Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl

Grotestraat 15, 5151 JC Drunen

BAG ID: 797010000000209 · Adresinformatie uit het Basisregistratie Adressen en Gebouwen
woonfunctieBouwjaar 1844457 m²
457 m²
Woonoppervlakte
1844
Bouwjaar
5151 JC
Postcode

In de omgeving van Drunen is Grotestraat 15 een opvallend historisch pand uit 1844. Het betreft een vooroorlogs pand van voor 1900 met karakteristieke bouw uit die tijd. Het gebruiksoppervlak is volgens de BAG 457 m². Gelegen in Venne-West, gemeente Heusden (Noord-Brabant). Het energielabel is G. Dit label biedt duidelijke ruimte voor verduurzaming en lagere energiekosten. Met 457 m² is deze woning groter dan 93% van de 15 woningen met dezelfde postcode (gemiddeld 251 m²) en met bouwjaar 1844 is het pand ouder dan het postcodegemiddelde (1920).

Adresoverzicht

📌 Belangrijkste gegevens

Hier staan de belangrijkste adresgegevens voor een snelle eerste beoordeling: bouwjaar, oppervlakte, energielabel en buurtcontext. De herkomst van elk cijfer blijft zichtbaar; kaarten en aanvullende datasets volgen verderop.

Bouwjaar
1844
Woonoppervlakte
457 m2
Energielabel
G
Gem. WOZ-waarde buurt
EUR 405.000
Leefscore
30/100
Beperkt

Buurt en straat

Dit adres ligt in Venne-West. De buurt telt ongeveer 5.490 inwoners. In dezelfde postcode staan 15 andere adressen in onze vergelijking.

Mediaan oppervlakte in deze postcode: 209 m².Mediaan bouwjaar: 1933.

Voorzieningen dichtbij

  • Supermarkt700 m
  • Treinstation14,0 km
  • Basisschool600 m
  • Huisarts1,3 km

Samenvatting van dit adres

Grotestraat 15 in Drunen is geregistreerd als woonfunctie. De beschikbare BAG-gegevens vermelden 457 m2 woonoppervlakte, bouwjaar 1844, mediaan in hetzelfde postcodegebied 209 m2. Dit valt onder historische bouw; die context helpt bij het beoordelen van onderhoud, energieprestatie en vergelijkbare panden.

Dit adres ligt in buurt Venne-West, gemengde woonbuurt, voorzieningen: supermarkt 700 m, treinstation 14,0 km, basisschool 600 m. Via de straat-, buurt- en stadspagina's kunt u de ligging en kenmerken vergelijken met andere adressen.

De beschikbare marktcontext bestaat uit buurt-WOZ rond EUR 405.000, leefscore 30/100 (beperkt), energielabel G. Dit is een indicatie en geen taxatie; vergelijk voor een koop- of verkoopbeslissing ook recente transacties, onderhoud en juridische beperkingen.

Energie Label G (bekend)
WOZ-buurt Gemiddeld EUR 405.000
Leefscore 30/100 - beperkt
Voorzieningen Supermarkt op 700 m
Woningmix 69% koopwoningen in de buurt
Fundering RVO: Hogere Zandgronden

Waarde & Kosten

📈 Kerncijfers

🏠
457 m²
Woonoppervlakte
📅
1844
Bouwjaar
📑
woonfunctie
Functie
✉
5151 JC
Postcode
🏛
Drunen
Woonplaats
📍
51.6881, 5.1224
Locatie
💰
Laden...
Geschatte verkoopwaarde
🏠
Laden...
Huurrendement
🏠
Bereken...
Hypotheek
🏫
Laden...
Gemeentelijke belastingen
📜
Laden...
Erfpacht
🏡
Laden...
Voorzieningen
🌫
Laden...
Luchtkwaliteit
🌊
negligible
Seismisch risico
Seismic activity in the Netherlands is concentrated in the Groningen gas field area. This location is outside the affected region.
📈
Laden...
Huurmarktdruk
💰
Laden...
Laatste verkoop
🔊
59 dB
Geluidsniveau
💡
5,200 kWh
Geschat verbruik
Elektriciteitsverbruik
🔥
4,500 m³
Geschat verbruik
Gasverbruik
💰
€596/mnd
€7150/jaar
Geschatte energiekosten
⚡
G
Energielabel

