Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl

Parallelweg West 14, 5554 KA Valkenswaard

BAG ID: 858010000006869 · Adresinformatie uit het Basisregistratie Adressen en Gebouwen
woonfunctieBouwjaar 1929113 m²
113 m²
Woonoppervlakte
1929
Bouwjaar
5554 KA
Postcode

In de omgeving van Valkenswaard is Parallelweg West 14 een opvallend vooroorlogs pand uit 1929. Het pand stamt uit de periode 1900–1945, herkenbaar aan de bouwstijl van die jaren. Het gebruiksoppervlak is volgens de BAG 113 m². Gelegen in Hoge Akkers, gemeente Valkenswaard (Noord-Brabant). Het energielabel is F. Dit label biedt duidelijke ruimte voor verduurzaming en lagere energiekosten. Met 113 m² is deze woning kleiner dan 86% van de 14 woningen met dezelfde postcode (gemiddeld 191 m²) en met bouwjaar 1929 is het pand ouder dan het postcodegemiddelde (1946).

Adresoverzicht

📌 Belangrijkste gegevens

Hier staan de belangrijkste adresgegevens voor een snelle eerste beoordeling: bouwjaar, oppervlakte, energielabel en buurtcontext. De herkomst van elk cijfer blijft zichtbaar; kaarten en aanvullende datasets volgen verderop.

Bouwjaar
1929
Woonoppervlakte
113 m2
Energielabel
F
Geschat
Gem. WOZ-waarde buurt
EUR 450.000
Leefscore
34/100
Beperkt

Buurt en straat

Dit adres ligt in Hoge Akkers. De buurt telt ongeveer 3.100 inwoners. In dezelfde postcode staan 14 andere adressen in onze vergelijking.

Mediaan oppervlakte in deze postcode: 159 m².Mediaan bouwjaar: 1934.

Voorzieningen dichtbij

  • Supermarkt1,3 km
  • Treinstation11,0 km
  • Basisschool600 m
  • Huisarts600 m

Samenvatting van dit adres

Parallelweg West 14 in Valkenswaard is geregistreerd als woonfunctie. De beschikbare BAG-gegevens vermelden 113 m2 woonoppervlakte, bouwjaar 1929, mediaan in hetzelfde postcodegebied 159 m2. Dit valt onder vooroorlogse bouw; die context helpt bij het beoordelen van onderhoud, energieprestatie en vergelijkbare panden.

Dit adres ligt in buurt Hoge Akkers, stedelijke buurt, voorzieningen: supermarkt 1,3 km, treinstation 11,0 km, basisschool 600 m. Via de straat-, buurt- en stadspagina's kunt u de ligging en kenmerken vergelijken met andere adressen.

De beschikbare marktcontext bestaat uit buurt-WOZ rond EUR 450.000, leefscore 34/100 (beperkt), energielabel F. Dit is een indicatie en geen taxatie; vergelijk voor een koop- of verkoopbeslissing ook recente transacties, onderhoud en juridische beperkingen.

Energie Label F (geschat)
WOZ-buurt Gemiddeld EUR 450.000
Leefscore 34/100 - beperkt
Voorzieningen Supermarkt op 1,3 km
Woningmix 70% koopwoningen in de buurt
Fundering RVO: Hogere Zandgronden

Waarde & Kosten

📈 Kerncijfers

🏠
113 m²
Woonoppervlakte
📅
1929
Bouwjaar
📑
woonfunctie
Functie
✉
5554 KA
Postcode
🏛
Valkenswaard
Woonplaats
📍
51.3461, 5.4658
Locatie
💰
Laden...
Geschatte verkoopwaarde
🏠
Laden...
Huurrendement
🏠
Bereken...
Hypotheek
🏫
Laden...
Gemeentelijke belastingen
📜
Laden...
Erfpacht
🏡
Laden...
Voorzieningen
🌫
Laden...
Luchtkwaliteit
🌊
negligible
Seismisch risico
Seismic activity in the Netherlands is concentrated in the Groningen gas field area. This location is outside the affected region.
📈
Laden...
Huurmarktdruk
💰
Laden...
Laatste verkoop
🔊
42 dB
Geluidsniveau
💡
2,734 kWh
Geschat verbruik
Elektriciteitsverbruik
🔥
1,469 m³
Geschat verbruik
Gasverbruik
💰
€216/mnd
€2593/jaar
Geschatte energiekosten
⚡
F
Geschat label
Energielabel

