Skip to content
Logo WoningSearch.nl
HomeHoenderloo › Bosgebied Hoenderloo

Bosgebied Hoenderloo, Hoenderloo

Buurt in Hoenderloo

Adressen: 1,837 Gem. bouwjaar: 1992
1,837
Adressen
170
Inwoners
70
Huishoudens
206m²
Gem. opp.
1992
Gem. bouwjaar

Over de Bosgebied Hoenderloo

De Bosgebied Hoenderloo ligt in de gemeente Hoenderloo. De meest voorkomende postcode is 7351.

Er zijn 1,837 adressen in de Bosgebied Hoenderloo. Er wonen 170 inwoners in de Bosgebied Hoenderloo verdeeld over 70 huishoudens met gemiddeld 2.4 personen. De gemiddelde woonoppervlakte is 206 m². Er zijn 115 personenauto's geregistreerd.

De Bosgebied Hoenderloo heeft een totale oppervlakte van 2450 hectare , waarvan 2450 hectare land . De bevolkingsdichtheid is 7 inwoners per km².

🗺

Kaart

Bosgebied Hoenderloo is een buurt in Hoenderloo met 1,837 adressen. De gemiddelde woonoppervlakte is 206m². Het gemiddelde bouwjaar is 1992.

Bouwperioden
Voor 1945
34
1945-1959
16
1960-1969
22
1970-1979
200
1980-1989
223
1990-1999
12
2000-2009
73
2010+
285
Energielabels
A++
1
A+
1
A
274
B
3
C
217
D
949
E
149
F
40
G
4

De meeste gebouwen (285) zijn gebouwd in de periode 2010+.

Het meest voorkomende energielabel is D (949 woningen).

🌟

Life Score

Samengesteld uit 6 buurtindicatoren

29 /100
29 Matig
👥 5
Sociaal Leven
🎓 30
Onderwijs
🚌 4
Transport
🌳 80
Groen
🩺 25
Gezondheid
📈 50
Investering

👥

Bevolking & Demografie

Bevolking
Inwoners 170
Man / Vrouw 85 / 85
Huishoudens 70
Gem. huishoudgrootte 2.4
7
inwoners per km²
Herkomst
Nederlands
94%
Europees
4%
Buiten Europa
2%
Ongehuwd41%
Gehuwd42%
Gescheiden13%
Verweduwd4%
Leeftijdsverdeling
0–15
11%
15–25
9%
25–45
14%
45–65
45%
65+
21%
Huishoudens & Vervoer
Alleenstaand 25%
Met kinderen 29%
Auto's 115
Auto's per huishouden 1.6

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Met 7 inwoners per km² is dit een zeer stedelijk gebied. Gebruik deze cijfers om te beoordelen of Bosgebied Hoenderloo vooral uit kleine huishoudens, gezinnen of een mix bestaat. De leeftijdsgrafiek laat zien welke levensfase het sterkst vertegenwoordigd is in de buurt en helpt bij het inschatten van woonritme, voorzieningen en doorstroming.

📈

Ontwikkeling per jaar

Inwoners per jaar
240
Bosgebied Hoenderloo telt volgens CBS 240 inwoners in 2025. Deze reeks laat zien of de buurt groeit, krimpt of vooral stabiel blijft.
30
Verschil
14.3%
Totale trend
1.49%
Gem. per jaar
210
2016
210
2017
205
2018
210
2019
210
2020
225
2021
210
2022
185
2023
170
2024
240
2025
Jaar Inwoners
2016 210
2017 210
2018 205
2019 210
2020 210
2021 225
2022 210
2023 185
2024 170
2025 240

De officiële CBS-reeks voor de vergelijkbare buurtindeling loopt hier van 2016 tot 2025. In die periode veranderde het inwonertal met 30 personen (14.3%), wat neerkomt op gemiddeld 3 inwoners per jaar en een geannualiseerde trend van 1.49%.

Woningwaarde per jaar
€720,000
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Bosgebied Hoenderloo staat in 2025 op €720,000. Gebruik dit als buurttrend, niet als taxatie van een individueel huis.
€374,000
Verschil
108.1%
Totale trend
8.48%
Gem. per jaar
€346,000
2016
€365,000
2018
€498,000
2019
€531,000
2020
€568,000
2021
€652,000
2022
€739,000
2023
€744,000
2024
€720,000
2025
Jaar Gemiddelde WOZ-waarde
2016 €346,000
2018 €365,000
2019 €498,000
2020 €531,000
2021 €568,000
2022 €652,000
2023 €739,000
2024 €744,000
2025 €720,000

Deze CBS-reeks laat zien hoe de gemiddelde WOZ-waarde zich ontwikkelde tussen 2016 en 2025. Over de getoonde jaren steeg de buurtwaarde met €374,000 (108.1%), met een geannualiseerde stijging van 8.48% per jaar. WOZ-waarden zijn handig om buurten te vergelijken en belastingdruk te begrijpen, maar combineer ze altijd met woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en recente verkoopprijzen.