🌟 Life Score

30% Matig

Score Onderdelen

👥 Sociaal Leven
46
🎓 Onderwijs
37
🚌 Transport
23
🌳 Groen
0
🪺 Gezondheid
28
📈 Investering
40

🏠 Locatiescores

🚲
24
Beperkt
Fiets
🚶
29
Beperkt
Loopbaarheid
🚌
23
Beperkt
OV & Bereikbaarheid
🛡
80
Veilig
Veiligheid
📈
40
Gemiddeld
Investering
ⓘ Hoe berekenen we deze scores?

Elke score loopt van 0 tot 100. Hoe hoger, hoe beter. De beoordeling is:

80-100 Uitstekend 65-79 Goed 45-64 Matig 0-44 Beperkt
🚲 Fiets: Fietsinfrastructuur (fietspaden, woonerven), bevolkingsdichtheid, bereikbaarheid van supermarkt/station/school, en geluidsniveau.
🚶 Loopbaarheid: Loopafstand tot supermarkt, restaurant, school, huisarts, park en sportveld. Bonus voor stedelijke dichtheid.
🚌 OV & Bereikbaarheid: Afstand tot treinstation, overstapstation en snelwegoprit. Bonus voor stedelijke dichtheid (meer bus/tram).
🛡 Veiligheid: Gebaseerd op CBS-misdaadcijfers per 1.000 inwoners in de buurt. Lagere criminaliteit = hogere score.
📈 Investering: 5-jarige waardeontwikkeling in de buurt, jaarlijkse prijstrend gemeente, en 10-jarige waardegroei.

Bronnen: CBS, BGT, PDOK, BAG. Scores worden automatisch berekend en zijn indicatief.


📈 WOZ-waardegeschiedenis (10 jaar)

Bekijk de WOZ-waarde ontwikkeling per jaar, inclusief jaar-op-jaar stijging of daling voor dit adres.

WOZ-waardehistorie laden...

Gemeentelijke WOZ-trend laden...


📈 Verkoopgeschiedenis

Woningwaarde en prijscontext

De gemiddelde WOZ-waarde in deze buurt is EUR 405.000.

De interactieve prijshistorie wordt hier verder aangevuld zodra de detaildata beschikbaar is.


💸 Huurgeschiedenis

Bekijk gedeelde huurprijzen voor dit adres. De bedragen zijn door gebruikers ingestuurd en na controle gepubliceerd, zodat huurders de actuele huur beter kunnen vergelijken.

Nog geen huurprijzen gedeeld voor dit adres.

Huur toevoegen

Deel alleen het bedrag en de maand. Voeg geen namen, contractdetails of andere persoonsgegevens toe.


💵 Vergelijkbare verkopen in de buurt

Bekijk recent verkochte woningen met vergelijkbare kenmerken rondom dit adres voor extra marktcontext.

Vergelijkbare verkopen laden...


🎯 Bod Adviseur

Staat woning
Opknapper Normaal Instapklaar
Laden...

Het Gebouw


🏦 Hypotheekrentes vergelijken

€
Annuïtair Lineair Aflossvrij
5j 10j 20j 30j
NHG 80% 90% 100%
Alle A+ A B C–G

📍 Adresgegevens

StraatGrotestraat
Huisnummer15
Postcode5151 JC
WoonplaatsDrunen
GemeenteHeusden
ProvincieNoord-Brabant
BuurtVenne-West
WijkWijk 01 Drunen
Functiewoonfunctie
Bouwjaar1844
Oppervlakte457 m²
BAG ID797010000000209

🏗 Gebouw & Kenmerken

Bouwjaar1844
Woonoppervlakte457 m²
Typewoonfunctie
BouwstijlVooroorlogse bouw
StatusIn gebruik

🏢 3D Gebouwprofiel

Gebouwpaspoort opbouwen...
Gebouwdata laden...

🛠 Onderhoudsplan

Op basis van het bouwjaar (1844) en de leeftijd (182 jaar) is een indicatief onderhoudsplan opgesteld.