🌟 Life Score

34% Matig

Score Onderdelen

👥 Sociaal Leven
46
🎓 Onderwijs
31
🚌 Transport
28
🌳 Groen
0
🪺 Gezondheid
60
📈 Investering
39

🏠 Locatiescores

🚲
79
Goed
Fiets
🚶
30
Beperkt
Loopbaarheid
🚌
28
Beperkt
OV & Bereikbaarheid
🛡
80
Veilig
Veiligheid
📈
39
Zwak
Investering
ⓘ Hoe berekenen we deze scores?

Elke score loopt van 0 tot 100. Hoe hoger, hoe beter. De beoordeling is:

80-100 Uitstekend 65-79 Goed 45-64 Matig 0-44 Beperkt
🚲 Fiets: Fietsinfrastructuur (fietspaden, woonerven), bevolkingsdichtheid, bereikbaarheid van supermarkt/station/school, en geluidsniveau.
🚶 Loopbaarheid: Loopafstand tot supermarkt, restaurant, school, huisarts, park en sportveld. Bonus voor stedelijke dichtheid.
🚌 OV & Bereikbaarheid: Afstand tot treinstation, overstapstation en snelwegoprit. Bonus voor stedelijke dichtheid (meer bus/tram).
🛡 Veiligheid: Gebaseerd op CBS-misdaadcijfers per 1.000 inwoners in de buurt. Lagere criminaliteit = hogere score.
📈 Investering: 5-jarige waardeontwikkeling in de buurt, jaarlijkse prijstrend gemeente, en 10-jarige waardegroei.

Bronnen: CBS, BGT, PDOK, BAG. Scores worden automatisch berekend en zijn indicatief.


📈 WOZ-waardegeschiedenis (10 jaar)

Bekijk de WOZ-waarde ontwikkeling per jaar, inclusief jaar-op-jaar stijging of daling voor dit adres.

WOZ-waardehistorie laden...

Gemeentelijke WOZ-trend laden...


📈 Verkoopgeschiedenis

Woningwaarde en prijscontext

De gemiddelde WOZ-waarde in deze buurt is EUR 450.000.

De interactieve prijshistorie wordt hier verder aangevuld zodra de detaildata beschikbaar is.


💸 Huurgeschiedenis

Bekijk gedeelde huurprijzen voor dit adres. De bedragen zijn door gebruikers ingestuurd en na controle gepubliceerd, zodat huurders de actuele huur beter kunnen vergelijken.

Nog geen huurprijzen gedeeld voor dit adres.

Huur toevoegen

Deel alleen het bedrag en de maand. Voeg geen namen, contractdetails of andere persoonsgegevens toe.


💵 Vergelijkbare verkopen in de buurt

Bekijk recent verkochte woningen met vergelijkbare kenmerken rondom dit adres voor extra marktcontext.

Vergelijkbare verkopen laden...


🎯 Bod Adviseur

Staat woning
Opknapper Normaal Instapklaar
Laden...

Het Gebouw


🏦 Hypotheekrentes vergelijken

€
Annuïtair Lineair Aflossvrij
5j 10j 20j 30j
NHG 80% 90% 100%
Alle A+ A B C–G

📍 Adresgegevens

StraatParallelweg West
Huisnummer14
Postcode5554 KA
WoonplaatsValkenswaard
GemeenteValkenswaard
ProvincieNoord-Brabant
BuurtHoge Akkers
WijkWijk 00 Valkenswaard
Functiewoonfunctie
Bouwjaar1929
Oppervlakte113 m²
BAG ID858010000006869

🏗 Gebouw & Kenmerken

Bouwjaar1929
Woonoppervlakte113 m²
Typewoonfunctie
BouwstijlVooroorlogse bouw
StatusIn gebruik

🏢 3D Gebouwprofiel

Gebouwpaspoort opbouwen...
Gebouwdata laden...

