Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl

de Bird 19-3, 8918 ES Leeuwarden

BAG ID: 80010000474596 · Adresinformatie uit het Basisregistratie Adressen en Gebouwen
woonfunctieBouwjaar 196575 m²
75 m²
Woonoppervlakte
1965
Bouwjaar
8918 ES
Postcode

Aan de de Bird in Leeuwarden ligt dit naoorlogs pand uit 1965. Deze woning is gebouwd in de naoorlogse wederopbouwperiode (1945–1975). Qua omvang gaat het om 75 m² woonoppervlakte. De woning staat in de buurt Bilgaard, binnen gemeente Leeuwarden in Friesland. Voor energiezuinigheid heeft het pand label A. Met dit label behoort de woning tot de energiezuinigere panden. Qua oppervlak (75 m²) ligt deze woning rond het postcodegemiddelde van 75 m² en het bouwjaar 1965 ligt rond het postcodegemiddelde (1965).

Adresoverzicht

📌 Belangrijkste gegevens

Hier staan de belangrijkste adresgegevens voor een snelle eerste beoordeling: bouwjaar, oppervlakte, energielabel en buurtcontext. De herkomst van elk cijfer blijft zichtbaar; kaarten en aanvullende datasets volgen verderop.

Bouwjaar
1965
Woonoppervlakte
75 m2
Energielabel
A
Gem. WOZ-waarde buurt
EUR 191.000
Leefscore
47/100
Gemiddeld

Buurt en straat

Dit adres ligt in Bilgaard. De buurt telt ongeveer 6.300 inwoners. In dezelfde postcode staan 15 andere adressen in onze vergelijking.

Mediaan oppervlakte in deze postcode: 75 m².Mediaan bouwjaar: 1965.

Voorzieningen dichtbij

  • Supermarkt500 m
  • Treinstation3,1 km
  • Basisschool400 m
  • Huisarts800 m

Samenvatting van dit adres

de Bird 19-3 in Leeuwarden is geregistreerd als woonfunctie. De beschikbare BAG-gegevens vermelden 75 m2 woonoppervlakte, bouwjaar 1965, mediaan in hetzelfde postcodegebied 75 m2. Dit valt onder naoorlogse bouw; die context helpt bij het beoordelen van onderhoud, energieprestatie en vergelijkbare panden.

Dit adres ligt in buurt Bilgaard, zeer stedelijke buurt, voorzieningen: supermarkt 500 m, treinstation 3,1 km, basisschool 400 m. Via de straat-, buurt- en stadspagina's kunt u de ligging en kenmerken vergelijken met andere adressen.

De beschikbare marktcontext bestaat uit buurt-WOZ rond EUR 191.000, leefscore 47/100 (gemiddeld), energielabel A. Dit is een indicatie en geen taxatie; vergelijk voor een koop- of verkoopbeslissing ook recente transacties, onderhoud en juridische beperkingen.

Energie Label A (bekend)
WOZ-buurt Gemiddeld EUR 191.000
Leefscore 47/100 - gemiddeld
Voorzieningen Supermarkt op 500 m
Woningmix 23% koopwoningen in de buurt
Fundering RVO: Zeekleigebied

Waarde & Kosten

📈 Kerncijfers

🏠
75 m²
Woonoppervlakte
📅
1965
Bouwjaar
📑
woonfunctie
Functie
✉
8918 ES
Postcode
🏛
Leeuwarden
Woonplaats
📍
53.2143, 5.7888
Locatie
💰
Laden...
Geschatte verkoopwaarde
🏠
Laden...
Huurrendement
🏠
Bereken...
Hypotheek
🏫
Laden...
Gemeentelijke belastingen
📜
Laden...
Erfpacht
🏡
Laden...
Voorzieningen
🌫
Laden...
Luchtkwaliteit
🌊
negligible
Seismisch risico
Seismic activity in the Netherlands is concentrated in the Groningen gas field area. This location is outside the affected region.
📈
Laden...
Huurmarktdruk
💰
Laden...
Laatste verkoop
🔊
48 dB
Geluidsniveau
💡
2,050 kWh
Geschat verbruik
Elektriciteitsverbruik
🔥
975 m³
Geschat verbruik
Gasverbruik
💰
€148/mnd
€1780/jaar
Geschatte energiekosten
⚡
A
Energielabel

🌟 Life Score

47% Redelijk

Score Onderdelen

👥 Sociaal Leven
64
🎓 Onderwijs
44
🚌 Transport
67
🌳 Groen
0
🪺 Gezondheid
52
📈 Investering
40

🏠 Locatiescores

🚲
60
Matig
Fiets
🚶
51
Matig
Loopbaarheid
🚌
67
Goed
OV & Bereikbaarheid
🛡
50
Gemiddeld
Veiligheid
📈
40
Gemiddeld
Investering
ⓘ Hoe berekenen we deze scores?

