Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl

Wilsonsplein 23, 2011 VG Haarlem

BAG ID: 392010000074042 · Adresinformatie uit het Basisregistratie Adressen en Gebouwen
bijeenkomstfunctieBouwjaar 19178946 m²
8946 m²
BAG-oppervlakte
1917
Bouwjaar
2011 VG
Postcode

In Haarlem vindt u Wilsonsplein 23, een vooroorlogs pand uit 1917. Het pand stamt uit de periode 1900–1945, herkenbaar aan de bouwstijl van die jaren. De bag-oppervlakte is 8946 m². Het adres ligt in de wijk Vijfhoek, gemeente Haarlem, provincie Noord-Holland. Op de energieschaal scoort deze woning label E. Dit label biedt duidelijke ruimte voor verduurzaming en lagere energiekosten. Met bouwjaar 1917 is het pand nieuwer dan het postcodegemiddelde (1887).

Adresoverzicht

📌 Belangrijkste gegevens

Hier staan de belangrijkste adresgegevens voor een snelle eerste beoordeling: bouwjaar, oppervlakte, energielabel en buurtcontext. De herkomst van elk cijfer blijft zichtbaar; kaarten en aanvullende datasets volgen verderop.

Bouwjaar
1917
BAG-oppervlakte
8946 m2
Energielabel
E
Gem. WOZ-waarde buurt
EUR 530.000
Leefscore
50/100
Gemiddeld

Buurt en straat

Dit adres ligt in Vijfhoek. De buurt telt ongeveer 3.500 inwoners. In dezelfde postcode staan 15 andere adressen in onze vergelijking.

Mediaan oppervlakte in deze postcode: 107 m².Mediaan bouwjaar: 1885.

Voorzieningen dichtbij

  • Supermarkt300 m
  • Treinstation1,6 km
  • Basisschool900 m
  • Huisarts300 m

Samenvatting van dit adres

Wilsonsplein 23 in Haarlem is geregistreerd als bijeenkomstfunctie. De beschikbare BAG-gegevens vermelden 8946 m2 woonoppervlakte, bouwjaar 1917, mediaan in hetzelfde postcodegebied 107 m2. Dit valt onder vooroorlogse bouw; die context helpt bij het beoordelen van onderhoud, energieprestatie en vergelijkbare panden.

Dit adres ligt in buurt Vijfhoek, zeer stedelijke buurt, voorzieningen: supermarkt 300 m, treinstation 1,6 km, basisschool 900 m. Via de straat-, buurt- en stadspagina's kunt u de ligging en kenmerken vergelijken met andere adressen.

De beschikbare marktcontext bestaat uit buurt-WOZ rond EUR 530.000, leefscore 50/100 (gemiddeld), energielabel E. Dit is een indicatie en geen taxatie; vergelijk voor een koop- of verkoopbeslissing ook recente transacties, onderhoud en juridische beperkingen.

Energie Label E (bekend)
WOZ-buurt Gemiddeld EUR 530.000
Leefscore 50/100 - gemiddeld
Voorzieningen Supermarkt op 300 m
Woningmix 48% koopwoningen in de buurt
Fundering RVO: Niet indeelbaar

Waarde & Kosten

📈 Kerncijfers

🏠
8946 m²
BAG-oppervlakte
📅
1917
Bouwjaar
📑
bijeenkomstfunctie
Functie
✉
2011 VG
Postcode
🏛
Haarlem
Woonplaats
📍
52.3779, 4.6258
Locatie
💰
Laden...
Geschatte verkoopwaarde
🏠
Laden...
Huurrendement
🏠
Bereken...
Hypotheek
🏫
Laden...
Gemeentelijke belastingen
📜
Laden...
Erfpacht
🏡
Laden...
Voorzieningen
🌫
Laden...
Luchtkwaliteit
🌊
negligible
Seismisch risico
Seismic activity in the Netherlands is concentrated in the Groningen gas field area. This location is outside the affected region.
📈
Laden...
Huurmarktdruk
💰
Laden...
Laatste verkoop
🔊
53 dB
Geluidsniveau
💡
18,000 kWh
Geschat verbruik
Elektriciteitsverbruik
🔥
4,500 m³
Geschat verbruik
Gasverbruik
💰
€862/mnd
€10350/jaar
Geschatte energiekosten
⚡
E
Energielabel

🌟 Life Score

50% Redelijk

Score Onderdelen

👥 Sociaal Leven
66
🎓 Onderwijs
43
🚌 Transport
81
🌳 Groen
0
🪺 Gezondheid
62
📈 Investering
30

🏠 Locatiescores

🚲
48
Matig
Fiets
🚶
62
Matig
Loopbaarheid
🚌
81
Uitstekend
OV & Bereikbaarheid
🛡
25
Onveilig
Veiligheid
📈
30
Zwak
Investering
ⓘ Hoe berekenen we deze scores?