🛠 Onderhoudsplan

Op basis van het bouwjaar (1929) en de leeftijd (97 jaar) is een indicatief onderhoudsplan opgesteld.

⚠ Hoge Prioriteit

Deze woning is 97 jaar oud. Een bouwkundige keuring is raadzaam. Let op: fundering, dakconstructie, voegwerk en leidingwerk.

€272
Reserve/mnd
€3269
Reserve/jaar
10€
Per m²/jaar
🏠 Dak 🧱 Gevel 🟧 Kozijnen 🔥 CV-ketel ⚡ Elektra 💧 Leidingwerk
▶ Volledig onderhoudsplan bekijken
🛒 Standaard Zorgprotocol

Routinematige controles en onderhoud die voor elke woning gelden.

🚨 Rook- & CO-melders
Elke 6 maanden
  • Test alle melders met testknop
  • Batterij vervangen: jaarlijks
  • Volledig vervangen na 10 jaar
⚡ Aardlekschakelaar (RCD)
Elke 6 maanden
  • Druk op de testknop
  • Schakelaar moet uitslaan
  • Bij geen reactie: elektricien bellen
🌀 Ventilatie
Elke 6 maanden
  • Reinig ventilatieroosters
  • Controleer filters
  • Voldoende luchtcirculatie
🔥 CV-ketel & Verwarming
Jaarlijks (sept)
  • Jaarlijks onderhoud door installateur
  • Ontlucht radiatoren
  • Waterdruk 1-1,5 bar
🌧️ Dakgoten & Afvoeren
Jaarlijks (nov)
  • Reinig goten, verwijder blad
  • Controleer afvoeren
  • Inspecteer op roest/lekkage
💧 Kit & Voegwerk
Jaarlijks
  • Controleer kitwerk badkamer/keuken
  • Vervang loslatend kitwerk
  • Voegwerk buitenmuur controleren
🏗 Gebouw-specifieke Elementen

Geraamde kosten en intervallen gebaseerd op bouwjaar 1929 en woonoppervlak.

Kozijnen vervanging
€15000
elke 30 jaar • €500/jr
Controleer
Badkamer renovatie
€8000
elke 25 jaar • €320/jr
Controleer
Keuken renovatie
€6000
elke 20 jaar • €300/jr
Controleer
CV-ketel vervanging
€2500
elke 15 jaar • €167/jr
Controleer
Elektra vernieuwing
€3000
elke 30 jaar • €100/jr
Controleer
Buitenschilderwerk
€452
elke 7 jaar • €65/jr
Controleer
Binnenschilderwerk
€565
elke 10 jaar • €56/jr
Controleer
Leidingwerk
€2000
elke 40 jaar • €50/jr
Controleer
Dakbedekking
€904
elke 25 jaar • €36/jr
Controleer
Bronnen: NEN 2767, VACpunt Wonen, SHR Onderhoudswijzer. Indicatief — laat een bouwkundige keuring uitvoeren.

⚡ Energie & Duurzaamheid

Energielabel
F

Geschat op basis van bouwjaar en oppervlakte.

Indicatieve energiekosten
EUR 216/mnd

Isolatie en installaties kunnen hier extra waarde opleveren.

Verduurzamingskansen

Isolatie en installaties kunnen hier extra waarde opleveren.

  • Start met maatregelen die passen bij bouwjaar 1929.
  • Gebruik de oppervlakte van 113 m² voor een realistische terugverdientijd.
  • Stroomverbruik: 2734 kWh.
  • Gasverbruik: 1469 m³.

Zon en besparing

Voor dit adres zijn coordinaten en oppervlakte beschikbaar. De zonnekaart kan daardoor na het laden een dak- en besparingsinschatting tonen.