Herkomstgebieden inwoners
2025
CBS publiceert voor Bosgebied Hoenderloo een buurtverdeling naar herkomstgebied. In 2025 bestaat de buurt uit 64.6% herkomst Nederland, 4.2% herkomst Europa en 31.2% herkomst buiten Europa.
155
Nederland
10
Europa
75
Buiten Europa
Nederland
Europa
Buiten Europa
2023
2024
2025
Jaar Nederland Europa Buiten Europa
2023 175 10 10
2024 160 5 0
2025 155 10 75

Voor deze herkomstgrafiek gebruiken we alleen officiële CBS-jaren waarin exact dezelfde categorieën beschikbaar zijn op buurtniveau. Daardoor start deze reeks in 2023 en vermijden we het mengen van oudere CBS-definities met andere begrippen of buurtgrenzen.

📑

Functies

865
totaal
Logies
796
92.0%
Woonfunctie
62
7.2%
Bijeenkomstfunctie
3
0.3%
Industriefunctie
2
0.2%
Kantoorfunctie
1
0.1%
Kantoorfunctie, Bijeenkomstfunctie
1
0.1%

92.0% van de adressen is Logies. Deze verdeling laat zien of Bosgebied Hoenderloo vooral een woonbuurt is of juist een mix van wonen, winkels, kantoren en andere functies heeft.

🏆

Grootste woningen

De grootste woningen geven een indruk van het bovensegment in Bosgebied Hoenderloo. Let op oppervlakte, bouwjaar en energielabel om te zien of grote woningen hier vooral oud, recent of energiezuinig zijn.

Buurtreviews

Woon of woonde jij in Bosgebied Hoenderloo?
Deel je herinneringen, ervaringen of aandachtspunten over deze buurt.
📍

Straten

Via deze stratenpagina's kunt u per straat in Bosgebied Hoenderloo verder kijken naar adressen, woningtypes, energielabels en demografische context. Dat maakt het makkelijker om verschillen binnen dezelfde buurt te vergelijken.

?

Veelgestelde vragen over Bosgebied Hoenderloo

Hoeveel adressen heeft Bosgebied Hoenderloo?

De buurt Bosgebied Hoenderloo in Hoenderloo heeft 1837 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase die door het Kadaster wordt beheerd. Deze adressen omvatten woningen, winkels, kantoren en andere gebouwen. De gemiddelde woonoppervlakte in Bosgebied Hoenderloo is 206 m² en het gemiddelde bouwjaar is 1992. Op Woningsearch kunt u alle 1837 adressen bekijken met details over oppervlakte, bouwjaar, energielabel en WOZ-waarde. De buurt valt onder de gemeente Hoenderloo.

Welke straten liggen in Bosgebied Hoenderloo?

In de buurt Bosgebied Hoenderloo in Hoenderloo liggen 8 straten. De straten in deze buurt zijn onder andere Delerweg, Delerwoud, Koudebergweg, Krimweg, Miggelenbergweg en meer. Elke straat heeft een eigen pagina op Woningsearch met gedetailleerde informatie over alle adressen, gemiddelde woningwaarde, bouwjaarverspreiding en energielabels. De buurtindeling is gebaseerd op de CBS Wijken en Buurten classificatie die door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt bijgehouden.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Bosgebied Hoenderloo?

De gemiddelde WOZ-waarde in Bosgebied Hoenderloo is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gegevens. De woningprijzen in Bosgebied Hoenderloo variëren per type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Hoe veilig is de buurt Bosgebied Hoenderloo?

Op Woningsearch vindt u veiligheidsstatistieken voor Bosgebied Hoenderloo gebaseerd op officiële CBS-gegevens. Deze omvatten geregistreerde misdrijven, vernielingen, inbraken en andere veiligheidsmetrieken. De cijfers worden per buurt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Vergelijk de veiligheidscijfers van Bosgebied Hoenderloo met andere buurten in Hoenderloo om een weloverwogen keuze te maken.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Bosgebied Hoenderloo?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.