Elke score loopt van 0 tot 100. Hoe hoger, hoe beter. De beoordeling is:

80-100 Uitstekend 65-79 Goed 45-64 Matig 0-44 Beperkt
🚲 Fiets: Fietsinfrastructuur (fietspaden, woonerven), bevolkingsdichtheid, bereikbaarheid van supermarkt/station/school, en geluidsniveau.
🚶 Loopbaarheid: Loopafstand tot supermarkt, restaurant, school, huisarts, park en sportveld. Bonus voor stedelijke dichtheid.
🚌 OV & Bereikbaarheid: Afstand tot treinstation, overstapstation en snelwegoprit. Bonus voor stedelijke dichtheid (meer bus/tram).
🛡 Veiligheid: Gebaseerd op CBS-misdaadcijfers per 1.000 inwoners in de buurt. Lagere criminaliteit = hogere score.
📈 Investering: 5-jarige waardeontwikkeling in de buurt, jaarlijkse prijstrend gemeente, en 10-jarige waardegroei.

Bronnen: CBS, BGT, PDOK, BAG. Scores worden automatisch berekend en zijn indicatief.


📈 WOZ-waardegeschiedenis (10 jaar)

Bekijk de WOZ-waarde ontwikkeling per jaar, inclusief jaar-op-jaar stijging of daling voor dit adres.

WOZ-waardehistorie laden...

Gemeentelijke WOZ-trend laden...


📈 Verkoopgeschiedenis

Woningwaarde en prijscontext

De gemiddelde WOZ-waarde in deze buurt is EUR 530.000.

De interactieve prijshistorie wordt hier verder aangevuld zodra de detaildata beschikbaar is.


💸 Huurgeschiedenis

Bekijk gedeelde huurprijzen voor dit adres. De bedragen zijn door gebruikers ingestuurd en na controle gepubliceerd, zodat huurders de actuele huur beter kunnen vergelijken.

Nog geen huurprijzen gedeeld voor dit adres.

Huur toevoegen

Deel alleen het bedrag en de maand. Voeg geen namen, contractdetails of andere persoonsgegevens toe.


💵 Vergelijkbare verkopen in de buurt

Bekijk recent verkochte woningen met vergelijkbare kenmerken rondom dit adres voor extra marktcontext.

Vergelijkbare verkopen laden...


🎯 Bod Adviseur

Staat woning
Opknapper Normaal Instapklaar
Laden...

Het Gebouw


🏦 Hypotheekrentes vergelijken

€
Annuïtair Lineair Aflossvrij
5j 10j 20j 30j
NHG 80% 90% 100%
Alle A+ A B C–G

📍 Adresgegevens

StraatWilsonsplein
Huisnummer23
Postcode2011 VG
WoonplaatsHaarlem
GemeenteHaarlem
ProvincieNoord-Holland
BuurtVijfhoek
WijkOude Stad
Functiebijeenkomstfunctie
Bouwjaar1917
Oppervlakte8946 m²
BAG ID392010000074042

🏗 Gebouw & Kenmerken

Bouwjaar1917
BAG-oppervlakte8946 m²
Typebijeenkomstfunctie
BouwstijlVooroorlogse bouw
StatusIn gebruik

🏢 3D Gebouwprofiel

Gebouwpaspoort opbouwen...
Gebouwdata laden...

🛠 Onderhoudsplan

Op basis van het bouwjaar (1917) en de leeftijd (109 jaar) is een indicatief onderhoudsplan opgesteld.

⚠ Hoge Prioriteit

Deze woning is 109 jaar oud. Een bouwkundige keuring is raadzaam. Let op: fundering, dakconstructie, voegwerk en leidingwerk.