⚠ Hoge Prioriteit

Deze woning is 182 jaar oud. Een bouwkundige keuring is raadzaam. Let op: fundering, dakconstructie, voegwerk en leidingwerk.

€545
Reserve/mnd
€6545
Reserve/jaar
12€
Per m²/jaar
🏠 Dak 🧱 Gevel 🟧 Kozijnen 🔥 CV-ketel ⚡ Elektra 💧 Leidingwerk
▶ Volledig onderhoudsplan bekijken
🛒 Standaard Zorgprotocol

Routinematige controles en onderhoud die voor elke woning gelden.

🚨 Rook- & CO-melders
Elke 6 maanden
  • Test alle melders met testknop
  • Batterij vervangen: jaarlijks
  • Volledig vervangen na 10 jaar
⚡ Aardlekschakelaar (RCD)
Elke 6 maanden
  • Druk op de testknop
  • Schakelaar moet uitslaan
  • Bij geen reactie: elektricien bellen
🌀 Ventilatie
Elke 6 maanden
  • Reinig ventilatieroosters
  • Controleer filters
  • Voldoende luchtcirculatie
🔥 CV-ketel & Verwarming
Jaarlijks (sept)
  • Jaarlijks onderhoud door installateur
  • Ontlucht radiatoren
  • Waterdruk 1-1,5 bar
🌧️ Dakgoten & Afvoeren
Jaarlijks (nov)
  • Reinig goten, verwijder blad
  • Controleer afvoeren
  • Inspecteer op roest/lekkage
💧 Kit & Voegwerk
Jaarlijks
  • Controleer kitwerk badkamer/keuken
  • Vervang loslatend kitwerk
  • Voegwerk buitenmuur controleren
🏗 Gebouw-specifieke Elementen

Geraamde kosten en intervallen gebaseerd op bouwjaar 1844 en woonoppervlak.

Kozijnen vervanging
€15000
elke 30 jaar • €500/jr
Controleer
Badkamer renovatie
€8000
elke 25 jaar • €320/jr
Controleer
Keuken renovatie
€6000
elke 20 jaar • €300/jr
Controleer
Buitenschilderwerk
€1200
elke 7 jaar • €171/jr
Controleer
CV-ketel vervanging
€2500
elke 15 jaar • €167/jr
Controleer
Binnenschilderwerk
€1500
elke 10 jaar • €150/jr
Controleer
Elektra vernieuwing
€3000
elke 30 jaar • €100/jr
Controleer
Dakbedekking
€2400
elke 25 jaar • €96/jr
Controleer
Leidingwerk
€2000
elke 40 jaar • €50/jr
Controleer
Bronnen: NEN 2767, VACpunt Wonen, SHR Onderhoudswijzer. Indicatief — laat een bouwkundige keuring uitvoeren.

⚡ Energie & Duurzaamheid

Energielabel
G
Indicatieve energiekosten
EUR 596/mnd

Isolatie en installaties kunnen hier extra waarde opleveren.

Verduurzamingskansen

Isolatie en installaties kunnen hier extra waarde opleveren.

  • Start met maatregelen die passen bij bouwjaar 1844.
  • Gebruik de oppervlakte van 457 m² voor een realistische terugverdientijd.
  • Stroomverbruik: 5200 kWh.
  • Gasverbruik: 4500 m³.

Zon en besparing

Voor dit adres zijn coordinaten en oppervlakte beschikbaar. De zonnekaart kan daardoor na het laden een dak- en besparingsinschatting tonen.


🛠 Funderingsrisico (RVO)

FunderingsrisicoHogere Zandgronden
CategorieNiet kwetsbaar gebied - 60-80 %
Voor 197063.33333333333333%

📄 Eigendom & Kadaster

Kadastrale percelen
Perceelnummer Kadastrale gemeente Sectie Oppervlakte
624 Drunen H 1315.0 m²
777 Drunen H 885.0 m²
778 Drunen H 1260.0 m²
1862 Drunen H 313.0 m²
1863 Drunen H 307.0 m²
Grenskwaliteit: D (20)
Publiekrechtelijke beperkingen (9)
Toon beperkingen
Type Datum
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1981-03-10
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2003-12-24
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 1999-08-17
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 1999-08-17
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 1999-08-17
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 1999-08-17
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 1999-08-17
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 1999-08-17
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 1999-08-17

Bron: PDOK / Kadaster BRK & BRK-PB


⚠️ Asbest Risico

Asbestrisico controleren...

