Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl

Dorpsstraat 319, 3191 VG Hoogvliet Rotterdam

BAG ID: 599010000265552 · Adresinformatie uit het Basisregistratie Adressen en Gebouwen
woonfunctieBouwjaar 1932102 m²
102 m²
Woonoppervlakte
1932
Bouwjaar
3191 VG
Postcode

In Hoogvliet Rotterdam vindt u Dorpsstraat 319, een vooroorlogs pand uit 1932. Het pand stamt uit de periode 1900–1945, herkenbaar aan de bouwstijl van die jaren. Qua omvang gaat het om 102 m² woonoppervlakte. De woning staat in de buurt Hoogvliet Zuid, binnen gemeente Rotterdam in Zuid-Holland. Voor energiezuinigheid heeft het pand label D. Dit label is gemiddeld; gerichte maatregelen kunnen het verder verbeteren. Met 102 m² is deze woning kleiner dan 87% van de 15 woningen met dezelfde postcode (gemiddeld 131 m²) en met bouwjaar 1932 is het pand nieuwer dan het postcodegemiddelde (1928).

Adresoverzicht

📌 Belangrijkste gegevens

Hier staan de belangrijkste adresgegevens voor een snelle eerste beoordeling: bouwjaar, oppervlakte, energielabel en buurtcontext. De herkomst van elk cijfer blijft zichtbaar; kaarten en aanvullende datasets volgen verderop.

Bouwjaar
1932
Woonoppervlakte
102 m2
Energielabel
D
Gem. WOZ-waarde buurt
EUR 288.000
Leefscore
42/100
Beperkt

Buurt en straat

Dit adres ligt in Hoogvliet Zuid. De buurt telt ongeveer 23.450 inwoners. In dezelfde postcode staan 15 andere adressen in onze vergelijking.

Mediaan oppervlakte in deze postcode: 135 m².Mediaan bouwjaar: 1932.

Voorzieningen dichtbij

  • Supermarkt600 m
  • Treinstation13,3 km
  • Basisschool600 m
  • Huisarts1,1 km

Samenvatting van dit adres

Dorpsstraat 319 in Hoogvliet Rotterdam is geregistreerd als woonfunctie. De beschikbare BAG-gegevens vermelden 102 m2 woonoppervlakte, bouwjaar 1932, mediaan in hetzelfde postcodegebied 135 m2. Dit valt onder vooroorlogse bouw; die context helpt bij het beoordelen van onderhoud, energieprestatie en vergelijkbare panden.

Dit adres ligt in buurt Hoogvliet Zuid, stedelijke buurt, voorzieningen: supermarkt 600 m, treinstation 13,3 km, basisschool 600 m. Via de straat-, buurt- en stadspagina's kunt u de ligging en kenmerken vergelijken met andere adressen.

De beschikbare marktcontext bestaat uit buurt-WOZ rond EUR 288.000, leefscore 42/100 (beperkt), energielabel D. Dit is een indicatie en geen taxatie; vergelijk voor een koop- of verkoopbeslissing ook recente transacties, onderhoud en juridische beperkingen.

Energie Label D (bekend)
WOZ-buurt Gemiddeld EUR 288.000
Leefscore 42/100 - beperkt
Voorzieningen Supermarkt op 600 m
Woningmix 41% koopwoningen in de buurt
Fundering RVO: Zeekleigebied

Waarde & Kosten

📈 Kerncijfers

🏠
102 m²
Woonoppervlakte
📅
1932
Bouwjaar
📑
woonfunctie
Functie
✉
3191 VG
Postcode
🏛
Hoogvliet Rotterdam
Woonplaats
📍
51.8613, 4.3607
Locatie
💰
Laden...
Geschatte verkoopwaarde
🏠
Laden...
Huurrendement
🏠
Bereken...
Hypotheek
🏫
Laden...
Gemeentelijke belastingen
📜
Laden...
Erfpacht
🏡
Laden...
Voorzieningen
🌫
Laden...
Luchtkwaliteit
🌊
negligible
Seismisch risico
Seismic activity in the Netherlands is concentrated in the Groningen gas field area. This location is outside the affected region.
📈
Laden...
Huurmarktdruk
💰
Laden...
Laatste verkoop
🔊
51 dB
Geluidsniveau
💡
2,536 kWh
Geschat verbruik
Elektriciteitsverbruik
🔥
1,326 m³
Geschat verbruik
Gasverbruik
💰
€196/mnd
€2358/jaar
Geschatte energiekosten
⚡
D
Energielabel