€485
Reserve/mnd
€5825
Reserve/jaar
10€
Per m²/jaar
🏠 Dak 🧱 Gevel 🟧 Kozijnen 🔥 CV-ketel ⚡ Elektra 💧 Leidingwerk
▶ Volledig onderhoudsplan bekijken
🛒 Standaard Zorgprotocol

Routinematige controles en onderhoud die voor elke woning gelden.

🚨 Rook- & CO-melders
Elke 6 maanden
  • Test alle melders met testknop
  • Batterij vervangen: jaarlijks
  • Volledig vervangen na 10 jaar
⚡ Aardlekschakelaar (RCD)
Elke 6 maanden
  • Druk op de testknop
  • Schakelaar moet uitslaan
  • Bij geen reactie: elektricien bellen
🌀 Ventilatie
Elke 6 maanden
  • Reinig ventilatieroosters
  • Controleer filters
  • Voldoende luchtcirculatie
🔥 CV-ketel & Verwarming
Jaarlijks (sept)
  • Jaarlijks onderhoud door installateur
  • Ontlucht radiatoren
  • Waterdruk 1-1,5 bar
🌧️ Dakgoten & Afvoeren
Jaarlijks (nov)
  • Reinig goten, verwijder blad
  • Controleer afvoeren
  • Inspecteer op roest/lekkage
💧 Kit & Voegwerk
Jaarlijks
  • Controleer kitwerk badkamer/keuken
  • Vervang loslatend kitwerk
  • Voegwerk buitenmuur controleren
🏗 Gebouw-specifieke Elementen

Geraamde kosten en intervallen gebaseerd op bouwjaar 1917 en woonoppervlak.

Kozijnen vervanging
€15000
elke 30 jaar • €500/jr
Controleer
Badkamer renovatie
€8000
elke 25 jaar • €320/jr
Controleer
Keuken renovatie
€6000
elke 20 jaar • €300/jr
Controleer
Buitenschilderwerk
€1200
elke 7 jaar • €171/jr
Controleer
CV-ketel vervanging
€2500
elke 15 jaar • €167/jr
Controleer
Binnenschilderwerk
€1500
elke 10 jaar • €150/jr
Controleer
Elektra vernieuwing
€3000
elke 30 jaar • €100/jr
Controleer
Dakbedekking
€2400
elke 25 jaar • €96/jr
Controleer
Leidingwerk
€2000
elke 40 jaar • €50/jr
Controleer
Bronnen: NEN 2767, VACpunt Wonen, SHR Onderhoudswijzer. Indicatief — laat een bouwkundige keuring uitvoeren.

⚡ Energie & Duurzaamheid

Energielabel
E
Indicatieve energiekosten
EUR 862/mnd

Isolatie en installaties kunnen hier extra waarde opleveren.

Verduurzamingskansen

Isolatie en installaties kunnen hier extra waarde opleveren.

  • Start met maatregelen die passen bij bouwjaar 1917.
  • Gebruik de oppervlakte van 8946 m² voor een realistische terugverdientijd.
  • Stroomverbruik: 18000 kWh.
  • Gasverbruik: 4500 m³.

Zon en besparing

Voor dit adres zijn coordinaten en oppervlakte beschikbaar. De zonnekaart kan daardoor na het laden een dak- en besparingsinschatting tonen.


🛠 Funderingsrisico (RVO)

FunderingsrisicoNiet indeelbaar
CategorieStedelijk gebied - 80-100 %
Voor 1970100%

📄 Eigendom & Kadaster

Kadastrale percelen
Perceelnummer Kadastrale gemeente Sectie Oppervlakte
4195 Haarlem C 18.0 m²
4196 Haarlem C 253.0 m²
4197 Haarlem C 228.0 m²
4198 Haarlem C 230.0 m²
4199 Haarlem C 217.0 m²
Grenskwaliteit: D (20)
Publiekrechtelijke beperkingen (29)
Toon beperkingen
Type Datum
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1969-11-27
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1969-11-27
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1991-01-22
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1991-01-22
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1999-11-23
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1999-11-23
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2000-03-14
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1999-11-23
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1999-11-23
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1999-11-23
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1999-11-23
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1999-11-23
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1999-11-23
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1976-08-31
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2002-05-10
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 1999-11-23
Wet bodembescherming: Uitoefening bevoegdheden vier grote steden of andere aan te wijzen gemeenten of plusregio 2023-10-31
Wet bodembescherming: Uitoefening bevoegdheden vier grote steden of andere aan te wijzen gemeenten of plusregio 2000-10-11
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 2010-06-10
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 2010-09-02
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 2010-06-10
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 2010-09-02
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 2010-09-02
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 2010-09-02
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 2012-01-17
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 2012-01-17
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 2012-01-17
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 2012-01-17
Gemeentewet: Aanwijzing gemeentelijk monument (voorbescherming, aanwijzing, afschrift) 2012-01-17

