Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl

Dr. Plesmanstraat 7, 6417 EB Heerlen

BAG ID: 917010000005458 · Adresinformatie uit het Basisregistratie Adressen en Gebouwen
woonfunctieBouwjaar 195673 m²
73 m²
Woonoppervlakte
1956
Bouwjaar
6417 EB
Postcode

Dit pand aan de Dr. Plesmanstraat 7 in Heerlen werd gebouwd in 1956. Deze woning is gebouwd in de naoorlogse wederopbouwperiode (1945–1975). Met 73 m² woonoppervlak biedt het pand de bijbehorende ruimte. Het adres ligt in de wijk Douve Weien, gemeente Heerlen, provincie Limburg. Op de energieschaal scoort deze woning label E. Dit label biedt duidelijke ruimte voor verduurzaming en lagere energiekosten. Met 73 m² is deze woning kleiner dan 100% van de 15 woningen met dezelfde postcode (gemiddeld 73 m²) en het bouwjaar 1956 ligt rond het postcodegemiddelde (1956).

Adresoverzicht

📌 Belangrijkste gegevens

Hier staan de belangrijkste adresgegevens voor een snelle eerste beoordeling: bouwjaar, oppervlakte, energielabel en buurtcontext. De herkomst van elk cijfer blijft zichtbaar; kaarten en aanvullende datasets volgen verderop.

Bouwjaar
1956
Woonoppervlakte
73 m2
Energielabel
E
Gem. WOZ-waarde buurt
EUR 222.000
Leefscore
48/100
Gemiddeld

Buurt en straat

Dit adres ligt in Douve Weien. De buurt telt ongeveer 3.690 inwoners. In dezelfde postcode staan 15 andere adressen in onze vergelijking.

Mediaan oppervlakte in deze postcode: 73 m².Mediaan bouwjaar: 1956.

Voorzieningen dichtbij

  • Supermarkt600 m
  • Treinstation2,6 km
  • Basisschool500 m
  • Huisarts600 m

Samenvatting van dit adres

Dr. Plesmanstraat 7 in Heerlen is geregistreerd als woonfunctie. De beschikbare BAG-gegevens vermelden 73 m2 woonoppervlakte, bouwjaar 1956, mediaan in hetzelfde postcodegebied 73 m2. Dit valt onder naoorlogse bouw; die context helpt bij het beoordelen van onderhoud, energieprestatie en vergelijkbare panden.

Dit adres ligt in buurt Douve Weien, stedelijke buurt, voorzieningen: supermarkt 600 m, treinstation 2,6 km, basisschool 500 m. Via de straat-, buurt- en stadspagina's kunt u de ligging en kenmerken vergelijken met andere adressen.

De beschikbare marktcontext bestaat uit buurt-WOZ rond EUR 222.000, leefscore 48/100 (gemiddeld), energielabel E. Dit is een indicatie en geen taxatie; vergelijk voor een koop- of verkoopbeslissing ook recente transacties, onderhoud en juridische beperkingen.

Energie Label E (bekend)
WOZ-buurt Gemiddeld EUR 222.000
Leefscore 48/100 - gemiddeld
Voorzieningen Supermarkt op 600 m
Woningmix 40% koopwoningen in de buurt
Fundering RVO: Niet indeelbaar

Waarde & Kosten

📈 Kerncijfers

🏠
73 m²
Woonoppervlakte
📅
1956
Bouwjaar
📑
woonfunctie
Functie
✉
6417 EB
Postcode
🏛
Heerlen
Woonplaats
📍
50.8767, 5.9845
Locatie
💰
Laden...
Geschatte verkoopwaarde
🏠
Laden...
Huurrendement
🏠
Bereken...
Hypotheek
🏫
Laden...
Gemeentelijke belastingen
📜
Laden...
Erfpacht
🏡
Laden...
Voorzieningen
🌫
Laden...
Luchtkwaliteit
🌊
negligible
Seismisch risico
Seismic activity in the Netherlands is concentrated in the Groningen gas field area. This location is outside the affected region.
📈
Laden...
Huurmarktdruk
💰
Laden...
Laatste verkoop
🔊
55 dB
Geluidsniveau
💡
2,014 kWh
Geschat verbruik
Elektriciteitsverbruik
🔥
949 m³
Geschat verbruik
Gasverbruik
💰
€145/mnd
€1737/jaar
Geschatte energiekosten
⚡
E
Energielabel