🏛 Rijksmonumenten

Monumentenregister laden...

🏛 Planning & Vergunningen

Bekendmakingen laden...

Plancontext laden...


🏠 Buurtprofiel (CBS)

BuurtVenne-West
WijkWijk 01 Drunen
GemeenteHeusden
BuurtcodeBU07970104
Inwoners5,490
Huishoudens2,445
Gem. WOZ-waarde€405,000
Koopwoningen69.0%
Bevolkingsdichtheid1,525 /km²
Buurtoverzicht

Buurtstatistieken voor Grotestraat 15

Deze dialoog bundelt de belangrijkste buurt- en voorzieningengegevens rond dit adres. Voor diepere trendgrafieken en alle adressen in dezelfde buurt kun je doorklikken naar de volledige buurtpagina.

Buurt
Venne-West
Wijk 01 Drunen
Inwoners & huishoudens
5,490
2,445 huishoudens
Gem. woningwaarde
€405.000
Buurttrend, geen taxatie van dit specifieke huis.
Gemeenschapsprofiel
  • Bevolkingsdichtheid: 1,525 /km²
  • Koopwoningen: 69.0%
  • CBS buurtcode: BU07970104
Voorzieningen dichtbij
  • Supermarkt: 0.7 km
  • Basisschool: 0.6 km
  • Huisarts: 1.3 km
  • Treinstation: 14.0 km

Gemiddeld inkomen staat hier bewust niet tussen: dat cijfer tonen we pas zodra we een betrouwbare gratis buurtbron hebben die past bij de rest van deze CBS-laag.


🏢 Wijk Score

Officiële Leefbaarometer laden...
Supermarkt0.7 km
Basisschool0.6 km
Huisarts1.3 km
Treinstation14.0 km

🛡 Veiligheid & Criminaliteit

Veiligheidsdata laden...

🩹 Gezondheidsprofiel

Gezondheidsdata laden...

🎓 Scholen in de Buurt

Afstand basisschool0.6 km
Basisscholen binnen 1 km1
Basisscholen binnen 3 km4
Middelbare school2.0 km
Kinderdagverblijf0.6 km

🏫 Kinderopvang in de buurt

Kinderopvang zoeken...

📍 Voorzieningen

Voorzieningen zoeken...

Afstanden zijn hemelsbreed. Bron: OpenStreetMap + Google Maps


🚗 Parkeervergunning

✅
Geen betaald parkeren
Op dit adres in Heusden is geen parkeervergunning of betaald parkeren nodig voor bewoners — parkeren in de openbare ruimte is hier vrij.
★ Gratis parkeren

🏭 Omgeving Highlights

Bijzondere locaties zoeken...

🏠 3D Buurtaanzicht

Klik om 3D buurtaanzicht te laden
Interactief · Draaien & zoomen
Slepen om te draaien

🌍 Klimaatcheck

Klimaatrisico's combineren...

🌊 Overstromingsrisico

Risico analyseren...

⬇️ Bodemdaling

Bodemdaling analyseren...

🔊 Geluidsniveau

Geluidsniveau meten...

🍃 Luchtkwaliteit

Luchtkwaliteit meten...

🚹 Verkeersveiligheid

Bevolkingsdichtheid1,525 /km²
Geschatte verkeersdrukGemiddeld
Huishoudens in buurt2,445
BronCBS + BGT

Deze verkeersinschatting is gebaseerd op buurtdichtheid en lokale objectdichtheid, niet op ongevallencijfers.


🌀 Windturbines in de buurt

Windturbines zoeken...

