Skip to content
Logo WoningSearch.nl
HomeBeesd › Beesd West

Beesd West, Beesd

Buurt in Beesd

Adressen: 852 Gem. bouwjaar: 1983
852
Adressen
1,845
Inwoners
770
Huishoudens
129m²
Gem. opp.
1983
Gem. bouwjaar

Over de Beesd West

De Beesd West ligt in de gemeente Beesd. De meest voorkomende postcode is 4153.

Er zijn 852 adressen in de Beesd West. Er wonen 1,845 inwoners in de Beesd West verdeeld over 770 huishoudens met gemiddeld 2.3 personen. De gemiddelde woonoppervlakte is 129 m². Er zijn 1,040 personenauto's geregistreerd.

De Beesd West heeft een totale oppervlakte van 46 hectare , waarvan 46 hectare land . De bevolkingsdichtheid is 3,962 inwoners per km².

🗺

Kaart

Beesd West is een buurt in Beesd met 852 adressen. De gemiddelde woonoppervlakte is 129m². Het gemiddelde bouwjaar is 1983.

Bouwperioden
Voor 1945
41
1945-1959
11
1960-1969
73
1970-1979
143
1980-1989
284
1990-1999
205
2000-2009
26
2010+
63
Energielabels
A+
5
A
130
B
151
C
131
D
19
E
6
F
7
G
5

De meeste gebouwen (284) zijn gebouwd in de periode 1980-1989.

Het meest voorkomende energielabel is B (151 woningen).

🌟

Life Score

Samengesteld uit 6 buurtindicatoren

41 /100
41 Matig
👥 15
Sociaal Leven
🎓 75
Onderwijs
🚌 18
Transport
🌳 35
Groen
🩺 70
Gezondheid
📈 50
Investering

👥

Bevolking & Demografie

Bevolking
Inwoners 1,845
Man / Vrouw 920 / 920
Huishoudens 770
Gem. huishoudgrootte 2.3
3,962
inwoners per km²
Herkomst
Nederlands
92%
Europees
4%
Buiten Europa
4%
Ongehuwd40%
Gehuwd46%
Gescheiden7%
Verweduwd7%
Leeftijdsverdeling
0–15
12%
15–25
12%
25–45
21%
45–65
30%
65+
25%
Huishoudens & Vervoer
Alleenstaand 27%
Met kinderen 37%
Auto's 1,040
Auto's per huishouden 1.4

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Met 3,962 inwoners per km² is dit een zeer stedelijk gebied. Gebruik deze cijfers om te beoordelen of Beesd West vooral uit kleine huishoudens, gezinnen of een mix bestaat. De leeftijdsgrafiek laat zien welke levensfase het sterkst vertegenwoordigd is in de buurt en helpt bij het inschatten van woonritme, voorzieningen en doorstroming.

📈

Ontwikkeling per jaar

Inwoners per jaar
1,825
Beesd West telt volgens CBS 1,825 inwoners in 2025. Deze reeks laat zien of de buurt groeit, krimpt of vooral stabiel blijft.
20
Verschil
1.1%
Totale trend
0.18%
Gem. per jaar
1,805
2019
1,825
2020
1,835
2021
1,825
2022
1,835
2023
1,845
2024
1,825
2025
Jaar Inwoners
2019 1,805
2020 1,825
2021 1,835
2022 1,825
2023 1,835
2024 1,845
2025 1,825

De officiële CBS-reeks voor de vergelijkbare buurtindeling loopt hier van 2019 tot 2025. In die periode veranderde het inwonertal met 20 personen (1.1%), wat neerkomt op gemiddeld 3 inwoners per jaar en een geannualiseerde trend van 0.18%.

Woningwaarde per jaar
€428,000
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Beesd West staat in 2025 op €428,000. Gebruik dit als buurttrend, niet als taxatie van een individueel huis.
€152,000
Verschil
55.1%
Totale trend
7.59%
Gem. per jaar
€276,000
2019
€294,000
2020
€314,000
2021
€348,000
2022
€386,000
2023
€407,000
2024
€428,000
2025
Jaar Gemiddelde WOZ-waarde
2019 €276,000
2020 €294,000
2021 €314,000
2022 €348,000
2023 €386,000
2024 €407,000
2025 €428,000

Deze CBS-reeks laat zien hoe de gemiddelde WOZ-waarde zich ontwikkelde tussen 2019 en 2025. Over de getoonde jaren steeg de buurtwaarde met €152,000 (55.1%), met een geannualiseerde stijging van 7.59% per jaar. WOZ-waarden zijn handig om buurten te vergelijken en belastingdruk te begrijpen, maar combineer ze altijd met woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en recente verkoopprijzen.