🌟 Life Score

48% Redelijk

Score Onderdelen

👥 Sociaal Leven
53
🎓 Onderwijs
50
🚌 Transport
77
🌳 Groen
0
🪺 Gezondheid
61
📈 Investering
39

🏠 Locatiescores

🚲
41
Beperkt
Fiets
🚶
43
Beperkt
Loopbaarheid
🚌
77
Goed
OV & Bereikbaarheid
🛡
60
Gemiddeld
Veiligheid
📈
39
Zwak
Investering
ⓘ Hoe berekenen we deze scores?

Elke score loopt van 0 tot 100. Hoe hoger, hoe beter. De beoordeling is:

80-100 Uitstekend 65-79 Goed 45-64 Matig 0-44 Beperkt
🚲 Fiets: Fietsinfrastructuur (fietspaden, woonerven), bevolkingsdichtheid, bereikbaarheid van supermarkt/station/school, en geluidsniveau.
🚶 Loopbaarheid: Loopafstand tot supermarkt, restaurant, school, huisarts, park en sportveld. Bonus voor stedelijke dichtheid.
🚌 OV & Bereikbaarheid: Afstand tot treinstation, overstapstation en snelwegoprit. Bonus voor stedelijke dichtheid (meer bus/tram).
🛡 Veiligheid: Gebaseerd op CBS-misdaadcijfers per 1.000 inwoners in de buurt. Lagere criminaliteit = hogere score.
📈 Investering: 5-jarige waardeontwikkeling in de buurt, jaarlijkse prijstrend gemeente, en 10-jarige waardegroei.

Bronnen: CBS, BGT, PDOK, BAG. Scores worden automatisch berekend en zijn indicatief.


📈 WOZ-waardegeschiedenis (10 jaar)

Bekijk de WOZ-waarde ontwikkeling per jaar, inclusief jaar-op-jaar stijging of daling voor dit adres.

WOZ-waardehistorie laden...

Gemeentelijke WOZ-trend laden...


📈 Verkoopgeschiedenis

Woningwaarde en prijscontext

De gemiddelde WOZ-waarde in deze buurt is EUR 222.000.

De interactieve prijshistorie wordt hier verder aangevuld zodra de detaildata beschikbaar is.


💸 Huurgeschiedenis

Bekijk gedeelde huurprijzen voor dit adres. De bedragen zijn door gebruikers ingestuurd en na controle gepubliceerd, zodat huurders de actuele huur beter kunnen vergelijken.

Nog geen huurprijzen gedeeld voor dit adres.

Huur toevoegen

Deel alleen het bedrag en de maand. Voeg geen namen, contractdetails of andere persoonsgegevens toe.


💵 Vergelijkbare verkopen in de buurt

Bekijk recent verkochte woningen met vergelijkbare kenmerken rondom dit adres voor extra marktcontext.

Vergelijkbare verkopen laden...


🎯 Bod Adviseur

Staat woning
Opknapper Normaal Instapklaar
Laden...

Het Gebouw


🏦 Hypotheekrentes vergelijken

€
Annuïtair Lineair Aflossvrij
5j 10j 20j 30j
NHG 80% 90% 100%
Alle A+ A B C–G

📍 Adresgegevens

StraatDr. Plesmanstraat
Huisnummer7
Postcode6417 EB
WoonplaatsHeerlen
GemeenteHeerlen
ProvincieLimburg
BuurtDouve Weien
WijkWijk 38 Caumerveld-Douve Weien
Functiewoonfunctie
Bouwjaar1956
Oppervlakte73 m²
BAG ID917010000005458

🏗 Gebouw & Kenmerken

Bouwjaar1956
Woonoppervlakte73 m²
Typewoonfunctie
BouwstijlNaoorlogse wederopbouw
StatusIn gebruik

🏢 3D Gebouwprofiel

Gebouwpaspoort opbouwen...
Gebouwdata laden...