Elke score loopt van 0 tot 100. Hoe hoger, hoe beter. De beoordeling is:

80-100 Uitstekend 65-79 Goed 45-64 Matig 0-44 Beperkt
🚲 Fiets: Fietsinfrastructuur (fietspaden, woonerven), bevolkingsdichtheid, bereikbaarheid van supermarkt/station/school, en geluidsniveau.
🚶 Loopbaarheid: Loopafstand tot supermarkt, restaurant, school, huisarts, park en sportveld. Bonus voor stedelijke dichtheid.
🚌 OV & Bereikbaarheid: Afstand tot treinstation, overstapstation en snelwegoprit. Bonus voor stedelijke dichtheid (meer bus/tram).
🛡 Veiligheid: Gebaseerd op CBS-misdaadcijfers per 1.000 inwoners in de buurt. Lagere criminaliteit = hogere score.
📈 Investering: 5-jarige waardeontwikkeling in de buurt, jaarlijkse prijstrend gemeente, en 10-jarige waardegroei.

Bronnen: CBS, BGT, PDOK, BAG. Scores worden automatisch berekend en zijn indicatief.


📈 WOZ-waardegeschiedenis (10 jaar)

Bekijk de WOZ-waarde ontwikkeling per jaar, inclusief jaar-op-jaar stijging of daling voor dit adres.

WOZ-waardehistorie laden...

Gemeentelijke WOZ-trend laden...


📈 Verkoopgeschiedenis

Woningwaarde en prijscontext

De gemiddelde WOZ-waarde in deze buurt is EUR 191.000.

De interactieve prijshistorie wordt hier verder aangevuld zodra de detaildata beschikbaar is.


💸 Huurgeschiedenis

Bekijk gedeelde huurprijzen voor dit adres. De bedragen zijn door gebruikers ingestuurd en na controle gepubliceerd, zodat huurders de actuele huur beter kunnen vergelijken.

Nog geen huurprijzen gedeeld voor dit adres.

Huur toevoegen

Deel alleen het bedrag en de maand. Voeg geen namen, contractdetails of andere persoonsgegevens toe.


💵 Vergelijkbare verkopen in de buurt

Bekijk recent verkochte woningen met vergelijkbare kenmerken rondom dit adres voor extra marktcontext.

Vergelijkbare verkopen laden...


🎯 Bod Adviseur

Staat woning
Opknapper Normaal Instapklaar
Laden...

Het Gebouw


🏦 Hypotheekrentes vergelijken

€
Annuïtair Lineair Aflossvrij
5j 10j 20j 30j
NHG 80% 90% 100%
Alle A+ A B C–G

📍 Adresgegevens

Straatde Bird
Huisnummer19-3
Postcode8918 ES
WoonplaatsLeeuwarden
GemeenteLeeuwarden
ProvincieFriesland
BuurtBilgaard
WijkBilgaard & Havankpark e.o.
Functiewoonfunctie
Bouwjaar1965
Oppervlakte75 m²
BAG ID80010000474596

🏗 Gebouw & Kenmerken

Bouwjaar1965
Woonoppervlakte75 m²
Typewoonfunctie
BouwstijlJaren-60/70 bouwstijl
StatusIn gebruik

🏢 3D Gebouwprofiel

Gebouwpaspoort opbouwen...
Gebouwdata laden...

🛠 Onderhoudsplan

Op basis van het bouwjaar (1965) en de leeftijd (61 jaar) is een indicatief onderhoudsplan opgesteld.

⚠ Hoge Prioriteit

Deze woning is 61 jaar oud. Een bouwkundige keuring is raadzaam. Let op: fundering, dakconstructie, voegwerk en leidingwerk.

🏢 VvE-verantwoordelijk

De onderhoudskosten zijn gesplitst. Onderstaande elementen vallen doorgaans onder de VvE en worden betaald via de maandelijkse servicekosten.

