Skip to content
WoningSearch.nl WoningSearch.nl

Muntkade 116, 3531 AK Utrecht

BAG ID: 344010000136870 · Adresinformatie uit het Basisregistratie Adressen en Gebouwen
woonfunctieBouwjaar 199163 m²
63 m²
Woonoppervlakte
1991
Bouwjaar
3531 AK
Postcode

Muntkade 116 is een pand uit de jaren 70-90 in Utrecht, gebouwd in 1991. Het pand komt uit de bouwgolf van 1975–2000. Met 63 m² woonoppervlak biedt het pand de bijbehorende ruimte. Het adres ligt in de wijk Leidseweg en omgeving, gemeente Utrecht, provincie Utrecht. Op de energieschaal scoort deze woning label A. Met dit label behoort de woning tot de energiezuinigere panden. Met 63 m² is deze woning kleiner dan 93% van de 15 woningen met dezelfde postcode (gemiddeld 243 m²) en met bouwjaar 1991 is het pand nieuwer dan het postcodegemiddelde (1927).

Adresoverzicht

📌 Belangrijkste gegevens

Hier staan de belangrijkste adresgegevens voor een snelle eerste beoordeling: bouwjaar, oppervlakte, energielabel en buurtcontext. De herkomst van elk cijfer blijft zichtbaar; kaarten en aanvullende datasets volgen verderop.

Bouwjaar
1991
Woonoppervlakte
63 m2
Energielabel
A
Gem. WOZ-waarde buurt
EUR 398.000
Leefscore
50/100
Gemiddeld

Buurt en straat

Dit adres ligt in Leidseweg en omgeving. De buurt telt ongeveer 1.175 inwoners. In dezelfde postcode staan 15 andere adressen in onze vergelijking.

Mediaan oppervlakte in deze postcode: 105 m².Mediaan bouwjaar: 1919.

Voorzieningen dichtbij

  • Supermarkt600 m
  • Treinstation1,7 km
  • Basisschool1,0 km
  • Huisarts1,0 km

Samenvatting van dit adres

Muntkade 116 in Utrecht is geregistreerd als woonfunctie. De beschikbare BAG-gegevens vermelden 63 m2 woonoppervlakte, bouwjaar 1991, mediaan in hetzelfde postcodegebied 105 m2. Dit valt onder moderne bouw; die context helpt bij het beoordelen van onderhoud, energieprestatie en vergelijkbare panden.

Dit adres ligt in buurt Leidseweg en omgeving, zeer stedelijke buurt, voorzieningen: supermarkt 600 m, treinstation 1,7 km, basisschool 1,0 km. Via de straat-, buurt- en stadspagina's kunt u de ligging en kenmerken vergelijken met andere adressen.

De beschikbare marktcontext bestaat uit buurt-WOZ rond EUR 398.000, leefscore 50/100 (gemiddeld), energielabel A. Dit is een indicatie en geen taxatie; vergelijk voor een koop- of verkoopbeslissing ook recente transacties, onderhoud en juridische beperkingen.

Energie Label A (bekend)
WOZ-buurt Gemiddeld EUR 398.000
Leefscore 50/100 - gemiddeld
Voorzieningen Supermarkt op 600 m
Woningmix 33% koopwoningen in de buurt
Fundering RVO: Niet indeelbaar

Waarde & Kosten

📈 Kerncijfers

🏠
63 m²
Woonoppervlakte
📅
1991
Bouwjaar
📑
woonfunctie
Functie
✉
3531 AK
Postcode
🏛
Utrecht
Woonplaats
📍
52.0858, 5.0984
Locatie
💰
Laden...
Geschatte verkoopwaarde
🏠
Laden...
Huurrendement
🏠
Bereken...
Hypotheek
🏫
Laden...
Gemeentelijke belastingen
📜
Laden...
Erfpacht
🏡
Laden...
Voorzieningen
🌫
Laden...
Luchtkwaliteit
🌊
negligible
Seismisch risico
Seismic activity in the Netherlands is concentrated in the Groningen gas field area. This location is outside the affected region.
📈
Laden...
Huurmarktdruk
💰
Laden...
Laatste verkoop
🔊
52 dB
Geluidsniveau
💡
1,834 kWh
Geschat verbruik
Elektriciteitsverbruik
🔥
567 m³
Geschat verbruik
Gasverbruik
💰
€100/mnd
€1196/jaar
Geschatte energiekosten
⚡
A
Energielabel