🌟 Life Score

42% Matig

Score Onderdelen

👥 Sociaal Leven
55
🎓 Onderwijs
44
🚌 Transport
39
🌳 Groen
0
🪺 Gezondheid
44
📈 Investering
67

🏠 Locatiescores

🚲
61
Matig
Fiets
🚶
39
Beperkt
Loopbaarheid
🚌
39
Beperkt
OV & Bereikbaarheid
🛡
55
Gemiddeld
Veiligheid
📈
67
Aantrekkelijk
Investering
ⓘ Hoe berekenen we deze scores?

Elke score loopt van 0 tot 100. Hoe hoger, hoe beter. De beoordeling is:

80-100 Uitstekend 65-79 Goed 45-64 Matig 0-44 Beperkt
🚲 Fiets: Fietsinfrastructuur (fietspaden, woonerven), bevolkingsdichtheid, bereikbaarheid van supermarkt/station/school, en geluidsniveau.
🚶 Loopbaarheid: Loopafstand tot supermarkt, restaurant, school, huisarts, park en sportveld. Bonus voor stedelijke dichtheid.
🚌 OV & Bereikbaarheid: Afstand tot treinstation, overstapstation en snelwegoprit. Bonus voor stedelijke dichtheid (meer bus/tram).
🛡 Veiligheid: Gebaseerd op CBS-misdaadcijfers per 1.000 inwoners in de buurt. Lagere criminaliteit = hogere score.
📈 Investering: 5-jarige waardeontwikkeling in de buurt, jaarlijkse prijstrend gemeente, en 10-jarige waardegroei.

Bronnen: CBS, BGT, PDOK, BAG. Scores worden automatisch berekend en zijn indicatief.


📈 WOZ-waardegeschiedenis (10 jaar)

Bekijk de WOZ-waarde ontwikkeling per jaar, inclusief jaar-op-jaar stijging of daling voor dit adres.

WOZ-waardehistorie laden...

Gemeentelijke WOZ-trend laden...


📈 Verkoopgeschiedenis

Woningwaarde en prijscontext

De gemiddelde WOZ-waarde in deze buurt is EUR 288.000.

De interactieve prijshistorie wordt hier verder aangevuld zodra de detaildata beschikbaar is.


💸 Huurgeschiedenis

Bekijk gedeelde huurprijzen voor dit adres. De bedragen zijn door gebruikers ingestuurd en na controle gepubliceerd, zodat huurders de actuele huur beter kunnen vergelijken.

Nog geen huurprijzen gedeeld voor dit adres.

Huur toevoegen

Deel alleen het bedrag en de maand. Voeg geen namen, contractdetails of andere persoonsgegevens toe.


💵 Vergelijkbare verkopen in de buurt

Bekijk recent verkochte woningen met vergelijkbare kenmerken rondom dit adres voor extra marktcontext.

Vergelijkbare verkopen laden...


🎯 Bod Adviseur

Staat woning
Opknapper Normaal Instapklaar
Laden...

Het Gebouw


🏦 Hypotheekrentes vergelijken

€
Annuïtair Lineair Aflossvrij
5j 10j 20j 30j
NHG 80% 90% 100%
Alle A+ A B C–G

📍 Adresgegevens

StraatDorpsstraat
Huisnummer319
Postcode3191 VG
WoonplaatsHoogvliet Rotterdam
GemeenteRotterdam
ProvincieZuid-Holland
BuurtHoogvliet Zuid
WijkHoogvliet
Functiewoonfunctie
Bouwjaar1932
Oppervlakte102 m²
BAG ID599010000265552

🏗 Gebouw & Kenmerken

Bouwjaar1932
Woonoppervlakte102 m²
Typewoonfunctie
BouwstijlVooroorlogse bouw
StatusIn gebruik

🏢 3D Gebouwprofiel

Gebouwpaspoort opbouwen...
Gebouwdata laden...