Dakbedekking Kozijnen Buitenschilderwerk Gevel Dakgoten
🏠 Uw kosten
€165/mnd
€1979/jaar
CV-ketel, badkamer, keuken, elektra, interieur
🏢 VvE kosten
€57/mnd
€680/jaar
Dak, kozijnen, buitenschilderwerk
VvE-kosten zijn doorgaans inbegrepen in uw maandelijkse servicekosten. Controleer bij de VvE voor exacte bedragen.
🏠 DakVvE ■ Plat dakVvE 🧱 GevelVvE 🟧 KozijnenVvE 🔥 CV-ketel ⚡ Elektra 💧 Leidingwerk
▶ Volledig onderhoudsplan bekijken
🛒 Standaard Zorgprotocol

Routinematige controles en onderhoud die voor elke woning gelden.

🚨 Rook- & CO-melders
Elke 6 maanden
  • Test alle melders met testknop
  • Batterij vervangen: jaarlijks
  • Volledig vervangen na 10 jaar
⚡ Aardlekschakelaar (RCD)
Elke 6 maanden
  • Druk op de testknop
  • Schakelaar moet uitslaan
  • Bij geen reactie: elektricien bellen
🌀 Ventilatie
Elke 6 maanden
  • Reinig ventilatieroosters
  • Controleer filters
  • Voldoende luchtcirculatie
🔥 CV-ketel & Verwarming
Jaarlijks (sept)
  • Jaarlijks onderhoud door installateur
  • Ontlucht radiatoren
  • Waterdruk 1-1,5 bar
🌧️ Dakgoten & Afvoeren VvE
Jaarlijks (nov)
  • Reinig goten, verwijder blad
  • Controleer afvoeren
  • Inspecteer op roest/lekkage
💧 Kit & Voegwerk
Jaarlijks
  • Controleer kitwerk badkamer/keuken
  • Vervang loslatend kitwerk
  • Voegwerk buitenmuur controleren
🏗 Gebouw-specifieke Elementen

Geraamde kosten en intervallen gebaseerd op bouwjaar 1965 en woonoppervlak.

Kozijnen vervanging VvE
€15000
elke 30 jaar • €500/jr
Controleer
Badkamer renovatie
€8000
elke 25 jaar • €320/jr
Controleer
Keuken renovatie
€6000
elke 20 jaar • €300/jr
Controleer
CV-ketel vervanging
€2500
elke 15 jaar • €167/jr
Controleer
Elektra vernieuwing
€3000
elke 30 jaar • €100/jr
Controleer
Leidingwerk
€2000
elke 40 jaar • €50/jr
Controleer
Buitenschilderwerk VvE
€300
elke 7 jaar • €43/jr
Controleer
Binnenschilderwerk
€375
elke 10 jaar • €38/jr
Controleer
Dakbedekking VvE
€600
elke 25 jaar • €24/jr
Controleer
Bronnen: NEN 2767, VACpunt Wonen, SHR Onderhoudswijzer. Indicatief — laat een bouwkundige keuring uitvoeren.

⚡ Energie & Duurzaamheid

Energielabel
A
Indicatieve energiekosten
EUR 148/mnd

Dit label wijst op een relatief zuinige woning.

Verduurzamingskansen

Dit label wijst op een relatief zuinige woning.

  • Start met maatregelen die passen bij bouwjaar 1965.
  • Gebruik de oppervlakte van 75 m² voor een realistische terugverdientijd.
  • Stroomverbruik: 2050 kWh.
  • Gasverbruik: 975 m³.

Zon en besparing

Voor dit adres zijn coordinaten en oppervlakte beschikbaar. De zonnekaart kan daardoor na het laden een dak- en besparingsinschatting tonen.


🛠 Funderingsrisico (RVO)

FunderingsrisicoZeekleigebied
CategorieKwetsbaar gebied - 80-100 %
Voor 1970100%
Panden25

📄 Eigendom & Kadaster

VvE-score laden...
Kadastrale percelen
Perceelnummer Kadastrale gemeente Sectie Oppervlakte
4514 Leeuwarden E 2090.0 m²
4781 Leeuwarden E 780.0 m²
4898 Leeuwarden E 5460.0 m²
4899 Leeuwarden E 1280.0 m²
4906 Leeuwarden E 850.0 m²
Grenskwaliteit: D (19) C (1)

Geen publiekrechtelijke beperkingen gevonden

Bron: PDOK / Kadaster BRK & BRK-PB


⚠️ Asbest Risico

Asbestrisico controleren...

🏛 Rijksmonumenten

Monumentenregister laden...

🏛 Planning & Vergunningen

Bekendmakingen laden...

Plancontext laden...


