA)

Adres Oppervlakte Bouwjaar
Ried 4 186 m² 1991
Ried 6 200 m² 1991
Ried 8 257 m² 1990
Ried 10 210 m² 1991
Ried 12 204 m² 1990
Ried 14 225 m² 1993
Ried 16 194 m² 1991
Ried 18 211 m² 1990
Ried 20 172 m² 1990
Ried 22 187 m² 1991
Ried 24 211 m² 1990
Ried 26 251 m² 1991
Ried 28 174 m² 1990
Ried 30 163 m² 1990
Ried 32 189 m² 1990

📚 Kadaster & Registratie

BAG Nummeraanduiding ID80010000481140
GemeenteLeeuwarden
Coördinaten (WGS84)53.18757° N, 5.77446° E

Due diligence checklist

Document Doel Verkrijgbaar bij
KadasteruittrekselEigendomsgeschiedeniskadaster.nl
ErfpachtcontractErfpachtvoorwaardenVerkoper/notaris
VvE-documentenJaarrekening, MJOP, notulenVerkoper/VvE beheerder
EnergiecertificaatOfficiële labelvalidatieVerkoper/taxateur
BestemmingsplanGemeentelijk bestemmingsplanleeuwarden.nl

🏡 Buurtinformatie in Leeuwarden

3,975
Inwoners
2,560
Huishoudens
1.5
Gem. huishoudgrootte
2,484
Woningvoorraad
€190.000
Gem. woningwaarde Nijlân
30%
Koopwoningen
3,891
Inwoners per km²

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Bekijk buurtpagina →


💸 Huur je deze woning? Doe direct de gratis huurcheck

Bereken in 2 minuten of je mogelijk te veel huur betaalt op basis van WWS-inschatting en actuele regels. Alle functies zijn nu gratis.


✨ Lokale feiten over dit adres

Lokale feiten over dit adres laden...

✅ Bezichtigingschecklist

Checklist genereren...
Gratis waardebepaling

Vraag een gratis waardebepaling voor dit adres

Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact op — geheel vrijblijvend.

Geen spam. Je gegevens worden alleen gebruikt voor deze aanvraag.

⚖️ Vergelijk dit adres

Bewaar dit adres in de vergelijker en open daarna lokale makelaars zodra je klaar bent om te bieden.

Makelaars in Leeuwarden

📞 Gratis taxatie aanvragen

Vraag een gratis taxatie aan voor Ried 2. Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact met je op — geheel vrijblijvend.

Vergelijker
Kies adressen om te vergelijken