🛠 Onderhoudsplan

Op basis van het bouwjaar (1956) en de leeftijd (70 jaar) is een indicatief onderhoudsplan opgesteld.

⚠ Hoge Prioriteit

Deze woning is 70 jaar oud. Een bouwkundige keuring is raadzaam. Let op: fundering, dakconstructie, voegwerk en leidingwerk.

€220
Reserve/mnd
€2634
Reserve/jaar
9€
Per m²/jaar
🏠 Dak 🧱 Gevel 🟧 Kozijnen 🔥 CV-ketel ⚡ Elektra 💧 Leidingwerk
▶ Volledig onderhoudsplan bekijken
🛒 Standaard Zorgprotocol

Routinematige controles en onderhoud die voor elke woning gelden.

🚨 Rook- & CO-melders
Elke 6 maanden
  • Test alle melders met testknop
  • Batterij vervangen: jaarlijks
  • Volledig vervangen na 10 jaar
⚡ Aardlekschakelaar (RCD)
Elke 6 maanden
  • Druk op de testknop
  • Schakelaar moet uitslaan
  • Bij geen reactie: elektricien bellen
🌀 Ventilatie
Elke 6 maanden
  • Reinig ventilatieroosters
  • Controleer filters
  • Voldoende luchtcirculatie
🔥 CV-ketel & Verwarming
Jaarlijks (sept)
  • Jaarlijks onderhoud door installateur
  • Ontlucht radiatoren
  • Waterdruk 1-1,5 bar
🌧️ Dakgoten & Afvoeren
Jaarlijks (nov)
  • Reinig goten, verwijder blad
  • Controleer afvoeren
  • Inspecteer op roest/lekkage
💧 Kit & Voegwerk
Jaarlijks
  • Controleer kitwerk badkamer/keuken
  • Vervang loslatend kitwerk
  • Voegwerk buitenmuur controleren
🏗 Gebouw-specifieke Elementen

Geraamde kosten en intervallen gebaseerd op bouwjaar 1956 en woonoppervlak.

Kozijnen vervanging
€15000
elke 30 jaar • €500/jr
Controleer
Badkamer renovatie
€8000
elke 25 jaar • €320/jr
Controleer
Keuken renovatie
€6000
elke 20 jaar • €300/jr
Controleer
CV-ketel vervanging
€2500
elke 15 jaar • €167/jr
Controleer
Elektra vernieuwing
€3000
elke 30 jaar • €100/jr
Controleer
Leidingwerk
€2000
elke 40 jaar • €50/jr
Controleer
Buitenschilderwerk
€292
elke 7 jaar • €42/jr
Controleer
Binnenschilderwerk
€365
elke 10 jaar • €36/jr
Controleer
Dakbedekking
€584
elke 25 jaar • €23/jr
Controleer
Bronnen: NEN 2767, VACpunt Wonen, SHR Onderhoudswijzer. Indicatief — laat een bouwkundige keuring uitvoeren.

⚡ Energie & Duurzaamheid

Energielabel
E
Indicatieve energiekosten
EUR 145/mnd

Isolatie en installaties kunnen hier extra waarde opleveren.

Verduurzamingskansen

Isolatie en installaties kunnen hier extra waarde opleveren.

  • Start met maatregelen die passen bij bouwjaar 1956.
  • Gebruik de oppervlakte van 73 m² voor een realistische terugverdientijd.
  • Stroomverbruik: 2014 kWh.
  • Gasverbruik: 949 m³.

Zon en besparing

Voor dit adres zijn coordinaten en oppervlakte beschikbaar. De zonnekaart kan daardoor na het laden een dak- en besparingsinschatting tonen.


🛠 Funderingsrisico (RVO)

FunderingsrisicoNiet indeelbaar
CategorieStedelijk gebied - 80-100 %
Voor 1970100%

📄 Eigendom & Kadaster

Kadastrale percelen
Perceelnummer Kadastrale gemeente Sectie Oppervlakte
527 Heerlen K 1930.0 m²
539 Heerlen K 238.0 m²
541 Heerlen K 170.0 m²
542 Heerlen K 177.0 m²
543 Heerlen K 260.0 m²
Grenskwaliteit: D (20)

Geen publiekrechtelijke beperkingen gevonden

Bron: PDOK / Kadaster BRK & BRK-PB


⚠️ Asbest Risico

Asbestrisico controleren...