🏠 Buurtprofiel (CBS)

BuurtBilgaard
WijkBilgaard & Havankpark e.o.
GemeenteLeeuwarden
BuurtcodeBU00806001
Inwoners6,300
Huishoudens3,485
Gem. WOZ-waarde€191,000
Koopwoningen23.0%
Bevolkingsdichtheid7,267 /km²
Buurtoverzicht

Buurtstatistieken voor de Bird 19-3

Deze dialoog bundelt de belangrijkste buurt- en voorzieningengegevens rond dit adres. Voor diepere trendgrafieken en alle adressen in dezelfde buurt kun je doorklikken naar de volledige buurtpagina.

Buurt
Bilgaard
Bilgaard & Havankpark e.o.
Inwoners & huishoudens
6,300
3,485 huishoudens
Gem. woningwaarde
€191.000
Buurttrend, geen taxatie van dit specifieke huis.
Gemeenschapsprofiel
  • Bevolkingsdichtheid: 7,267 /km²
  • Koopwoningen: 23.0%
  • CBS buurtcode: BU00806001
Voorzieningen dichtbij
  • Supermarkt: 0.5 km
  • Basisschool: 0.4 km
  • Huisarts: 0.8 km
  • Treinstation: 3.1 km

Gemiddeld inkomen staat hier bewust niet tussen: dat cijfer tonen we pas zodra we een betrouwbare gratis buurtbron hebben die past bij de rest van deze CBS-laag.


🏢 Wijk Score

Officiële Leefbaarometer laden...
Supermarkt0.5 km
Basisschool0.4 km
Huisarts0.8 km
Treinstation3.1 km

🛡 Veiligheid & Criminaliteit

Veiligheidsdata laden...

🩹 Gezondheidsprofiel

Gezondheidsdata laden...

🎓 Scholen in de Buurt

Afstand basisschool0.4 km
Basisscholen binnen 1 km2
Basisscholen binnen 3 km12
Middelbare school1.6 km
Kinderdagverblijf0.6 km

🏫 Kinderopvang in de buurt

Kinderopvang zoeken...

📍 Voorzieningen

Voorzieningen zoeken...

Afstanden zijn hemelsbreed. Bron: OpenStreetMap + Google Maps


🚗 Parkeervergunning

Bewonersparkeren
Zone 6-10
1e auto / jaar
€248
Bezoekers Bezoekersvergunning beschikbaar
Parkeergarages dichtbij
Oldehove 1298 m €12/dag
Hoeksterend 1305 m €5/dag
De Klanderij 1627 m €8/dag
Parkeergarages

Garages in de buurt

Gesorteerd op loopafstand vanaf dit adres. Handig voor bezoek, een extra auto of parkeren richting centrum.

Oldehove

Oldehoofsterkerkhof 3, 8911 DM Leeuwarden

1298 m ca. 16 min lopen
Oldehoofsterkerkhof 3, 8911 DM Leeuwarden
Open · Ma-Za 07:00-22:00, zo 10:00-18:00, uitrijden 24/7 Tarief · €2,30 per uur Dagmax. €12Hoogte 2.2 m
disabled parking EV charging toilet

Hoeksterend

Hoeksterpad 3, 8911 JV Leeuwarden

1305 m ca. 16 min lopen
Hoeksterpad 3, 8911 JV Leeuwarden
Open · Ma-Za 07:00-22:00, zo 10:00-19:00, uitrijden 24/7 Tarief · €2,00 per uur Dagmax. €5Hoogte 2.1 m
disabled parking EV charging

De Klanderij

Ritsumastraat 2, 8911 KM Leeuwarden

1627 m ca. 20 min lopen
Ritsumastraat 2, 8911 KM Leeuwarden
Open · Do 16:00-22:00, vr-za 07:00-19:00, zo 10:00-19:00, uitrijden 24/7 Tarief · €2,00 per uur Dagmax. €8Hoogte 2.2 m
disabled parking EV charging

Zaailand

Zaailand 5, 8911 BL Leeuwarden

1671 m ca. 21 min lopen
Zaailand 5, 8911 BL Leeuwarden
Open · 24/7 Tarief · €2,30 per uur Dagmax. €12Hoogte 2.1 m
disabled parking EV charging toilet

Revius

Reviusstraat 6, 8913 HT Leeuwarden

1862 m ca. 23 min lopen
Reviusstraat 6, 8913 HT Leeuwarden
Open · 24/7 Tarief · Parkeertarief op locatie

Posthoornsteeg

Posthoornsteeg 40, 8911 AT Leeuwarden

1932 m ca. 24 min lopen
Posthoornsteeg 40, 8911 AT Leeuwarden
Open · 24/7 Tarief · Parkeertarief op locatie

🏭 Omgeving Highlights

Bijzondere locaties zoeken...