🛠 Funderingsrisico (RVO)

FunderingsrisicoHogere Zandgronden
CategorieNiet kwetsbaar gebied - 40-60 %
Voor 197043.75%

📄 Eigendom & Kadaster

Kadastrale percelen
Perceelnummer Kadastrale gemeente Sectie Oppervlakte
1707 Valkenswaard F 654.0 m²
1770 Valkenswaard F 522.0 m²
2231 Valkenswaard F 590.0 m²
2232 Valkenswaard F 1270.0 m²
2233 Valkenswaard F 628.0 m²
Grenskwaliteit: D (11) C (9)

Geen publiekrechtelijke beperkingen gevonden

Bron: PDOK / Kadaster BRK & BRK-PB


⚠️ Asbest Risico

Asbestrisico controleren...

🏛 Rijksmonumenten

Monumentenregister laden...

🏛 Planning & Vergunningen

Bekendmakingen laden...

Plancontext laden...


🏠 Buurtprofiel (CBS)

BuurtHoge Akkers
WijkWijk 00 Valkenswaard
GemeenteValkenswaard
BuurtcodeBU08580004
Inwoners3,100
Huishoudens1,380
Gem. WOZ-waarde€450,000
Koopwoningen70.0%
Bevolkingsdichtheid2,575 /km²
Buurtoverzicht

Buurtstatistieken voor Parallelweg West 14

Deze dialoog bundelt de belangrijkste buurt- en voorzieningengegevens rond dit adres. Voor diepere trendgrafieken en alle adressen in dezelfde buurt kun je doorklikken naar de volledige buurtpagina.

Buurt
Hoge Akkers
Wijk 00 Valkenswaard
Inwoners & huishoudens
3,100
1,380 huishoudens
Gem. woningwaarde
€450.000
Buurttrend, geen taxatie van dit specifieke huis.
Gemeenschapsprofiel
  • Bevolkingsdichtheid: 2,575 /km²
  • Koopwoningen: 70.0%
  • CBS buurtcode: BU08580004
Voorzieningen dichtbij
  • Supermarkt: 1.3 km
  • Basisschool: 0.6 km
  • Huisarts: 0.6 km
  • Treinstation: 11.0 km

Gemiddeld inkomen staat hier bewust niet tussen: dat cijfer tonen we pas zodra we een betrouwbare gratis buurtbron hebben die past bij de rest van deze CBS-laag.


🏢 Wijk Score

Officiële Leefbaarometer laden...
Supermarkt1.3 km
Basisschool0.6 km
Huisarts0.6 km
Treinstation11.0 km

🛡 Veiligheid & Criminaliteit

Veiligheidsdata laden...

🩹 Gezondheidsprofiel

Gezondheidsdata laden...

🎓 Scholen in de Buurt

Afstand basisschool0.6 km
Basisscholen binnen 1 km1
Basisscholen binnen 3 km7
Middelbare school2.6 km
Kinderdagverblijf0.6 km

🏫 Kinderopvang in de buurt

Kinderopvang zoeken...

📍 Voorzieningen

Voorzieningen zoeken...

Afstanden zijn hemelsbreed. Bron: OpenStreetMap + Google Maps


🚗 Parkeervergunning

✅
Geen betaald parkeren
Op dit adres in Valkenswaard is geen parkeervergunning of betaald parkeren nodig voor bewoners — parkeren in de openbare ruimte is hier vrij.
★ Gratis parkeren

🏭 Omgeving Highlights

Bijzondere locaties zoeken...

🏠 3D Buurtaanzicht

Klik om 3D buurtaanzicht te laden
Interactief · Draaien & zoomen
Slepen om te draaien

🌍 Klimaatcheck

Klimaatrisico's combineren...

🌊 Overstromingsrisico

Risico analyseren...

⬇️ Bodemdaling

Bodemdaling analyseren...

🔊 Geluidsniveau

Geluidsniveau meten...

🍃 Luchtkwaliteit

Luchtkwaliteit meten...

🚹 Verkeersveiligheid

Bevolkingsdichtheid2,575 /km²
Geschatte verkeersdrukGemiddeld
Huishoudens in buurt1,380
BronCBS + BGT

Deze verkeersinschatting is gebaseerd op buurtdichtheid en lokale objectdichtheid, niet op ongevallencijfers.


🌀 Windturbines in de buurt

Windturbines zoeken...