Bron: PDOK / Kadaster BRK & BRK-PB


⚠️ Asbest Risico

Asbestrisico controleren...

🏛 Rijksmonumenten

Monumentenregister laden...

🏛 Planning & Vergunningen

Bekendmakingen laden...

Plancontext laden...


🏠 Buurtprofiel (CBS)

BuurtVijfhoek
WijkOude Stad
GemeenteHaarlem
BuurtcodeBU03920105
Inwoners3,500
Huishoudens1,780
Gem. WOZ-waarde€530,000
Koopwoningen48.0%
Bevolkingsdichtheid14,503 /km²
Buurtoverzicht

Buurtstatistieken voor Wilsonsplein 23

Deze dialoog bundelt de belangrijkste buurt- en voorzieningengegevens rond dit adres. Voor diepere trendgrafieken en alle adressen in dezelfde buurt kun je doorklikken naar de volledige buurtpagina.

Buurt
Vijfhoek
Oude Stad
Inwoners & huishoudens
3,500
1,780 huishoudens
Gem. woningwaarde
€530.000
Buurttrend, geen taxatie van dit specifieke huis.
Gemeenschapsprofiel
  • Bevolkingsdichtheid: 14,503 /km²
  • Koopwoningen: 48.0%
  • CBS buurtcode: BU03920105
Voorzieningen dichtbij
  • Supermarkt: 0.3 km
  • Basisschool: 0.9 km
  • Huisarts: 0.3 km
  • Treinstation: 1.6 km

Gemiddeld inkomen staat hier bewust niet tussen: dat cijfer tonen we pas zodra we een betrouwbare gratis buurtbron hebben die past bij de rest van deze CBS-laag.


🏢 Wijk Score

Officiële Leefbaarometer laden...
Supermarkt0.3 km
Basisschool0.9 km
Huisarts0.3 km
Treinstation1.6 km

🛡 Veiligheid & Criminaliteit

Veiligheidsdata laden...

🩹 Gezondheidsprofiel

Gezondheidsdata laden...

🎓 Scholen in de Buurt

Afstand basisschool0.9 km
Basisscholen binnen 1 km0
Basisscholen binnen 3 km22
Middelbare school0.7 km
Kinderdagverblijf0.6 km

🏫 Kinderopvang in de buurt

Kinderopvang zoeken...

📍 Voorzieningen

Voorzieningen zoeken...

Afstanden zijn hemelsbreed. Bron: OpenStreetMap + Google Maps


🚗 Parkeervergunning

Bewonersparkeren
Zone C
1e auto / jaar
€129
2e auto / jaar
€480
Bezoekers Bezoekersvergunning beschikbaar

🏭 Omgeving Highlights

Bijzondere locaties zoeken...

🏠 3D Buurtaanzicht

Klik om 3D buurtaanzicht te laden
Interactief · Draaien & zoomen
Slepen om te draaien

🌍 Klimaatcheck

Klimaatrisico's combineren...

🌊 Overstromingsrisico

Risico analyseren...

⬇️ Bodemdaling

Bodemdaling analyseren...

🔊 Geluidsniveau

Geluidsniveau meten...

🍃 Luchtkwaliteit

Luchtkwaliteit meten...

🚹 Verkeersveiligheid

Bevolkingsdichtheid14,503 /km²
Geschatte verkeersdrukZeer hoog
Huishoudens in buurt1,780
BronCBS + BGT

Deze verkeersinschatting is gebaseerd op buurtdichtheid en lokale objectdichtheid, niet op ongevallencijfers.


🌀 Windturbines in de buurt

Windturbines zoeken...