🏠 3D Buurtaanzicht

Klik om 3D buurtaanzicht te laden
Interactief · Draaien & zoomen
Slepen om te draaien

🌍 Klimaatcheck

Klimaatrisico's combineren...

🌊 Overstromingsrisico

Risico analyseren...

⬇️ Bodemdaling

Bodemdaling analyseren...

🔊 Geluidsniveau

Geluidsniveau meten...

🍃 Luchtkwaliteit

Luchtkwaliteit meten...

🚹 Verkeersveiligheid

Bevolkingsdichtheid7,267 /km²
Geschatte verkeersdrukZeer hoog
Huishoudens in buurt3,485
BronCBS + BGT

Deze verkeersinschatting is gebaseerd op buurtdichtheid en lokale objectdichtheid, niet op ongevallencijfers.


🌀 Windturbines in de buurt

Windturbines zoeken...

🌳 Beschermde Natuur

Beschermde natuur laden...


🌞 Zonstand

Zonstand berekenen...
Zon- en schaduwadvies laden...

De Buurt


♨ Warmtenet

Warmtenet controleren...

📡 Connectiviteit

Connectiviteit controleren...

🌿 Groen in de Buurt

Groengebieden zoeken...

Omgeving & Risico's


🌎 Fysieke Omgeving (BGT)

voetpad (13) rijbaan lokale weg (4) parkeervlak (2) fietspad (1)

Fysieke objecten binnen 100m van dit adres (BGT)


📍 Bekijk dit adres

📷
Street View wordt geladen…

🏛 Adressen in de buurt


📈 Vergelijkbare adressen (8918 ES)

Adres Oppervlakte Bouwjaar
de Bird 1-1 74 m² 1965
de Bird 1-2 74 m² 1965
de Bird 1-6 74 m² 1965
de Bird 1-4 74 m² 1965
de Bird 1-5 74 m² 1965
de Bird 1-3 74 m² 1965
de Bird 1-7 74 m² 1965
de Bird 3-4 75 m² 1965
de Bird 3-3 75 m² 1965
de Bird 3-6 75 m² 1965
de Bird 3-5 75 m² 1965
de Bird 3-7 75 m² 1965
de Bird 3-2 75 m² 1965
de Bird 3-1 75 m² 1965
de Bird 5-2 75 m² 1965

📚 Kadaster & Registratie

BAG Nummeraanduiding ID80010000474596
GemeenteLeeuwarden
Coördinaten (WGS84)53.21434° N, 5.78883° E

Due diligence checklist

Document Doel Verkrijgbaar bij
KadasteruittrekselEigendomsgeschiedeniskadaster.nl
ErfpachtcontractErfpachtvoorwaardenVerkoper/notaris
VvE-documentenJaarrekening, MJOP, notulenVerkoper/VvE beheerder
EnergiecertificaatOfficiële labelvalidatieVerkoper/taxateur
BestemmingsplanGemeentelijk bestemmingsplanleeuwarden.nl

🏡 Buurtinformatie in Leeuwarden

6,300
Inwoners
3,485
Huishoudens
1.8
Gem. huishoudgrootte
3,461
Woningvoorraad
€191.000
Gem. woningwaarde Bilgaard
23%
Koopwoningen
7,267
Inwoners per km²

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Bekijk buurtpagina →


💸 Huur je deze woning? Doe direct de gratis huurcheck

Bereken in 2 minuten of je mogelijk te veel huur betaalt op basis van WWS-inschatting en actuele regels. Alle functies zijn nu gratis.


✨ Lokale feiten over dit adres

Lokale feiten over dit adres laden...

✅ Bezichtigingschecklist

Checklist genereren...
Gratis waardebepaling

Vraag een gratis waardebepaling voor dit adres

Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact op — geheel vrijblijvend.

Geen spam. Je gegevens worden alleen gebruikt voor deze aanvraag.

⚖️ Vergelijk dit adres

Bewaar dit adres in de vergelijker en open daarna lokale makelaars zodra je klaar bent om te bieden.

Makelaars in Leeuwarden

📞 Gratis taxatie aanvragen

Vraag een gratis taxatie aan voor de Bird 19-3. Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact met je op — geheel vrijblijvend.

Vergelijker
Kies adressen om te vergelijken