Herkomstgebieden inwoners
2025
CBS publiceert voor Beesd West een buurtverdeling naar herkomstgebied. In 2025 bestaat de buurt uit 92.3% herkomst Nederland, 3.6% herkomst Europa en 4.1% herkomst buiten Europa.
1685
Nederland
65
Europa
75
Buiten Europa
Nederland
Europa
Buiten Europa
2023
2024
2025
Jaar Nederland Europa Buiten Europa
2023 1,690 65 75
2024 1,700 65 80
2025 1,685 65 75

Voor deze herkomstgrafiek gebruiken we alleen officiële CBS-jaren waarin exact dezelfde categorieën beschikbaar zijn op buurtniveau. Daardoor start deze reeks in 2023 en vermijden we het mengen van oudere CBS-definities met andere begrippen of buurtgrenzen.

📑

Functies

846
totaal
Woonfunctie
818
96.7%
Overige
7
0.8%
Winkelfunctie
6
0.7%
Industriefunctie, Woonfunctie
2
0.2%
Kantoorfunctie
2
0.2%
Onderwijsfunctie
2
0.2%
Bijeenkomstfunctie
2
0.2%
Gezondheidszorg
2
0.2%
Industriefunctie
2
0.2%
Sportfunctie, Bijeenkomstfunctie
1
0.1%
Logies
1
0.1%
Industriefunctie, Kantoorfunctie
1
0.1%

96.7% van de adressen is Woonfunctie. Deze verdeling laat zien of Beesd West vooral een woonbuurt is of juist een mix van wonen, winkels, kantoren en andere functies heeft.

🏆

Grootste woningen

De grootste woningen geven een indruk van het bovensegment in Beesd West. Let op oppervlakte, bouwjaar en energielabel om te zien of grote woningen hier vooral oud, recent of energiezuinig zijn.

Buurtreviews

Woon of woonde jij in Beesd West?
Deel je herinneringen, ervaringen of aandachtspunten over deze buurt.
📍

Straten

Via deze stratenpagina's kunt u per straat in Beesd West verder kijken naar adressen, woningtypes, energielabels en demografische context. Dat maakt het makkelijker om verschillen binnen dezelfde buurt te vergelijken.

?

Veelgestelde vragen over Beesd West

Hoeveel adressen heeft Beesd West?

De buurt Beesd West in Beesd heeft 852 geregistreerde adressen volgens de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen), de officiële overheidsdatabase die door het Kadaster wordt beheerd. Deze adressen omvatten woningen, winkels, kantoren en andere gebouwen. De gemiddelde woonoppervlakte in Beesd West is 129 m² en het gemiddelde bouwjaar is 1983. Op Woningsearch kunt u alle 852 adressen bekijken met details over oppervlakte, bouwjaar, energielabel en WOZ-waarde. De buurt valt onder de gemeente Beesd.

Welke straten liggen in Beesd West?

In de buurt Beesd West in Beesd liggen 26 straten. De straten in deze buurt zijn onder andere Achterstraat, Blauwe Huis, Burgemeester Jonkersstraat, Cingelplein, Dr. A. Kuyperweg en meer. Elke straat heeft een eigen pagina op Woningsearch met gedetailleerde informatie over alle adressen, gemiddelde woningwaarde, bouwjaarverspreiding en energielabels. De buurtindeling is gebaseerd op de CBS Wijken en Buurten classificatie die door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt bijgehouden.

Wat is de gemiddelde woningwaarde in Beesd West?

De gemiddelde WOZ-waarde in Beesd West is gebaseerd op taxaties van het Kadaster en wordt jaarlijks vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde bepaalt onder andere de onroerendezaakbelasting (OZB), het eigenwoningforfait en de waterschapsbelasting. Op Woningsearch kunt u de geschatte marktwaarde per adres bekijken, berekend op basis van de WOZ-waarde van het Kadaster Waardeloket en CBS-gegevens. De woningprijzen in Beesd West variëren per type woning. Gebruik onze zoekfunctie om specifieke adressen te vergelijken.

Hoe veilig is de buurt Beesd West?

Op Woningsearch vindt u veiligheidsstatistieken voor Beesd West gebaseerd op officiële CBS-gegevens. Deze omvatten geregistreerde misdrijven, vernielingen, inbraken en andere veiligheidsmetrieken. De cijfers worden per buurt bijgehouden door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Vergelijk de veiligheidscijfers van Beesd West met andere buurten in Beesd om een weloverwogen keuze te maken.

Welke databronnen gebruikt Woningsearch voor Beesd West?

Woningsearch gebruikt uitsluitend officiële overheidsbronnen. De adressen komen uit de BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen) via PDOK, beheerd door het Kadaster. Buurtstatistieken komen van het CBS. Energielabels zijn afkomstig van RVO. WOZ-waarden komen van het Kadaster Waardeloket. Gebouwhoogtes en dakvormen komen van 3D BAG (TU Delft). Alle data wordt wekelijks automatisch bijgewerkt. Woningsearch is volledig gratis, onafhankelijk en beschikbaar in 13 talen.