🛠 Onderhoudsplan

Op basis van het bouwjaar (1932) en de leeftijd (94 jaar) is een indicatief onderhoudsplan opgesteld.

⚠ Hoge Prioriteit

Deze woning is 94 jaar oud. Een bouwkundige keuring is raadzaam. Let op: fundering, dakconstructie, voegwerk en leidingwerk.

€260
Reserve/mnd
€3118
Reserve/jaar
10€
Per m²/jaar
🏠 Dak 🧱 Gevel 🟧 Kozijnen 🔥 CV-ketel ⚡ Elektra 💧 Leidingwerk
▶ Volledig onderhoudsplan bekijken
🛒 Standaard Zorgprotocol

Routinematige controles en onderhoud die voor elke woning gelden.

🚨 Rook- & CO-melders
Elke 6 maanden
  • Test alle melders met testknop
  • Batterij vervangen: jaarlijks
  • Volledig vervangen na 10 jaar
⚡ Aardlekschakelaar (RCD)
Elke 6 maanden
  • Druk op de testknop
  • Schakelaar moet uitslaan
  • Bij geen reactie: elektricien bellen
🌀 Ventilatie
Elke 6 maanden
  • Reinig ventilatieroosters
  • Controleer filters
  • Voldoende luchtcirculatie
🔥 CV-ketel & Verwarming
Jaarlijks (sept)
  • Jaarlijks onderhoud door installateur
  • Ontlucht radiatoren
  • Waterdruk 1-1,5 bar
🌧️ Dakgoten & Afvoeren
Jaarlijks (nov)
  • Reinig goten, verwijder blad
  • Controleer afvoeren
  • Inspecteer op roest/lekkage
💧 Kit & Voegwerk
Jaarlijks
  • Controleer kitwerk badkamer/keuken
  • Vervang loslatend kitwerk
  • Voegwerk buitenmuur controleren
🏗 Gebouw-specifieke Elementen

Geraamde kosten en intervallen gebaseerd op bouwjaar 1932 en woonoppervlak.

Kozijnen vervanging
€15000
elke 30 jaar • €500/jr
Controleer
Badkamer renovatie
€8000
elke 25 jaar • €320/jr
Controleer
Keuken renovatie
€6000
elke 20 jaar • €300/jr
Controleer
CV-ketel vervanging
€2500
elke 15 jaar • €167/jr
Controleer
Elektra vernieuwing
€3000
elke 30 jaar • €100/jr
Controleer
Buitenschilderwerk
€408
elke 7 jaar • €58/jr
Controleer
Binnenschilderwerk
€510
elke 10 jaar • €51/jr
Controleer
Leidingwerk
€2000
elke 40 jaar • €50/jr
Controleer
Dakbedekking
€816
elke 25 jaar • €33/jr
Controleer
Bronnen: NEN 2767, VACpunt Wonen, SHR Onderhoudswijzer. Indicatief — laat een bouwkundige keuring uitvoeren.

⚡ Energie & Duurzaamheid

Energielabel
D
Indicatieve energiekosten
EUR 196/mnd

Controleer isolatie, glas en verwarming voor verbeterkansen.

Verduurzamingskansen

Controleer isolatie, glas en verwarming voor verbeterkansen.

  • Start met maatregelen die passen bij bouwjaar 1932.
  • Gebruik de oppervlakte van 102 m² voor een realistische terugverdientijd.
  • Stroomverbruik: 2536 kWh.
  • Gasverbruik: 1326 m³.

Zon en besparing

Voor dit adres zijn coordinaten en oppervlakte beschikbaar. De zonnekaart kan daardoor na het laden een dak- en besparingsinschatting tonen.


🛠 Funderingsrisico (RVO)

FunderingsrisicoZeekleigebied
CategorieOverig
Voor 197084.0909090909091%

📄 Eigendom & Kadaster

Kadastrale percelen
Perceelnummer Kadastrale gemeente Sectie Oppervlakte
3422 Hoogvliet A 296.0 m²
3423 Hoogvliet A 135.0 m²
3424 Hoogvliet A 135.0 m²
3430 Hoogvliet A 197.0 m²
3431 Hoogvliet A 118.0 m²
Grenskwaliteit: D (19) B (1)
Publiekrechtelijke beperkingen (4)
Toon beperkingen
Type Datum
Wet bodembescherming: Uitoefening bevoegdheden vier grote steden of andere aan te wijzen gemeenten of plusregio 2012-06-22
Wet bodembescherming: Uitoefening bevoegdheden vier grote steden of andere aan te wijzen gemeenten of plusregio 2012-03-08
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 2007-03-27
Wet bodembescherming: Uitoefening bevoegdheden vier grote steden of andere aan te wijzen gemeenten of plusregio 2012-11-14

Bron: PDOK / Kadaster BRK & BRK-PB


⚠️ Asbest Risico

Asbestrisico controleren...