🌟 Life Score

50% Redelijk

Score Onderdelen

👥 Sociaal Leven
57
🎓 Onderwijs
42
🚌 Transport
78
🌳 Groen
0
🪺 Gezondheid
46
📈 Investering
62

🏠 Locatiescores

🚲
67
Goed
Fiets
🚶
38
Beperkt
Loopbaarheid
🚌
78
Goed
OV & Bereikbaarheid
🛡
34
Onveilig
Veiligheid
📈
62
Aantrekkelijk
Investering
ⓘ Hoe berekenen we deze scores?

Elke score loopt van 0 tot 100. Hoe hoger, hoe beter. De beoordeling is:

80-100 Uitstekend 65-79 Goed 45-64 Matig 0-44 Beperkt
🚲 Fiets: Fietsinfrastructuur (fietspaden, woonerven), bevolkingsdichtheid, bereikbaarheid van supermarkt/station/school, en geluidsniveau.
🚶 Loopbaarheid: Loopafstand tot supermarkt, restaurant, school, huisarts, park en sportveld. Bonus voor stedelijke dichtheid.
🚌 OV & Bereikbaarheid: Afstand tot treinstation, overstapstation en snelwegoprit. Bonus voor stedelijke dichtheid (meer bus/tram).
🛡 Veiligheid: Gebaseerd op CBS-misdaadcijfers per 1.000 inwoners in de buurt. Lagere criminaliteit = hogere score.
📈 Investering: 5-jarige waardeontwikkeling in de buurt, jaarlijkse prijstrend gemeente, en 10-jarige waardegroei.

Bronnen: CBS, BGT, PDOK, BAG. Scores worden automatisch berekend en zijn indicatief.


📈 WOZ-waardegeschiedenis (10 jaar)

Bekijk de WOZ-waarde ontwikkeling per jaar, inclusief jaar-op-jaar stijging of daling voor dit adres.

WOZ-waardehistorie laden...

Gemeentelijke WOZ-trend laden...


📈 Verkoopgeschiedenis

Woningwaarde en prijscontext

De gemiddelde WOZ-waarde in deze buurt is EUR 398.000.

De interactieve prijshistorie wordt hier verder aangevuld zodra de detaildata beschikbaar is.


💸 Huurgeschiedenis

Bekijk gedeelde huurprijzen voor dit adres. De bedragen zijn door gebruikers ingestuurd en na controle gepubliceerd, zodat huurders de actuele huur beter kunnen vergelijken.

Nog geen huurprijzen gedeeld voor dit adres.

Huur toevoegen

Deel alleen het bedrag en de maand. Voeg geen namen, contractdetails of andere persoonsgegevens toe.


💵 Vergelijkbare verkopen in de buurt

Bekijk recent verkochte woningen met vergelijkbare kenmerken rondom dit adres voor extra marktcontext.

Vergelijkbare verkopen laden...


🎯 Bod Adviseur

Staat woning
Opknapper Normaal Instapklaar
Laden...

Het Gebouw


🏦 Hypotheekrentes vergelijken

€
Annuïtair Lineair Aflossvrij
5j 10j 20j 30j
NHG 80% 90% 100%
Alle A+ A B C–G

📍 Adresgegevens

StraatMuntkade
Huisnummer116
Postcode3531 AK
WoonplaatsUtrecht
GemeenteUtrecht
ProvincieUtrecht
BuurtLeidseweg en omgeving
WijkWijk 01 West
Functiewoonfunctie
Bouwjaar1991
Oppervlakte63 m²
BAG ID344010000136870

🏗 Gebouw & Kenmerken

Bouwjaar1991
Woonoppervlakte63 m²
Typewoonfunctie
BouwstijlJaren-80/90 bouwstijl
StatusIn gebruik

🏢 3D Gebouwprofiel

Gebouwpaspoort opbouwen...
Gebouwdata laden...

