Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl

Gounodstraat 45, 3816 WJ Amersfoort

BAG ID: 307010000429814 · Adresinformatie uit het Basisregistratie Adressen en Gebouwen
woonfunctieBouwjaar 195996 m²
96 m²
Woonoppervlakte
1959
Bouwjaar
3816 WJ
Postcode

Welkom bij Gounodstraat 45 — een naoorlogs pand in Amersfoort daterend uit 1959. Deze woning is gebouwd in de naoorlogse wederopbouwperiode (1945–1975). Met 96 m² woonoppervlak biedt het pand de bijbehorende ruimte. Het adres ligt in de wijk Componistenbuurt-Zuid, gemeente Amersfoort, provincie Utrecht. Op de energieschaal scoort deze woning label B. Met dit label behoort de woning tot de energiezuinigere panden. Met 96 m² is deze woning groter dan 85% van de 13 woningen met dezelfde postcode (gemiddeld 88 m²) en het bouwjaar 1959 ligt rond het postcodegemiddelde (1959).

Adresoverzicht

📌 Belangrijkste gegevens

Hier staan de belangrijkste adresgegevens voor een snelle eerste beoordeling: bouwjaar, oppervlakte, energielabel en buurtcontext. De herkomst van elk cijfer blijft zichtbaar; kaarten en aanvullende datasets volgen verderop.

Bouwjaar
1959
Woonoppervlakte
96 m2
Energielabel
B
Gem. WOZ-waarde buurt
EUR 374.000
Leefscore
43/100
Beperkt

Buurt en straat

Dit adres ligt in Componistenbuurt-Zuid. De buurt telt ongeveer 2.560 inwoners. In dezelfde postcode staan 13 andere adressen in onze vergelijking.

Mediaan oppervlakte in deze postcode: 87 m².Mediaan bouwjaar: 1959.

Voorzieningen dichtbij

  • Supermarkt700 m
  • Treinstation3,1 km
  • Basisschool400 m
  • Huisarts1,0 km

Samenvatting van dit adres

Gounodstraat 45 in Amersfoort is geregistreerd als woonfunctie. De beschikbare BAG-gegevens vermelden 96 m2 woonoppervlakte, bouwjaar 1959, mediaan in hetzelfde postcodegebied 87 m2. Dit valt onder naoorlogse bouw; die context helpt bij het beoordelen van onderhoud, energieprestatie en vergelijkbare panden.

Dit adres ligt in buurt Componistenbuurt-Zuid, stedelijke buurt, voorzieningen: supermarkt 700 m, treinstation 3,1 km, basisschool 400 m. Via de straat-, buurt- en stadspagina's kunt u de ligging en kenmerken vergelijken met andere adressen.

De beschikbare marktcontext bestaat uit buurt-WOZ rond EUR 374.000, leefscore 43/100 (beperkt), energielabel B. Dit is een indicatie en geen taxatie; vergelijk voor een koop- of verkoopbeslissing ook recente transacties, onderhoud en juridische beperkingen.

Energie Label B (bekend)
WOZ-buurt Gemiddeld EUR 374.000
Leefscore 43/100 - beperkt
Voorzieningen Supermarkt op 700 m
Woningmix 56% koopwoningen in de buurt
Fundering RVO: Hogere Zandgronden

Waarde & Kosten

📈 Kerncijfers

🏠
96 m²
Woonoppervlakte
📅
1959
Bouwjaar
📑
woonfunctie
Functie
✉
3816 WJ
Postcode
🏛
Amersfoort
Woonplaats
📍
52.1478, 5.4083
Locatie
💰
Laden...
Geschatte verkoopwaarde
🏠
Laden...
Huurrendement
🏠
Bereken...
Hypotheek
🏫
Laden...
Gemeentelijke belastingen
📜
Laden...
Erfpacht
🏡
Laden...
Voorzieningen
🌫
Laden...
Luchtkwaliteit
🌊
negligible
Seismisch risico
Seismic activity in the Netherlands is concentrated in the Groningen gas field area. This location is outside the affected region.
📈
Laden...
Huurmarktdruk
💰
Laden...
Laatste verkoop
🔊
66 dB
Geluidsniveau
💡
2,428 kWh
Geschat verbruik
Elektriciteitsverbruik
🔥
1,248 m³
Geschat verbruik
Gasverbruik
💰
€186/mnd
€2229/jaar
Geschatte energiekosten
⚡
B
Energielabel

