Skip to content
Logo WoningSearch.nl
HomeDe Punt › De Punt

De Punt, De Punt

Buurt in De Punt

Adressen: 94 Veiligheid: 38/100 Gem. bouwjaar: 1936
94
Adressen
195
Inwoners
85
Huishoudens
224m²
Gem. opp.
1936
Gem. bouwjaar

Over de De Punt

De De Punt ligt in de gemeente De Punt. De meest voorkomende postcode is 9493.

Er zijn 94 adressen in de De Punt. Er wonen 195 inwoners in de De Punt verdeeld over 85 huishoudens met gemiddeld 2.3 personen. De gemiddelde woonoppervlakte is 224 m². Er zijn 130 personenauto's geregistreerd.

De De Punt heeft een totale oppervlakte van 141 hectare , waarvan 123 hectare land en 17 hectare water. De bevolkingsdichtheid is 158 inwoners per km².

🗺

Kaart

De Punt is een buurt in De Punt met 94 adressen. De gemiddelde woonoppervlakte is 224m². Het gemiddelde bouwjaar is 1936.

🚶

Veiligheid

38
/ 100
Aandachtspunten
62.0 misdrijven per 1.000 inwoners
Diefstal 36.0
Inbraak 5.0
Geweld 5.0
Vandalisme 21.0
Bouwperioden
Voor 1945
58
1945-1959
5
1960-1969
7
1970-1979
7
1980-1989
7
1990-1999
1
2000-2009
5
2010+
2
Energielabels
A
2
B
2
C
16
D
3
E
3
F
4
G
14

De meeste gebouwen (58) zijn gebouwd in de periode Voor 1945.

Het meest voorkomende energielabel is C (16 woningen).

🌟

Life Score

Samengesteld uit 6 buurtindicatoren

31 /100
31 Matig
👥 14
Sociaal Leven
🎓 30
Onderwijs
🚌 4
Transport
🌳 80
Groen
🩺 25
Gezondheid
📈 50
Investering

👥

Bevolking & Demografie

Bevolking
Inwoners 195
Man / Vrouw 100 / 95
Huishoudens 85
Gem. huishoudgrootte 2.3
158
inwoners per km²
Herkomst
Nederlands
89%
Europees
4%
Buiten Europa
7%
Ongehuwd38%
Gehuwd56%
Gescheiden4%
Verweduwd3%
Leeftijdsverdeling
0–15
9%
15–25
12%
25–45
18%
45–65
32%
65+
28%
Huishoudens & Vervoer
Alleenstaand 16%
Met kinderen 36%
Auto's 130
Auto's per huishouden 1.6

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Met 158 inwoners per km² is dit een zeer stedelijk gebied. Gebruik deze cijfers om te beoordelen of De Punt vooral uit kleine huishoudens, gezinnen of een mix bestaat. De leeftijdsgrafiek laat zien welke levensfase het sterkst vertegenwoordigd is in de buurt en helpt bij het inschatten van woonritme, voorzieningen en doorstroming.

📈

Ontwikkeling per jaar

Inwoners per jaar
190
De Punt telt volgens CBS 190 inwoners in 2025. Deze reeks laat zien of de buurt groeit, krimpt of vooral stabiel blijft.
-10
Verschil
-5.0%
Totale trend
-0.57%
Gem. per jaar
200
2016
215
2017
190
2018
195
2019
195
2020
200
2021
190
2022
195
2023
195
2024
190
2025
Jaar Inwoners
2016 200
2017 215
2018 190
2019 195
2020 195
2021 200
2022 190
2023 195
2024 195
2025 190

De officiële CBS-reeks voor de vergelijkbare buurtindeling loopt hier van 2016 tot 2025. In die periode veranderde het inwonertal met -10 personen (-5.0%), wat neerkomt op gemiddeld -1 inwoners per jaar en een geannualiseerde trend van -0.57%.