🌳 Beschermde Natuur

86
Dichtbij natuur
Beschermd natuurgebied op loopafstand. Ideaal voor wandelen en buitenleven.
1.9 km
Dichtstbijzijnde
2
Gebieden binnen 10 km
Wat betekent dit voor jou?
  • Natuur op loop- of fietsafstand — fijn voor dagelijks buitenleven
  • Beschermde gebieden blijven groen — dit verandert niet door bouwplannen
  • Natura 2000-gebieden beschermen zeldzame planten en dieren in Nederland
Beschermde gebieden in de buurt
🌳
Kennemerland-Zuid
Habitatrichtlijn — beschermd leefgebied
1.93 km
afstand
🌳
Polder Westzaan
Habitatrichtlijn — beschermd leefgebied
12.4 km
afstand
Bron: RVO / PDOK — Natura 2000 netwerk. Straal: 10 km.

🌞 Zonstand

Zonstand berekenen...
Zon- en schaduwadvies laden...

De Buurt


♨ Warmtenet

Warmtenet controleren...

📡 Connectiviteit

Connectiviteit controleren...

🌿 Groen in de Buurt

Groengebieden zoeken...

Omgeving & Risico's


🌎 Fysieke Omgeving (BGT)

voetpad (9) rijbaan lokale weg (6) parkeervlak (3) voetpad op trap (2)

Fysieke objecten binnen 100m van dit adres (BGT)


📍 Bekijk dit adres

📷
Street View wordt geladen…

🏛 Adressen in de buurt


📈 Vergelijkbare adressen (2011 VG)

Adres Oppervlakte Bouwjaar
Wilsonsplein 1 104 m² 1911
Wilsonsplein 2 81 m² 1874
Wilsonsplein 3 160 m² 1890
Wilsonsplein 4-RD 120 m² 1885
Wilsonsplein 4-ZW 105 m² 1885
Wilsonsplein 5 170 m² 1890
Wilsonsplein 6-RD 138 m² 1890
Wilsonsplein 6-ZW 107 m² 1890
Wilsonsplein 7A 127 m² 1885
Wilsonsplein 7 124 m² 1890
Wilsonsplein 8 82 m² 1890
Wilsonsplein 9-RD 127 m² 1880
Wilsonsplein 11 91 m² 1880
Wilsonsplein 11B 61 m² 1880
Wilsonsplein 11A 59 m² 1880

📚 Kadaster & Registratie

BAG Nummeraanduiding ID392010000074042
GemeenteHaarlem
Coördinaten (WGS84)52.37790° N, 4.62585° E

Due diligence checklist

Document Doel Verkrijgbaar bij
KadasteruittrekselEigendomsgeschiedeniskadaster.nl
ErfpachtcontractErfpachtvoorwaardenVerkoper/notaris
VvE-documentenJaarrekening, MJOP, notulenVerkoper/VvE beheerder
EnergiecertificaatOfficiële labelvalidatieVerkoper/taxateur
BestemmingsplanGemeentelijk bestemmingsplanhaarlem.nl

🏡 Buurtinformatie in Haarlem

3,500
Inwoners
1,780
Huishoudens
1.6
Gem. huishoudgrootte
1,741
Woningvoorraad
€530.000
Gem. woningwaarde Vijfhoek
48%
Koopwoningen
14,503
Inwoners per km²

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Bekijk buurtpagina →


💸 Huur je deze woning? Doe direct de gratis huurcheck

Bereken in 2 minuten of je mogelijk te veel huur betaalt op basis van WWS-inschatting en actuele regels. Alle functies zijn nu gratis.


✨ Lokale feiten over dit adres

Lokale feiten over dit adres laden...

✅ Bezichtigingschecklist

Checklist genereren...
Gratis waardebepaling

Vraag een gratis waardebepaling voor dit adres

Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact op — geheel vrijblijvend.

Geen spam. Je gegevens worden alleen gebruikt voor deze aanvraag.

⚖️ Vergelijk dit adres

Bewaar dit adres in de vergelijker en open daarna lokale makelaars zodra je klaar bent om te bieden.

Makelaars in Haarlem

📞 Gratis taxatie aanvragen

Vraag een gratis taxatie aan voor Wilsonsplein 23. Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact met je op — geheel vrijblijvend.

Vergelijker
Kies adressen om te vergelijken