🌟 Life Score

43% Matig

Score Onderdelen

👥 Sociaal Leven
61
🎓 Onderwijs
52
🚌 Transport
62
🌳 Groen
0
🪺 Gezondheid
33
📈 Investering
40

🏠 Locatiescores

🚲
29
Beperkt
Fiets
🚶
47
Matig
Loopbaarheid
🚌
62
Matig
OV & Bereikbaarheid
🛡
56
Gemiddeld
Veiligheid
📈
40
Gemiddeld
Investering
ⓘ Hoe berekenen we deze scores?

Elke score loopt van 0 tot 100. Hoe hoger, hoe beter. De beoordeling is:

80-100 Uitstekend 65-79 Goed 45-64 Matig 0-44 Beperkt
🚲 Fiets: Fietsinfrastructuur (fietspaden, woonerven), bevolkingsdichtheid, bereikbaarheid van supermarkt/station/school, en geluidsniveau.
🚶 Loopbaarheid: Loopafstand tot supermarkt, restaurant, school, huisarts, park en sportveld. Bonus voor stedelijke dichtheid.
🚌 OV & Bereikbaarheid: Afstand tot treinstation, overstapstation en snelwegoprit. Bonus voor stedelijke dichtheid (meer bus/tram).
🛡 Veiligheid: Gebaseerd op CBS-misdaadcijfers per 1.000 inwoners in de buurt. Lagere criminaliteit = hogere score.
📈 Investering: 5-jarige waardeontwikkeling in de buurt, jaarlijkse prijstrend gemeente, en 10-jarige waardegroei.

Bronnen: CBS, BGT, PDOK, BAG. Scores worden automatisch berekend en zijn indicatief.


📈 WOZ-waardegeschiedenis (10 jaar)

Bekijk de WOZ-waarde ontwikkeling per jaar, inclusief jaar-op-jaar stijging of daling voor dit adres.

WOZ-waardehistorie laden...

Gemeentelijke WOZ-trend laden...


📈 Verkoopgeschiedenis

Woningwaarde en prijscontext

De gemiddelde WOZ-waarde in deze buurt is EUR 374.000.

De interactieve prijshistorie wordt hier verder aangevuld zodra de detaildata beschikbaar is.


💸 Huurgeschiedenis

Bekijk gedeelde huurprijzen voor dit adres. De bedragen zijn door gebruikers ingestuurd en na controle gepubliceerd, zodat huurders de actuele huur beter kunnen vergelijken.

Nog geen huurprijzen gedeeld voor dit adres.

Huur toevoegen

Deel alleen het bedrag en de maand. Voeg geen namen, contractdetails of andere persoonsgegevens toe.


💵 Vergelijkbare verkopen in de buurt

Bekijk recent verkochte woningen met vergelijkbare kenmerken rondom dit adres voor extra marktcontext.

Vergelijkbare verkopen laden...


🎯 Bod Adviseur

Staat woning
Opknapper Normaal Instapklaar
Laden...

Het Gebouw


🏦 Hypotheekrentes vergelijken

€
Annuïtair Lineair Aflossvrij
5j 10j 20j 30j
NHG 80% 90% 100%
Alle A+ A B C–G

📍 Adresgegevens

StraatGounodstraat
Huisnummer45
Postcode3816 WJ
WoonplaatsAmersfoort
GemeenteAmersfoort
ProvincieUtrecht
BuurtComponistenbuurt-Zuid
WijkRandenbroek
Functiewoonfunctie
Bouwjaar1959
Oppervlakte96 m²
BAG ID307010000429814

🏗 Gebouw & Kenmerken

Bouwjaar1959
Woonoppervlakte96 m²
Typewoonfunctie
BouwstijlNaoorlogse wederopbouw
StatusIn gebruik

🏢 3D Gebouwprofiel

Gebouwpaspoort opbouwen...
Gebouwdata laden...

