Skip to content
Logo WoningSearch.nl
HomeDaarle › Marle

Marle, Daarle

Buurt in Daarle

Adressen: 3 Veiligheid: 95/100 Gem. bouwjaar: 1965
3
Adressen
540
Inwoners
185
Huishoudens
192m²
Gem. opp.
1965
Gem. bouwjaar

Over de Marle

De Marle ligt in de gemeente Daarle. De meest voorkomende postcode is 7447.

Er zijn 3 adressen in de Marle. Er wonen 540 inwoners in de Marle verdeeld over 185 huishoudens met gemiddeld 3.0 personen. De gemiddelde woonoppervlakte is 192 m². Er zijn 295 personenauto's geregistreerd.

De Marle heeft een totale oppervlakte van 1210 hectare , waarvan 1198 hectare land en 12 hectare water. De bevolkingsdichtheid is 45 inwoners per km².

🗺

Kaart

Marle is een buurt in Daarle met 3 adressen. De gemiddelde woonoppervlakte is 192m². Het gemiddelde bouwjaar is 1965.

🚶

Veiligheid

95
/ 100
Veilige buurt
5.0 misdrijven per 1.000 inwoners
Diefstal 4.0
Inbraak 2.0
Geweld 2.0
Vandalisme 0.0
Bouwperioden
1945-1959
1
1960-1969
1
1970-1979
1
Energielabels
G
2

De meeste gebouwen (1) zijn gebouwd in de periode 1945-1959.

Het meest voorkomende energielabel is G (2 woningen).

🌟

Life Score

Samengesteld uit 6 buurtindicatoren

34 /100
34 Matig
👥 28
Sociaal Leven
🎓 30
Onderwijs
🚌 4
Transport
🌳 80
Groen
🩺 25
Gezondheid
📈 50
Investering

👥

Bevolking & Demografie

Bevolking
Inwoners 540
Man / Vrouw 280 / 260
Huishoudens 185
Gem. huishoudgrootte 3.0
45
inwoners per km²
Herkomst
Nederlands
97%
Europees
2%
Buiten Europa
1%
Ongehuwd47%
Gehuwd46%
Gescheiden3%
Verweduwd4%
Leeftijdsverdeling
0–15
16%
15–25
16%
25–45
20%
45–65
31%
65+
18%
Huishoudens & Vervoer
Alleenstaand 19%
Met kinderen 47%
Auto's 295
Auto's per huishouden 1.6

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Met 45 inwoners per km² is dit een zeer stedelijk gebied. Gebruik deze cijfers om te beoordelen of Marle vooral uit kleine huishoudens, gezinnen of een mix bestaat. De leeftijdsgrafiek laat zien welke levensfase het sterkst vertegenwoordigd is in de buurt en helpt bij het inschatten van woonritme, voorzieningen en doorstroming.

📈

Ontwikkeling per jaar

Inwoners per jaar
550
Marle telt volgens CBS 550 inwoners in 2025. Deze reeks laat zien of de buurt groeit, krimpt of vooral stabiel blijft.
0
Verschil
0.0%
Totale trend
0.0%
Gem. per jaar
550
2016
570
2017
570
2018
565
2019
550
2020
560
2021
555
2022
535
2023
540
2024
550
2025
Jaar Inwoners
2016 550
2017 570
2018 570
2019 565
2020 550
2021 560
2022 555
2023 535
2024 540
2025 550

De officiële CBS-reeks voor de vergelijkbare buurtindeling loopt hier van 2016 tot 2025. In die periode veranderde het inwonertal met 0 personen (0.0%), wat neerkomt op gemiddeld 0 inwoners per jaar en een geannualiseerde trend van 0.0%.