🛠 Onderhoudsplan

Op basis van het bouwjaar (1991) en de leeftijd (35 jaar) is een indicatief onderhoudsplan opgesteld.

🔶 Aandachtspunten

Bij 35 jaar komen de eerste grote onderhoudscycli eraan. Plan budget voor dakwerk, schilderwerk en CV-ketel.

€180
Reserve/mnd
€2162
Reserve/jaar
7€
Per m²/jaar
■ Plat dak 🧱 Gevel 🟧 Kozijnen 🔥 CV-ketel ⚡ Elektra 💧 Leidingwerk
▶ Volledig onderhoudsplan bekijken
🛒 Standaard Zorgprotocol

Routinematige controles en onderhoud die voor elke woning gelden.

🚨 Rook- & CO-melders
Elke 6 maanden
  • Test alle melders met testknop
  • Batterij vervangen: jaarlijks
  • Volledig vervangen na 10 jaar
⚡ Aardlekschakelaar (RCD)
Elke 6 maanden
  • Druk op de testknop
  • Schakelaar moet uitslaan
  • Bij geen reactie: elektricien bellen
🌀 Ventilatie
Elke 6 maanden
  • Reinig ventilatieroosters
  • Controleer filters
  • Voldoende luchtcirculatie
🔥 CV-ketel & Verwarming
Jaarlijks (sept)
  • Jaarlijks onderhoud door installateur
  • Ontlucht radiatoren
  • Waterdruk 1-1,5 bar
🌧️ Dakgoten & Afvoeren
Jaarlijks (nov)
  • Reinig goten, verwijder blad
  • Controleer afvoeren
  • Inspecteer op roest/lekkage
💧 Kit & Voegwerk
Jaarlijks
  • Controleer kitwerk badkamer/keuken
  • Vervang loslatend kitwerk
  • Voegwerk buitenmuur controleren
🏗 Gebouw-specifieke Elementen

Geraamde kosten en intervallen gebaseerd op bouwjaar 1991 en woonoppervlak.

Kozijnen vervanging
€15000
elke 30 jaar • €500/jr
Controleer
Badkamer renovatie
€8000
elke 25 jaar • €320/jr
Controleer
Keuken renovatie
€6000
elke 20 jaar • €300/jr
Controleer
CV-ketel vervanging
€2500
elke 15 jaar • €167/jr
Controleer
Elektra vernieuwing
€3000
elke 30 jaar • €100/jr
Controleer
Leidingwerk
€2000
elke 40 jaar • €50/jr
Aandacht
Buitenschilderwerk
€252
elke 7 jaar • €36/jr
Controleer
Binnenschilderwerk
€315
elke 10 jaar • €32/jr
Controleer
Dakbedekking
€504
elke 25 jaar • €20/jr
Controleer
Bronnen: NEN 2767, VACpunt Wonen, SHR Onderhoudswijzer. Indicatief — laat een bouwkundige keuring uitvoeren.

⚡ Energie & Duurzaamheid

Energielabel
A
Indicatieve energiekosten
EUR 100/mnd

Dit label wijst op een relatief zuinige woning.

Verduurzamingskansen

Dit label wijst op een relatief zuinige woning.

  • Start met maatregelen die passen bij bouwjaar 1991.
  • Gebruik de oppervlakte van 63 m² voor een realistische terugverdientijd.
  • Stroomverbruik: 1834 kWh.
  • Gasverbruik: 567 m³.

Zon en besparing

Voor dit adres zijn coordinaten en oppervlakte beschikbaar. De zonnekaart kan daardoor na het laden een dak- en besparingsinschatting tonen.