Woningwaarde per jaar
€496,000
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in De Punt staat in 2025 op €496,000. Gebruik dit als buurttrend, niet als taxatie van een individueel huis.
€190,000
Verschil
62.1%
Totale trend
5.51%
Gem. per jaar
€306,000
2016
€313,000
2017
€325,000
2018
€327,000
2019
€339,000
2020
€364,000
2021
€403,000
2022
€464,000
2023
€480,000
2024
€496,000
2025
Jaar Gemiddelde WOZ-waarde
2016 €306,000
2017 €313,000
2018 €325,000
2019 €327,000
2020 €339,000
2021 €364,000
2022 €403,000
2023 €464,000
2024 €480,000
2025 €496,000

Deze CBS-reeks laat zien hoe de gemiddelde WOZ-waarde zich ontwikkelde tussen 2016 en 2025. Over de getoonde jaren steeg de buurtwaarde met €190,000 (62.1%), met een geannualiseerde stijging van 5.51% per jaar. WOZ-waarden zijn handig om buurten te vergelijken en belastingdruk te begrijpen, maar combineer ze altijd met woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en recente verkoopprijzen.

Herkomstgebieden inwoners
2025
CBS publiceert voor De Punt een buurtverdeling naar herkomstgebied. In 2025 bestaat de buurt uit 92.1% herkomst Nederland, 2.6% herkomst Europa en 5.3% herkomst buiten Europa.
175
Nederland
5
Europa
10
Buiten Europa
Nederland
Europa
Buiten Europa
2023
2024
2025
Jaar Nederland Europa Buiten Europa
2023 180 10 10
2024 170 5 15
2025 175 5 10

Voor deze herkomstgrafiek gebruiken we alleen officiële CBS-jaren waarin exact dezelfde categorieën beschikbaar zijn op buurtniveau. Daardoor start deze reeks in 2023 en vermijden we het mengen van oudere CBS-definities met andere begrippen of buurtgrenzen.

📑

Functies

92
totaal
Woonfunctie
77
83.7%
Industriefunctie, Woonfunctie
3
3.3%
Overige
2
2.2%
Winkelfunctie
2
2.2%
Woonfunctie, Industriefunctie
2
2.2%
Winkelfunctie, Woonfunctie
1
1.1%
Logies
1
1.1%
Bijeenkomstfunctie, Logies
1
1.1%
Industriefunctie
1
1.1%
Kantoorfunctie
1
1.1%
Bijeenkomstfunctie
1
1.1%

83.7% van de adressen is Woonfunctie. Deze verdeling laat zien of De Punt vooral een woonbuurt is of juist een mix van wonen, winkels, kantoren en andere functies heeft.

🏆

Grootste woningen

De grootste woningen geven een indruk van het bovensegment in De Punt. Let op oppervlakte, bouwjaar en energielabel om te zien of grote woningen hier vooral oud, recent of energiezuinig zijn.

Buurtreviews

Woon of woonde jij in De Punt?
Deel je herinneringen, ervaringen of aandachtspunten over deze buurt.
📍

Straten

Via deze stratenpagina's kunt u per straat in De Punt verder kijken naar adressen, woningtypes, energielabels en demografische context. Dat maakt het makkelijker om verschillen binnen dezelfde buurt te vergelijken.

?

Veelgestelde vragen over De Punt

Hoeveel adressen heeft De Punt?

De buurt De Punt in De Punt heeft 94 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase die door het Kadaster wordt beheerd. Deze adressen omvatten woningen, winkels, kantoren en andere gebouwen. De gemiddelde woonoppervlakte in De Punt is 224 m² en het gemiddelde bouwjaar is 1936. Op Woningsearch kunt u alle 94 adressen bekijken met details over oppervlakte, bouwjaar, energielabel en WOZ-waarde. De buurt valt onder de gemeente De Punt.

Welke straten liggen in De Punt?

In de buurt De Punt in De Punt liggen 3 straten. De straten in deze buurt zijn onder andere Groningerstraat, Kanaaldijk, Norgerweg en meer. Elke straat heeft een eigen pagina op Woningsearch met gedetailleerde informatie over alle adressen, gemiddelde woningwaarde, bouwjaarverspreiding en energielabels. De buurtindeling is gebaseerd op de CBS Wijken en Buurten classificatie die door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt bijgehouden.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in De Punt?

De gemiddelde WOZ-waarde in De Punt is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gegevens. De woningprijzen in De Punt variëren per type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Hoe veilig is de buurt De Punt?

Op Woningsearch vindt u veiligheidsstatistieken voor De Punt gebaseerd op officiële CBS-gegevens. Deze omvatten geregistreerde misdrijven, vernielingen, inbraken en andere veiligheidsmetrieken. De cijfers worden per buurt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Vergelijk de veiligheidscijfers van De Punt met andere buurten in De Punt om een weloverwogen keuze te maken.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor De Punt?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.