Woningwaarde per jaar
€568,000
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Marle staat in 2025 op €568,000. Gebruik dit als buurttrend, niet als taxatie van een individueel huis.
€304,000
Verschil
115.2%
Totale trend
8.89%
Gem. per jaar
€264,000
2016
€273,000
2017
€282,000
2018
€387,000
2019
€407,000
2020
€417,000
2021
€493,000
2022
€539,000
2023
€575,000
2024
€568,000
2025
Jaar Gemiddelde WOZ-waarde
2016 €264,000
2017 €273,000
2018 €282,000
2019 €387,000
2020 €407,000
2021 €417,000
2022 €493,000
2023 €539,000
2024 €575,000
2025 €568,000

Deze CBS-reeks laat zien hoe de gemiddelde WOZ-waarde zich ontwikkelde tussen 2016 en 2025. Over de getoonde jaren steeg de buurtwaarde met €304,000 (115.2%), met een geannualiseerde stijging van 8.89% per jaar. WOZ-waarden zijn handig om buurten te vergelijken en belastingdruk te begrijpen, maar combineer ze altijd met woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en recente verkoopprijzen.

Herkomstgebieden inwoners
2025
CBS publiceert voor Marle een buurtverdeling naar herkomstgebied. In 2025 bestaat de buurt uit 97.3% herkomst Nederland, 1.8% herkomst Europa en 0.9% herkomst buiten Europa.
535
Nederland
10
Europa
5
Buiten Europa
Nederland
Europa
Buiten Europa
2023
2024
2025
Jaar Nederland Europa Buiten Europa
2023 525 10 5
2024 530 5 5
2025 535 10 5

Voor deze herkomstgrafiek gebruiken we alleen officiële CBS-jaren waarin exact dezelfde categorieën beschikbaar zijn op buurtniveau. Daardoor start deze reeks in 2023 en vermijden we het mengen van oudere CBS-definities met andere begrippen of buurtgrenzen.

📑

Functies

3
totaal
Industriefunctie, Woonfunctie
1
33.3%
Logies
1
33.3%
Woonfunctie
1
33.3%

33.3% van de adressen is industriefunctie,woonfunctie. Deze verdeling laat zien of Marle vooral een woonbuurt is of juist een mix van wonen, winkels, kantoren en andere functies heeft.

🏆

Grootste woningen

De grootste woningen geven een indruk van het bovensegment in Marle. Let op oppervlakte, bouwjaar en energielabel om te zien of grote woningen hier vooral oud, recent of energiezuinig zijn.

Buurtreviews

Woon of woonde jij in Marle?
Deel je herinneringen, ervaringen of aandachtspunten over deze buurt.
📍

Straten

Via deze stratenpagina's kunt u per straat in Marle verder kijken naar adressen, woningtypes, energielabels en demografische context. Dat maakt het makkelijker om verschillen binnen dezelfde buurt te vergelijken.

?

Veelgestelde vragen over Marle

Hoeveel adressen heeft Marle?

De buurt Marle in Daarle heeft 3 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase die door het Kadaster wordt beheerd. Deze adressen omvatten woningen, winkels, kantoren en andere gebouwen. De gemiddelde woonoppervlakte in Marle is 192 m² en het gemiddelde bouwjaar is 1965. Op Woningsearch kunt u alle 3 adressen bekijken met details over oppervlakte, bouwjaar, energielabel en WOZ-waarde. De buurt valt onder de gemeente Daarle.

Welke straten liggen in Marle?

In de buurt Marle in Daarle liggen 2 straten. De straten in deze buurt zijn onder andere Kruimersweg, Piksenweg en meer. Elke straat heeft een eigen pagina op Woningsearch met gedetailleerde informatie over alle adressen, gemiddelde woningwaarde, bouwjaarverspreiding en energielabels. De buurtindeling is gebaseerd op de CBS Wijken en Buurten classificatie die door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt bijgehouden.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Marle?

De gemiddelde WOZ-waarde in Marle is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gegevens. De woningprijzen in Marle variëren per type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Hoe veilig is de buurt Marle?

Op Woningsearch vindt u veiligheidsstatistieken voor Marle gebaseerd op officiële CBS-gegevens. Deze omvatten geregistreerde misdrijven, vernielingen, inbraken en andere veiligheidsmetrieken. De cijfers worden per buurt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Vergelijk de veiligheidscijfers van Marle met andere buurten in Daarle om een weloverwogen keuze te maken.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Marle?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.