🏛 Rijksmonumenten

Monumentenregister laden...

🏛 Planning & Vergunningen

Bekendmakingen laden...

Plancontext laden...


🏠 Buurtprofiel (CBS)

BuurtHoogvliet Zuid
WijkHoogvliet
GemeenteRotterdam
BuurtcodeBU05991699
Inwoners23,450
Huishoudens10,840
Gem. WOZ-waarde€288,000
Koopwoningen41.0%
Bevolkingsdichtheid4,920 /km²
Buurtoverzicht

Buurtstatistieken voor Dorpsstraat 319

Deze dialoog bundelt de belangrijkste buurt- en voorzieningengegevens rond dit adres. Voor diepere trendgrafieken en alle adressen in dezelfde buurt kun je doorklikken naar de volledige buurtpagina.

Buurt
Hoogvliet Zuid
Hoogvliet
Inwoners & huishoudens
23,450
10,840 huishoudens
Gem. woningwaarde
€288.000
Buurttrend, geen taxatie van dit specifieke huis.
Gemeenschapsprofiel
  • Bevolkingsdichtheid: 4,920 /km²
  • Koopwoningen: 41.0%
  • CBS buurtcode: BU05991699
Voorzieningen dichtbij
  • Supermarkt: 0.6 km
  • Basisschool: 0.6 km
  • Huisarts: 1.1 km
  • Treinstation: 13.3 km

Gemiddeld inkomen staat hier bewust niet tussen: dat cijfer tonen we pas zodra we een betrouwbare gratis buurtbron hebben die past bij de rest van deze CBS-laag.


🏢 Wijk Score

Officiële Leefbaarometer laden...
Supermarkt0.6 km
Basisschool0.6 km
Huisarts1.1 km
Treinstation13.3 km

🛡 Veiligheid & Criminaliteit

Veiligheidsdata laden...

🩹 Gezondheidsprofiel

Gezondheidsdata laden...

🎓 Scholen in de Buurt

Afstand basisschool0.6 km
Basisscholen binnen 1 km1
Basisscholen binnen 3 km8
Middelbare school1.2 km
Kinderdagverblijf0.6 km

🏫 Kinderopvang in de buurt

Kinderopvang zoeken...

📍 Voorzieningen

Voorzieningen zoeken...

Afstanden zijn hemelsbreed. Bron: OpenStreetMap + Google Maps


🚗 Parkeervergunning

Bewonersparkeren
Rotterdam
1e auto / jaar
€110
2e auto / jaar
€298
Bezoekers €0.13/10 min, max 500 uur/jaar
Uniform tarief voor hele stad.

🏭 Omgeving Highlights

Bijzondere locaties zoeken...

🏠 3D Buurtaanzicht

Klik om 3D buurtaanzicht te laden
Interactief · Draaien & zoomen
Slepen om te draaien

🌍 Klimaatcheck

Klimaatrisico's combineren...

🌊 Overstromingsrisico

Risico analyseren...

⬇️ Bodemdaling

Bodemdaling analyseren...

🔊 Geluidsniveau

Geluidsniveau meten...

🍃 Luchtkwaliteit

Luchtkwaliteit meten...

🚹 Verkeersveiligheid

Bevolkingsdichtheid4,920 /km²
Geschatte verkeersdrukHoog
Huishoudens in buurt10,840
BronCBS + BGT

Deze verkeersinschatting is gebaseerd op buurtdichtheid en lokale objectdichtheid, niet op ongevallencijfers.


🌀 Windturbines in de buurt

Windturbines zoeken...