🌳 Beschermde Natuur

90
Dichtbij natuur
Beschermd natuurgebied op loopafstand. Ideaal voor wandelen en buitenleven.
1.2 km
Dichtstbijzijnde
4
Gebieden binnen 10 km
Wat betekent dit voor jou?
  • Natuur op loop- of fietsafstand — fijn voor dagelijks buitenleven
  • Beschermde gebieden blijven groen — dit verandert niet door bouwplannen
  • Natura 2000-gebieden beschermen zeldzame planten en dieren in Nederland
Beschermde gebieden in de buurt
🌳
Leenderbos, Groote Heide & De Plateaux
Habitatrichtlijn — beschermd leefgebied
1.17 km
afstand
🌳
Strabrechtse Heide & Beuven
Habitatrichtlijn — beschermd leefgebied
9.8 km
afstand
🌳
Weerter- en Budelerbergen & Ringselven
Vogelrichtlijn — beschermd vogelgebied
12.53 km
afstand
🌳
Kempenland-West
Habitatrichtlijn — beschermd leefgebied
20.24 km
afstand
Bron: RVO / PDOK — Natura 2000 netwerk. Straal: 10 km.

🌞 Zonstand

Zonstand berekenen...
Zon- en schaduwadvies laden...

De Buurt


♨ Warmtenet

Warmtenet controleren...

📡 Connectiviteit

Connectiviteit controleren...

🌿 Groen in de Buurt

Groengebieden zoeken...

Omgeving & Risico's


🌎 Fysieke Omgeving (BGT)

voetpad (8) rijbaan lokale weg (7) fietspad (4) parkeervlak (1)

Fysieke objecten binnen 100m van dit adres (BGT)


📍 Bekijk dit adres

📷
Street View wordt geladen…

🏛 Adressen in de buurt


📈 Vergelijkbare adressen (5554 KA)

Adres Oppervlakte Bouwjaar
Parallelweg West 2 139 m² 1930
Parallelweg West 4 101 m² 1930
Parallelweg West 6 248 m² 1939
Parallelweg West 8A 142 m² 1961
Parallelweg West 8 209 m² 1961
Parallelweg West 10 164 m² 1934
Parallelweg West 12 146 m² 1929
Parallelweg West 16 155 m² 1929
Parallelweg West 18 312 m² 1906
Parallelweg West 20 112 m² 1935
Parallelweg West 22 129 m² 1934
Parallelweg West 24 333 m² 2008
Parallelweg West 26 264 m² 1976
Parallelweg West 28 219 m² 1976

📚 Kadaster & Registratie

BAG Nummeraanduiding ID858010000006869
GemeenteValkenswaard
Coördinaten (WGS84)51.34606° N, 5.46583° E

Due diligence checklist

Document Doel Verkrijgbaar bij
KadasteruittrekselEigendomsgeschiedeniskadaster.nl
ErfpachtcontractErfpachtvoorwaardenVerkoper/notaris
VvE-documentenJaarrekening, MJOP, notulenVerkoper/VvE beheerder
EnergiecertificaatOfficiële labelvalidatieVerkoper/taxateur
BestemmingsplanGemeentelijk bestemmingsplanvalkenswaard.nl

💸 Huur je deze woning? Doe direct de gratis huurcheck

Bereken in 2 minuten of je mogelijk te veel huur betaalt op basis van WWS-inschatting en actuele regels. Alle functies zijn nu gratis.


✨ Lokale feiten over dit adres

Lokale feiten over dit adres laden...

✅ Bezichtigingschecklist

Checklist genereren...
Gratis waardebepaling

Vraag een gratis waardebepaling voor dit adres

Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact op — geheel vrijblijvend.

Geen spam. Je gegevens worden alleen gebruikt voor deze aanvraag.

⚖️ Vergelijk dit adres

Bewaar dit adres in de vergelijker en open daarna lokale makelaars zodra je klaar bent om te bieden.

Makelaars in Valkenswaard

📞 Gratis taxatie aanvragen

Vraag een gratis taxatie aan voor Parallelweg West 14. Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact met je op — geheel vrijblijvend.

Vergelijker
Kies adressen om te vergelijken