🌳 Beschermde Natuur

90
Dichtbij natuur
Beschermd natuurgebied op loopafstand. Ideaal voor wandelen en buitenleven.
1.9 km
Dichtstbijzijnde
4
Gebieden binnen 10 km
Wat betekent dit voor jou?
  • Natuur op loop- of fietsafstand — fijn voor dagelijks buitenleven
  • Beschermde gebieden blijven groen — dit verandert niet door bouwplannen
  • Natura 2000-gebieden beschermen zeldzame planten en dieren in Nederland
Beschermde gebieden in de buurt
🌳
Loonse en Drunense Duinen & Leemkuilen
Habitatrichtlijn — beschermd leefgebied
1.91 km
afstand
🌳
Vlijmens Ven, Moerputten & Bossche Broek
Habitatrichtlijn — beschermd leefgebied
3.75 km
afstand
🌳
Langstraat
Habitatrichtlijn — beschermd leefgebied
5.46 km
afstand
🌳
Loevestein, Pompveld & Kornsche Boezem
Habitatrichtlijn — beschermd leefgebied
9.42 km
afstand
Bron: RVO / PDOK — Natura 2000 netwerk. Straal: 10 km.

🌞 Zonstand

Zonstand berekenen...
Zon- en schaduwadvies laden...

De Buurt


♨ Warmtenet

Warmtenet controleren...

📡 Connectiviteit

Connectiviteit controleren...

🌿 Groen in de Buurt

Groengebieden zoeken...

Omgeving & Risico's


🌎 Fysieke Omgeving (BGT)

voetpad (9) parkeervlak (8) rijbaan lokale weg (3)

Fysieke objecten binnen 100m van dit adres (BGT)


📍 Bekijk dit adres

📷
Street View wordt geladen…

🏛 Adressen in de buurt


📈 Vergelijkbare adressen (5151 JC)

Adres Oppervlakte Bouwjaar
Grotestraat 1 863 m² 1973
Grotestraat 5 279 m² 1834
Grotestraat 7 75 m² 1834
Grotestraat 7A 215 m² 1987
Grotestraat 9 181 m² 1950
Grotestraat 11 129 m² 1951
Grotestraat 17A 255 m² 1980
Grotestraat 17 346 m² 1892
Grotestraat 19 274 m² 1883
Grotestraat 21 205 m² 1933
Grotestraat 23 202 m² 1883
Grotestraat 25 232 m² 1887
Grotestraat 27 199 m² 1953
Grotestraat 29 209 m² 1960
Grotestraat 35 104 m² 1900

📚 Kadaster & Registratie

BAG Nummeraanduiding ID797010000000209
GemeenteHeusden
Coördinaten (WGS84)51.68807° N, 5.12236° E

Due diligence checklist

Document Doel Verkrijgbaar bij
KadasteruittrekselEigendomsgeschiedeniskadaster.nl
ErfpachtcontractErfpachtvoorwaardenVerkoper/notaris
VvE-documentenJaarrekening, MJOP, notulenVerkoper/VvE beheerder
EnergiecertificaatOfficiële labelvalidatieVerkoper/taxateur
BestemmingsplanGemeentelijk bestemmingsplandrunen.nl

🏡 Buurtinformatie in Drunen

5,490
Inwoners
2,445
Huishoudens
2.2
Gem. huishoudgrootte
2,429
Woningvoorraad
€405.000
Gem. woningwaarde Venne-West
69%
Koopwoningen
1,525
Inwoners per km²

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Bekijk buurtpagina →


💸 Huur je deze woning? Doe direct de gratis huurcheck

Bereken in 2 minuten of je mogelijk te veel huur betaalt op basis van WWS-inschatting en actuele regels. Alle functies zijn nu gratis.


✨ Lokale feiten over dit adres

Lokale feiten over dit adres laden...

✅ Bezichtigingschecklist

Checklist genereren...
Gratis waardebepaling

Vraag een gratis waardebepaling voor dit adres

Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact op — geheel vrijblijvend.

Geen spam. Je gegevens worden alleen gebruikt voor deze aanvraag.

⚖️ Vergelijk dit adres

Bewaar dit adres in de vergelijker en open daarna lokale makelaars zodra je klaar bent om te bieden.

Makelaars in Drunen

📞 Gratis taxatie aanvragen

Vraag een gratis taxatie aan voor Grotestraat 15. Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact met je op — geheel vrijblijvend.

Vergelijker
Kies adressen om te vergelijken