🛠 Funderingsrisico (RVO)

FunderingsrisicoNiet indeelbaar
CategorieStedelijk gebied - 80-100 %
Voor 1970100%

📄 Eigendom & Kadaster

Kadastrale percelen
Perceelnummer Kadastrale gemeente Sectie Oppervlakte
3795 Catharijne D 204.0 m²
3813 Catharijne D 97.0 m²
3885 Catharijne D 95.0 m²
3886 Catharijne D 94.0 m²
3887 Catharijne D 94.0 m²
Grenskwaliteit: D (20)
Publiekrechtelijke beperkingen (10)
Toon beperkingen
Type Datum
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2001-05-17
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2001-05-17
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2001-05-17
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2002-06-24
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2002-06-24
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2002-06-24
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2001-05-17
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2001-05-22
Erfgoedwet: Afschrift inschrijving monument of archeologisch monument in rijksmonumentenregister door minister OCW 2001-05-17
Wet bodembescherming: Uitoefening bevoegdheden vier grote steden of andere aan te wijzen gemeenten of plusregio 2019-10-03

Bron: PDOK / Kadaster BRK & BRK-PB


⚠️ Asbest Risico

Asbestrisico controleren...

🏛 Gemeentelijk Erfgoed

Erfgoeddata laden...

🏛 Planning & Vergunningen

Bekendmakingen laden...

Plancontext laden...


🏠 Buurtprofiel (CBS)

BuurtLeidseweg en omgeving
WijkWijk 01 West
GemeenteUtrecht
BuurtcodeBU03440122
Inwoners1,175
Huishoudens665
Gem. WOZ-waarde€398,000
Koopwoningen33.0%
Bevolkingsdichtheid9,929 /km²
Buurtoverzicht

Buurtstatistieken voor Muntkade 116

Deze dialoog bundelt de belangrijkste buurt- en voorzieningengegevens rond dit adres. Voor diepere trendgrafieken en alle adressen in dezelfde buurt kun je doorklikken naar de volledige buurtpagina.

Buurt
Leidseweg en omgeving
Wijk 01 West
Inwoners & huishoudens
1,175
665 huishoudens
Gem. woningwaarde
€398.000
Buurttrend, geen taxatie van dit specifieke huis.
Gemeenschapsprofiel
  • Bevolkingsdichtheid: 9,929 /km²
  • Koopwoningen: 33.0%
  • CBS buurtcode: BU03440122
Voorzieningen dichtbij
  • Supermarkt: 0.6 km
  • Basisschool: 1.0 km
  • Huisarts: 1.0 km
  • Treinstation: 1.7 km

Gemiddeld inkomen staat hier bewust niet tussen: dat cijfer tonen we pas zodra we een betrouwbare gratis buurtbron hebben die past bij de rest van deze CBS-laag.


🏢 Wijk Score

Officiële Leefbaarometer laden...
Supermarkt0.6 km
Basisschool1.0 km
Huisarts1.0 km
Treinstation1.7 km

🛡 Veiligheid & Criminaliteit

Veiligheidsdata laden...

🩹 Gezondheidsprofiel

Gezondheidsdata laden...

🎓 Scholen in de Buurt

Afstand basisschool1.0 km
Basisscholen binnen 1 km0
Basisscholen binnen 3 km28
Middelbare school0.6 km
Kinderdagverblijf0.5 km

🏫 Kinderopvang in de buurt

Kinderopvang zoeken...

📍 Voorzieningen

Voorzieningen zoeken...

Afstanden zijn hemelsbreed. Bron: OpenStreetMap + Google Maps


🚗 Parkeervergunning

Bewonersparkeren
Zone BC
1e auto / jaar
€169
2e auto / jaar
€423
Bezoekers €2.67/uur bezoekerstarief

🏭 Omgeving Highlights

Bijzondere locaties zoeken...

🏠 3D Buurtaanzicht

Klik om 3D buurtaanzicht te laden
Interactief · Draaien & zoomen
Slepen om te draaien

🌍 Klimaatcheck

Klimaatrisico's combineren...

🌊 Overstromingsrisico

Risico analyseren...

⬇️ Bodemdaling

Bodemdaling analyseren...

🔊 Geluidsniveau

Geluidsniveau meten...

🍃 Luchtkwaliteit

Luchtkwaliteit meten...

🚹 Verkeersveiligheid

Bevolkingsdichtheid9,929 /km²
Geschatte verkeersdrukZeer hoog
Huishoudens in buurt665
BronCBS + BGT

Deze verkeersinschatting is gebaseerd op buurtdichtheid en lokale objectdichtheid, niet op ongevallencijfers.


🌀 Windturbines in de buurt

Windturbines zoeken...