🏛 Rijksmonumenten

Monumentenregister laden...

🏛 Planning & Vergunningen

Bekendmakingen laden...

Plancontext laden...


🏠 Buurtprofiel (CBS)

BuurtDouve Weien
WijkWijk 38 Caumerveld-Douve Weien
GemeenteHeerlen
BuurtcodeBU09173801
Inwoners3,690
Huishoudens2,200
Gem. WOZ-waarde€222,000
Koopwoningen40.0%
Bevolkingsdichtheid4,688 /km²
Buurtoverzicht

Buurtstatistieken voor Dr. Plesmanstraat 7

Deze dialoog bundelt de belangrijkste buurt- en voorzieningengegevens rond dit adres. Voor diepere trendgrafieken en alle adressen in dezelfde buurt kun je doorklikken naar de volledige buurtpagina.

Buurt
Douve Weien
Wijk 38 Caumerveld-Douve Weien
Inwoners & huishoudens
3,690
2,200 huishoudens
Gem. woningwaarde
€222.000
Buurttrend, geen taxatie van dit specifieke huis.
Gemeenschapsprofiel
  • Bevolkingsdichtheid: 4,688 /km²
  • Koopwoningen: 40.0%
  • CBS buurtcode: BU09173801
Voorzieningen dichtbij
  • Supermarkt: 0.6 km
  • Basisschool: 0.5 km
  • Huisarts: 0.6 km
  • Treinstation: 2.6 km

Gemiddeld inkomen staat hier bewust niet tussen: dat cijfer tonen we pas zodra we een betrouwbare gratis buurtbron hebben die past bij de rest van deze CBS-laag.


🏢 Wijk Score

Officiële Leefbaarometer laden...
Supermarkt0.6 km
Basisschool0.5 km
Huisarts0.6 km
Treinstation2.6 km

🛡 Veiligheid & Criminaliteit

Veiligheidsdata laden...

🩹 Gezondheidsprofiel

Gezondheidsdata laden...

🎓 Scholen in de Buurt

Afstand basisschool0.5 km
Basisscholen binnen 1 km1
Basisscholen binnen 3 km8
Middelbare school0.8 km
Kinderdagverblijf0.4 km

🏫 Kinderopvang in de buurt

Kinderopvang zoeken...

📍 Voorzieningen

Voorzieningen zoeken...

Afstanden zijn hemelsbreed. Bron: OpenStreetMap + Google Maps


🚗 Parkeervergunning

✅
Geen betaald parkeren
Op dit adres in Heerlen is geen parkeervergunning of betaald parkeren nodig voor bewoners — parkeren in de openbare ruimte is hier vrij.
★ Gratis parkeren

🏭 Omgeving Highlights

Bijzondere locaties zoeken...

🏠 3D Buurtaanzicht

Klik om 3D buurtaanzicht te laden
Interactief · Draaien & zoomen
Slepen om te draaien

🌍 Klimaatcheck

Klimaatrisico's combineren...

🌊 Overstromingsrisico

Risico analyseren...

⬇️ Bodemdaling

Bodemdaling analyseren...

🔊 Geluidsniveau

Geluidsniveau meten...

🍃 Luchtkwaliteit

Luchtkwaliteit meten...

🚹 Verkeersveiligheid

Bevolkingsdichtheid4,688 /km²
Geschatte verkeersdrukHoog
Huishoudens in buurt2,200
BronCBS + BGT

Deze verkeersinschatting is gebaseerd op buurtdichtheid en lokale objectdichtheid, niet op ongevallencijfers.


🌀 Windturbines in de buurt

Windturbines zoeken...