🛠 Onderhoudsplan

Op basis van het bouwjaar (1959) en de leeftijd (67 jaar) is een indicatief onderhoudsplan opgesteld.

⚠ Hoge Prioriteit

Deze woning is 67 jaar oud. Een bouwkundige keuring is raadzaam. Let op: fundering, dakconstructie, voegwerk en leidingwerk.

€243
Reserve/mnd
€2921
Reserve/jaar
9€
Per m²/jaar
🏠 Dak 🧱 Gevel 🟧 Kozijnen 🔥 CV-ketel ⚡ Elektra 💧 Leidingwerk
▶ Volledig onderhoudsplan bekijken
🛒 Standaard Zorgprotocol

Routinematige controles en onderhoud die voor elke woning gelden.

🚨 Rook- & CO-melders
Elke 6 maanden
  • Test alle melders met testknop
  • Batterij vervangen: jaarlijks
  • Volledig vervangen na 10 jaar
⚡ Aardlekschakelaar (RCD)
Elke 6 maanden
  • Druk op de testknop
  • Schakelaar moet uitslaan
  • Bij geen reactie: elektricien bellen
🌀 Ventilatie
Elke 6 maanden
  • Reinig ventilatieroosters
  • Controleer filters
  • Voldoende luchtcirculatie
🔥 CV-ketel & Verwarming
Jaarlijks (sept)
  • Jaarlijks onderhoud door installateur
  • Ontlucht radiatoren
  • Waterdruk 1-1,5 bar
🌧️ Dakgoten & Afvoeren
Jaarlijks (nov)
  • Reinig goten, verwijder blad
  • Controleer afvoeren
  • Inspecteer op roest/lekkage
💧 Kit & Voegwerk
Jaarlijks
  • Controleer kitwerk badkamer/keuken
  • Vervang loslatend kitwerk
  • Voegwerk buitenmuur controleren
🏗 Gebouw-specifieke Elementen

Geraamde kosten en intervallen gebaseerd op bouwjaar 1959 en woonoppervlak.

Kozijnen vervanging
€15000
elke 30 jaar • €500/jr
Controleer
Badkamer renovatie
€8000
elke 25 jaar • €320/jr
Controleer
Keuken renovatie
€6000
elke 20 jaar • €300/jr
Controleer
CV-ketel vervanging
€2500
elke 15 jaar • €167/jr
Controleer
Elektra vernieuwing
€3000
elke 30 jaar • €100/jr
Controleer
Buitenschilderwerk
€384
elke 7 jaar • €55/jr
Controleer
Leidingwerk
€2000
elke 40 jaar • €50/jr
Controleer
Binnenschilderwerk
€480
elke 10 jaar • €48/jr
Controleer
Dakbedekking
€768
elke 25 jaar • €31/jr
Controleer
Bronnen: NEN 2767, VACpunt Wonen, SHR Onderhoudswijzer. Indicatief — laat een bouwkundige keuring uitvoeren.

⚡ Energie & Duurzaamheid

Energielabel
B
Indicatieve energiekosten
EUR 186/mnd

Dit label wijst op een relatief zuinige woning.

Verduurzamingskansen

Dit label wijst op een relatief zuinige woning.

  • Start met maatregelen die passen bij bouwjaar 1959.
  • Gebruik de oppervlakte van 96 m² voor een realistische terugverdientijd.
  • Stroomverbruik: 2428 kWh.
  • Gasverbruik: 1248 m³.

Zon en besparing

Voor dit adres zijn coordinaten en oppervlakte beschikbaar. De zonnekaart kan daardoor na het laden een dak- en besparingsinschatting tonen.