🌳 Beschermde Natuur

53
Natuur op rijafstand
Beschermde natuur bereikbaar per fiets of auto. Goed voor recreatie.
7.4 km
Dichtstbijzijnde
1
Gebieden binnen 10 km
Wat betekent dit voor jou?
  • Natuur verder weg, maar beschermde gebieden garanderen blijvend groen in de regio
  • Natura 2000-gebieden beschermen zeldzame planten en dieren in Nederland
Beschermde gebieden in de buurt
🌳
Oostelijke Vechtplassen
Vogelrichtlijn — beschermd vogelgebied
7.41 km
afstand
Bron: RVO / PDOK — Natura 2000 netwerk. Straal: 10 km.

🌞 Zonstand

Zonstand berekenen...
Zon- en schaduwadvies laden...

De Buurt


♨ Warmtenet

Warmtenet controleren...

📡 Connectiviteit

Connectiviteit controleren...

🌿 Groen in de Buurt

Groengebieden zoeken...

Omgeving & Risico's


🌎 Fysieke Omgeving (BGT)

rijbaan lokale weg (10) voetpad (4) fietspad (2) parkeervlak (2) voetpad op trap (2)

Fysieke objecten binnen 100m van dit adres (BGT)


📍 Bekijk dit adres

📷
Street View wordt geladen…

🏛 Adressen in de buurt


📈 Vergelijkbare adressen (3531 AK)

Adres Oppervlakte Bouwjaar
Muntkade 1C 975 m² 1956
Muntkade 1 329 m² 1919
Muntkade 1A 334 m² 1919
Muntkade 1D 764 m² 1956
Muntkade 1B 372 m² 1919
Muntkade 1-BSB 63 m² 1919
Muntkade 1-BSA 75 m² 1919
Muntkade 1-BS 89 m² 1919
Muntkade 2 105 m² 1931
Muntkade 3 112 m² 1931
Muntkade 4 108 m² 1931
Muntkade 5 100 m² 1931
Muntkade 6 100 m² 1931
Muntkade 8A-3 73 m² 1913
Muntkade 8B-8 40 m² 1913

📚 Kadaster & Registratie

BAG Nummeraanduiding ID344010000136870
GemeenteUtrecht
Coördinaten (WGS84)52.08582° N, 5.09843° E

Due diligence checklist

Document Doel Verkrijgbaar bij
KadasteruittrekselEigendomsgeschiedeniskadaster.nl
ErfpachtcontractErfpachtvoorwaardenVerkoper/notaris
VvE-documentenJaarrekening, MJOP, notulenVerkoper/VvE beheerder
EnergiecertificaatOfficiële labelvalidatieVerkoper/taxateur
BestemmingsplanGemeentelijk bestemmingsplanutrecht.nl

🏡 Buurtinformatie in Utrecht

1,175
Inwoners
665
Huishoudens
1.8
Gem. huishoudgrootte
589
Woningvoorraad
€398.000
Gem. woningwaarde Leidseweg en omgeving
33%
Koopwoningen
9,929
Inwoners per km²

Bron: CBS Wijken en Buurten (2024). Bekijk buurtpagina →


💸 Huur je deze woning? Doe direct de gratis huurcheck

Bereken in 2 minuten of je mogelijk te veel huur betaalt op basis van WWS-inschatting en actuele regels. Alle functies zijn nu gratis.


✨ Lokale feiten over dit adres

Lokale feiten over dit adres laden...

✅ Bezichtigingschecklist

Checklist genereren...
Gratis waardebepaling

Vraag een gratis waardebepaling voor dit adres

Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact op — geheel vrijblijvend.

Geen spam. Je gegevens worden alleen gebruikt voor deze aanvraag.

⚖️ Vergelijk dit adres

Bewaar dit adres in de vergelijker en open daarna lokale makelaars zodra je klaar bent om te bieden.

Makelaars in Utrecht

📞 Gratis taxatie aanvragen

Vraag een gratis taxatie aan voor Muntkade 116. Een lokale makelaar neemt binnen 24 uur contact met je op — geheel vrijblijvend.

Vergelijker
Kies adressen om te vergelijken