🌳 Beschermde Natuur

90
Dichtbij natuur
Beschermd natuurgebied op loopafstand. Ideaal voor wandelen en buitenleven.
1.6 km
Dichtstbijzijnde
4
Gebieden binnen 10 km
Wat betekent dit voor jou?
  • Natuur op loop- of fietsafstand — fijn voor dagelijks buitenleven
  • Beschermde gebieden blijven groen — dit verandert niet door bouwplannen
  • Natura 2000-gebieden beschermen zeldzame planten en dieren in Nederland
Beschermde gebieden in de buurt
🌳
Geleenbeekdal
Habitatrichtlijn — beschermd leefgebied
1.59 km
afstand
🌳
Kunderberg
Habitatrichtlijn — beschermd leefgebied
1.95 km
afstand
🌳
Brunssummerheide
Habitatrichtlijn — beschermd leefgebied
3.95 km
afstand
🌳
Geuldal
Habitatrichtlijn — beschermd leefgebied
7.27 km
afstand
Bron: RVO / PDOK — Natura 2000 netwerk. Straal: 10 km.

🌞 Zonstand

Zonstand berekenen...
Zon- en schaduwadvies laden...

De Buurt


♨ Warmtenet

Warmtenet controleren...

📡 Connectiviteit

Connectiviteit controleren...

🌿 Groen in de Buurt

Groengebieden zoeken...

Omgeving & Risico's


🌎 Fysieke Omgeving (BGT)

rijbaan lokale weg (9) voetpad (8) parkeervlak (3)

Fysieke objecten binnen 100m van dit adres (BGT)


📍 Bekijk dit adres

📷
Street View wordt geladen…

🏛 Adressen in de buurt


📈 Vergelijkbare adressen (6417 EB)

Adres Oppervlakte Bouwjaar
Dr. Plesmanstraat 1 73 m² 1956
Dr. Plesmanstraat 3 73 m² 1956
Dr. Plesmanstraat 5 73 m² 1956
Dr. Plesmanstraat 9 73 m² 1956
Dr. Plesmanstraat 11 73 m² 1956
Dr. Plesmanstraat 13 73 m² 1956
Dr. Plesmanstraat 15 73 m² 1956
Dr. Plesmanstraat 17 73 m² 1956
Dr. Plesmanstraat 19 73 m² 1956
Dr. Plesmanstraat 21 73 m² 1956
Dr. Plesmanstraat 23 73 m² 1956
Dr. Plesmanstraat 25 73 m² 1956
Dr. Plesmanstraat 27 73 m² 1956
Dr. Plesmanstraat 29 73 m² 1956
Dr. Plesmanstraat 31 73 m² 1956

📚 Kadaster & Registratie

BAG Nummeraanduiding ID917010000005458
GemeenteHeerlen
Coördinaten (WGS84)50.87669° N, 5.98450° E

Due diligence checklist

Document Doel Verkrijgbaar bij
KadasteruittrekselEigendomsgeschiedeniskadaster.nl
ErfpachtcontractErfpachtvoorwaardenVerkoper/notaris
VvE-documentenJaarrekening, MJOP, notulenVerkoper/VvE beheerder
EnergiecertificaatOfficiële labelvalidatieVerkoper/taxateur
BestemmingsplanGemeentelijk bestemmingsplanheerlen.nl

💸 Huur je deze woning? Doe direct de gratis huurcheck

Bereken in 2 minuten of je mogelijk te veel huur betaalt op basis van WWS-inschatting en actuele regels. Alle functies zijn nu gratis.


✨ Lokale feiten over dit adres

Lokale feiten over dit adres laden...

✅ Bezichtigingschecklist

Checklist genereren...
Gratis waardebepaling

Vraag een gratis waardebepaling voor dit adres

Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact op — geheel vrijblijvend.

Geen spam. Je gegevens worden alleen gebruikt voor deze aanvraag.

⚖️ Vergelijk dit adres

Bewaar dit adres in de vergelijker en open daarna lokale makelaars zodra je klaar bent om te bieden.

Makelaars in Heerlen

📞 Gratis taxatie aanvragen

Vraag een gratis taxatie aan voor Dr. Plesmanstraat 7. Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact met je op — geheel vrijblijvend.

Vergelijker
Kies adressen om te vergelijken