🛠 Funderingsrisico (RVO)

FunderingsrisicoHogere Zandgronden
CategorieNiet kwetsbaar gebied - 80-100 %
Voor 1970100%

📄 Eigendom & Kadaster

Kadastrale percelen
Perceelnummer Kadastrale gemeente Sectie Oppervlakte
1158 Amersfoort G 1205.0 m²
1767 Amersfoort G 1371.0 m²
3439 Amersfoort G 145.0 m²
3445 Amersfoort G 199.0 m²
3715 Amersfoort G 167.0 m²
Grenskwaliteit: D (20)
Publiekrechtelijke beperkingen (1)
Toon beperkingen
Type Datum
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 2016-03-15

Bron: PDOK / Kadaster BRK & BRK-PB


⚠️ Asbest Risico

Asbestrisico controleren...

🏛 Rijksmonumenten

Monumentenregister laden...

🏛 Planning & Vergunningen

Bekendmakingen laden...

Plancontext laden...


🏠 Buurtprofiel (CBS)

BuurtComponistenbuurt-Zuid
WijkRandenbroek
GemeenteAmersfoort
BuurtcodeBU03071403
Inwoners2,560
Huishoudens1,115
Gem. WOZ-waarde€374,000
Koopwoningen56.0%
Bevolkingsdichtheid3,918 /km²
Buurtoverzicht

Buurtstatistieken voor Gounodstraat 45

Deze dialoog bundelt de belangrijkste buurt- en voorzieningengegevens rond dit adres. Voor diepere trendgrafieken en alle adressen in dezelfde buurt kun je doorklikken naar de volledige buurtpagina.

Buurt
Componistenbuurt-Zuid
Randenbroek
Inwoners & huishoudens
2,560
1,115 huishoudens
Gem. woningwaarde
€374.000
Buurttrend, geen taxatie van dit specifieke huis.
Gemeenschapsprofiel
  • Bevolkingsdichtheid: 3,918 /km²
  • Koopwoningen: 56.0%
  • CBS buurtcode: BU03071403
Voorzieningen dichtbij
  • Supermarkt: 0.7 km
  • Basisschool: 0.4 km
  • Huisarts: 1.0 km
  • Treinstation: 3.1 km

Gemiddeld inkomen staat hier bewust niet tussen: dat cijfer tonen we pas zodra we een betrouwbare gratis buurtbron hebben die past bij de rest van deze CBS-laag.


🏢 Wijk Score

Officiële Leefbaarometer laden...
Supermarkt0.7 km
Basisschool0.4 km
Huisarts1.0 km
Treinstation3.1 km

🛡 Veiligheid & Criminaliteit

Veiligheidsdata laden...

🩹 Gezondheidsprofiel

Gezondheidsdata laden...

🎓 Scholen in de Buurt

Afstand basisschool0.4 km
Basisscholen binnen 1 km1
Basisscholen binnen 3 km12
Middelbare school0.8 km
Kinderdagverblijf0.3 km

🏫 Kinderopvang in de buurt

Kinderopvang zoeken...

📍 Voorzieningen

Voorzieningen zoeken...

Afstanden zijn hemelsbreed. Bron: OpenStreetMap + Google Maps


🚗 Parkeervergunning

Bewonersparkeren
Zone C/D
1e auto / jaar
€30
2e auto / jaar
€150
Bezoekers €0.30/uur bezoekersregeling
3e vergunning: €300/jaar.

🏭 Omgeving Highlights

Bijzondere locaties zoeken...

🏠 3D Buurtaanzicht

Klik om 3D buurtaanzicht te laden
Interactief · Draaien & zoomen
Slepen om te draaien

🌍 Klimaatcheck

Klimaatrisico's combineren...

🌊 Overstromingsrisico

Risico analyseren...

⬇️ Bodemdaling

Bodemdaling analyseren...

🔊 Geluidsniveau

Geluidsniveau meten...

🍃 Luchtkwaliteit

Luchtkwaliteit meten...

🚹 Verkeersveiligheid

Bevolkingsdichtheid3,918 /km²
Geschatte verkeersdrukHoog
Huishoudens in buurt1,115
BronCBS + BGT

Deze verkeersinschatting is gebaseerd op buurtdichtheid en lokale objectdichtheid, niet op ongevallencijfers.