🌳 Beschermde Natuur

89
Dichtbij natuur
Beschermd natuurgebied op loopafstand. Ideaal voor wandelen en buitenleven.
1.4 km
Dichtstbijzijnde
3
Gebieden binnen 10 km
Wat betekent dit voor jou?
  • Natuur op loop- of fietsafstand — fijn voor dagelijks buitenleven
  • Beschermde gebieden blijven groen — dit verandert niet door bouwplannen
  • Natura 2000-gebieden beschermen zeldzame planten en dieren in Nederland
Beschermde gebieden in de buurt
🌳
Oude Maas
Habitatrichtlijn — beschermd leefgebied
1.37 km
afstand
🌳
Haringvliet
Habitat- & Vogelrichtlijn
7.24 km
afstand
🌳
Oudeland van Strijen
Vogelrichtlijn — beschermd vogelgebied
12.61 km
afstand
Bron: RVO / PDOK — Natura 2000 netwerk. Straal: 10 km.

🌞 Zonstand

Zonstand berekenen...
Zon- en schaduwadvies laden...

De Buurt


♨ Warmtenet

Warmtenet controleren...

📡 Connectiviteit

Connectiviteit controleren...

🌿 Groen in de Buurt

Groengebieden zoeken...

Omgeving & Risico's


🌎 Fysieke Omgeving (BGT)

voetpad (9) parkeervlak (5) rijbaan lokale weg (4) fietspad (2)

Fysieke objecten binnen 100m van dit adres (BGT)


📍 Bekijk dit adres

📷
Street View wordt geladen…

🏛 Adressen in de buurt


📈 Vergelijkbare adressen (3191 VG)

Adres Oppervlakte Bouwjaar
Dorpsstraat 253 99 m² 1900
Dorpsstraat 255 130 m² 1910
Dorpsstraat 257 123 m² 1925
Dorpsstraat 259 90 m² 1910
Dorpsstraat 275 160 m² 1932
Dorpsstraat 277 156 m² 1932
Dorpsstraat 281 137 m² 1932
Dorpsstraat 283 137 m² 1930
Dorpsstraat 287 135 m² 1932
Dorpsstraat 289 137 m² 1932
Dorpsstraat 293 137 m² 1935
Dorpsstraat 295 130 m² 1935
Dorpsstraat 299 134 m² 1935
Dorpsstraat 301 140 m² 1935
Dorpsstraat 305 117 m² 1938

📚 Kadaster & Registratie

BAG Nummeraanduiding ID599010000265552
GemeenteRotterdam
Coördinaten (WGS84)51.86128° N, 4.36066° E

Due diligence checklist

Document Doel Verkrijgbaar bij
KadasteruittrekselEigendomsgeschiedeniskadaster.nl
ErfpachtcontractErfpachtvoorwaardenVerkoper/notaris
VvE-documentenJaarrekening, MJOP, notulenVerkoper/VvE beheerder
EnergiecertificaatOfficiële labelvalidatieVerkoper/taxateur
BestemmingsplanGemeentelijk bestemmingsplanhoogvliet rotterdam.nl

🏡 Buurtinformatie in Hoogvliet Rotterdam

23,450
Inwoners
10,840
Huishoudens
2.1
Gem. huishoudgrootte
10,845
Woningvoorraad
€288.000
Gem. woningwaarde Hoogvliet Zuid
41%
Koopwoningen
4,920
Inwoners per km²

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Bekijk buurtpagina →


💸 Huur je deze woning? Doe direct de gratis huurcheck

Bereken in 2 minuten of je mogelijk te veel huur betaalt op basis van WWS-inschatting en actuele regels. Alle functies zijn nu gratis.


✨ Lokale feiten over dit adres

Lokale feiten over dit adres laden...

✅ Bezichtigingschecklist

Checklist genereren...
Gratis waardebepaling

Vraag een gratis waardebepaling voor dit adres

Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact op — geheel vrijblijvend.

Geen spam. Je gegevens worden alleen gebruikt voor deze aanvraag.

⚖️ Vergelijk dit adres

Bewaar dit adres in de vergelijker en open daarna lokale makelaars zodra je klaar bent om te bieden.

📞 Gratis taxatie aanvragen

Vraag een gratis taxatie aan voor Dorpsstraat 319. Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact met je op — geheel vrijblijvend.

Vergelijker
Kies adressen om te vergelijken