🌀 Windturbines in de buurt

Windturbines zoeken...

🌳 Beschermde Natuur

38
Weinig natuur nabij
Beschermde natuur bereikbaar per fiets of auto. Goed voor recreatie.
8.9 km
Dichtstbijzijnde
1
Gebieden binnen 10 km
Wat betekent dit voor jou?
  • Natuur verder weg, maar beschermde gebieden garanderen blijvend groen in de regio
  • Natura 2000-gebieden beschermen zeldzame planten en dieren in Nederland
Beschermde gebieden in de buurt
🌳
Arkemheen
Vogelrichtlijn — beschermd vogelgebied
8.94 km
afstand
Bron: RVO / PDOK — Natura 2000 netwerk. Straal: 10 km.

🌞 Zonstand

Zonstand berekenen...
Zon- en schaduwadvies laden...

De Buurt


♨ Warmtenet

Warmtenet controleren...

📡 Connectiviteit

Connectiviteit controleren...

🌿 Groen in de Buurt

Groengebieden zoeken...

Omgeving & Risico's


🌎 Fysieke Omgeving (BGT)

voetpad (8) rijbaan lokale weg (6) transitie (6)

Fysieke objecten binnen 100m van dit adres (BGT)


📍 Bekijk dit adres

📷
Street View wordt geladen…

🏛 Adressen in de buurt


📈 Vergelijkbare adressen (3816 WJ)

Adres Oppervlakte Bouwjaar
Gounodstraat 35 86 m² 1959
Gounodstraat 37 86 m² 1959
Gounodstraat 39 86 m² 1959
Gounodstraat 41 86 m² 1959
Gounodstraat 43 96 m² 1959
Gounodstraat 47 86 m² 1959
Gounodstraat 49 86 m² 1959
Gounodstraat 51 87 m² 1959
Gounodstraat 53 87 m² 1959
Gounodstraat 55 103 m² 1959
Gounodstraat 57 87 m² 1959
Gounodstraat 59 87 m² 1959
Gounodstraat 61 87 m² 1959

📚 Kadaster & Registratie

BAG Nummeraanduiding ID307010000429814
GemeenteAmersfoort
Coördinaten (WGS84)52.14775° N, 5.40825° E

Due diligence checklist

Document Doel Verkrijgbaar bij
KadasteruittrekselEigendomsgeschiedeniskadaster.nl
ErfpachtcontractErfpachtvoorwaardenVerkoper/notaris
VvE-documentenJaarrekening, MJOP, notulenVerkoper/VvE beheerder
EnergiecertificaatOfficiële labelvalidatieVerkoper/taxateur
BestemmingsplanGemeentelijk bestemmingsplanamersfoort.nl

🏡 Buurtinformatie in Amersfoort

2,560
Inwoners
1,115
Huishoudens
2.3
Gem. huishoudgrootte
1,097
Woningvoorraad
€374.000
Gem. woningwaarde Componistenbuurt-Zuid
56%
Koopwoningen
3,918
Inwoners per km²

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Bekijk buurtpagina →


💸 Huur je deze woning? Doe direct de gratis huurcheck

Bereken in 2 minuten of je mogelijk te veel huur betaalt op basis van WWS-inschatting en actuele regels. Alle functies zijn nu gratis.


✨ Lokale feiten over dit adres

Lokale feiten over dit adres laden...

✅ Bezichtigingschecklist

Checklist genereren...
Gratis waardebepaling

Vraag een gratis waardebepaling voor dit adres

Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact op — geheel vrijblijvend.

Geen spam. Je gegevens worden alleen gebruikt voor deze aanvraag.

⚖️ Vergelijk dit adres

Bewaar dit adres in de vergelijker en open daarna lokale makelaars zodra je klaar bent om te bieden.

Makelaars in Amersfoort

📞 Gratis taxatie aanvragen

Vraag een gratis taxatie aan voor Gounodstraat 45. Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact met je op — geheel vrijblijvend.

Vergelijker
Kies adressen om te vergelijken